Rode Xavi ontploft helemaal na pijnlijke uitschakeling Barça

372 stemmen
Rode Xavi ontploft helemaal na pijnlijke uitschakeling Barça

De eerste twee terugwedstrijden in de kwartfinales van de Champions League hebben heel wat spektakel opgeleverd. Dat was ook het geval in de kraker tussen FC Barcelona en PSG, waar de Catalanen helemaal instortten en een voorsprong van twee goals nog uit handen gaven.

Na de 2-3 uit de heenmatch kwamen ze ook nu weer vroeg op voorsprong dankzij een goal van Raphinha, maar daarna liep het helemaal fout. Een domme rode kaart voor Araujo deed de wedstrijd kantelen en uiteindelijk ging Barça nog met 1-4 onderuit.

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Xavi gaat tekeer tegen de scheidsrechter

Dat kon Xavi niet verkroppen. De trainer werd vroeg in de tweede helft al met een rode kaart naar de tribune gestuurd, omdat hij na de 1-2 van PSG wild om zich heen begon te schoppen. Maar ook na de partij was de Spanjaard nog lang niet uitgeraasd.

Hij ging na het laatste fluitsignaal de scheidsrechter de levieten lezen met een belerend vingertje en ook voor de televisiecamera's moest de ref het ontgelden. "Die rode kaart bepaalt de wedstrijd", foeterde hij bij Movistar. "Het werk van een heel seizoen wordt teniet gedaan door één beslissing van de scheidsrechter. Dat is jammer. Ik had graag met elf tegen elf gespeeld tegen dit PSG."

"De scheidsrechter was een ramp"

Daarna ging hij zelfs nog een stap verder. "Ik heb tegen de scheidsrechter ook gezegd dat hij de partij totaal niet aanvoelde en dat hij een ramp was. Ik praat niet graag over de refs, maar hij heeft dit tweeluik helemaal doen kantelen."

Nochtans viel er op de uitsluiting van Araujo maar weinig aan te merken. De Barça-verdediger maakte op twee verschillende punten contact met Barcola, die vrije doorgang naar doel had. Omdat de Uruguayaan de laatste verdediger was, was een rode kaart de enige logische uitkomst.

Vind je dat Xavi gelijk heeft?

Meest recent

'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

22
22
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

19
19
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

199
199
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

303
303
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

218
218
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

240
240
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

230
230
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

34
34
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

207
207
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

220
220
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

31
31
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

35
35
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

80
80
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

129
129
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

188
188
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

855
855
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

174
174
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

231
231
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

215
215
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

209
209
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

301
301
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

55
55
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

55
55
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

208
208

Meer sportnieuws