Referee Department tikt scheidsrechter op de vingers

door
Referee Department tikt scheidsrechter op de vingers

Het opmerkelijkste moment van het voorbije voetbalweekend vond plaats in Mechelen, waar Westerlo-aanvaller Romeo Vermant een bizarre rode kaart onder de neus geschoven kreeg. Dat vraagt om duiding van het Referee Department.

Vermant, die kort daarvoor nog de 0-2 op het bord had gezet, kreeg twee gele kaarten op een paar seconden tijd. De eerste omdat hij in de weg ging staan bij een vrije trap voor de tegenstander, vervolgens omdat hij scheidsrechter Arthur Denil heel eventjes bij diens arm greep om hem een woordje uitleg te vragen.

LEES OOK: Paul Van Himst hoopt: eindelijk grote doorbraak op komst?

Vermant versus Denil

Een overdreven en emotionele reactie, zo was iedereen het erover eens. In het wekelijkse Under Review laat Frank De Bleeckere zijn licht schijnen op de bewuste fase. "De ref vraagt meermaals om de afstand van 9 meter te respecteren, maar Vermant is niet happig om te luisteren", doet hij het relaas van de feiten.

Daardoor komt er irritatie en volgt de eerste gele kaart, die wij volledig terecht vinden", aldus De Bleeckere, alvorens toe te geven dat Denil de situatie nadien anders had kunnen aanpakken. "Nadien staan ze weer redelijk dicht bij elkaar en ontstaat er plots opnieuw een soort confrontatie, met de uitsluiting tot gevolg."

Goor krijgt gelijk

"Wij gaan vragen aan onze scheidsrechters om meer tijd en afstand te nemen om na te denken over de situatie, want voor ons hoefde die tweede gele kaart zeker niet getrokken te worden. De aanbeveling is dus eigenlijk om de rust te bewaren. Dan kan je zulke zaken op een andere manier managen", klinkt het nog.

Nog volgens De Bleeckere heeft wat Vermant tegen de scheids zei alleszins niks te maken met zijn uitsluiting. Die had serieuze gevolgen voor Westerlo, dat nog met 3-2 onderuit ging. Na afloop was T1-ad interim Bart Goor dan ook verbolgen over Denil, wiens optreden volgens hem "ongezien was in het profvoetbal".

Denil verdient een sanctie

Meest recent

Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

67
67
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

25
25
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

226
226
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

104
104
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

170
170
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

244
244
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

291
291
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

180
180
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

120
120
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

53
53
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

50
50
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

113
113
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

375
375
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

286
286
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

278
278
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

346
346
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

81
81
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

595
595
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

43
43
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

217
217
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

378
378
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

168
168
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

115
115
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

23
23

Meer sportnieuws