Wilde dromen bij Club Brugge: superdeal Europese top

1046
Wilde dromen bij Club Brugge: superdeal Europese top

Bij Club Brugge gonst het van opwinding over Raphael Onyedika, wiens recente prestaties en groeiende marktwaarde de aandacht trekken van Europese topclubs.

De Nigeriaanse middenvelder schittert in de Champions' Play-offs en zijn heropleving onder interim-coach Nicky Hayen bevestigt zijn potentieel voor de Europese elite, wat het waarschijnlijk maakt dat hij deze zomer de club zal verlaten.

Met lof van kenners en media die hem de Europese top toedichten, staat Onyedika op het punt zijn dromen waar te maken.

LEES OOK: 'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Klasbak Oneydika kiest zijn moment om te knallen uit

Club Brugge maakt een sterke start in de Champions' Play-offs, en in het Jan Breydelstadion begint de hoop op de titel langzaam te groeien - vooral gezien de slechts vijf punten achterstand op leider Anderlecht.

De man in vorm in de start van de Play-offs is ongetwijfeld Raphael Onyedika. Hoewel hij niet bekend staat als een doelpuntenmachine, heeft de Nigeriaan al drie keer het net laten trillen in evenveel wedstrijden tijdens de Play-offs.

“Dit is de Onyedika die vorig jaar schitterde in de Champions League”, stelde Het Nieuwsblad vast. Naast zijn doelpunten laat Onyedika ook zijn echte kernkwaliteiten zien. Hij vormt het slot op de deur voor de defensie, voetbalt intelligent en vooruit in balbezit, infiltreert en is sterk in het heroveren van de bal.

“Speelt plots weer op zijn beste niveau zoals anderhalf jaar geleden”, concludeerde Het Laatste Nieuws treffend. “Wat een metamorfose heeft die ondergaan.” Krant van West-Vlaanderen merkte op dat ‘klasbak’ Onyedika wel een zeer mooi moment heeft uitgekozen om zich definitief in de harten van de Club-fans te knallen.

Grote clubs over heel Europa, zoals Manchester United, Juventus, Dortmund, Liverpool, AC Milan, Inter, Chelsea, Arsenal en Manchester City, sturen hun scouts naar het Jan Breydelstadion in de laatste weken.

Nicky Hayen komt tegemoet aan de Onyedika-wens van het bestuur

De heropleving van Raphael Onyedika komt niet toevallig, vooral niet na het ontslag van Ronny Deila bij Club Brugge. In januari wilde Deila versterking op de nummer zes positie, maar het bestuur voldeed niet aan zijn verzoek.

Het Laatste Nieuws merkte op dat het bestuur vooral wilde dat Onyedika speelde, terwijl Deila het daar niet mee eens was. “Onyedika, voor wie tien miljoen betaald werd, is voor velen binnen Club een no-brainer. Deila vindt de Nigeriaan als controleur dan weer maar niets, ook al laat hij hem in de meeste wedstrijden starten.”

Nicky Hayen vervult de wensen van het bestuur als interim-coach en geeft Onyedika veel vertrouwen en een cruciale rol in zijn ploeg. “Ik wil niets zeggen over mijn voorganger, maar hij had net als ik een bepaald gevoel over Raphael”, zei Hayen.

“Ik heb het geluk gehad vorig seizoen samen te werken met hem als assistent van Rik De Mil. Vandaag zie je het potentieel dat hij heeft. Kijk, het gaat over vertrouwen geven.” Hayen laat de elegante Nigeriaan terug heropleven: pas nu is de echte Onyedika terug.

Onyedika op weg naar de absolute voetbaltop

Raphael Onyedika heeft de laatste weken zijn marktwaarde aanzienlijk verhoogd en op dit niveau overstijgt hij duidelijk de Jupiler Pro League. Het was altijd het plan van Club Brugge om hun initiële investering in de 22-jarige terug te verdienen en aanzienlijke winst te maken.

Niet verrassend heeft Club Brugge onlangs Ardon Jashari van FC Luzern aangetrokken, een 21-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots die dezelfde positie bekleedt als Onyedika.

Het Nieuwsblad bericht dat er veel belangstelling is voor de Nigeriaan en dat een transfer in de zomer een reële optie is. Het Laatste Nieuws meldt zelfs dat Onyedika de club hoogstwaarschijnlijk zal verlaten.

“Zijn lat ligt hoog. Enorm hoog. Ik ben er zeker van dat Raphael de absolute top kan bereiken”, verklaarde Churchill Oliseh, jeugdvriend van Onyedika, aan Het Nieuwsblad.

René Vandereycken zei eerder dit seizoen al dat Onyedika een speler is die uiteindelijk de stap zal zetten naar een topcompetitie. Ook De Morgen merkte op dat veel waarnemers hem de Europese top toeschrijven.

“Potentieel veruit de beste speler in het defensieve of controlerende compartiment van Club, voor velen binnen de club ondanks een wisselvallige heenronde nog steeds een 22-jarig talent dat de Europese (sub)top mag ambiëren”, aldus Het Laatste Nieuws.

Is Onyedika klaar voor de absolute Europese top?

Meest recent

Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

7
7
Wordt Compper de volgende coach die vliegt in JPL?

Antwerp blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het ging zondag met 5-1 onderuit in ...

33
33
STVV-coach trekt aan alarmbel: "Er moet iets veranderen"

Donderdag maakt STVV tegen het Georgische Iberia zijn debuut in de league phase van de Conference ...

22
22
Westerlo haalt uit, maar Charaï was hierover niet tevreden

Westerlo kende een moeilijk seizoensbegin met een nul op negen, maar is sindsdien helemaal onder ...

3
3
Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

'Eindelijk', zal het overheersende gevoel zijn bij KV Mechelen. Op de achtste speeldag pakte het ...

22
22
'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

53
53
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

84
84
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

108
108
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

61
61
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

54
54
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

104
104
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

410
410
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

38
38
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

186
186
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

72
72
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

36
36
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

48
48
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

348
348
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

59
59
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

74
74
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

293
293
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

246
246
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

427
427
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

182
182
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

144
144

Meer sportnieuws