Club schopt 'irritante' leider buiten: “Heb je niets aan”

1895
Club schopt 'irritante' leider buiten: “Heb je niets aan”

Éder Balanta, begin dit seizoen gerehabiliteerd bij Club Brugge, heeft uiteindelijk niet het niveau laten zien dat van hem werd verwacht. Ondanks zijn kracht en leiderschapskwaliteiten bleef zijn impact beperkt, vooral door zijn beperkt voetballend vermogen.

Hoewel hij gewaardeerd wordt binnen de spelersgroep, wordt zijn vertrek aan het einde van het seizoen verwacht, omdat zijn contract niet wordt verlengd.

LEES OOK: Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

“Balanta voetbalt met zijn schoenen nog in de dozen”

Met Casper Nielsen, Hans Vanaken, Hugo Vetlesen en Raphael Onyedika beschikt de selectie van Club Brugge niet over een overvloed aan centrale middenvelders, wat blauw-zwart ertoe bracht om de eerder als overbodig geachte Éder Balanta in september in extremis te rehabiliteren.

De 31-jarige werd zelfs opgenomen in de Europese selectielijst van Club. De toenmalige coach Ronny Deila zag dat Balanta met zijn specifieke kwaliteiten een belangrijke rol kon spelen op het middenveld van Club Brugge.

De Colombiaan staat namelijk bekend als een krachtige breker voor de verdediging, die met zijn fysieke beukwerk een dimensie toevoegt die eerder ontbrak in de ploeg.

Anderzijds werd Balanta in het verleden meermaals afgeschreven door zijn beperkte voetballende kwaliteiten. “Over Balanta bestaat immers het idee dat hij voetbalt met zijn schoenen nog in de dozen. Louter brute spierkracht, al was hij een Jerommeke in voetbaloutfit”, schreef Het Nieuwsblad.

Le Vif stelde eind maart vast dat Club Brugge al sinds 2019 worstelt met het vinden van een geloofwaardig alternatief voor de “ruige maar verouderde Balanta.”

De Colombiaan toonde echter meteen zijn meerwaarde op het zwalpende middenveld van Club Brugge. Hij bracht meer No Sweat/No Glory en maturiteit dan in de weken daarvoor.

Zijn belangrijkste bijdrage kwam tot uiting in de Conference League-wedstrijd tegen FC Lugano, waar hij met een cruciaal doelpunt en een uitstekende prestatie zijn waarde bewees.

“Het hoeft niet altijd mooi te zijn, maar Balanta heeft wel pit”

De aanwezigheid van Éder Balanta bracht meer evenwicht in de ploeg van Club Brugge en volgens Jan Ceulemans werd de impact van de Colombiaan onderschat. Hij recupereert veel ballen, en met zo’n type speler in de ploeg zou Club meer kans maken om te winnen.

“We weten hoeveel beperkingen hij heeft, maar hij heeft wel pit. Het moet niet altijd mooi zijn. Als er maar wordt gewonnen. Zo denken supporters er ook over”, zei de Caje aan Het Nieuwsblad.

De Zondag sprak over de graniet en grinta waar het Club Brugge aan ontbrak. “Zou men bij Club (eindelijk) beseffen dat de Colombiaan tien jaar geleden nog beschouwd als ‘één van de grootste talenten ter wereld’ behalve 84 kilo stalen spieren ook voldoende aardige voetjes heeft?”

Imke Courtois moest in dezelfde krant ook toegeven dat de inbreng van Balanta geen fout idee was.

Maar na een sterke start van zijn tweede kans, werden de tekortkomingen van Balanta steeds duidelijker zichtbaar. De Colombiaan leek moeite te hebben met het tempo, leed te vaak balverlies en maakte veel foute passes.

Hij heeft zijn kwaliteiten, maar ook zijn gebreken.

Balanta vertrekt eind dit seizoen: “Heeft simpelweg niet het niveau voor Club 1”

“Heeft simpelweg niet het niveau voor Club 1”, concludeerde Het Laatste Nieuws. Franky Van der Elst verklaarde dat hij niet kon geloven dat Éder Balanta de reddende engel zou zijn voor Club Brugge, en de analist kreeg gelijk.

Hoewel hij héél even de oplossing leek te bieden, bleek de rehabilitatie van Balanta van korte duur. Naar het einde van het vorige kalenderjaar toe kwam de ervaren middenvelder steeds minder in de plannen van Ronny Deila voor.

Met zijn contract dat eind dit seizoen afloopt bij Club Brugge, lijkt een verlenging dan ook niet waarschijnlijk. “In voetbal weet je nooit, maar zijn tijd bij Club Brugge lijkt er na dit seizoen op te zitten”, schreef Het Nieuwsblad al in januari.

“Als je zoals Club Brugge-trainer Ronny Deila een breker als Éder Balanta van de bank moet halen om een resultaat vast te houden, zit het niet goed”, schreef de krant nog later. Van der Elst zei zelfs dat hij het stilaan gehad had met de invalbeurten van Balanta.

Het Laatste Nieuws meldde begin april dat zijn contract niet wordt verlengd, terwijl La Dernière Heure weet dat Balanta ongetwijfeld Club Brugge zal verlaten aan het einde van zijn contract.

Pure buitenwipper: “Aan de bal heb je er weinig tot niets aan”

In de afgelopen vier wedstrijden heeft hij nog geen enkele keer in de basis gestaan, maar hij heeft wel drie keer zijn opwachting mogen maken als invaller, met in totaal 49 minuten speeltijd.

Balanta brengt echter precies wat het team nodig heeft. Hij brengt vuur op het veld en hij vervult een ondersteunende rol op het middenveld. “Pure buitenwipper”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Hij aarzelt niet om iemand bij z'n nekvel te pakken. Of hardhandig uit de discotheek te beuken. Maar eens op de dansvloer — lees: aan de bal — heb je er weinig tot niets aan.”

 

“Bikkelhard en zelfs irritant”, aldus Het Nieuwsblad.

Binnen de spelersgroep wordt Balanta zeer gewaardeerd vanwege zijn leiderschap. In een recent interview met Het Laatste Nieuws noemde Simon Mignolet hem zelfs als een van de vijf ervaren spelers in de selectie, naast zichzelf, Brandon Mechele, Hans Vanaken en Denis Odoi.

Verdient Balanta een nieuw contract bij Club Brugge?

Meest recent

Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

18
18
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

60
60
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

40
40
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

20
20
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

38
38
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

89
89
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

35
35
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

60
60
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

114
114
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

87
87
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

34
34
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

60
60
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

50
50
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

123
123
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

91
91
Euvrard zag zwak punt bij Standard: "Was vreselijk"

Standard schakelde FCV Dender uit in de Croky Cup, maar het was zeker niet goed wat de Rouches ...

53
53
Chelsea wint na matig duel, Penders debuteert

In de Premier League stond om 13u30 het subtopduel tussen Everton en Chelsea op het programma. Het ...

32
32
Anderlecht deelt OH Leuven zware tik uit in titelrace

In de Lotto Super League stond er kraker op het programma. RSC Anderlech ontving OH Leuven. De ...

178
178
Enigma bij Zulte Waregem: topper, maar één groot gebrek

Zulte Waregem is goed begonnen aan het seizoen. Essevee draait vlot mee in de subtop en er zijn een ...

109
109
Maakt miljoenentransfer eindelijk debuut voor Club Brugge?

Club Brugge is goed bezig. De zomermercato ligt al even achter de rug, maar voorlopig konden een ...

492
492
Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

178
178
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

46
46
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

68
68
AA Gent verzekert opvolging met nieuw contract

Voor AA Gent is het seizoen uitstekend begonnen. De Buffalo's boekten donderdag een zege in hun ...

56
56
Mpenza over verrassende Duivel: "Beter dan De Ketelaere"

De Rode Duivels werkten de voorbije weken hun eerste wedstrijden af onder nieuwe bondscoach Mark van ...

477
477

Meer sportnieuws