Wilde dromen bij Club Brugge: superdeal Europese top

1046
Wilde dromen bij Club Brugge: superdeal Europese top

Bij Club Brugge gonst het van opwinding over Raphael Onyedika, wiens recente prestaties en groeiende marktwaarde de aandacht trekken van Europese topclubs.

De Nigeriaanse middenvelder schittert in de Champions' Play-offs en zijn heropleving onder interim-coach Nicky Hayen bevestigt zijn potentieel voor de Europese elite, wat het waarschijnlijk maakt dat hij deze zomer de club zal verlaten.

Met lof van kenners en media die hem de Europese top toedichten, staat Onyedika op het punt zijn dromen waar te maken.

LEES OOK: 'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Klasbak Oneydika kiest zijn moment om te knallen uit

Club Brugge maakt een sterke start in de Champions' Play-offs, en in het Jan Breydelstadion begint de hoop op de titel langzaam te groeien - vooral gezien de slechts vijf punten achterstand op leider Anderlecht.

De man in vorm in de start van de Play-offs is ongetwijfeld Raphael Onyedika. Hoewel hij niet bekend staat als een doelpuntenmachine, heeft de Nigeriaan al drie keer het net laten trillen in evenveel wedstrijden tijdens de Play-offs.

“Dit is de Onyedika die vorig jaar schitterde in de Champions League”, stelde Het Nieuwsblad vast. Naast zijn doelpunten laat Onyedika ook zijn echte kernkwaliteiten zien. Hij vormt het slot op de deur voor de defensie, voetbalt intelligent en vooruit in balbezit, infiltreert en is sterk in het heroveren van de bal.

“Speelt plots weer op zijn beste niveau zoals anderhalf jaar geleden”, concludeerde Het Laatste Nieuws treffend. “Wat een metamorfose heeft die ondergaan.” Krant van West-Vlaanderen merkte op dat ‘klasbak’ Onyedika wel een zeer mooi moment heeft uitgekozen om zich definitief in de harten van de Club-fans te knallen.

Grote clubs over heel Europa, zoals Manchester United, Juventus, Dortmund, Liverpool, AC Milan, Inter, Chelsea, Arsenal en Manchester City, sturen hun scouts naar het Jan Breydelstadion in de laatste weken.

Nicky Hayen komt tegemoet aan de Onyedika-wens van het bestuur

De heropleving van Raphael Onyedika komt niet toevallig, vooral niet na het ontslag van Ronny Deila bij Club Brugge. In januari wilde Deila versterking op de nummer zes positie, maar het bestuur voldeed niet aan zijn verzoek.

Het Laatste Nieuws merkte op dat het bestuur vooral wilde dat Onyedika speelde, terwijl Deila het daar niet mee eens was. “Onyedika, voor wie tien miljoen betaald werd, is voor velen binnen Club een no-brainer. Deila vindt de Nigeriaan als controleur dan weer maar niets, ook al laat hij hem in de meeste wedstrijden starten.”

Nicky Hayen vervult de wensen van het bestuur als interim-coach en geeft Onyedika veel vertrouwen en een cruciale rol in zijn ploeg. “Ik wil niets zeggen over mijn voorganger, maar hij had net als ik een bepaald gevoel over Raphael”, zei Hayen.

“Ik heb het geluk gehad vorig seizoen samen te werken met hem als assistent van Rik De Mil. Vandaag zie je het potentieel dat hij heeft. Kijk, het gaat over vertrouwen geven.” Hayen laat de elegante Nigeriaan terug heropleven: pas nu is de echte Onyedika terug.

Onyedika op weg naar de absolute voetbaltop

Raphael Onyedika heeft de laatste weken zijn marktwaarde aanzienlijk verhoogd en op dit niveau overstijgt hij duidelijk de Jupiler Pro League. Het was altijd het plan van Club Brugge om hun initiële investering in de 22-jarige terug te verdienen en aanzienlijke winst te maken.

Niet verrassend heeft Club Brugge onlangs Ardon Jashari van FC Luzern aangetrokken, een 21-jarige Zwitser met Noord-Macedonische roots die dezelfde positie bekleedt als Onyedika.

Het Nieuwsblad bericht dat er veel belangstelling is voor de Nigeriaan en dat een transfer in de zomer een reële optie is. Het Laatste Nieuws meldt zelfs dat Onyedika de club hoogstwaarschijnlijk zal verlaten.

“Zijn lat ligt hoog. Enorm hoog. Ik ben er zeker van dat Raphael de absolute top kan bereiken”, verklaarde Churchill Oliseh, jeugdvriend van Onyedika, aan Het Nieuwsblad.

René Vandereycken zei eerder dit seizoen al dat Onyedika een speler is die uiteindelijk de stap zal zetten naar een topcompetitie. Ook De Morgen merkte op dat veel waarnemers hem de Europese top toeschrijven.

“Potentieel veruit de beste speler in het defensieve of controlerende compartiment van Club, voor velen binnen de club ondanks een wisselvallige heenronde nog steeds een 22-jarig talent dat de Europese (sub)top mag ambiëren”, aldus Het Laatste Nieuws.

Is Onyedika klaar voor de absolute Europese top?

Meest recent

Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

8
8
Flick goudeerlijk: "PSG is beter dan ons"

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

14
14
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

21
21
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

20
20
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

126
126
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

81
81
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

270
270
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

38
38
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

52
52
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

40
40
Nieuwe attractie in JPL: "Talent voor Premier League"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

339
339
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

125
125
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

113
113
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

317
317
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

187
187
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

481
481
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

143
143
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

325
325
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

176
176
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

90
90
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

187
187
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

185
185
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

86
86
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

169
169
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

74
74

Meer sportnieuws