UEFA neemt drastische maatregel voor PAOK-Club Brugge

door
UEFA neemt drastische maatregel voor PAOK-Club Brugge

Club Brugge gaat donderdag in de Conference League op bezoek bij PAOK Saloniki. Blauw-Zwart verdedigt in Griekenland een 1-0 uit de heenwedstrijd, maar is op alle fronten op zijn hoede.

De heenwedstrijd werd immers ontsierd door ongeregeldheden met de Griekse fans. Een deel van de PAOK-aanhang richtte een ravage aan in het Brugse stadscentrum en probeerde zonder ticket in het stadion binnen te geraken. Het kwam daarbij tot een confrontatie met de lokale ordediensten.

LEES OOK: Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

PAOK legde een klacht neer

De PAOK-fans vonden dat de politie zijn boekje daarbij te buiten ging en veel te hardhandig optrad. "De politie heeft traangas en een waterkanon ingezet tegen supporters die picknickten, en zinloos geweld gebruikt toen onze fans het stadion wilden verlaten. De Belgische politie heeft alle noties van gastvrijheid en veiligheidsnormen genegeerd", kwam PAOK met een statement.

PAOK legde ook een klacht neer bij de UEFA en de Griekse ambassade. De Europese voetbalbond zou intussen al een disciplinair onderzoek geopend hebben, aldus Het Laatste Nieuws. Het is niet meteen duidelijk of Club Brugge een sanctie boven het hoofd hangt of niet.

UEFA ziet duel als 'hoogrisicowedstrijd'

Ondertussen vreest Club Brugge dat de PAOK-fans wraak zullen nemen voor de gebeurtenissen rondom de heenmatch. Sommige fans roepen daartoe op op sociale media. Club gaf uiting aan zijn bezorgdheid tijdens een overlegmoment met PAOK en de UEFA, dat dinsdag plaatsvond. Dat schrijft Het Nieuwsblad.

PAOK op zijn beurt garandeert dat de club en de ordediensten er alles aan zullen doen om alles veilig te laten verlopen. De UEFA neemt intussen geen enkel risico en ziet het duel als een 'hoogrisicowedstrijd'. Concreet houdt dat in dat de UEFA-vertegenwoordigers nog aandachtiger dan normaal zullen zijn.

Zal alles veilig verlopen?

Meest recent

Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

1
1
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

84
84
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

98
98
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

31
31
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

161
161
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

35
35
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

151
151
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

139
139
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

72
72
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

207
207
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

156
156
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

90
90
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

131
131
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

304
304
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

169
169
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

131
131
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

236
236
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

84
84
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

289
289
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

145
145
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

880
880
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

100
100
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

217
217
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

89
89
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

147
147

Meer sportnieuws