Referee Department tikt scheidsrechter op de vingers

1712
Referee Department tikt scheidsrechter op de vingers

Het opmerkelijkste moment van het voorbije voetbalweekend vond plaats in Mechelen, waar Westerlo-aanvaller Romeo Vermant een bizarre rode kaart onder de neus geschoven kreeg. Dat vraagt om duiding van het Referee Department.

Vermant, die kort daarvoor nog de 0-2 op het bord had gezet, kreeg twee gele kaarten op een paar seconden tijd. De eerste omdat hij in de weg ging staan bij een vrije trap voor de tegenstander, vervolgens omdat hij scheidsrechter Arthur Denil heel eventjes bij diens arm greep om hem een woordje uitleg te vragen.

LEES OOK: Westerlo pakt weer uit met transfer bij Tottenham

Vermant versus Denil

Een overdreven en emotionele reactie, zo was iedereen het erover eens. In het wekelijkse Under Review laat Frank De Bleeckere zijn licht schijnen op de bewuste fase. "De ref vraagt meermaals om de afstand van 9 meter te respecteren, maar Vermant is niet happig om te luisteren", doet hij het relaas van de feiten.

Daardoor komt er irritatie en volgt de eerste gele kaart, die wij volledig terecht vinden", aldus De Bleeckere, alvorens toe te geven dat Denil de situatie nadien anders had kunnen aanpakken. "Nadien staan ze weer redelijk dicht bij elkaar en ontstaat er plots opnieuw een soort confrontatie, met de uitsluiting tot gevolg."

Goor krijgt gelijk

"Wij gaan vragen aan onze scheidsrechters om meer tijd en afstand te nemen om na te denken over de situatie, want voor ons hoefde die tweede gele kaart zeker niet getrokken te worden. De aanbeveling is dus eigenlijk om de rust te bewaren. Dan kan je zulke zaken op een andere manier managen", klinkt het nog.

Nog volgens De Bleeckere heeft wat Vermant tegen de scheids zei alleszins niks te maken met zijn uitsluiting. Die had serieuze gevolgen voor Westerlo, dat nog met 3-2 onderuit ging. Na afloop was T1-ad interim Bart Goor dan ook verbolgen over Denil, wiens optreden volgens hem "ongezien was in het profvoetbal".

Denil verdient een sanctie

Meest recent

'Club Brugge neemt verbazende transferbeslissing'

Bij Club Brugge hebben ze de laatste weken een serieus transferoffensief ingezet. Dat was nodig, ...

65
65
Nieuwe chouchou Anderlecht spreekt straffe ambitie uit

Anderlecht heeft donderdag een verlengstuk gebreid aan zijn goede seizoensbegin. Het legde in het ...

94
94
Lokeren pakt uit met verrassende transfer bij Cercle

Om 20u wordt ook het seizoen in de Challenger Pro League nog op gang getrapt. Lokeren is ...

17
17
'Lommel sluit miljoenendeal met zusterclub'

Lommel maakte vorig weekend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar afwezigheid. Dat ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest vertrek Seys én Tresoldi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

222
222
Antwerp pakt uit met nieuw shirt: Scheldeblauw concept

Royal Antwerp FC is goed aan de Jupiler Pro League begonnen. In eigen huis won The Great Old met 2-1 ...

78
78
Lukaku voorgesteld in Turkije: straffe taal én ambities

Romelu Lukaku laat Napoli achter zich voor Fenerbahçe. De toptransfer van de Rode Duivel werd ...

43
43
STVV wint transferstrijd: toptransfer is officieel

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en dit seizoen ...

81
81
Europees succes heeft gevolgen voor JPL-kalender

KAA Gent en RSC Anderlecht wisten zich te kwalificeren voor de volgende ronde van de Conference en ...

288
288
‘Wending Rodri: monstersom City direct naar vervanger'

Waar ligt de toekomst van Rodri? De beste speler van het afgelopen WK staat onder contract bij ...

99
99
Vreemde formule Challenger Pro League compleet afgemaakt

Het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur. Terwijl de Jupiler Pro League aan ...

226
226
'Arne Engels heeft straffe transfer helemaal beet'

De Schotse titelstrijd was de voorbije jaren ook een duel tussen twee Rode Duivels, want met Nicolas ...

81
81
'Rigaux ligt nu al onder vuur bij Feyenoord'

Deze zomer zette Dévy Rigaux een opmerkelijke stap. De Director of Football trok de deur van ...

336
336
Meijer doet boekje open over vertrek bij Club Brugge

Sampdoria vertolkte deze week een zeer opvallende rol op de Belgische transfermarkt. De Italiaanse ...

476
476
Straf verhaal bij AA Gent: "Jongensdroom die uitkomt"

Het Europese avontuur van AA Gent krijgt dit seizoen nog een vervolg. Het plaatste zich ...

62
62
Wéér uitstel: proces Anderlecht herbegint met nieuwe rechter

In 2017 kreeg Marc Coucke Anderlecht in handen na een bewogen overnameproces. Nadien vielen er ...

153
153
Scorende Lukebakio schenkt klare wijn over toekomst

Donderdagavond waren Anderlecht en AA Gent lang niet de enige Belgen die in actie kwamen op het ...

99
99
AA Gent kondigt miljoenenvertrekker aan

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de play-offs van de Conference League, want het ...

124
124
Vitor Bruno gaat stevig in de clinch met coach van PAOK

Anderlecht kreeg in de derde voorronde van de Europa League met PAOK een zeer pittige tegenstander ...

963
963
‘Lukaku krijgt meteen eerste mokerslag bij Fenerbahçe’

Romelu Lukaku lijkt bij Fenerbahçe zijn ideale uitweg te hebben gevonden. Een ...

272
272
'Here we go: Union heeft nieuwe recordtransfer beet'

Union moest deze week een kruis maken over de vetpotten van de Champions League, want het sneuvelde ...

152
152
'KV Kortrijk duwt door en legt tweede bod neer'

KV Kortrijk is er bij zijn terugkeer in de Jupiler Pro League niet in geslaagd om te stunten, want ...

141
141
De Mil ziet progressie bij Gent: "Beter en beter"

AA Gent is erin geslaagd ook zijn tweede horde in de voorrondes van de Conference League met succes ...

157
157
Bertaccini in tranen na match: Vitor Bruno geeft uitleg

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de play-offs van de Europa League nadat het ook ...

1402
1402
Nieuwe chouchou bij Anderlecht: kranten zwieren met lof

RSC Anderlecht blijft zijn goede seizoensstart bevestigen. Donderdagavond werd de laatste voorronde ...

858
858

Meer sportnieuws