Wilde dromen bij Club Brugge: superdeal Europese top

door
Wilde dromen bij Club Brugge: superdeal Europese top

Bij Club Brugge gonst het van opwinding over Raphael Onyedika, wiens recente prestaties en groeiende marktwaarde de aandacht trekken van Europese topclubs.

De Nigeriaanse middenvelder schittert in de Champions' Play-offs en zijn heropleving onder interim-coach Nicky Hayen bevestigt zijn potentieel voor de Europese elite, wat het waarschijnlijk maakt dat hij deze zomer de club zal verlaten.

Met lof van kenners en media die hem de Europese top toedichten, staat Onyedika op het punt zijn dromen waar te maken.

LEES OOK: 'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Klasbak Oneydika kiest zijn moment om te knallen uit

Club Brugge maakt een sterke start in de Champions' Play-offs, en in het Jan Breydelstadion begint de hoop op de titel langzaam te groeien - vooral gezien de slechts vijf punten achterstand op leider Anderlecht.

De man in vorm in de start van de Play-offs is ongetwijfeld Raphael Onyedika. Hoewel hij niet bekend staat als een doelpuntenmachine, heeft de Nigeriaan al drie keer het net laten trillen in evenveel wedstrijden tijdens de Play-offs.

“Dit is de Onyedika die vorig jaar schitterde in de Champions League”, stelde Het Nieuwsblad vast. Naast zijn doelpunten laat Onyedika ook zijn echte kernkwaliteiten zien. Hij vormt het slot op de deur voor de defensie, voetbalt intelligent en vooruit in balbezit, infiltreert en is sterk in het heroveren van de bal.

“Speelt plots weer op zijn beste niveau zoals anderhalf jaar geleden”, concludeerde Het Laatste Nieuws treffend. “Wat een metamorfose heeft die ondergaan.” Krant van West-Vlaanderen merkte op dat ‘klasbak’ Onyedika wel een zeer mooi moment heeft uitgekozen om zich definitief in de harten van de Club-fans te knallen.

Grote clubs over heel Europa, zoals Manchester United, Juventus, Dortmund, Liverpool, AC Milan, Inter, Chelsea, Arsenal en Manchester City, sturen hun scouts naar het Jan Breydelstadion in de laatste weken.

Nicky Hayen komt tegemoet aan de Onyedika-wens van het bestuur

De heropleving van Raphael Onyedika komt niet toevallig, vooral niet na het ontslag van Ronny Deila bij Club Brugge. In januari wilde Deila versterking op de nummer zes positie, maar het bestuur voldeed niet aan zijn verzoek.

Het Laatste Nieuws merkte op dat het bestuur vooral wilde dat Onyedika speelde, terwijl Deila het daar niet mee eens was. “Onyedika, voor wie tien miljoen betaald werd, is voor velen binnen Club een no-brainer. Deila vindt de Nigeriaan als controleur dan weer maar niets, ook al laat hij hem in de meeste wedstrijden starten.”

Nicky Hayen vervult de wensen van het bestuur als interim-coach en geeft Onyedika veel vertrouwen en een cruciale rol in zijn ploeg. “Ik wil niets zeggen over mijn voorganger, maar hij had net als ik een bepaald gevoel over Raphael”, zei Hayen.

“Ik heb het geluk gehad vorig seizoen samen te werken met hem als assistent van Rik De Mil. Vandaag zie je het potentieel dat hij heeft. Kijk, het gaat over vertrouwen geven.” Hayen laat de elegante Nigeriaan terug heropleven: pas nu is de echte Onyedika terug.

Onyedika op weg naar de absolute voetbaltop

Raphael Onyedika heeft de laatste weken zijn marktwaarde aanzienlijk verhoogd en op dit niveau overstijgt hij duidelijk de Jupiler Pro League. Het was altijd het plan van Club Brugge om hun initiële investering in de 22-jarige terug te verdienen en aanzienlijke winst te maken.

Niet verrassend heeft Club Brugge onlangs Ardon Jashari van FC Luzern aangetrokken, een 21-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots die dezelfde positie bekleedt als Onyedika.

Het Nieuwsblad bericht dat er veel belangstelling is voor de Nigeriaan en dat een transfer in de zomer een reële optie is. Het Laatste Nieuws meldt zelfs dat Onyedika de club hoogstwaarschijnlijk zal verlaten.

“Zijn lat ligt hoog. Enorm hoog. Ik ben er zeker van dat Raphael de absolute top kan bereiken”, verklaarde Churchill Oliseh, jeugdvriend van Onyedika, aan Het Nieuwsblad.

René Vandereycken zei eerder dit seizoen al dat Onyedika een speler is die uiteindelijk de stap zal zetten naar een topcompetitie. Ook De Morgen merkte op dat veel waarnemers hem de Europese top toeschrijven.

“Potentieel veruit de beste speler in het defensieve of controlerende compartiment van Club, voor velen binnen de club ondanks een wisselvallige heenronde nog steeds een 22-jarig talent dat de Europese (sub)top mag ambiëren”, aldus Het Laatste Nieuws.

Is Onyedika klaar voor de absolute Europese top?

Meest recent

El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

47
47
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

24
24
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

39
39
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

27
27
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

40
40
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

102
102
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

170
170
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

42
42
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

82
82
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

114
114
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

309
309
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

278
278
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

70
70
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

174
174
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

392
392
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

231
231
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

383
383
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

357
357
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

112
112
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

112
112
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

482
482
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

269
269
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

345
345
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

712
712
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

286
286

Meer sportnieuws