'Club Brugge bidt voor Europese opsteker'

451 stemmen
'Club Brugge bidt voor Europese opsteker'

Club Brugge kan donderdagavond een beetje geschiedenis schrijven. Als het tegen PAOK zijn 1-0-zege uit de heenwedstrijd weet vast te houden, dan wordt het immers de eerste Belgische club in maar liefst 31 jaar die een Europese halve finale weet te bereiken. Makkelijk wordt dat allesbehalve.

Blauw-Zwart trekt immers met een erg nipte voorsprong naar Griekenland, waar hen ongetwijfeld een heksenketel te wachten staat. Bovendien zal coach Nicky Hayen sowieso niet op zijn allerbeste elftal kunnen rekenen. Hij zal immers sowieso Brandon Mechele, Maxim De Cuyper en Igor Thiago door schorsingen moeten missen.

LEES OOK: Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Geblesseerden en geschorsten mee naar Griekenland

Daarnaast zijn er ook nog enkele geblesseerde vraagtekens. Simon Mignolet, Denis Odoi, Casper Nielsen en Andreas Skov Olsen lagen de voorbije wedstrijden allemaal in de lappenmand en het is ook nog lang niet zeker dat ze straks in Thessaloniki zullen kunnen aantreden.

Het Nieuwsblad weet dat het kwartet woensdag wel sowieso mee op het vliegtuig zal stappen. Dat doen overigens ook de drie geschorsten. Dat ze meereizen, zegt in principe dus niets over hun eventuele beschikbaarheid. Desondanks bidden ze bij Club wel voor een opsteker.

Mignolet, Odoi, Nielsen en/of Skov Olsen terug?

Hayen zou hopen dat hij donderdag op minstens één van de vier geblesseerden opnieuw een beroep zal kunnen doen. Dat zou zijn taak er een stukje makkelijker op maken, want de interimtrainer zal stevig moeten puzzelen in elke linie om aan een elftal te komen.

Als Club zijn taak tot een goed einde brengt, dan wordt het de eerste Belgische club die een Europese halve finale speelt sinds Antwerp in 1993. De Great Old schopte het toen uiteindelijk ook tot de finale van de Beker der Bekerwinnaars. Voor Club dateert de laatste Europese halve finale van een jaar eerder. In 1992 gingen ze er ook in de Beker der Bekerwinnaars in de halve finale uit tegen Werder Bremen.

Zal Club Brugge zich plaatsen voor de halve finale?

Meest recent

Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

32
32
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

50
50
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

92
92
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

52
52
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

171
171
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

242
242
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

397
397
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

337
337
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

419
419
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

238
238
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

65
65
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

485
485
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

330
330
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

339
339
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

162
162
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

58
58
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

276
276
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

341
341
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

471
471
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

253
253
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1706
1706
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

639
639
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

268
268
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

165
165
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

368
368

Meer sportnieuws