Anderlecht smijt met geld: transferprijs gaat door het dak

877 stemmen
Anderlecht smijt met geld: transferprijs gaat door het dak

Anderlecht wil de gehuurde linksback Ludwig Augustinsson houden en hoopt op een definitieve transfer, maar er moeten eerst nog financiële struikelblokken overwonnen worden. Ondertussen blijft Anderlecht ook andere opties verkennen op de transfermarkt, waaronder Samuel Dahl van Djurgardens.

Hoewel Het Nieuwsblad aanvankelijk spreekt van een vraagprijs van 3 à 4 miljoen euro, lijkt Djurgardens nu te mikken op een bedrag tussen de 4 à 5 miljoen euro voor Dahl.

LEES OOK: Dubbele opsteker Anderlecht voor clash met Hammarby

Augustinsson: geen strategische aankoop, wel belangrijk voor Anderlecht

Brian Riemer kiest ervoor om te spelen met één hoog opkomende back en een andere die meer in positie blijft. De coach houdt van een 'georganiseerde chaos' in de ploeg, waarbij de twee vleugelverdedigers een cruciale rol spelen.

Dit seizoen vervult Ludwig Augustinsson de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behoudt, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid heeft om in te schuiven.

Als een van de ervaren spelers neemt Augustinsson het voortouw en zijn invloed op het team groeit gestaag. Hoewel hij niet bekendstaat als een spectaculaire voetballer, toont hij gecontroleerd en beheerst spel.

Hij kiest zorgvuldig de momenten om op te rukken, en in die situaties blijkt hij bijzonder efficiënt te zijn. De Zweedse linksachter paste perfect in het gewenste profiel van Anderlecht en Riemer.

Als huurspeler zonder aankoopoptie was Augustinsson vorige zomer weliswaar geen strategische aankoop, maar desondanks heeft hij gestaag zijn stempel gedrukt op de paars-witte ploeg.

Anderlecht en Augustinsson willen definitieve transfer

Jesper Fredberg liet in januari aan L'Avenir weten dat Anderlecht van plan is om de huidige basis van de ploeg te behouden voor het volgende seizoen, en Ludwig Augustinsson is ongetwijfeld een van de hoekstenen van het team.

Pär Zetterberg uitte zich als een fan van zijn landgenoot in een interview met Le Soir: “Ik hoop dat Anderlecht hem zal behouden.”

Op 29-jarige leeftijd heeft Augustinsson al heel wat kilometers op de teller, en hoewel zijn doorverkoopwaarde in de toekomst niet groot meer zal zijn, lijkt Anderlecht serieus te overwegen om hem definitief aan te trekken.

Volgens Estadio Deportivo zijn de onderhandelingen met FC Sevilla zelfs al opgestart. Ook Augustinsson zelf hoopt dat hij zijn verblijf in Brussel kan verlengen. “Als ik een goed seizoen afwerk, zal er misschien wel een optie zijn om hier te blijven”, vertelde hij eerder dit seizoen aan Het Nieuwsblad.

Deze wens herhaalde hij eind december in een interview met La Dernière Heure. “Ik moet respecteren dat ik nog een contract heb in Sevilla, maar er zal zeker een gesprek komen om te kijken wat haalbaar is met het oog op een eventueel langer verblijf bij Anderlecht.”

Complete linksback: 3 à 4 miljoen euro volgens Het Nieuwsblad

Zowel Anderlecht als Ludwig Augustinsson willen een definitieve zomertransfer, maar financiële kwesties vormen nog een obstakel dat eerst moet worden overwonnen.

Hoewel de transferprijs van de Zweed binnen het bereik van Anderlecht ligt, wordt benadrukt door Het Nieuwsblad dat zijn relatief hoge salaris een struikelblok kan vormen. Daarom onderzoekt Anderlecht ook andere interessante opties op de transfermarkt.

Volgens dezelfde krant, evenals verschillende Zweedse media, volgt Sporting de ontwikkelingen rond Samuel Dahl (21) nauwlettend. De 21-jarige linksback en Zweedse belofteinternational speelt momenteel voor Djurgardens en zou volgens Het Nieuwsblad tussen de 3 en 4 miljoen euro moeten kosten.

Dahl is pas sinds dit seizoen bij Djurgardens actief, maar wist vorig jaar zowel zijn ploegmaats als de fans van Örebro te imponeren, waar hij tot Speler van het Jaar werd uitgeroepen, zowel door de spelers als de supporters.

Niet verrassend was hij ook de publiekslieveling was in de Behrn-Arena. Samuel Dahl, die oorspronkelijk als middenvelder is opgeleid, wordt geprezen om zijn fysieke kracht, behendigheid, snelheid, techniek en aanvallende kwaliteiten, waardoor hij wordt gezien als een modern profiel in de defensie.

Er wordt voorspeld dat hij binnenkort de stap naar het buitenland zal zetten om zijn veelbelovende ontwikkeling voort te zetten. “Natuurlijk wil ik op een dag in het buitenland spelen”, verklaarde Dahl onlangs aan Fotbolldirekt. “Maar op dit moment heb ik geen andere plannen dan te spelen voor Djurgården.”

Djurgarden jaagt prijs Dahl omhoog: 4 à 5 miljoen euro

Samuel Dahl heeft zijn niveau ook bij Djurgardens hoog weten te houden en is uitgegroeid tot een van de beste linksbacks in de Allsvenskan. In januari verdiende hij zijn eerste selectie voor het Zweedse nationale elftal en maakte zelfs zijn debuut als basisspeler in de wedstrijd tegen Estland.

In die periode was Dahl ook een gewilde speler op de transfermarkt. Stade Rennes toonde interesse in hem tijdens de slotfase van de wintertransferperiode en nam zelfs contact op met Djurgardens, dat echter niet bereid was om hun sterkhouder te verkopen.

Volgens de Zweedse krant Expressen werd de deal uiteindelijk nooit serieus overwogen vanwege het late contact en de goede financiële situatie van Djurgardens. Anderlecht hoopt nu echter wel toe te slaan, maar het lijkt erop dat Dahl waarschijnlijk duurder zal uitvallen dan aanvankelijk verwacht.

Hoewel Het Nieuwsblad spreekt van een vraagprijs van 3 à 4 miljoen euro, wordt in Zweden gemeld dat Djurgarden tussen de 4 à 5 miljoen euro voor de linksback wil ontvangen.

Wie moet volgend seizoen de linksback van Anderlecht zijn?

Meest recent

'Nieuw toptarget voor Club Brugge: bod van 9 miljoen'

Niet alleen staat er nog veel uitgaand verkeer op til, ook op inkomend gebied heeft Club Brugge nog ...

102
102
'Mannaert hakt knoop door: Van Bommel of Vanhaezebrouck?'

Nu het huwelijk tussen Rudi Garcia en de Belgische voetbalbond officieel afgelopen is, wordt er ...

231
231
'Club Brugge dumpt overbodige flop: meer details bekend'

Club Brugge ziet deze zomer allicht nog heel wat sterkhouders vertrekken, maar ook voor een paar ...

216
216
'Genk met rug tegen de muur: korting op Karetsas?'

KRC Genk neemt het woensdag vriendschappelijk op tegen AZ. De vraag is of Jess Thorup dan nog een ...

251
251
Volgende bondscoach Rode Duivels: fans kiezen favoriet

Rudi Garcia werd bedankt voor bewezen diensten, en dus is de hamvraag wie nu de volgende bondscoach ...

340
340
Bookmakers voorspellen bondscoach: van Henry tot Peeters

De zoektocht naar de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels houdt de gemoederen bezig. Het hoofdstuk ...

251
251
Dubbele opsteker Anderlecht voor clash met Hammarby

RSC Anderlecht neemt het in de voorrondes van de Europa League op tegen Hammarby. De Zweden zijn de ...

483
483
Statement harde kern Antwerp: boodschap aan Gheysens

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. De zakenman kende mooie tijden ...

166
166
Mark van Bommel bondscoach? “Hij wordt nooit aangesteld”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond maakte bekend dat de Rode Duivels en Rudi Garcia uit elkaar ...

283
283
Supporters in shock: Vini Jr plots met ‘nieuw gezicht’

Het WK was voor Vinicius Junior en Brazilië géén succes. Na de uitschakeling ...

72
72
Vandenbempt ziet ideale bondscoach voor Rode Duivels

Wie wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels? Na Rudi Garcia moet de KBVB weer moeilijke ...

225
225
‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

Westerlo maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Zo brak de club records met uitgaande ...

79
79
'Deadline bondscoach bekend: Mignolet cruciale schakel'

De Rode Duivels zoeken een nieuwe bondscoach. Rudi Garcia kreeg geen nieuw contract na het WK 2026. ...

650
650
‘Knaltransfer Van der Brempt nakend: strijd barst los’

Ignace Van der Brempt maakte furore bij Club Brugge vooraleer hij voor 5 miljoen euro naar RB ...

163
163
Alderweireld onthult belangrijkste plannen voor Antwerp

Royal Antwerp FC heeft afscheid genomen van Paul Gheysens. Wouter Vandenhaute en verschillende ...

595
595
‘Club Brugge sluit deal met Barça: ferme transfersom’

Club Brugge dreigt ook deze zomermercato verschillende sterkhouders te verliezen. Christos Tzolis, ...

327
327
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

503
503
‘Jackpot rinkelt: Zulte Waregem rondt toptransfer af’

Zulte Waregem staat op het punt een zomerse toptransfer af te ronden. Essevee wist vorig seizoen in ...

310
310
Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

Patro Eisden hoopt snel in de Jupiler Pro League terecht te komen, maar daarvoor zal het eerst ...

157
157
‘Nieuwe bondscoach: oude bekende is officieel kandidaat’

De Rode Duivels zijn op zoek naar een nieuwe bondscoach. De KBVB hakte na het WK de knoop door om ...

768
768
‘Anderlecht schrikt: straf miljoenenbod de vuilbak in’

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit is vooral op ...

356
356
Gouden raad nieuwe bondscoach België: “Hele goeie match”

De Rode Duivels hebben besloten om na het WK niet meer door te gaan met bondscoach Rudi Garcia. De ...

257
257
‘FIFA start onderzoek naar WK-finale: monsterschorsing’

De WK-finale zindert nog na. Spanje won na verlengingen van Argentinië, maar vooral de ...

362
362
Filip Joos verovert Nederland: Opmerkelijk verhaal barst los

Niet alleen de spelers maakten indruk op het voorbije WK. Ook één stem kreeg opvallend ...

397
397
Cercle Brugge neemt na zes jaar afscheid van meubelstuk

Uitgaand transfernieuws bij Cercle Brugge. Daar hebben ze na 6,5 jaar afscheid genomen van een van ...

78
78

Meer sportnieuws