UEFA neemt drastische maatregel voor PAOK-Club Brugge

1474 stemmen
UEFA neemt drastische maatregel voor PAOK-Club Brugge

Club Brugge gaat donderdag in de Conference League op bezoek bij PAOK Saloniki. Blauw-Zwart verdedigt in Griekenland een 1-0 uit de heenwedstrijd, maar is op alle fronten op zijn hoede.

De heenwedstrijd werd immers ontsierd door ongeregeldheden met de Griekse fans. Een deel van de PAOK-aanhang richtte een ravage aan in het Brugse stadscentrum en probeerde zonder ticket in het stadion binnen te geraken. Het kwam daarbij tot een confrontatie met de lokale ordediensten.

LEES OOK: 'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

PAOK legde een klacht neer

De PAOK-fans vonden dat de politie zijn boekje daarbij te buiten ging en veel te hardhandig optrad. "De politie heeft traangas en een waterkanon ingezet tegen supporters die picknickten, en zinloos geweld gebruikt toen onze fans het stadion wilden verlaten. De Belgische politie heeft alle noties van gastvrijheid en veiligheidsnormen genegeerd", kwam PAOK met een statement.

PAOK legde ook een klacht neer bij de UEFA en de Griekse ambassade. De Europese voetbalbond zou intussen al een disciplinair onderzoek geopend hebben, aldus Het Laatste Nieuws. Het is niet meteen duidelijk of Club Brugge een sanctie boven het hoofd hangt of niet.

UEFA ziet duel als 'hoogrisicowedstrijd'

Ondertussen vreest Club Brugge dat de PAOK-fans wraak zullen nemen voor de gebeurtenissen rondom de heenmatch. Sommige fans roepen daartoe op op sociale media. Club gaf uiting aan zijn bezorgdheid tijdens een overlegmoment met PAOK en de UEFA, dat dinsdag plaatsvond. Dat schrijft Het Nieuwsblad.

PAOK op zijn beurt garandeert dat de club en de ordediensten er alles aan zullen doen om alles veilig te laten verlopen. De UEFA neemt intussen geen enkel risico en ziet het duel als een 'hoogrisicowedstrijd'. Concreet houdt dat in dat de UEFA-vertegenwoordigers nog aandachtiger dan normaal zullen zijn.

Zal alles veilig verlopen?

Meest recent

Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

31
31
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

40
40
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

347
347
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

419
419
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

54
54
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

557
557
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

220
220
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

91
91
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

752
752
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

743
743
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

141
141
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

289
289
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

133
133
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

565
565
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

195
195
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

139
139
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

843
843
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

359
359
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

749
749
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

609
609
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

897
897
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

72
72
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

243
243
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

174
174
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

773
773

Meer sportnieuws