'Club Brugge bidt voor Europese opsteker'

door
'Club Brugge bidt voor Europese opsteker'

Club Brugge kan donderdagavond een beetje geschiedenis schrijven. Als het tegen PAOK zijn 1-0-zege uit de heenwedstrijd weet vast te houden, dan wordt het immers de eerste Belgische club in maar liefst 31 jaar die een Europese halve finale weet te bereiken. Makkelijk wordt dat allesbehalve.

Blauw-Zwart trekt immers met een erg nipte voorsprong naar Griekenland, waar hen ongetwijfeld een heksenketel te wachten staat. Bovendien zal coach Nicky Hayen sowieso niet op zijn allerbeste elftal kunnen rekenen. Hij zal immers sowieso Brandon Mechele, Maxim De Cuyper en Igor Thiago door schorsingen moeten missen.

LEES OOK: “Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Geblesseerden en geschorsten mee naar Griekenland

Daarnaast zijn er ook nog enkele geblesseerde vraagtekens. Simon Mignolet, Denis Odoi, Casper Nielsen en Andreas Skov Olsen lagen de voorbije wedstrijden allemaal in de lappenmand en het is ook nog lang niet zeker dat ze straks in Thessaloniki zullen kunnen aantreden.

Het Nieuwsblad weet dat het kwartet woensdag wel sowieso mee op het vliegtuig zal stappen. Dat doen overigens ook de drie geschorsten. Dat ze meereizen, zegt in principe dus niets over hun eventuele beschikbaarheid. Desondanks bidden ze bij Club wel voor een opsteker.

Mignolet, Odoi, Nielsen en/of Skov Olsen terug?

Hayen zou hopen dat hij donderdag op minstens één van de vier geblesseerden opnieuw een beroep zal kunnen doen. Dat zou zijn taak er een stukje makkelijker op maken, want de interimtrainer zal stevig moeten puzzelen in elke linie om aan een elftal te komen.

Als Club zijn taak tot een goed einde brengt, dan wordt het de eerste Belgische club die een Europese halve finale speelt sinds Antwerp in 1993. De Great Old schopte het toen uiteindelijk ook tot de finale van de Beker der Bekerwinnaars. Voor Club dateert de laatste Europese halve finale van een jaar eerder. In 1992 gingen ze er ook in de Beker der Bekerwinnaars in de halve finale uit tegen Werder Bremen.

Zal Club Brugge zich plaatsen voor de halve finale?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

38
38
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

18
18
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

129
129
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

89
89
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

131
131
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

170
170
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

225
225
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

12
12
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

357
357
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

160
160
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

249
249
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

58
58
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

197
197
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

248
248
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

126
126
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

159
159
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

73
73
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

535
535
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

123
123
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

321
321
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

463
463
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

503
503

Meer sportnieuws