Wilde dromen bij Club Brugge: superdeal Europese top

1046
Wilde dromen bij Club Brugge: superdeal Europese top

Bij Club Brugge gonst het van opwinding over Raphael Onyedika, wiens recente prestaties en groeiende marktwaarde de aandacht trekken van Europese topclubs.

De Nigeriaanse middenvelder schittert in de Champions' Play-offs en zijn heropleving onder interim-coach Nicky Hayen bevestigt zijn potentieel voor de Europese elite, wat het waarschijnlijk maakt dat hij deze zomer de club zal verlaten.

Met lof van kenners en media die hem de Europese top toedichten, staat Onyedika op het punt zijn dromen waar te maken.

LEES OOK: Club grote favoriet tegen Lens: statistiek spreekt boekdelen

Klasbak Oneydika kiest zijn moment om te knallen uit

Club Brugge maakt een sterke start in de Champions' Play-offs, en in het Jan Breydelstadion begint de hoop op de titel langzaam te groeien - vooral gezien de slechts vijf punten achterstand op leider Anderlecht.

De man in vorm in de start van de Play-offs is ongetwijfeld Raphael Onyedika. Hoewel hij niet bekend staat als een doelpuntenmachine, heeft de Nigeriaan al drie keer het net laten trillen in evenveel wedstrijden tijdens de Play-offs.

“Dit is de Onyedika die vorig jaar schitterde in de Champions League”, stelde Het Nieuwsblad vast. Naast zijn doelpunten laat Onyedika ook zijn echte kernkwaliteiten zien. Hij vormt het slot op de deur voor de defensie, voetbalt intelligent en vooruit in balbezit, infiltreert en is sterk in het heroveren van de bal.

“Speelt plots weer op zijn beste niveau zoals anderhalf jaar geleden”, concludeerde Het Laatste Nieuws treffend. “Wat een metamorfose heeft die ondergaan.” Krant van West-Vlaanderen merkte op dat ‘klasbak’ Onyedika wel een zeer mooi moment heeft uitgekozen om zich definitief in de harten van de Club-fans te knallen.

Grote clubs over heel Europa, zoals Manchester United, Juventus, Dortmund, Liverpool, AC Milan, Inter, Chelsea, Arsenal en Manchester City, sturen hun scouts naar het Jan Breydelstadion in de laatste weken.

Nicky Hayen komt tegemoet aan de Onyedika-wens van het bestuur

De heropleving van Raphael Onyedika komt niet toevallig, vooral niet na het ontslag van Ronny Deila bij Club Brugge. In januari wilde Deila versterking op de nummer zes positie, maar het bestuur voldeed niet aan zijn verzoek.

Het Laatste Nieuws merkte op dat het bestuur vooral wilde dat Onyedika speelde, terwijl Deila het daar niet mee eens was. “Onyedika, voor wie tien miljoen betaald werd, is voor velen binnen Club een no-brainer. Deila vindt de Nigeriaan als controleur dan weer maar niets, ook al laat hij hem in de meeste wedstrijden starten.”

Nicky Hayen vervult de wensen van het bestuur als interim-coach en geeft Onyedika veel vertrouwen en een cruciale rol in zijn ploeg. “Ik wil niets zeggen over mijn voorganger, maar hij had net als ik een bepaald gevoel over Raphael”, zei Hayen.

“Ik heb het geluk gehad vorig seizoen samen te werken met hem als assistent van Rik De Mil. Vandaag zie je het potentieel dat hij heeft. Kijk, het gaat over vertrouwen geven.” Hayen laat de elegante Nigeriaan terug heropleven: pas nu is de echte Onyedika terug.

Onyedika op weg naar de absolute voetbaltop

Raphael Onyedika heeft de laatste weken zijn marktwaarde aanzienlijk verhoogd en op dit niveau overstijgt hij duidelijk de Jupiler Pro League. Het was altijd het plan van Club Brugge om hun initiële investering in de 22-jarige terug te verdienen en aanzienlijke winst te maken.

Niet verrassend heeft Club Brugge onlangs Ardon Jashari van FC Luzern aangetrokken, een 21-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots die dezelfde positie bekleedt als Onyedika.

Het Nieuwsblad bericht dat er veel belangstelling is voor de Nigeriaan en dat een transfer in de zomer een reële optie is. Het Laatste Nieuws meldt zelfs dat Onyedika de club hoogstwaarschijnlijk zal verlaten.

“Zijn lat ligt hoog. Enorm hoog. Ik ben er zeker van dat Raphael de absolute top kan bereiken”, verklaarde Churchill Oliseh, jeugdvriend van Onyedika, aan Het Nieuwsblad.

René Vandereycken zei eerder dit seizoen al dat Onyedika een speler is die uiteindelijk de stap zal zetten naar een topcompetitie. Ook De Morgen merkte op dat veel waarnemers hem de Europese top toeschrijven.

“Potentieel veruit de beste speler in het defensieve of controlerende compartiment van Club, voor velen binnen de club ondanks een wisselvallige heenronde nog steeds een 22-jarig talent dat de Europese (sub)top mag ambiëren”, aldus Het Laatste Nieuws.

Is Onyedika klaar voor de absolute Europese top?

Meest recent

Pakt Ajax wéér uit met een grote transfer?

Ajax heeft Oleksandr Zinchenko opnieuw met open armen ontvangen. De Oekraïense international ...

2
2
Club grote favoriet tegen Lens: statistiek spreekt boekdelen

Club Brugge neemt het vanavond op tegen RC Lens. De Bruggelingen zijn de grote favoriet door hun ...

30
30
Buitenlandse lof voor STVV: "Geen typische Belgische ploeg"

STVV staat voor zijn tweede match in de Conference League. De Limburgers spelen in en tegen FC ...

10
10
'Van Gucht laat kijkers perplex staan met nieuwe stunt'

Ruben Van Gucht staat opnieuw voor een opvallende uitdaging op televisie. Terwijl de sportjournalist ...

10
10
Standard wil KRC Genk afhouden in enorme strijd

Standard krijgt er een stevige concurrent bij in de jacht op jonge Waalse voetbaltalenten. Racing ...

61
61
De Meyer glundert: "Heel mooi voor STVV én de spelers"

STVV speelt donderdagavond in en tegen FC Midtjylland. De Truienaars zijn uiteraard de underdog ...

19
19
Boeckx voert druk op Club Brugge stevig op

Om 21u staat Club Brugge voor zijn derde opdracht in de league phase van de Champions League. Daarin ...

75
75
Tresoldi, Seys en Brughmans figureren in zeer straffe lijst

De Jupiler Pro League geldt dezer dagen als exportcompetitie par excellence. Niemand weet zijn ...

38
38
"Het komt wel goed met Hazard bij Lens"

Wanneer Club Brugge straks om 21u in de Champions League RC Lens in de ogen kijkt, zal er op het ...

24
24
Boost voor Anderlecht: sterkhouder keert terug

Anderlecht blikt terug op een gitzwarte week, met eerst een pijnlijke nederlaag op het veld van ...

168
168
Oude bekende onthult geheimen achter ontbolstering Tresoldi

Club Brugge hoopt woensdagavond om een tweede zege te pakken in de Champions League, waarvoor het ...

125
125
STVV op zoek naar Europese stunt mét twee sterkhouders

STVV kende vorige week een zeer geslaagd Europees debuut, want het won zijn openingsmatch in de ...

30
30
AA Gent krijgt goed én slecht nieuws voor Europese clash

AA Gent begon vorige week goed aan zijn campagne in de league phase van de Conference League, want ...

95
95
Charleroi neemt keiharde maatregel na nieuwe onlusten

Charleroi beleeft voorlopig een topseizoen op sportief vlak, met na acht speeldagen een knappe derde ...

54
54
Pro League maakt speeldata Croky Cup bekend

Vorige week maakten alle eersteklassers hun intrede in de Croky Cup en dat leverde meteen enkele ...

212
212
"Vannieuwkerke voelt zich bedreigd"- Ontslag zorgt voor bom aan zee

Karl Vannieuwkerke krijgt bij KV Diksmuide Oostende met een bijzonder explosieve situatie te maken. ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Exit De Bruyne, monstertransfer Haaland'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
Thorgan Hazard afgemaakt vlak voor Club: “Nu al flop”

RC Lens ging afgelopen zomer de Belgische toer op. Met Yacine Titraoui (Sporting Charleroi), Michal ...

215
215
Barça legt klacht neer tegen PSG: “UEFA moet ingrijpen”

FC Barcelona ging in het Parc des Princes met de billen bloot tegen PSG. De Franse grootmacht won ...

152
152
Club Brugge blijft Europa verbazen: straffe cijfers bekend

Club Brugge is de afgelopen jaren enorm gegroeid, vooral in Europa. Blauw-Zwart is inmiddels een ...

401
401
'Talbi op zijspoor bij Sunderland: topclub wil toeslaan'

Chemsdine Talbi beleeft voorlopig een moeilijke periode bij Sunderland. De Marokkaanse Belg, die in ...

140
140
'Grootmachten willen Thiago, Club Brugge kijkt mee'

De prestaties van Igor Thiago blijven niet onopgemerkt in de Premier League. Zowel Tottenham als ...

231
231
Gillet: "Zijn verhaal was ten einde bij Anderlecht"

Thorgan Hazard maakte afgelopen zomer de overstap van Anderlecht naar RC Lens, maar voorlopig ...

158
158
'Negen clubs in de running voor Mauro Icardi'

Mauro Icardi zit momenteel zonder club. De 33-jarige Argentijns-Italiaanse spits is sinds 30 juni ...

31
31
Mika Godts krijgt plots gouden mogelijkheid bij PSG

Een opvallende wending kan Mika Godts binnenkort opnieuw uitzicht geven op speelminuten bij PSG. De ...

92
92

Meer sportnieuws