Wilde dromen bij Club Brugge: superdeal Europese top

1046
Wilde dromen bij Club Brugge: superdeal Europese top

Bij Club Brugge gonst het van opwinding over Raphael Onyedika, wiens recente prestaties en groeiende marktwaarde de aandacht trekken van Europese topclubs.

De Nigeriaanse middenvelder schittert in de Champions' Play-offs en zijn heropleving onder interim-coach Nicky Hayen bevestigt zijn potentieel voor de Europese elite, wat het waarschijnlijk maakt dat hij deze zomer de club zal verlaten.

Met lof van kenners en media die hem de Europese top toedichten, staat Onyedika op het punt zijn dromen waar te maken.

LEES OOK: Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Klasbak Oneydika kiest zijn moment om te knallen uit

Club Brugge maakt een sterke start in de Champions' Play-offs, en in het Jan Breydelstadion begint de hoop op de titel langzaam te groeien - vooral gezien de slechts vijf punten achterstand op leider Anderlecht.

De man in vorm in de start van de Play-offs is ongetwijfeld Raphael Onyedika. Hoewel hij niet bekend staat als een doelpuntenmachine, heeft de Nigeriaan al drie keer het net laten trillen in evenveel wedstrijden tijdens de Play-offs.

“Dit is de Onyedika die vorig jaar schitterde in de Champions League”, stelde Het Nieuwsblad vast. Naast zijn doelpunten laat Onyedika ook zijn echte kernkwaliteiten zien. Hij vormt het slot op de deur voor de defensie, voetbalt intelligent en vooruit in balbezit, infiltreert en is sterk in het heroveren van de bal.

“Speelt plots weer op zijn beste niveau zoals anderhalf jaar geleden”, concludeerde Het Laatste Nieuws treffend. “Wat een metamorfose heeft die ondergaan.” Krant van West-Vlaanderen merkte op dat ‘klasbak’ Onyedika wel een zeer mooi moment heeft uitgekozen om zich definitief in de harten van de Club-fans te knallen.

Grote clubs over heel Europa, zoals Manchester United, Juventus, Dortmund, Liverpool, AC Milan, Inter, Chelsea, Arsenal en Manchester City, sturen hun scouts naar het Jan Breydelstadion in de laatste weken.

Nicky Hayen komt tegemoet aan de Onyedika-wens van het bestuur

De heropleving van Raphael Onyedika komt niet toevallig, vooral niet na het ontslag van Ronny Deila bij Club Brugge. In januari wilde Deila versterking op de nummer zes positie, maar het bestuur voldeed niet aan zijn verzoek.

Het Laatste Nieuws merkte op dat het bestuur vooral wilde dat Onyedika speelde, terwijl Deila het daar niet mee eens was. “Onyedika, voor wie tien miljoen betaald werd, is voor velen binnen Club een no-brainer. Deila vindt de Nigeriaan als controleur dan weer maar niets, ook al laat hij hem in de meeste wedstrijden starten.”

Nicky Hayen vervult de wensen van het bestuur als interim-coach en geeft Onyedika veel vertrouwen en een cruciale rol in zijn ploeg. “Ik wil niets zeggen over mijn voorganger, maar hij had net als ik een bepaald gevoel over Raphael”, zei Hayen.

“Ik heb het geluk gehad vorig seizoen samen te werken met hem als assistent van Rik De Mil. Vandaag zie je het potentieel dat hij heeft. Kijk, het gaat over vertrouwen geven.” Hayen laat de elegante Nigeriaan terug heropleven: pas nu is de echte Onyedika terug.

Onyedika op weg naar de absolute voetbaltop

Raphael Onyedika heeft de laatste weken zijn marktwaarde aanzienlijk verhoogd en op dit niveau overstijgt hij duidelijk de Jupiler Pro League. Het was altijd het plan van Club Brugge om hun initiële investering in de 22-jarige terug te verdienen en aanzienlijke winst te maken.

Niet verrassend heeft Club Brugge onlangs Ardon Jashari van FC Luzern aangetrokken, een 21-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots die dezelfde positie bekleedt als Onyedika.

Het Nieuwsblad bericht dat er veel belangstelling is voor de Nigeriaan en dat een transfer in de zomer een reële optie is. Het Laatste Nieuws meldt zelfs dat Onyedika de club hoogstwaarschijnlijk zal verlaten.

“Zijn lat ligt hoog. Enorm hoog. Ik ben er zeker van dat Raphael de absolute top kan bereiken”, verklaarde Churchill Oliseh, jeugdvriend van Onyedika, aan Het Nieuwsblad.

René Vandereycken zei eerder dit seizoen al dat Onyedika een speler is die uiteindelijk de stap zal zetten naar een topcompetitie. Ook De Morgen merkte op dat veel waarnemers hem de Europese top toeschrijven.

“Potentieel veruit de beste speler in het defensieve of controlerende compartiment van Club, voor velen binnen de club ondanks een wisselvallige heenronde nog steeds een 22-jarig talent dat de Europese (sub)top mag ambiëren”, aldus Het Laatste Nieuws.

Is Onyedika klaar voor de absolute Europese top?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

81
81
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

219
219
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

147
147
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

169
169
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

43
43
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

236
236
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

84
84
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

32
32
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

31
31
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

102
102
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

53
53
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

36
36
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

50
50
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

267
267
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

85
85
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

81
81

Meer sportnieuws