Club vindt topcoach: “ongeoorloofde middelen inzetten”

1510
Club vindt topcoach: “ongeoorloofde middelen inzetten”

Club Brugge heeft naar verluidt gesprekken gevoerd met Ruud van Nistelrooy, de voormalige topspits die nu zijn trainerscarrière op de rails wil zetten. Van Nistelrooy staat bekend om zijn winnaarsmentaliteit en zijn duidelijke speelstijl.

Hoewel hij de voorkeur geeft aan coachen in Duitsland, Engeland of Spanje, lijkt een aanstelling bij Club Brugge niet uitgesloten. De Nederlandse columnist Nico Dijkshoorn beschouwt Van Nistelrooij zelfs als de ideale coach voor Club Brugge, vanwege zijn onafhankelijk denken en zijn passie voor het verbeteren van spelers.

“Doe er alles aan en zet desnoods ongeoorloofde middelen in om Ruud van Nistelrooij trainer te maken van Club Brugge.”

LEES OOK: Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

Gesprekken tussen Club en in in België gespotte Van Nistelrooy

Club Brugge zet momenteel alles op alles om de perfecte hoofdcoach te vinden voor het komende seizoen. De club neemt de tijd om grondig de trainersmarkt te verkennen en heeft tot aan het Europees Kampioenschap voldoende tijd om de ideale persoon te vinden.

De lijst met potentiële kandidaten is bijzonder lang, en er wordt veel gespeculeerd over wie het uiteindelijk zal worden. Een naam die opvalt in de geruchtenmolen rond het Jan Breydelstadion is die van Ruud van Nistelrooy (47).

Zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws melden dat Club Brugge al gesprekken heeft gevoerd met de voormalige topspits. Volgens Sacha Tavolieri is Van Nistelrooy zelfs al in België en werd hij gespot in Gent.

Opmerkelijk is dat Club Brugge afgelopen zondag thuis speelde, terwijl Gent slechts een spreekwoordelijke steenworp verwijderd ligt. Dit voedt de speculaties over een mogelijke deal alleen maar verder.

Van Nistelrooy als coach: winnaarsmentaliteit en snel naar de goal

Ruud van Nistelrooy heeft al bijna een jaar geen club en staat te popelen om zijn trainerscarrière voort te zetten. De Nederlandse voetballegende heeft een duidelijke speelstijl voor ogen, met drie verdedigers in de opbouw, waarbij een van de backs hoog opereert of zich aan de binnenkant positioneert.

Hierdoor ontstaat een dynamische 3-4-3 formatie bij balbezit. Hij is vastberaden om ergens te werken waar hij zijn filosofie kan implementeren en waar zijn hart sneller van gaat kloppen.

“De bal hebben, creatief zijn, snel naar de goal, maar ook weten hoe we overleven. Kunnen we een kwartier Atlético Madrid zijn? Want ik wil alleen winnen”, zei hij aan de Volkskrant.

Van Nistelrooy heeft de ambitie om te coachen in Duitsland, Engeland of Spanje, waar zijn voorkeur naar uitgaat. Het is echter nog onduidelijk of Club Brugge binnen dit plaatje past.

De Belgische club zal moeten bepalen of zijn visie en ambities stroken met hun eigen plannen en filosofie.

Van Nistelrooy in België: Van Bommel achterna?

Ruud van Nistelrooy werd even overwogen door sc Heerenveen, maar na zijn turbulente periode bij PSV lijkt een nieuwe uitdaging in Nederland niet meteen voor de hand te liggen.

In België daarentegen doet zich een mooie kans voor om zijn carrière als hoofdcoach weer op de rails te zetten. Mark van Bommel heeft namelijk bij Antwerp FC laten zien dat de Belgische competitie de ideale plek kan zijn om jezelf opnieuw te profileren als coach.

Net zoals Van Nistelrooy, had Van Bommel aanvankelijk moeite om zijn stempel te drukken als hoofdcoach in Nederland en Duitsland.

Door zijn passage bij Antwerp, waar hij de dubbel won en de club kwalificeerde voor de groepsronde van de Champions League, heeft hij die twijfels weten weg te werken en lonkt nu zelfs een mogelijke overstap naar een grotere competitie in de komende maanden.

"Club kan voor Van Nistelrooij aantrekkelijk zijn: het is een goed gerunde topclub vlakbij huis”, schreef De Morgen.

Dijkshoorn: Van Nistelrooy is ideale en gedroomde Club Brugge-coach

Nico Dijkshoorn, in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad, stelt dat Ruud van Nistelrooy mogelijk de ideale en gedroomde coach voor Club Brugge zou kunnen zijn. “Doe er alles aan en zet desnoods ongeoorloofde middelen in om Ruud van Nistelrooij trainer te maken van Club Brugge.”

Dijkshoorn benadrukt de voetbaltechnische voordelen van de voormalige topspits, die jarenlang schitterde bij clubs als PSV, Manchester United en Real Madrid. Tegelijkertijd herinnert hij aan Van Nistelrooij's karakter als een nukkige maar rechtvaardige leider bij het Nederlands elftal.

“Ruud zijn onafhankelijke denken en zijn gevoel voor eerlijkheid en zijn allergie voor hypocriet gerommel maken van hem de ideale coach voor Club Brugge.”

De Nederlandse columnist stelt dat Club Brugge zo een coach nodig heeft.

“Niet een coach die acteert dat werken in een middelgrote stad vol met chocola en gebak altijd zijn grootste droom was, maar een coach die volkomen onafhankelijk zijn plezier haalt uit het beter maken van spelers en zo aanvallend mogelijk wil voetballen.”

Volgens Dijkshoorn passen de ambities van Club Brugge precies bij Van Nistelrooy. “Nooit zal je hem ergens in een woestijn een club zien trainen waarvan hij de naam niet eens kan uitspreken.”

Van Nistelrooy is de ideale coach voor Club Brugge

Meest recent

Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

153
153
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

44
44
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

53
53
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

37
37
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

48
48
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

318
318
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

337
337
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

64
64
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

88
88
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

76
76
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

27
27
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

211
211
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

120
120
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

44
44
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

62
62
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

112
112
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

142
142
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

162
162
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

19
19
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

50
50
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

106
106
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

49
49
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

51
51
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

367
367

Meer sportnieuws