'Club Brugge bidt voor Europese opsteker'

451
'Club Brugge bidt voor Europese opsteker'

Club Brugge kan donderdagavond een beetje geschiedenis schrijven. Als het tegen PAOK zijn 1-0-zege uit de heenwedstrijd weet vast te houden, dan wordt het immers de eerste Belgische club in maar liefst 31 jaar die een Europese halve finale weet te bereiken. Makkelijk wordt dat allesbehalve.

Blauw-Zwart trekt immers met een erg nipte voorsprong naar Griekenland, waar hen ongetwijfeld een heksenketel te wachten staat. Bovendien zal coach Nicky Hayen sowieso niet op zijn allerbeste elftal kunnen rekenen. Hij zal immers sowieso Brandon Mechele, Maxim De Cuyper en Igor Thiago door schorsingen moeten missen.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Geblesseerden en geschorsten mee naar Griekenland

Daarnaast zijn er ook nog enkele geblesseerde vraagtekens. Simon Mignolet, Denis Odoi, Casper Nielsen en Andreas Skov Olsen lagen de voorbije wedstrijden allemaal in de lappenmand en het is ook nog lang niet zeker dat ze straks in Thessaloniki zullen kunnen aantreden.

Het Nieuwsblad weet dat het kwartet woensdag wel sowieso mee op het vliegtuig zal stappen. Dat doen overigens ook de drie geschorsten. Dat ze meereizen, zegt in principe dus niets over hun eventuele beschikbaarheid. Desondanks bidden ze bij Club wel voor een opsteker.

Mignolet, Odoi, Nielsen en/of Skov Olsen terug?

Hayen zou hopen dat hij donderdag op minstens één van de vier geblesseerden opnieuw een beroep zal kunnen doen. Dat zou zijn taak er een stukje makkelijker op maken, want de interimtrainer zal stevig moeten puzzelen in elke linie om aan een elftal te komen.

Als Club zijn taak tot een goed einde brengt, dan wordt het de eerste Belgische club die een Europese halve finale speelt sinds Antwerp in 1993. De Great Old schopte het toen uiteindelijk ook tot de finale van de Beker der Bekerwinnaars. Voor Club dateert de laatste Europese halve finale van een jaar eerder. In 1992 gingen ze er ook in de Beker der Bekerwinnaars in de halve finale uit tegen Werder Bremen.

Zal Club Brugge zich plaatsen voor de halve finale?

Meest recent

Dure flop bij Antwerp: topaanwinst valt door de mand

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

15
15
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

37
37
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

100
100
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

106
106
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

86
86
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

168
168
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

238
238
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

204
204
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

87
87
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

63
63
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

209
209
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

41
41
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

113
113
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

210
210
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

799
799
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

96
96
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

155
155
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

199
199
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

222
222
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

76
76
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

133
133
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

139
139
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

244
244
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

458
458
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

154
154

Meer sportnieuws