Eden Hazard doet pijnlijke onthulling over einde carrière

333 stemmen
Eden Hazard doet pijnlijke onthulling over einde carrière

Dezer dagen moeten we bij benefietwedstrijden zijn om nog te kunnen genieten van de kunstjes van Eden Hazard. De voormalige aanvoerder van de Rode Duivels zette vorige zomer immers op slechts 32-jarige leeftijd een punt achter zijn carrière als profvoetballer.

Die carrière was eigenlijk al een tijdje uitgedoofd, want de voorbije jaren kwam hij sowieso amper nog aan de bak bij Real Madrid. De eens zo flitsende flankaanvaller haalde na een zware enkelblessure in 2019 nooit meer zijn beste niveau en was nog maar een schim van de speler die hij ooit was.

LEES OOK: Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Hazard was slechts een schim van zichzelf

Hij liet het dan wel nooit uitschijnen, maar die situatie hakte er ook mentaal stevig op in bij Hazard. Dat onthult hij nu in een openhartig gesprek met Play Sports. Daarin bevestigt hij het gerucht dat hij op een gegeven moment zijn ploegmaats vroeg om hem de bal niet meer te geven.

"Dat was echt helemaal op het einde, toen ik amper nog speelde", vertelt hij. "Ik had geen vertrouwen meer en ik wist dat ik niet meer kon geven wat ik daarvoor wel kon. Ik had het gevoel dat het over was. Daarom ben ik ook gestopt. Ik was mezelf niet meer, niets lukte nog. Het liep fysiek moeizaam en daardoor werd het ook mentaal lastig."

Hazard neemt Meunier niets kwalijk

De passage van Hazard bij Real zal daardoor altijd herinnerd worden als een grote flop. In de zomer van 2019 betaalde de Koninklijke maar liefst 115 miljoen euro voor zijn komst, maar onze landgenoot kon de verwachtingen nooit inlossen. Vooral door die vervelende enkelblessure, na een tackle van uitgerekend collega-Duivel Thomas Meunier.

"Ocharme", blikt Hazard terug op dat moment. "Ik neem het hem helemaal niet kwalijk. Ik denk dat het een normaal contact was. Ik heb veel ergere tikken geïncasseerd in mijn carrière. Toen blesseerde ik me niet, ik weet ook niet waarom toen wel. Ik blesseerde me ook toen ik in topvorm was. Ik had zoveel gespeeld dat mijn lichaam het niet meer aan kon."

Is Hazard de beste Belgische voetballer ooit?

Meest recent

Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

6
6
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

9
9
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

161
161
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

264
264
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

88
88
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

65
65
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

332
332
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

304
304
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

340
340
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

115
115
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

146
146
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

599
599
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

75
75
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

136
136
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

263
263
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

300
300
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

289
289
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

88
88
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

62
62
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

296
296
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

116
116
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

296
296
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

471
471
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

81
81
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

66
66

Meer sportnieuws