Rode Xavi ontploft helemaal na pijnlijke uitschakeling Barça

door
Rode Xavi ontploft helemaal na pijnlijke uitschakeling Barça

De eerste twee terugwedstrijden in de kwartfinales van de Champions League hebben heel wat spektakel opgeleverd. Dat was ook het geval in de kraker tussen FC Barcelona en PSG, waar de Catalanen helemaal instortten en een voorsprong van twee goals nog uit handen gaven.

Na de 2-3 uit de heenmatch kwamen ze ook nu weer vroeg op voorsprong dankzij een goal van Raphinha, maar daarna liep het helemaal fout. Een domme rode kaart voor Araujo deed de wedstrijd kantelen en uiteindelijk ging Barça nog met 1-4 onderuit.

LEES OOK: 'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Xavi gaat tekeer tegen de scheidsrechter

Dat kon Xavi niet verkroppen. De trainer werd vroeg in de tweede helft al met een rode kaart naar de tribune gestuurd, omdat hij na de 1-2 van PSG wild om zich heen begon te schoppen. Maar ook na de partij was de Spanjaard nog lang niet uitgeraasd.

Hij ging na het laatste fluitsignaal de scheidsrechter de levieten lezen met een belerend vingertje en ook voor de televisiecamera's moest de ref het ontgelden. "Die rode kaart bepaalt de wedstrijd", foeterde hij bij Movistar. "Het werk van een heel seizoen wordt teniet gedaan door één beslissing van de scheidsrechter. Dat is jammer. Ik had graag met elf tegen elf gespeeld tegen dit PSG."

"De scheidsrechter was een ramp"

Daarna ging hij zelfs nog een stap verder. "Ik heb tegen de scheidsrechter ook gezegd dat hij de partij totaal niet aanvoelde en dat hij een ramp was. Ik praat niet graag over de refs, maar hij heeft dit tweeluik helemaal doen kantelen."

Nochtans viel er op de uitsluiting van Araujo maar weinig aan te merken. De Barça-verdediger maakte op twee verschillende punten contact met Barcola, die vrije doorgang naar doel had. Omdat de Uruguayaan de laatste verdediger was, was een rode kaart de enige logische uitkomst.

Vind je dat Xavi gelijk heeft?

Meest recent

Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

79
79
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

49
49
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

84
84
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

127
127
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

331
331
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

173
173
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

199
199
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

242
242
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

327
327
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

228
228
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

85
85
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

648
648
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

162
162
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

517
517
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

157
157
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

290
290
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

171
171
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

173
173
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

393
393
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

576
576
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

129
129
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

732
732
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

340
340
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

230
230
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

357
357

Meer sportnieuws