Club schopt 'irritante' leider buiten: “Heb je niets aan”

1895 stemmen
Club schopt 'irritante' leider buiten: “Heb je niets aan”

Éder Balanta, begin dit seizoen gerehabiliteerd bij Club Brugge, heeft uiteindelijk niet het niveau laten zien dat van hem werd verwacht. Ondanks zijn kracht en leiderschapskwaliteiten bleef zijn impact beperkt, vooral door zijn beperkt voetballend vermogen.

Hoewel hij gewaardeerd wordt binnen de spelersgroep, wordt zijn vertrek aan het einde van het seizoen verwacht, omdat zijn contract niet wordt verlengd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

“Balanta voetbalt met zijn schoenen nog in de dozen”

Met Casper Nielsen, Hans Vanaken, Hugo Vetlesen en Raphael Onyedika beschikt de selectie van Club Brugge niet over een overvloed aan centrale middenvelders, wat blauw-zwart ertoe bracht om de eerder als overbodig geachte Éder Balanta in september in extremis te rehabiliteren.

De 31-jarige werd zelfs opgenomen in de Europese selectielijst van Club. De toenmalige coach Ronny Deila zag dat Balanta met zijn specifieke kwaliteiten een belangrijke rol kon spelen op het middenveld van Club Brugge.

De Colombiaan staat namelijk bekend als een krachtige breker voor de verdediging, die met zijn fysieke beukwerk een dimensie toevoegt die eerder ontbrak in de ploeg.

Anderzijds werd Balanta in het verleden meermaals afgeschreven door zijn beperkte voetballende kwaliteiten. “Over Balanta bestaat immers het idee dat hij voetbalt met zijn schoenen nog in de dozen. Louter brute spierkracht, al was hij een Jerommeke in voetbaloutfit”, schreef Het Nieuwsblad.

Le Vif stelde eind maart vast dat Club Brugge al sinds 2019 worstelt met het vinden van een geloofwaardig alternatief voor de “ruige maar verouderde Balanta.”

De Colombiaan toonde echter meteen zijn meerwaarde op het zwalpende middenveld van Club Brugge. Hij bracht meer No Sweat/No Glory en maturiteit dan in de weken daarvoor.

Zijn belangrijkste bijdrage kwam tot uiting in de Conference League-wedstrijd tegen FC Lugano, waar hij met een cruciaal doelpunt en een uitstekende prestatie zijn waarde bewees.

“Het hoeft niet altijd mooi te zijn, maar Balanta heeft wel pit”

De aanwezigheid van Éder Balanta bracht meer evenwicht in de ploeg van Club Brugge en volgens Jan Ceulemans werd de impact van de Colombiaan onderschat. Hij recupereert veel ballen, en met zo’n type speler in de ploeg zou Club meer kans maken om te winnen.

“We weten hoeveel beperkingen hij heeft, maar hij heeft wel pit. Het moet niet altijd mooi zijn. Als er maar wordt gewonnen. Zo denken supporters er ook over”, zei de Caje aan Het Nieuwsblad.

De Zondag sprak over de graniet en grinta waar het Club Brugge aan ontbrak. “Zou men bij Club (eindelijk) beseffen dat de Colombiaan tien jaar geleden nog beschouwd als ‘één van de grootste talenten ter wereld’ behalve 84 kilo stalen spieren ook voldoende aardige voetjes heeft?”

Imke Courtois moest in dezelfde krant ook toegeven dat de inbreng van Balanta geen fout idee was.

Maar na een sterke start van zijn tweede kans, werden de tekortkomingen van Balanta steeds duidelijker zichtbaar. De Colombiaan leek moeite te hebben met het tempo, leed te vaak balverlies en maakte veel foute passes.

Hij heeft zijn kwaliteiten, maar ook zijn gebreken.

Balanta vertrekt eind dit seizoen: “Heeft simpelweg niet het niveau voor Club 1”

“Heeft simpelweg niet het niveau voor Club 1”, concludeerde Het Laatste Nieuws. Franky Van der Elst verklaarde dat hij niet kon geloven dat Éder Balanta de reddende engel zou zijn voor Club Brugge, en de analist kreeg gelijk.

Hoewel hij héél even de oplossing leek te bieden, bleek de rehabilitatie van Balanta van korte duur. Naar het einde van het vorige kalenderjaar toe kwam de ervaren middenvelder steeds minder in de plannen van Ronny Deila voor.

Met zijn contract dat eind dit seizoen afloopt bij Club Brugge, lijkt een verlenging dan ook niet waarschijnlijk. “In voetbal weet je nooit, maar zijn tijd bij Club Brugge lijkt er na dit seizoen op te zitten”, schreef Het Nieuwsblad al in januari.

“Als je zoals Club Brugge-trainer Ronny Deila een breker als Éder Balanta van de bank moet halen om een resultaat vast te houden, zit het niet goed”, schreef de krant nog later. Van der Elst zei zelfs dat hij het stilaan gehad had met de invalbeurten van Balanta.

Het Laatste Nieuws meldde begin april dat zijn contract niet wordt verlengd, terwijl La Dernière Heure weet dat Balanta ongetwijfeld Club Brugge zal verlaten aan het einde van zijn contract.

Pure buitenwipper: “Aan de bal heb je er weinig tot niets aan”

In de afgelopen vier wedstrijden heeft hij nog geen enkele keer in de basis gestaan, maar hij heeft wel drie keer zijn opwachting mogen maken als invaller, met in totaal 49 minuten speeltijd.

Balanta brengt echter precies wat het team nodig heeft. Hij brengt vuur op het veld en hij vervult een ondersteunende rol op het middenveld. “Pure buitenwipper”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Hij aarzelt niet om iemand bij z'n nekvel te pakken. Of hardhandig uit de discotheek te beuken. Maar eens op de dansvloer — lees: aan de bal — heb je er weinig tot niets aan.”

 

“Bikkelhard en zelfs irritant”, aldus Het Nieuwsblad.

Binnen de spelersgroep wordt Balanta zeer gewaardeerd vanwege zijn leiderschap. In een recent interview met Het Laatste Nieuws noemde Simon Mignolet hem zelfs als een van de vijf ervaren spelers in de selectie, naast zichzelf, Brandon Mechele, Hans Vanaken en Denis Odoi.

Verdient Balanta een nieuw contract bij Club Brugge?

Meest recent

'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

35
35
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

74
74
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

36
36
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

209
209
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

18
18
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

355
355
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

252
252
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

272
272
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

111
111
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

57
57
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

109
109
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

87
87
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

43
43
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

197
197
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

237
237
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

126
126
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

76
76
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

724
724
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

498
498
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

264
264
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

299
299
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

112
112
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

78
78
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

76
76
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

349
349

Meer sportnieuws