Club schopt 'irritante' leider buiten: “Heb je niets aan”

1895
Club schopt 'irritante' leider buiten: “Heb je niets aan”

Éder Balanta, begin dit seizoen gerehabiliteerd bij Club Brugge, heeft uiteindelijk niet het niveau laten zien dat van hem werd verwacht. Ondanks zijn kracht en leiderschapskwaliteiten bleef zijn impact beperkt, vooral door zijn beperkt voetballend vermogen.

Hoewel hij gewaardeerd wordt binnen de spelersgroep, wordt zijn vertrek aan het einde van het seizoen verwacht, omdat zijn contract niet wordt verlengd.

LEES OOK: Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

“Balanta voetbalt met zijn schoenen nog in de dozen”

Met Casper Nielsen, Hans Vanaken, Hugo Vetlesen en Raphael Onyedika beschikt de selectie van Club Brugge niet over een overvloed aan centrale middenvelders, wat blauw-zwart ertoe bracht om de eerder als overbodig geachte Éder Balanta in september in extremis te rehabiliteren.

De 31-jarige werd zelfs opgenomen in de Europese selectielijst van Club. De toenmalige coach Ronny Deila zag dat Balanta met zijn specifieke kwaliteiten een belangrijke rol kon spelen op het middenveld van Club Brugge.

De Colombiaan staat namelijk bekend als een krachtige breker voor de verdediging, die met zijn fysieke beukwerk een dimensie toevoegt die eerder ontbrak in de ploeg.

Anderzijds werd Balanta in het verleden meermaals afgeschreven door zijn beperkte voetballende kwaliteiten. “Over Balanta bestaat immers het idee dat hij voetbalt met zijn schoenen nog in de dozen. Louter brute spierkracht, al was hij een Jerommeke in voetbaloutfit”, schreef Het Nieuwsblad.

Le Vif stelde eind maart vast dat Club Brugge al sinds 2019 worstelt met het vinden van een geloofwaardig alternatief voor de “ruige maar verouderde Balanta.”

De Colombiaan toonde echter meteen zijn meerwaarde op het zwalpende middenveld van Club Brugge. Hij bracht meer No Sweat/No Glory en maturiteit dan in de weken daarvoor.

Zijn belangrijkste bijdrage kwam tot uiting in de Conference League-wedstrijd tegen FC Lugano, waar hij met een cruciaal doelpunt en een uitstekende prestatie zijn waarde bewees.

“Het hoeft niet altijd mooi te zijn, maar Balanta heeft wel pit”

De aanwezigheid van Éder Balanta bracht meer evenwicht in de ploeg van Club Brugge en volgens Jan Ceulemans werd de impact van de Colombiaan onderschat. Hij recupereert veel ballen, en met zo’n type speler in de ploeg zou Club meer kans maken om te winnen.

“We weten hoeveel beperkingen hij heeft, maar hij heeft wel pit. Het moet niet altijd mooi zijn. Als er maar wordt gewonnen. Zo denken supporters er ook over”, zei de Caje aan Het Nieuwsblad.

De Zondag sprak over de graniet en grinta waar het Club Brugge aan ontbrak. “Zou men bij Club (eindelijk) beseffen dat de Colombiaan tien jaar geleden nog beschouwd als ‘één van de grootste talenten ter wereld’ behalve 84 kilo stalen spieren ook voldoende aardige voetjes heeft?”

Imke Courtois moest in dezelfde krant ook toegeven dat de inbreng van Balanta geen fout idee was.

Maar na een sterke start van zijn tweede kans, werden de tekortkomingen van Balanta steeds duidelijker zichtbaar. De Colombiaan leek moeite te hebben met het tempo, leed te vaak balverlies en maakte veel foute passes.

Hij heeft zijn kwaliteiten, maar ook zijn gebreken.

Balanta vertrekt eind dit seizoen: “Heeft simpelweg niet het niveau voor Club 1”

“Heeft simpelweg niet het niveau voor Club 1”, concludeerde Het Laatste Nieuws. Franky Van der Elst verklaarde dat hij niet kon geloven dat Éder Balanta de reddende engel zou zijn voor Club Brugge, en de analist kreeg gelijk.

Hoewel hij héél even de oplossing leek te bieden, bleek de rehabilitatie van Balanta van korte duur. Naar het einde van het vorige kalenderjaar toe kwam de ervaren middenvelder steeds minder in de plannen van Ronny Deila voor.

Met zijn contract dat eind dit seizoen afloopt bij Club Brugge, lijkt een verlenging dan ook niet waarschijnlijk. “In voetbal weet je nooit, maar zijn tijd bij Club Brugge lijkt er na dit seizoen op te zitten”, schreef Het Nieuwsblad al in januari.

“Als je zoals Club Brugge-trainer Ronny Deila een breker als Éder Balanta van de bank moet halen om een resultaat vast te houden, zit het niet goed”, schreef de krant nog later. Van der Elst zei zelfs dat hij het stilaan gehad had met de invalbeurten van Balanta.

Het Laatste Nieuws meldde begin april dat zijn contract niet wordt verlengd, terwijl La Dernière Heure weet dat Balanta ongetwijfeld Club Brugge zal verlaten aan het einde van zijn contract.

Pure buitenwipper: “Aan de bal heb je er weinig tot niets aan”

In de afgelopen vier wedstrijden heeft hij nog geen enkele keer in de basis gestaan, maar hij heeft wel drie keer zijn opwachting mogen maken als invaller, met in totaal 49 minuten speeltijd.

Balanta brengt echter precies wat het team nodig heeft. Hij brengt vuur op het veld en hij vervult een ondersteunende rol op het middenveld. “Pure buitenwipper”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Hij aarzelt niet om iemand bij z'n nekvel te pakken. Of hardhandig uit de discotheek te beuken. Maar eens op de dansvloer — lees: aan de bal — heb je er weinig tot niets aan.”

 

“Bikkelhard en zelfs irritant”, aldus Het Nieuwsblad.

Binnen de spelersgroep wordt Balanta zeer gewaardeerd vanwege zijn leiderschap. In een recent interview met Het Laatste Nieuws noemde Simon Mignolet hem zelfs als een van de vijf ervaren spelers in de selectie, naast zichzelf, Brandon Mechele, Hans Vanaken en Denis Odoi.

Verdient Balanta een nieuw contract bij Club Brugge?

Meest recent

Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

2
2
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

75
75
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

5
5
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

73
73
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

80
80
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

21
21
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

90
90
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

128
128
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

134
134
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

123
123
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

244
244
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

488
488
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

141
141
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

241
241
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

93
93
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

85
85
Van Bommel voorspelt succes: “Een kwestie van tijd”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot tegen Frankrijk namens de Nations League. België ...

50
50
Wittebroodsweken voorbij: druk op Mark van Bommel

Mark van Bommel werd na het WK aangesteld als de vervanger van Rudi Garcia. De Nederlander heeft ...

40
40
Boeckx vergelijkt met Rudi Garcia: “Bange wezels”

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen bij de Rode Duivels en Mark van Bommel werd aangesteld als de ...

64
64
Van Bommel beschimpt na zeperd: “Welke nationale trots?”

België staat in de Nations League-groepsfase op een derde plek. Na twee overwinningen en twee ...

93
93
Lat ligt hoog: ‘Fundamenteel voor toekomst Rode Duivels’

Er wordt niet enkel naar de Rode Duivels gekeken, maar ook de Jonge Duivels staan voor een ...

35
35
Teklak begrijpt niets van wissel Van Bommel: “Waarom?!”

Mark van Bommel startte tegen Frankrijk met een verrassende opstelling. Zo kreeg Maarten Vandevoordt ...

202
202
Oordeel over Rode Duivels: gouden raad voor Van Bommel

De eerste vier interlands voor Mark van Bommel zijn achter de rug. De Rode Duivels wonnen van ...

87
87
Degryse ziet keuzeflater: “We misten hem tegen Frankrijk”

Na de 4-1 nederlaag van de Rode Duivels tegen Frankrijk vellen de analisten hun oordeel over de ...

302
302
KAA Gent grijpt in na zure interlandsoap en blessure Vergara

KAA Gent zit met de handen in het haar. Josué Vergara viel tijdens de interlandbreak ...

123
123

Meer sportnieuws