Anderlecht smijt met geld: transferprijs gaat door het dak

877
Anderlecht smijt met geld: transferprijs gaat door het dak

Anderlecht wil de gehuurde linksback Ludwig Augustinsson houden en hoopt op een definitieve transfer, maar er moeten eerst nog financiële struikelblokken overwonnen worden. Ondertussen blijft Anderlecht ook andere opties verkennen op de transfermarkt, waaronder Samuel Dahl van Djurgardens.

Hoewel Het Nieuwsblad aanvankelijk spreekt van een vraagprijs van 3 à 4 miljoen euro, lijkt Djurgardens nu te mikken op een bedrag tussen de 4 à 5 miljoen euro voor Dahl.

LEES OOK: Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

Augustinsson: geen strategische aankoop, wel belangrijk voor Anderlecht

Brian Riemer kiest ervoor om te spelen met één hoog opkomende back en een andere die meer in positie blijft. De coach houdt van een 'georganiseerde chaos' in de ploeg, waarbij de twee vleugelverdedigers een cruciale rol spelen.

Dit seizoen vervult Ludwig Augustinsson de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behoudt, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid heeft om in te schuiven.

Als een van de ervaren spelers neemt Augustinsson het voortouw en zijn invloed op het team groeit gestaag. Hoewel hij niet bekendstaat als een spectaculaire voetballer, toont hij gecontroleerd en beheerst spel.

Hij kiest zorgvuldig de momenten om op te rukken, en in die situaties blijkt hij bijzonder efficiënt te zijn. De Zweedse linksachter paste perfect in het gewenste profiel van Anderlecht en Riemer.

Als huurspeler zonder aankoopoptie was Augustinsson vorige zomer weliswaar geen strategische aankoop, maar desondanks heeft hij gestaag zijn stempel gedrukt op de paars-witte ploeg.

Anderlecht en Augustinsson willen definitieve transfer

Jesper Fredberg liet in januari aan L'Avenir weten dat Anderlecht van plan is om de huidige basis van de ploeg te behouden voor het volgende seizoen, en Ludwig Augustinsson is ongetwijfeld een van de hoekstenen van het team.

Pär Zetterberg uitte zich als een fan van zijn landgenoot in een interview met Le Soir: “Ik hoop dat Anderlecht hem zal behouden.”

Op 29-jarige leeftijd heeft Augustinsson al heel wat kilometers op de teller, en hoewel zijn doorverkoopwaarde in de toekomst niet groot meer zal zijn, lijkt Anderlecht serieus te overwegen om hem definitief aan te trekken.

Volgens Estadio Deportivo zijn de onderhandelingen met FC Sevilla zelfs al opgestart. Ook Augustinsson zelf hoopt dat hij zijn verblijf in Brussel kan verlengen. “Als ik een goed seizoen afwerk, zal er misschien wel een optie zijn om hier te blijven”, vertelde hij eerder dit seizoen aan Het Nieuwsblad.

Deze wens herhaalde hij eind december in een interview met La Dernière Heure. “Ik moet respecteren dat ik nog een contract heb in Sevilla, maar er zal zeker een gesprek komen om te kijken wat haalbaar is met het oog op een eventueel langer verblijf bij Anderlecht.”

Complete linksback: 3 à 4 miljoen euro volgens Het Nieuwsblad

Zowel Anderlecht als Ludwig Augustinsson willen een definitieve zomertransfer, maar financiële kwesties vormen nog een obstakel dat eerst moet worden overwonnen.

Hoewel de transferprijs van de Zweed binnen het bereik van Anderlecht ligt, wordt benadrukt door Het Nieuwsblad dat zijn relatief hoge salaris een struikelblok kan vormen. Daarom onderzoekt Anderlecht ook andere interessante opties op de transfermarkt.

Volgens dezelfde krant, evenals verschillende Zweedse media, volgt Sporting de ontwikkelingen rond Samuel Dahl (21) nauwlettend. De 21-jarige linksback en Zweedse belofteinternational speelt momenteel voor Djurgardens en zou volgens Het Nieuwsblad tussen de 3 en 4 miljoen euro moeten kosten.

Dahl is pas sinds dit seizoen bij Djurgardens actief, maar wist vorig jaar zowel zijn ploegmaats als de fans van Örebro te imponeren, waar hij tot Speler van het Jaar werd uitgeroepen, zowel door de spelers als de supporters.

Niet verrassend was hij ook de publiekslieveling was in de Behrn-Arena. Samuel Dahl, die oorspronkelijk als middenvelder is opgeleid, wordt geprezen om zijn fysieke kracht, behendigheid, snelheid, techniek en aanvallende kwaliteiten, waardoor hij wordt gezien als een modern profiel in de defensie.

Er wordt voorspeld dat hij binnenkort de stap naar het buitenland zal zetten om zijn veelbelovende ontwikkeling voort te zetten. “Natuurlijk wil ik op een dag in het buitenland spelen”, verklaarde Dahl onlangs aan Fotbolldirekt. “Maar op dit moment heb ik geen andere plannen dan te spelen voor Djurgården.”

Djurgarden jaagt prijs Dahl omhoog: 4 à 5 miljoen euro

Samuel Dahl heeft zijn niveau ook bij Djurgardens hoog weten te houden en is uitgegroeid tot een van de beste linksbacks in de Allsvenskan. In januari verdiende hij zijn eerste selectie voor het Zweedse nationale elftal en maakte zelfs zijn debuut als basisspeler in de wedstrijd tegen Estland.

In die periode was Dahl ook een gewilde speler op de transfermarkt. Stade Rennes toonde interesse in hem tijdens de slotfase van de wintertransferperiode en nam zelfs contact op met Djurgardens, dat echter niet bereid was om hun sterkhouder te verkopen.

Volgens de Zweedse krant Expressen werd de deal uiteindelijk nooit serieus overwogen vanwege het late contact en de goede financiële situatie van Djurgardens. Anderlecht hoopt nu echter wel toe te slaan, maar het lijkt erop dat Dahl waarschijnlijk duurder zal uitvallen dan aanvankelijk verwacht.

Hoewel Het Nieuwsblad spreekt van een vraagprijs van 3 à 4 miljoen euro, wordt in Zweden gemeld dat Djurgarden tussen de 4 à 5 miljoen euro voor de linksback wil ontvangen.

Wie moet volgend seizoen de linksback van Anderlecht zijn?

Meest recent

Courtois jubelt na remontada: "Ik droomde ervan"

Real Madrid heeft woensdagavond maar net kunnen afwenden dat het in een crisis zou belanden. In de ...

4
4
Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Jérémy Doku was afgelopen weekend nog de grote uitblinker bij Manchester City. Maar ...

41
41
Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

26
26
UCL: PSG wint op City, enorme comeback Real én afgang Lukaku

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain dé affiche van de tweede speeldag gewonnen. ...

69
69
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

542
542
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

179
179
Bommetje bij kwakkelend United: Rooney slaat terug

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

69
69
Herrijzenis bij Club: "Belangrijkste speler voor Leko"

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

370
370
Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Dit seizoen is het Europese voetbal in België nog te zien op de vertrouwde zenders van de ...

214
214
UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

44
44
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

469
469
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

511
511
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

64
64
‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Marc Overmars sloeg onlangs de deur bij The Great Old achter zich dicht. De sportief directeur ...

149
149
'Vandenhaute stuurde rivaal wandelen én probeerde bij Duivel'

Wouter Vandenhaute zorgde voor één van de strafste verhalen van de Belgische ...

145
145
Sommer komt daags na stunt met triest nieuws

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een enorme stunt gezorgd door in de Champions League met 3-4 te ...

324
324
Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Ook na acht speeldagen blijft Charleroi zeer fraai meedraaien in de kop van het klassement. De ...

10
10
Taravel spreekt over zijn ambities en die van Anderlecht

Anderlecht gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb en dat wordt een speciale ...

122
122
Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Bart Verhaeghe kon zijn geluk nauwelijks op na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge ...

392
392
'Tresoldi doet Italianen niet alleen met hattrick bibberen'

Na de sensationele 3-4-overwinning van Club Brugge op het veld van Inter waren alle ogen gericht op ...

108
108
De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

AA Gent kende een zeer drukke zomer, want het moest daarin maar liefst drie Europese voorrondes zien ...

141
141
'Club wil in januari bij CL-sensatie gaan shoppen'

Club Brugge maakte de voorbije jaren een stevige opmars op het Belgische en Europese toneel en ...

299
299
Ontslag in de maak? Euvrard spreekt heldere taal

Bij Standard koesterden ze hoge verwachtingen voor dit seizoen, waarbij ze zelfs luidop dromen van ...

274
274
Dendoncker is terug: wordt Ajax het slachtoffer?

Ruim dertig jaar na de vorige ontmoeting staat Ajax opnieuw voor een kolkend Poljud. En mogelijk ...

68
68
Ooit sensatie in JPL, nu tegenstander van Union SG

Union SG neemt het donderdagavond op tegen Real Sociedad. De Spanjaarden zijn de grote favoriet en ...

45
45

Meer sportnieuws