Eden Hazard doet pijnlijke onthulling over einde carrière

door
Eden Hazard doet pijnlijke onthulling over einde carrière

Dezer dagen moeten we bij benefietwedstrijden zijn om nog te kunnen genieten van de kunstjes van Eden Hazard. De voormalige aanvoerder van de Rode Duivels zette vorige zomer immers op slechts 32-jarige leeftijd een punt achter zijn carrière als profvoetballer.

Die carrière was eigenlijk al een tijdje uitgedoofd, want de voorbije jaren kwam hij sowieso amper nog aan de bak bij Real Madrid. De eens zo flitsende flankaanvaller haalde na een zware enkelblessure in 2019 nooit meer zijn beste niveau en was nog maar een schim van de speler die hij ooit was.

LEES OOK: 'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

Hazard was slechts een schim van zichzelf

Hij liet het dan wel nooit uitschijnen, maar die situatie hakte er ook mentaal stevig op in bij Hazard. Dat onthult hij nu in een openhartig gesprek met Play Sports. Daarin bevestigt hij het gerucht dat hij op een gegeven moment zijn ploegmaats vroeg om hem de bal niet meer te geven.

"Dat was echt helemaal op het einde, toen ik amper nog speelde", vertelt hij. "Ik had geen vertrouwen meer en ik wist dat ik niet meer kon geven wat ik daarvoor wel kon. Ik had het gevoel dat het over was. Daarom ben ik ook gestopt. Ik was mezelf niet meer, niets lukte nog. Het liep fysiek moeizaam en daardoor werd het ook mentaal lastig."

Hazard neemt Meunier niets kwalijk

De passage van Hazard bij Real zal daardoor altijd herinnerd worden als een grote flop. In de zomer van 2019 betaalde de Koninklijke maar liefst 115 miljoen euro voor zijn komst, maar onze landgenoot kon de verwachtingen nooit inlossen. Vooral door die vervelende enkelblessure, na een tackle van uitgerekend collega-Duivel Thomas Meunier.

"Ocharme", blikt Hazard terug op dat moment. "Ik neem het hem helemaal niet kwalijk. Ik denk dat het een normaal contact was. Ik heb veel ergere tikken geïncasseerd in mijn carrière. Toen blesseerde ik me niet, ik weet ook niet waarom toen wel. Ik blesseerde me ook toen ik in topvorm was. Ik had zoveel gespeeld dat mijn lichaam het niet meer aan kon."

🚀 Real Madrid CF-fans lezen nu:

'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'
91

Is Hazard de beste Belgische voetballer ooit?

Meest recent

Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

35
35
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

102
102
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

51
51
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

70
70
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

186
186
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

129
129
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

47
47
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

286
286
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

221
221
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

113
113
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

384
384
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

86
86
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

756
756
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

260
260
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

204
204
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

159
159
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

348
348
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

134
134
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

124
124
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

81
81
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

408
408
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

87
87
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

281
281
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

108
108

Meer sportnieuws