Club vindt topcoach: “ongeoorloofde middelen inzetten”

1510
Club vindt topcoach: “ongeoorloofde middelen inzetten”

Club Brugge heeft naar verluidt gesprekken gevoerd met Ruud van Nistelrooy, de voormalige topspits die nu zijn trainerscarrière op de rails wil zetten. Van Nistelrooy staat bekend om zijn winnaarsmentaliteit en zijn duidelijke speelstijl.

Hoewel hij de voorkeur geeft aan coachen in Duitsland, Engeland of Spanje, lijkt een aanstelling bij Club Brugge niet uitgesloten. De Nederlandse columnist Nico Dijkshoorn beschouwt Van Nistelrooij zelfs als de ideale coach voor Club Brugge, vanwege zijn onafhankelijk denken en zijn passie voor het verbeteren van spelers.

“Doe er alles aan en zet desnoods ongeoorloofde middelen in om Ruud van Nistelrooij trainer te maken van Club Brugge.”

LEES OOK: 'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

Gesprekken tussen Club en in in België gespotte Van Nistelrooy

Club Brugge zet momenteel alles op alles om de perfecte hoofdcoach te vinden voor het komende seizoen. De club neemt de tijd om grondig de trainersmarkt te verkennen en heeft tot aan het Europees Kampioenschap voldoende tijd om de ideale persoon te vinden.

De lijst met potentiële kandidaten is bijzonder lang, en er wordt veel gespeculeerd over wie het uiteindelijk zal worden. Een naam die opvalt in de geruchtenmolen rond het Jan Breydelstadion is die van Ruud van Nistelrooy (47).

Zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws melden dat Club Brugge al gesprekken heeft gevoerd met de voormalige topspits. Volgens Sacha Tavolieri is Van Nistelrooy zelfs al in België en werd hij gespot in Gent.

Opmerkelijk is dat Club Brugge afgelopen zondag thuis speelde, terwijl Gent slechts een spreekwoordelijke steenworp verwijderd ligt. Dit voedt de speculaties over een mogelijke deal alleen maar verder.

Van Nistelrooy als coach: winnaarsmentaliteit en snel naar de goal

Ruud van Nistelrooy heeft al bijna een jaar geen club en staat te popelen om zijn trainerscarrière voort te zetten. De Nederlandse voetballegende heeft een duidelijke speelstijl voor ogen, met drie verdedigers in de opbouw, waarbij een van de backs hoog opereert of zich aan de binnenkant positioneert.

Hierdoor ontstaat een dynamische 3-4-3 formatie bij balbezit. Hij is vastberaden om ergens te werken waar hij zijn filosofie kan implementeren en waar zijn hart sneller van gaat kloppen.

“De bal hebben, creatief zijn, snel naar de goal, maar ook weten hoe we overleven. Kunnen we een kwartier Atlético Madrid zijn? Want ik wil alleen winnen”, zei hij aan de Volkskrant.

Van Nistelrooy heeft de ambitie om te coachen in Duitsland, Engeland of Spanje, waar zijn voorkeur naar uitgaat. Het is echter nog onduidelijk of Club Brugge binnen dit plaatje past.

De Belgische club zal moeten bepalen of zijn visie en ambities stroken met hun eigen plannen en filosofie.

Van Nistelrooy in België: Van Bommel achterna?

Ruud van Nistelrooy werd even overwogen door sc Heerenveen, maar na zijn turbulente periode bij PSV lijkt een nieuwe uitdaging in Nederland niet meteen voor de hand te liggen.

In België daarentegen doet zich een mooie kans voor om zijn carrière als hoofdcoach weer op de rails te zetten. Mark van Bommel heeft namelijk bij Antwerp FC laten zien dat de Belgische competitie de ideale plek kan zijn om jezelf opnieuw te profileren als coach.

Net zoals Van Nistelrooy, had Van Bommel aanvankelijk moeite om zijn stempel te drukken als hoofdcoach in Nederland en Duitsland.

Door zijn passage bij Antwerp, waar hij de dubbel won en de club kwalificeerde voor de groepsronde van de Champions League, heeft hij die twijfels weten weg te werken en lonkt nu zelfs een mogelijke overstap naar een grotere competitie in de komende maanden.

"Club kan voor Van Nistelrooij aantrekkelijk zijn: het is een goed gerunde topclub vlakbij huis”, schreef De Morgen.

Dijkshoorn: Van Nistelrooy is ideale en gedroomde Club Brugge-coach

Nico Dijkshoorn, in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad, stelt dat Ruud van Nistelrooy mogelijk de ideale en gedroomde coach voor Club Brugge zou kunnen zijn. “Doe er alles aan en zet desnoods ongeoorloofde middelen in om Ruud van Nistelrooij trainer te maken van Club Brugge.”

Dijkshoorn benadrukt de voetbaltechnische voordelen van de voormalige topspits, die jarenlang schitterde bij clubs als PSV, Manchester United en Real Madrid. Tegelijkertijd herinnert hij aan Van Nistelrooij's karakter als een nukkige maar rechtvaardige leider bij het Nederlands elftal.

“Ruud zijn onafhankelijke denken en zijn gevoel voor eerlijkheid en zijn allergie voor hypocriet gerommel maken van hem de ideale coach voor Club Brugge.”

De Nederlandse columnist stelt dat Club Brugge zo een coach nodig heeft.

“Niet een coach die acteert dat werken in een middelgrote stad vol met chocola en gebak altijd zijn grootste droom was, maar een coach die volkomen onafhankelijk zijn plezier haalt uit het beter maken van spelers en zo aanvallend mogelijk wil voetballen.”

Volgens Dijkshoorn passen de ambities van Club Brugge precies bij Van Nistelrooy. “Nooit zal je hem ergens in een woestijn een club zien trainen waarvan hij de naam niet eens kan uitspreken.”

Van Nistelrooy is de ideale coach voor Club Brugge

Meest recent

UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

0
0
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

25
25
Vandenhaute en co vol aan bak: enorme Overmars-krater

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

76
76
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

140
140
Hommeles bij Napoli: Lang op tribune na trainingsincident

In de Champions League neemt SSC Napoli het woensdagavond op tegen Arsenal FC. Kevin De Bruyne start ...

123
123
Brugse droom krijgt flink knauw: Mechele velt verdict

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

163
163
Barça laat Feyenoord kansloos; Club moet hattrick-held vrezen

Co-favoriet FC Barcelona is foutloos begonnen aan het nieuwe Champions League-seizoen. De Spaanse ...

89
89
Selectie Van Bommel: spectaculaire comeback bij Duivels?

Binnen anderhalve week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van ...

571
571
Meunier doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels nemen binnen twee weken een frisse start. In de Nations League beginnen ze aan een ...

168
168
Frank Raes zet Verhaeghe keihard met voeten op de grond

Voor Club Brugge is de campagne in de Champions League niet begonnen zoals verhoopt. Het ging in ...

269
269
Als enige JPL-club: opvallende transferconclusie Anderlecht

Anderlecht heeft er een drukke zomer opzitten, want de spelerskern ging stevig op de schop. Sportief ...

376
376
Van Bommel meteen onder vuur: "Eerste missie gefaald"

De Rode Duivels beginnen weldra aan hun volgende campagne in de Nations League. Met Frankrijk, ...

354
354
AA Gent droomt van Rode Duivel: "Van Bommel vroeg al"

Voor AA Gent kon het seizoen niet beter beginnen. Het overleefde in de Conference League drie ...

131
131
‘De Bruyne klaar met Allegri? Napoli-breuk dreigt’

Kevin De Bruyne begon de eerste drie competitiewedstrijden van Napoli op de bank. Tegen Arsenal ...

84
84
Pocognoli kiest voor oude bekende van Duivels bij Schotland

Sébastien Pocognoli moest na zijn ontslag bij AS Monaco niet snel zoeken naar een nieuwe ...

65
65
Courtois nog terug Duivel? Pfaff heeft verrassende mening

Volgende week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels, ...

306
306
AA Gent pakt nog uit met nieuwe aanvaller

AA Gent is uitstekend aan het seizoen begonnen. Het slaagde erin om zich te plaatsen voor de league ...

58
58
'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

79
79
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

24
24
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

120
120
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

25
25
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

269
269
STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

82
82
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

117
117
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

371
371

Meer sportnieuws