'Club Brugge bidt voor Europese opsteker'

451 stemmen
'Club Brugge bidt voor Europese opsteker'

Club Brugge kan donderdagavond een beetje geschiedenis schrijven. Als het tegen PAOK zijn 1-0-zege uit de heenwedstrijd weet vast te houden, dan wordt het immers de eerste Belgische club in maar liefst 31 jaar die een Europese halve finale weet te bereiken. Makkelijk wordt dat allesbehalve.

Blauw-Zwart trekt immers met een erg nipte voorsprong naar Griekenland, waar hen ongetwijfeld een heksenketel te wachten staat. Bovendien zal coach Nicky Hayen sowieso niet op zijn allerbeste elftal kunnen rekenen. Hij zal immers sowieso Brandon Mechele, Maxim De Cuyper en Igor Thiago door schorsingen moeten missen.

LEES OOK: 'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Geblesseerden en geschorsten mee naar Griekenland

Daarnaast zijn er ook nog enkele geblesseerde vraagtekens. Simon Mignolet, Denis Odoi, Casper Nielsen en Andreas Skov Olsen lagen de voorbije wedstrijden allemaal in de lappenmand en het is ook nog lang niet zeker dat ze straks in Thessaloniki zullen kunnen aantreden.

Het Nieuwsblad weet dat het kwartet woensdag wel sowieso mee op het vliegtuig zal stappen. Dat doen overigens ook de drie geschorsten. Dat ze meereizen, zegt in principe dus niets over hun eventuele beschikbaarheid. Desondanks bidden ze bij Club wel voor een opsteker.

Mignolet, Odoi, Nielsen en/of Skov Olsen terug?

Hayen zou hopen dat hij donderdag op minstens één van de vier geblesseerden opnieuw een beroep zal kunnen doen. Dat zou zijn taak er een stukje makkelijker op maken, want de interimtrainer zal stevig moeten puzzelen in elke linie om aan een elftal te komen.

Als Club zijn taak tot een goed einde brengt, dan wordt het de eerste Belgische club die een Europese halve finale speelt sinds Antwerp in 1993. De Great Old schopte het toen uiteindelijk ook tot de finale van de Beker der Bekerwinnaars. Voor Club dateert de laatste Europese halve finale van een jaar eerder. In 1992 gingen ze er ook in de Beker der Bekerwinnaars in de halve finale uit tegen Werder Bremen.

Zal Club Brugge zich plaatsen voor de halve finale?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

54
54
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

3
3
Kerkhofs legt uit waarom Courtois en Hasselt op niets uitliepen

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

23
23
Marokko verrast iedereen met onverwachte Anderlecht-oproep

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

75
75
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

45
45
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

88
88
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

67
67
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

325
325
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

143
143
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

265
265
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

181
181
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

221
221
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

59
59
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

277
277
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

162
162
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

505
505
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

120
120
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

99
99
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

402
402
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

141
141
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

809
809
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

241
241
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

138
138
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

224
224
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

257
257
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1788
1788

Meer sportnieuws