Eden Hazard doet pijnlijke onthulling over einde carrière

door
Eden Hazard doet pijnlijke onthulling over einde carrière

Dezer dagen moeten we bij benefietwedstrijden zijn om nog te kunnen genieten van de kunstjes van Eden Hazard. De voormalige aanvoerder van de Rode Duivels zette vorige zomer immers op slechts 32-jarige leeftijd een punt achter zijn carrière als profvoetballer.

Die carrière was eigenlijk al een tijdje uitgedoofd, want de voorbije jaren kwam hij sowieso amper nog aan de bak bij Real Madrid. De eens zo flitsende flankaanvaller haalde na een zware enkelblessure in 2019 nooit meer zijn beste niveau en was nog maar een schim van de speler die hij ooit was.

LEES OOK: Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Hazard was slechts een schim van zichzelf

Hij liet het dan wel nooit uitschijnen, maar die situatie hakte er ook mentaal stevig op in bij Hazard. Dat onthult hij nu in een openhartig gesprek met Play Sports. Daarin bevestigt hij het gerucht dat hij op een gegeven moment zijn ploegmaats vroeg om hem de bal niet meer te geven.

"Dat was echt helemaal op het einde, toen ik amper nog speelde", vertelt hij. "Ik had geen vertrouwen meer en ik wist dat ik niet meer kon geven wat ik daarvoor wel kon. Ik had het gevoel dat het over was. Daarom ben ik ook gestopt. Ik was mezelf niet meer, niets lukte nog. Het liep fysiek moeizaam en daardoor werd het ook mentaal lastig."

Hazard neemt Meunier niets kwalijk

De passage van Hazard bij Real zal daardoor altijd herinnerd worden als een grote flop. In de zomer van 2019 betaalde de Koninklijke maar liefst 115 miljoen euro voor zijn komst, maar onze landgenoot kon de verwachtingen nooit inlossen. Vooral door die vervelende enkelblessure, na een tackle van uitgerekend collega-Duivel Thomas Meunier.

"Ocharme", blikt Hazard terug op dat moment. "Ik neem het hem helemaal niet kwalijk. Ik denk dat het een normaal contact was. Ik heb veel ergere tikken geïncasseerd in mijn carrière. Toen blesseerde ik me niet, ik weet ook niet waarom toen wel. Ik blesseerde me ook toen ik in topvorm was. Ik had zoveel gespeeld dat mijn lichaam het niet meer aan kon."

Is Hazard de beste Belgische voetballer ooit?

Meest recent

‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

28
28
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

58
58
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

29
29
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

64
64
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

21
21
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

38
38
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

161
161
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

333
333
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

263
263
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

486
486
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

78
78
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

167
167
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

365
365
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

44
44
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

192
192
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

47
47
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

317
317
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

25
25
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

260
260
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

61
61
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

146
146
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

34
34
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

73
73
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

129
129
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

73
73

Meer sportnieuws