Anderlecht smijt met geld: transferprijs gaat door het dak

877 stemmen
Anderlecht smijt met geld: transferprijs gaat door het dak

Anderlecht wil de gehuurde linksback Ludwig Augustinsson houden en hoopt op een definitieve transfer, maar er moeten eerst nog financiële struikelblokken overwonnen worden. Ondertussen blijft Anderlecht ook andere opties verkennen op de transfermarkt, waaronder Samuel Dahl van Djurgardens.

Hoewel Het Nieuwsblad aanvankelijk spreekt van een vraagprijs van 3 à 4 miljoen euro, lijkt Djurgardens nu te mikken op een bedrag tussen de 4 à 5 miljoen euro voor Dahl.

LEES OOK: Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

Augustinsson: geen strategische aankoop, wel belangrijk voor Anderlecht

Brian Riemer kiest ervoor om te spelen met één hoog opkomende back en een andere die meer in positie blijft. De coach houdt van een 'georganiseerde chaos' in de ploeg, waarbij de twee vleugelverdedigers een cruciale rol spelen.

Dit seizoen vervult Ludwig Augustinsson de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behoudt, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid heeft om in te schuiven.

Als een van de ervaren spelers neemt Augustinsson het voortouw en zijn invloed op het team groeit gestaag. Hoewel hij niet bekendstaat als een spectaculaire voetballer, toont hij gecontroleerd en beheerst spel.

Hij kiest zorgvuldig de momenten om op te rukken, en in die situaties blijkt hij bijzonder efficiënt te zijn. De Zweedse linksachter paste perfect in het gewenste profiel van Anderlecht en Riemer.

Als huurspeler zonder aankoopoptie was Augustinsson vorige zomer weliswaar geen strategische aankoop, maar desondanks heeft hij gestaag zijn stempel gedrukt op de paars-witte ploeg.

Anderlecht en Augustinsson willen definitieve transfer

Jesper Fredberg liet in januari aan L'Avenir weten dat Anderlecht van plan is om de huidige basis van de ploeg te behouden voor het volgende seizoen, en Ludwig Augustinsson is ongetwijfeld een van de hoekstenen van het team.

Pär Zetterberg uitte zich als een fan van zijn landgenoot in een interview met Le Soir: “Ik hoop dat Anderlecht hem zal behouden.”

Op 29-jarige leeftijd heeft Augustinsson al heel wat kilometers op de teller, en hoewel zijn doorverkoopwaarde in de toekomst niet groot meer zal zijn, lijkt Anderlecht serieus te overwegen om hem definitief aan te trekken.

Volgens Estadio Deportivo zijn de onderhandelingen met FC Sevilla zelfs al opgestart. Ook Augustinsson zelf hoopt dat hij zijn verblijf in Brussel kan verlengen. “Als ik een goed seizoen afwerk, zal er misschien wel een optie zijn om hier te blijven”, vertelde hij eerder dit seizoen aan Het Nieuwsblad.

Deze wens herhaalde hij eind december in een interview met La Dernière Heure. “Ik moet respecteren dat ik nog een contract heb in Sevilla, maar er zal zeker een gesprek komen om te kijken wat haalbaar is met het oog op een eventueel langer verblijf bij Anderlecht.”

Complete linksback: 3 à 4 miljoen euro volgens Het Nieuwsblad

Zowel Anderlecht als Ludwig Augustinsson willen een definitieve zomertransfer, maar financiële kwesties vormen nog een obstakel dat eerst moet worden overwonnen.

Hoewel de transferprijs van de Zweed binnen het bereik van Anderlecht ligt, wordt benadrukt door Het Nieuwsblad dat zijn relatief hoge salaris een struikelblok kan vormen. Daarom onderzoekt Anderlecht ook andere interessante opties op de transfermarkt.

Volgens dezelfde krant, evenals verschillende Zweedse media, volgt Sporting de ontwikkelingen rond Samuel Dahl (21) nauwlettend. De 21-jarige linksback en Zweedse belofteinternational speelt momenteel voor Djurgardens en zou volgens Het Nieuwsblad tussen de 3 en 4 miljoen euro moeten kosten.

Dahl is pas sinds dit seizoen bij Djurgardens actief, maar wist vorig jaar zowel zijn ploegmaats als de fans van Örebro te imponeren, waar hij tot Speler van het Jaar werd uitgeroepen, zowel door de spelers als de supporters.

Niet verrassend was hij ook de publiekslieveling was in de Behrn-Arena. Samuel Dahl, die oorspronkelijk als middenvelder is opgeleid, wordt geprezen om zijn fysieke kracht, behendigheid, snelheid, techniek en aanvallende kwaliteiten, waardoor hij wordt gezien als een modern profiel in de defensie.

Er wordt voorspeld dat hij binnenkort de stap naar het buitenland zal zetten om zijn veelbelovende ontwikkeling voort te zetten. “Natuurlijk wil ik op een dag in het buitenland spelen”, verklaarde Dahl onlangs aan Fotbolldirekt. “Maar op dit moment heb ik geen andere plannen dan te spelen voor Djurgården.”

Djurgarden jaagt prijs Dahl omhoog: 4 à 5 miljoen euro

Samuel Dahl heeft zijn niveau ook bij Djurgardens hoog weten te houden en is uitgegroeid tot een van de beste linksbacks in de Allsvenskan. In januari verdiende hij zijn eerste selectie voor het Zweedse nationale elftal en maakte zelfs zijn debuut als basisspeler in de wedstrijd tegen Estland.

In die periode was Dahl ook een gewilde speler op de transfermarkt. Stade Rennes toonde interesse in hem tijdens de slotfase van de wintertransferperiode en nam zelfs contact op met Djurgardens, dat echter niet bereid was om hun sterkhouder te verkopen.

Volgens de Zweedse krant Expressen werd de deal uiteindelijk nooit serieus overwogen vanwege het late contact en de goede financiële situatie van Djurgardens. Anderlecht hoopt nu echter wel toe te slaan, maar het lijkt erop dat Dahl waarschijnlijk duurder zal uitvallen dan aanvankelijk verwacht.

Hoewel Het Nieuwsblad spreekt van een vraagprijs van 3 à 4 miljoen euro, wordt in Zweden gemeld dat Djurgarden tussen de 4 à 5 miljoen euro voor de linksback wil ontvangen.

Wie moet volgend seizoen de linksback van Anderlecht zijn?

Meest recent

Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

48
48
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

60
60
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

45
45
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

55
55
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

71
71
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

312
312
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

979
979
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

75
75
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

71
71
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

199
199
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

88
88
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

289
289
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

291
291
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

465
465
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

704
704
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

179
179
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

496
496
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

228
228
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

133
133
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

237
237
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

133
133
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

124
124
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

55
55
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

404
404
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

99
99

Meer sportnieuws