Wilde dromen bij Club Brugge: superdeal Europese top

1046
Wilde dromen bij Club Brugge: superdeal Europese top

Bij Club Brugge gonst het van opwinding over Raphael Onyedika, wiens recente prestaties en groeiende marktwaarde de aandacht trekken van Europese topclubs.

De Nigeriaanse middenvelder schittert in de Champions' Play-offs en zijn heropleving onder interim-coach Nicky Hayen bevestigt zijn potentieel voor de Europese elite, wat het waarschijnlijk maakt dat hij deze zomer de club zal verlaten.

Met lof van kenners en media die hem de Europese top toedichten, staat Onyedika op het punt zijn dromen waar te maken.

LEES OOK: 'Leko grijpt drastisch in: 5 wissels bij Club Brugge'

Klasbak Oneydika kiest zijn moment om te knallen uit

Club Brugge maakt een sterke start in de Champions' Play-offs, en in het Jan Breydelstadion begint de hoop op de titel langzaam te groeien - vooral gezien de slechts vijf punten achterstand op leider Anderlecht.

De man in vorm in de start van de Play-offs is ongetwijfeld Raphael Onyedika. Hoewel hij niet bekend staat als een doelpuntenmachine, heeft de Nigeriaan al drie keer het net laten trillen in evenveel wedstrijden tijdens de Play-offs.

“Dit is de Onyedika die vorig jaar schitterde in de Champions League”, stelde Het Nieuwsblad vast. Naast zijn doelpunten laat Onyedika ook zijn echte kernkwaliteiten zien. Hij vormt het slot op de deur voor de defensie, voetbalt intelligent en vooruit in balbezit, infiltreert en is sterk in het heroveren van de bal.

“Speelt plots weer op zijn beste niveau zoals anderhalf jaar geleden”, concludeerde Het Laatste Nieuws treffend. “Wat een metamorfose heeft die ondergaan.” Krant van West-Vlaanderen merkte op dat ‘klasbak’ Onyedika wel een zeer mooi moment heeft uitgekozen om zich definitief in de harten van de Club-fans te knallen.

Grote clubs over heel Europa, zoals Manchester United, Juventus, Dortmund, Liverpool, AC Milan, Inter, Chelsea, Arsenal en Manchester City, sturen hun scouts naar het Jan Breydelstadion in de laatste weken.

Nicky Hayen komt tegemoet aan de Onyedika-wens van het bestuur

De heropleving van Raphael Onyedika komt niet toevallig, vooral niet na het ontslag van Ronny Deila bij Club Brugge. In januari wilde Deila versterking op de nummer zes positie, maar het bestuur voldeed niet aan zijn verzoek.

Het Laatste Nieuws merkte op dat het bestuur vooral wilde dat Onyedika speelde, terwijl Deila het daar niet mee eens was. “Onyedika, voor wie tien miljoen betaald werd, is voor velen binnen Club een no-brainer. Deila vindt de Nigeriaan als controleur dan weer maar niets, ook al laat hij hem in de meeste wedstrijden starten.”

Nicky Hayen vervult de wensen van het bestuur als interim-coach en geeft Onyedika veel vertrouwen en een cruciale rol in zijn ploeg. “Ik wil niets zeggen over mijn voorganger, maar hij had net als ik een bepaald gevoel over Raphael”, zei Hayen.

“Ik heb het geluk gehad vorig seizoen samen te werken met hem als assistent van Rik De Mil. Vandaag zie je het potentieel dat hij heeft. Kijk, het gaat over vertrouwen geven.” Hayen laat de elegante Nigeriaan terug heropleven: pas nu is de echte Onyedika terug.

Onyedika op weg naar de absolute voetbaltop

Raphael Onyedika heeft de laatste weken zijn marktwaarde aanzienlijk verhoogd en op dit niveau overstijgt hij duidelijk de Jupiler Pro League. Het was altijd het plan van Club Brugge om hun initiële investering in de 22-jarige terug te verdienen en aanzienlijke winst te maken.

Niet verrassend heeft Club Brugge onlangs Ardon Jashari van FC Luzern aangetrokken, een 21-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots die dezelfde positie bekleedt als Onyedika.

Het Nieuwsblad bericht dat er veel belangstelling is voor de Nigeriaan en dat een transfer in de zomer een reële optie is. Het Laatste Nieuws meldt zelfs dat Onyedika de club hoogstwaarschijnlijk zal verlaten.

“Zijn lat ligt hoog. Enorm hoog. Ik ben er zeker van dat Raphael de absolute top kan bereiken”, verklaarde Churchill Oliseh, jeugdvriend van Onyedika, aan Het Nieuwsblad.

René Vandereycken zei eerder dit seizoen al dat Onyedika een speler is die uiteindelijk de stap zal zetten naar een topcompetitie. Ook De Morgen merkte op dat veel waarnemers hem de Europese top toeschrijven.

“Potentieel veruit de beste speler in het defensieve of controlerende compartiment van Club, voor velen binnen de club ondanks een wisselvallige heenronde nog steeds een 22-jarig talent dat de Europese (sub)top mag ambiëren”, aldus Het Laatste Nieuws.

Is Onyedika klaar voor de absolute Europese top?

Meest recent

Kansen Belgische clubs? Transfer Ito kaatst in extremis af

De mercato is in België alweer een weekje gesloten, maar de clubs uit de Jupiler Pro League ...

26
26
Ziyech verrast iedereen met nieuwe club

Hakim Ziyech heeft een nieuwe club. De 33-jarige Marokkaanse smaakmaker heeft zijn handtekening ...

4
4
Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Neerpede is al vele jaren een garantie op talentdoorstroming. Het hield Anderlecht financieel ...

68
68
Bruno en RSCA zijn klaar: "Of ik extra druk voel?"

Bij RSC Anderlecht zijn ze degelijk aan het seizoen begonnen. Er was de kwalificatie voor de Europa ...

91
91
Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

26
26
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

222
222
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

42
42
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

180
180
'Leko grijpt drastisch in: 5 wissels bij Club Brugge'

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen Aston Villa, want zondag ...

468
468
'Vraagteken achter Vanaken: Leko kiest al vervanger'

Club Brugge likt zijn wonden na de nederlaag tegen Aston Villa. Niet alleen had de landskampioen op ...

271
271
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

336
336
'Tresoldi zorgt alweer voor nieuwe plottwist'

Het is voor Club Brugge een zeer bewogen zomer geweest. Rond heel wat spelers draaide de ...

142
142
'Real grijpt meteen in na nieuwe masterclass Courtois'

Real Madrid is deze week met een overwinning begonnen aan zijn campagne in de Champions League en ...

216
216
'Nieuwe mokerslag voor getergd KV Mechelen'

Na amper vijf speeldagen lijkt het bij KV Mechelen al crisis te zijn. Met een schamele twee op ...

321
321
Dortmund komt met geruststellend nieuws over Karetsas

Kos Karetsas had deze week ongetwijfeld hoge verwachtingen gekoesterd voor zijn debuut in de ...

73
73
"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

228
228
Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

102
102
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

200
200
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax

Jorthy Mokio brak op jonge leeftijd door bij KAA Gent en ging vervolgens naar Ajax. Ook daar werd ...

158
158
‘Miljoenentransfers volgende mercato Club Brugge al bepaald’

Club Brugge kende weer een woelige zomertransferperiode met verschillende vertrekkers en uiteraard ...

633
633
'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

562
562
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

192
192
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

262
262
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

307
307

Meer sportnieuws