'Club Brugge bidt voor Europese opsteker'

door
'Club Brugge bidt voor Europese opsteker'

Club Brugge kan donderdagavond een beetje geschiedenis schrijven. Als het tegen PAOK zijn 1-0-zege uit de heenwedstrijd weet vast te houden, dan wordt het immers de eerste Belgische club in maar liefst 31 jaar die een Europese halve finale weet te bereiken. Makkelijk wordt dat allesbehalve.

Blauw-Zwart trekt immers met een erg nipte voorsprong naar Griekenland, waar hen ongetwijfeld een heksenketel te wachten staat. Bovendien zal coach Nicky Hayen sowieso niet op zijn allerbeste elftal kunnen rekenen. Hij zal immers sowieso Brandon Mechele, Maxim De Cuyper en Igor Thiago door schorsingen moeten missen.

LEES OOK: Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Geblesseerden en geschorsten mee naar Griekenland

Daarnaast zijn er ook nog enkele geblesseerde vraagtekens. Simon Mignolet, Denis Odoi, Casper Nielsen en Andreas Skov Olsen lagen de voorbije wedstrijden allemaal in de lappenmand en het is ook nog lang niet zeker dat ze straks in Thessaloniki zullen kunnen aantreden.

Het Nieuwsblad weet dat het kwartet woensdag wel sowieso mee op het vliegtuig zal stappen. Dat doen overigens ook de drie geschorsten. Dat ze meereizen, zegt in principe dus niets over hun eventuele beschikbaarheid. Desondanks bidden ze bij Club wel voor een opsteker.

Mignolet, Odoi, Nielsen en/of Skov Olsen terug?

Hayen zou hopen dat hij donderdag op minstens één van de vier geblesseerden opnieuw een beroep zal kunnen doen. Dat zou zijn taak er een stukje makkelijker op maken, want de interimtrainer zal stevig moeten puzzelen in elke linie om aan een elftal te komen.

Als Club zijn taak tot een goed einde brengt, dan wordt het de eerste Belgische club die een Europese halve finale speelt sinds Antwerp in 1993. De Great Old schopte het toen uiteindelijk ook tot de finale van de Beker der Bekerwinnaars. Voor Club dateert de laatste Europese halve finale van een jaar eerder. In 1992 gingen ze er ook in de Beker der Bekerwinnaars in de halve finale uit tegen Werder Bremen.

Zal Club Brugge zich plaatsen voor de halve finale?

Meest recent

Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

147
147
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

88
88
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

456
456
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

45
45
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

38
38
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

98
98
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

43
43
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

68
68
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

335
335
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

212
212
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

76
76
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

213
213
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

256
256
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

34
34
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

110
110
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

220
220
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

177
177
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

388
388
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

236
236
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

95
95
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

257
257
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

362
362
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

123
123
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

68
68

Meer sportnieuws