Anderlecht smijt met geld: transferprijs gaat door het dak

877
Anderlecht smijt met geld: transferprijs gaat door het dak

Anderlecht wil de gehuurde linksback Ludwig Augustinsson houden en hoopt op een definitieve transfer, maar er moeten eerst nog financiële struikelblokken overwonnen worden. Ondertussen blijft Anderlecht ook andere opties verkennen op de transfermarkt, waaronder Samuel Dahl van Djurgardens.

Hoewel Het Nieuwsblad aanvankelijk spreekt van een vraagprijs van 3 à 4 miljoen euro, lijkt Djurgardens nu te mikken op een bedrag tussen de 4 à 5 miljoen euro voor Dahl.

LEES OOK: RSCA on the road: Anderlecht wacht pittig programma

Augustinsson: geen strategische aankoop, wel belangrijk voor Anderlecht

Brian Riemer kiest ervoor om te spelen met één hoog opkomende back en een andere die meer in positie blijft. De coach houdt van een 'georganiseerde chaos' in de ploeg, waarbij de twee vleugelverdedigers een cruciale rol spelen.

Dit seizoen vervult Ludwig Augustinsson de rol van vaste basisspeler aan de linkerkant, waar hij zijn positie behoudt, terwijl Killian Sardella aan de rechterkant meer vrijheid heeft om in te schuiven.

Als een van de ervaren spelers neemt Augustinsson het voortouw en zijn invloed op het team groeit gestaag. Hoewel hij niet bekendstaat als een spectaculaire voetballer, toont hij gecontroleerd en beheerst spel.

Hij kiest zorgvuldig de momenten om op te rukken, en in die situaties blijkt hij bijzonder efficiënt te zijn. De Zweedse linksachter paste perfect in het gewenste profiel van Anderlecht en Riemer.

Als huurspeler zonder aankoopoptie was Augustinsson vorige zomer weliswaar geen strategische aankoop, maar desondanks heeft hij gestaag zijn stempel gedrukt op de paars-witte ploeg.

Anderlecht en Augustinsson willen definitieve transfer

Jesper Fredberg liet in januari aan L'Avenir weten dat Anderlecht van plan is om de huidige basis van de ploeg te behouden voor het volgende seizoen, en Ludwig Augustinsson is ongetwijfeld een van de hoekstenen van het team.

Pär Zetterberg uitte zich als een fan van zijn landgenoot in een interview met Le Soir: “Ik hoop dat Anderlecht hem zal behouden.”

Op 29-jarige leeftijd heeft Augustinsson al heel wat kilometers op de teller, en hoewel zijn doorverkoopwaarde in de toekomst niet groot meer zal zijn, lijkt Anderlecht serieus te overwegen om hem definitief aan te trekken.

Volgens Estadio Deportivo zijn de onderhandelingen met FC Sevilla zelfs al opgestart. Ook Augustinsson zelf hoopt dat hij zijn verblijf in Brussel kan verlengen. “Als ik een goed seizoen afwerk, zal er misschien wel een optie zijn om hier te blijven”, vertelde hij eerder dit seizoen aan Het Nieuwsblad.

Deze wens herhaalde hij eind december in een interview met La Dernière Heure. “Ik moet respecteren dat ik nog een contract heb in Sevilla, maar er zal zeker een gesprek komen om te kijken wat haalbaar is met het oog op een eventueel langer verblijf bij Anderlecht.”

Complete linksback: 3 à 4 miljoen euro volgens Het Nieuwsblad

Zowel Anderlecht als Ludwig Augustinsson willen een definitieve zomertransfer, maar financiële kwesties vormen nog een obstakel dat eerst moet worden overwonnen.

Hoewel de transferprijs van de Zweed binnen het bereik van Anderlecht ligt, wordt benadrukt door Het Nieuwsblad dat zijn relatief hoge salaris een struikelblok kan vormen. Daarom onderzoekt Anderlecht ook andere interessante opties op de transfermarkt.

Volgens dezelfde krant, evenals verschillende Zweedse media, volgt Sporting de ontwikkelingen rond Samuel Dahl (21) nauwlettend. De 21-jarige linksback en Zweedse belofteinternational speelt momenteel voor Djurgardens en zou volgens Het Nieuwsblad tussen de 3 en 4 miljoen euro moeten kosten.

Dahl is pas sinds dit seizoen bij Djurgardens actief, maar wist vorig jaar zowel zijn ploegmaats als de fans van Örebro te imponeren, waar hij tot Speler van het Jaar werd uitgeroepen, zowel door de spelers als de supporters.

Niet verrassend was hij ook de publiekslieveling was in de Behrn-Arena. Samuel Dahl, die oorspronkelijk als middenvelder is opgeleid, wordt geprezen om zijn fysieke kracht, behendigheid, snelheid, techniek en aanvallende kwaliteiten, waardoor hij wordt gezien als een modern profiel in de defensie.

Er wordt voorspeld dat hij binnenkort de stap naar het buitenland zal zetten om zijn veelbelovende ontwikkeling voort te zetten. “Natuurlijk wil ik op een dag in het buitenland spelen”, verklaarde Dahl onlangs aan Fotbolldirekt. “Maar op dit moment heb ik geen andere plannen dan te spelen voor Djurgården.”

Djurgarden jaagt prijs Dahl omhoog: 4 à 5 miljoen euro

Samuel Dahl heeft zijn niveau ook bij Djurgardens hoog weten te houden en is uitgegroeid tot een van de beste linksbacks in de Allsvenskan. In januari verdiende hij zijn eerste selectie voor het Zweedse nationale elftal en maakte zelfs zijn debuut als basisspeler in de wedstrijd tegen Estland.

In die periode was Dahl ook een gewilde speler op de transfermarkt. Stade Rennes toonde interesse in hem tijdens de slotfase van de wintertransferperiode en nam zelfs contact op met Djurgardens, dat echter niet bereid was om hun sterkhouder te verkopen.

Volgens de Zweedse krant Expressen werd de deal uiteindelijk nooit serieus overwogen vanwege het late contact en de goede financiële situatie van Djurgardens. Anderlecht hoopt nu echter wel toe te slaan, maar het lijkt erop dat Dahl waarschijnlijk duurder zal uitvallen dan aanvankelijk verwacht.

Hoewel Het Nieuwsblad spreekt van een vraagprijs van 3 à 4 miljoen euro, wordt in Zweden gemeld dat Djurgarden tussen de 4 à 5 miljoen euro voor de linksback wil ontvangen.

Wie moet volgend seizoen de linksback van Anderlecht zijn?

Meest recent

Van Bommel voert wissels door, géén Lukaku in de basis

De Rode Duivels spelen vandaag om 20u45 hun derde match in de Nations League tegen Turkije. Kunnen ...

54
54
Te weinig krediet na sterk WK? Rode Duivel wil zich tonen

De afgelopen dagen kreeg één Rode Duivel toch wel de nodige kritiek na de match tegen ...

19
19
Albert looft Rode Duivel: "Steekt er bovenuit"

België speelt vanavond tegen Turkije, dat al maanden op de dool is. De Rode Duivels zijn dus de ...

14
14
'Toptransfer op til: Barça klopt aan bij Club Brugge'

Naar wat stilaan een jaarlijkse traditie wordt, verbrak Club Brugge deze zomer nog maar eens het ...

166
166
Patro verrast vriend en vijand met opvolger Stijnen

Stijn Stijnen verraste donderdag vriend en vijand door zijn afscheid aan te kondigen als trainer van ...

47
47
RSCA on the road: Anderlecht wacht pittig programma

De wittebroodsweken als trainer van RSC Anderlecht zijn stilaan achter de rug voor Vitor Bruno. Na ...

72
72
Rode Duivel trapt na: Van Bommel heeft zijn zondebok

Eén actie van Michael Olise, en de Rode Duivels hebben hun eerste zondebok onder Mark van ...

246
246
Van Bommel krijgt wind van voren: "Waar is Sabbe?"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk wist Mark van Bommel al heel wat harten te veroveren. Over de ...

41
41
Anderlecht wint oefenwedstrijd: flops overtuigen Bruno

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om de jaarlijkse fandag te ...

365
365
Geel gevaar Rode Duivels: volledig middenveld op scherp

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk mikken de Rode Duivels straks tegen Turkije op een ...

122
122
Anderlecht houdt adem in: opdoffer uit ziekenboeg?

Vlak voor de interlandbreak tankte RSC Anderlecht vertrouwen met een vlotte 3-0 zege tegen Zulte ...

151
151
Klopp briest op 'racisme-aanval' Duitse nationale ploeg

Jürgen Klopp moet Duitsland weer naar hogere sferen zien te brengen na een mislukt WK. De ...

48
48
Rode Duivels en van Bommel gewaarschuwd: grote Turkse hoop

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de Nations League op tegen Turkije. In een uitverkocht ...

53
53
Manchester City krijgt plots steun: “Veel meer clubs”

Manchester City zit in het oog van de storm in verband met de Financial Fair Play-regels. De club ...

95
95
Mbappé veroorzaakt rel in Frankrijk: gespot in nachtclub

Kylian Mbappé viel bij Frankrijk geblesseerd uit en de aanvaller heeft het kamp van Zinedine ...

54
54
Turkse heksenketel op Sclessin? Stad Luik grijpt in

Sclessin is het podium voor de clash tussen België en Turkije vanavond. In de Nations League ...

156
156
Real Madrid levert “zwaar bewijs” omkoopschandaal Barça

De rivaliteit tussen Real Madrid en FC Barcelona wordt nog eens extra op scherp gezet. Eind deze ...

154
154
'Genk vreest vertrek goudhaantje: derde club meldt zich'

Bij KRC Genk blijft de eigen jeugdopleiding de grootste goudmijn. Dat bleek afgelopen zomer nog maar ...

343
343
'Mourinho en Perez botsen meteen over deze transfers'

Bij Real Madrid grepen ze afgelopen zomer stevig in na twee seizoenen zonder prijs. José ...

60
60
Man City slaat terug en dient beroep in tegen fraudezaak

De soap rond Manchester City is nog lang niet voorbij. De Engelse grootmacht werd deze week door de ...

65
65
Zorgen bij club: transfer Jonge Duivel wordt nachtmerrie

Het was een zeer drukke zomermercato voor de Belgen, want heel wat landgenoten maakten een transfer. ...

70
70
Lanceert Union eindelijk speler uit eigen jeugd?

Union maakte de voorbije seizoenen op indrukwekkende wijze de aansluiting met de Belgische top. Op ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil ex-ploegmaat, grote naam bij Patro?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

174
174
Witsel emotioneel na afscheid: “Hij was mijn grote idool”

Axel Witsel heeft een punt achter zijn interlandcarrière gezet. De middenvelder was nog ...

250
250
FA komt met statement over oordeel Manchester City

Wat zal er met Manchester City gebeuren? De Engelse topclub was afgelopen seizoenen de grote ...

323
323

Meer sportnieuws