Anderlecht smijt met geld: transferprijs gaat door het dak

877
Anderlecht smijt met geld: transferprijs gaat door het dak

Anderlecht wil de gehuurde linksback Ludwig Augustinsson houden en hoopt op een definitieve transfer, maar er moeten eerst nog financiële struikelblokken overwonnen worden. Ondertussen blijft Anderlecht ook andere opties verkennen op de transfermarkt, waaronder Samuel Dahl van Djurgardens.

Hoewel Het Nieuwsblad aanvankelijk spreekt van een vraagprijs van 3 à 4 miljoen euro, lijkt Djurgardens nu te mikken op een bedrag tussen de 4 à 5 miljoen euro voor Dahl.

LEES OOK: Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

Augustinsson: geen strategische aankoop, wel belangrijk voor Anderlecht

Brian Riemer kiest ervoor om te spelen met één hoog opkomende back en een andere die meer in positie blijft. De coach houdt van een 'georganiseerde chaos' in de ploeg, waarbij de twee vleugelverdedigers een cruciale rol spelen.

Dit seizoen vervult Ludwig Augustinsson de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behoudt, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid heeft om in te schuiven.

Als een van de ervaren spelers neemt Augustinsson het voortouw en zijn invloed op het team groeit gestaag. Hoewel hij niet bekendstaat als een spectaculaire voetballer, toont hij gecontroleerd en beheerst spel.

Hij kiest zorgvuldig de momenten om op te rukken, en in die situaties blijkt hij bijzonder efficiënt te zijn. De Zweedse linksachter paste perfect in het gewenste profiel van Anderlecht en Riemer.

Als huurspeler zonder aankoopoptie was Augustinsson vorige zomer weliswaar geen strategische aankoop, maar desondanks heeft hij gestaag zijn stempel gedrukt op de paars-witte ploeg.

Anderlecht en Augustinsson willen definitieve transfer

Jesper Fredberg liet in januari aan L'Avenir weten dat Anderlecht van plan is om de huidige basis van de ploeg te behouden voor het volgende seizoen, en Ludwig Augustinsson is ongetwijfeld een van de hoekstenen van het team.

Pär Zetterberg uitte zich als een fan van zijn landgenoot in een interview met Le Soir: “Ik hoop dat Anderlecht hem zal behouden.”

Op 29-jarige leeftijd heeft Augustinsson al heel wat kilometers op de teller, en hoewel zijn doorverkoopwaarde in de toekomst niet groot meer zal zijn, lijkt Anderlecht serieus te overwegen om hem definitief aan te trekken.

Volgens Estadio Deportivo zijn de onderhandelingen met FC Sevilla zelfs al opgestart. Ook Augustinsson zelf hoopt dat hij zijn verblijf in Brussel kan verlengen. “Als ik een goed seizoen afwerk, zal er misschien wel een optie zijn om hier te blijven”, vertelde hij eerder dit seizoen aan Het Nieuwsblad.

Deze wens herhaalde hij eind december in een interview met La Dernière Heure. “Ik moet respecteren dat ik nog een contract heb in Sevilla, maar er zal zeker een gesprek komen om te kijken wat haalbaar is met het oog op een eventueel langer verblijf bij Anderlecht.”

Complete linksback: 3 à 4 miljoen euro volgens Het Nieuwsblad

Zowel Anderlecht als Ludwig Augustinsson willen een definitieve zomertransfer, maar financiële kwesties vormen nog een obstakel dat eerst moet worden overwonnen.

Hoewel de transferprijs van de Zweed binnen het bereik van Anderlecht ligt, wordt benadrukt door Het Nieuwsblad dat zijn relatief hoge salaris een struikelblok kan vormen. Daarom onderzoekt Anderlecht ook andere interessante opties op de transfermarkt.

Volgens dezelfde krant, evenals verschillende Zweedse media, volgt Sporting de ontwikkelingen rond Samuel Dahl (21) nauwlettend. De 21-jarige linksback en Zweedse belofteinternational speelt momenteel voor Djurgardens en zou volgens Het Nieuwsblad tussen de 3 en 4 miljoen euro moeten kosten.

Dahl is pas sinds dit seizoen bij Djurgardens actief, maar wist vorig jaar zowel zijn ploegmaats als de fans van Örebro te imponeren, waar hij tot Speler van het Jaar werd uitgeroepen, zowel door de spelers als de supporters.

Niet verrassend was hij ook de publiekslieveling was in de Behrn-Arena. Samuel Dahl, die oorspronkelijk als middenvelder is opgeleid, wordt geprezen om zijn fysieke kracht, behendigheid, snelheid, techniek en aanvallende kwaliteiten, waardoor hij wordt gezien als een modern profiel in de defensie.

Er wordt voorspeld dat hij binnenkort de stap naar het buitenland zal zetten om zijn veelbelovende ontwikkeling voort te zetten. “Natuurlijk wil ik op een dag in het buitenland spelen”, verklaarde Dahl onlangs aan Fotbolldirekt. “Maar op dit moment heb ik geen andere plannen dan te spelen voor Djurgården.”

Djurgarden jaagt prijs Dahl omhoog: 4 à 5 miljoen euro

Samuel Dahl heeft zijn niveau ook bij Djurgardens hoog weten te houden en is uitgegroeid tot een van de beste linksbacks in de Allsvenskan. In januari verdiende hij zijn eerste selectie voor het Zweedse nationale elftal en maakte zelfs zijn debuut als basisspeler in de wedstrijd tegen Estland.

In die periode was Dahl ook een gewilde speler op de transfermarkt. Stade Rennes toonde interesse in hem tijdens de slotfase van de wintertransferperiode en nam zelfs contact op met Djurgardens, dat echter niet bereid was om hun sterkhouder te verkopen.

Volgens de Zweedse krant Expressen werd de deal uiteindelijk nooit serieus overwogen vanwege het late contact en de goede financiële situatie van Djurgardens. Anderlecht hoopt nu echter wel toe te slaan, maar het lijkt erop dat Dahl waarschijnlijk duurder zal uitvallen dan aanvankelijk verwacht.

Hoewel Het Nieuwsblad spreekt van een vraagprijs van 3 à 4 miljoen euro, wordt in Zweden gemeld dat Djurgarden tussen de 4 à 5 miljoen euro voor de linksback wil ontvangen.

Wie moet volgend seizoen de linksback van Anderlecht zijn?

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

114
114
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

50
50
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

255
255
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

95
95
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

112
112
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

154
154
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

92
92
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

368
368
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

132
132
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

49
49
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

632
632
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

248
248
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

394
394
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

417
417
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

608
608
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

189
189
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

110
110
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

260
260
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

504
504
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

896
896
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

825
825
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

1006
1006
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

824
824
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

505
505
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws