Club vindt topcoach: “ongeoorloofde middelen inzetten”

1510
Club vindt topcoach: “ongeoorloofde middelen inzetten”

Club Brugge heeft naar verluidt gesprekken gevoerd met Ruud van Nistelrooy, de voormalige topspits die nu zijn trainerscarrière op de rails wil zetten. Van Nistelrooy staat bekend om zijn winnaarsmentaliteit en zijn duidelijke speelstijl.

Hoewel hij de voorkeur geeft aan coachen in Duitsland, Engeland of Spanje, lijkt een aanstelling bij Club Brugge niet uitgesloten. De Nederlandse columnist Nico Dijkshoorn beschouwt Van Nistelrooij zelfs als de ideale coach voor Club Brugge, vanwege zijn onafhankelijk denken en zijn passie voor het verbeteren van spelers.

“Doe er alles aan en zet desnoods ongeoorloofde middelen in om Ruud van Nistelrooij trainer te maken van Club Brugge.”

LEES OOK: Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Gesprekken tussen Club en in in België gespotte Van Nistelrooy

Club Brugge zet momenteel alles op alles om de perfecte hoofdcoach te vinden voor het komende seizoen. De club neemt de tijd om grondig de trainersmarkt te verkennen en heeft tot aan het Europees Kampioenschap voldoende tijd om de ideale persoon te vinden.

De lijst met potentiële kandidaten is bijzonder lang, en er wordt veel gespeculeerd over wie het uiteindelijk zal worden. Een naam die opvalt in de geruchtenmolen rond het Jan Breydelstadion is die van Ruud van Nistelrooy (47).

Zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws melden dat Club Brugge al gesprekken heeft gevoerd met de voormalige topspits. Volgens Sacha Tavolieri is Van Nistelrooy zelfs al in België en werd hij gespot in Gent.

Opmerkelijk is dat Club Brugge afgelopen zondag thuis speelde, terwijl Gent slechts een spreekwoordelijke steenworp verwijderd ligt. Dit voedt de speculaties over een mogelijke deal alleen maar verder.

Van Nistelrooy als coach: winnaarsmentaliteit en snel naar de goal

Ruud van Nistelrooy heeft al bijna een jaar geen club en staat te popelen om zijn trainerscarrière voort te zetten. De Nederlandse voetballegende heeft een duidelijke speelstijl voor ogen, met drie verdedigers in de opbouw, waarbij een van de backs hoog opereert of zich aan de binnenkant positioneert.

Hierdoor ontstaat een dynamische 3-4-3 formatie bij balbezit. Hij is vastberaden om ergens te werken waar hij zijn filosofie kan implementeren en waar zijn hart sneller van gaat kloppen.

“De bal hebben, creatief zijn, snel naar de goal, maar ook weten hoe we overleven. Kunnen we een kwartier Atlético Madrid zijn? Want ik wil alleen winnen”, zei hij aan de Volkskrant.

Van Nistelrooy heeft de ambitie om te coachen in Duitsland, Engeland of Spanje, waar zijn voorkeur naar uitgaat. Het is echter nog onduidelijk of Club Brugge binnen dit plaatje past.

De Belgische club zal moeten bepalen of zijn visie en ambities stroken met hun eigen plannen en filosofie.

Van Nistelrooy in België: Van Bommel achterna?

Ruud van Nistelrooy werd even overwogen door sc Heerenveen, maar na zijn turbulente periode bij PSV lijkt een nieuwe uitdaging in Nederland niet meteen voor de hand te liggen.

In België daarentegen doet zich een mooie kans voor om zijn carrière als hoofdcoach weer op de rails te zetten. Mark van Bommel heeft namelijk bij Antwerp FC laten zien dat de Belgische competitie de ideale plek kan zijn om jezelf opnieuw te profileren als coach.

Net zoals Van Nistelrooy, had Van Bommel aanvankelijk moeite om zijn stempel te drukken als hoofdcoach in Nederland en Duitsland.

Door zijn passage bij Antwerp, waar hij de dubbel won en de club kwalificeerde voor de groepsronde van de Champions League, heeft hij die twijfels weten weg te werken en lonkt nu zelfs een mogelijke overstap naar een grotere competitie in de komende maanden.

"Club kan voor Van Nistelrooij aantrekkelijk zijn: het is een goed gerunde topclub vlakbij huis”, schreef De Morgen.

Dijkshoorn: Van Nistelrooy is ideale en gedroomde Club Brugge-coach

Nico Dijkshoorn, in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad, stelt dat Ruud van Nistelrooy mogelijk de ideale en gedroomde coach voor Club Brugge zou kunnen zijn. “Doe er alles aan en zet desnoods ongeoorloofde middelen in om Ruud van Nistelrooij trainer te maken van Club Brugge.”

Dijkshoorn benadrukt de voetbaltechnische voordelen van de voormalige topspits, die jarenlang schitterde bij clubs als PSV, Manchester United en Real Madrid. Tegelijkertijd herinnert hij aan Van Nistelrooij's karakter als een nukkige maar rechtvaardige leider bij het Nederlands elftal.

“Ruud zijn onafhankelijke denken en zijn gevoel voor eerlijkheid en zijn allergie voor hypocriet gerommel maken van hem de ideale coach voor Club Brugge.”

De Nederlandse columnist stelt dat Club Brugge zo een coach nodig heeft.

“Niet een coach die acteert dat werken in een middelgrote stad vol met chocola en gebak altijd zijn grootste droom was, maar een coach die volkomen onafhankelijk zijn plezier haalt uit het beter maken van spelers en zo aanvallend mogelijk wil voetballen.”

Volgens Dijkshoorn passen de ambities van Club Brugge precies bij Van Nistelrooy. “Nooit zal je hem ergens in een woestijn een club zien trainen waarvan hij de naam niet eens kan uitspreken.”

Van Nistelrooy is de ideale coach voor Club Brugge

Meest recent

Duivels krijgen nieuw gelaat: "Zo lang hij maar speelt"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

27
27
Portugese rel escaleert compleet: schokkende beslissing Ronaldo

Op zijn 41ste haalt Cristiano Ronaldo opnieuw de internationale headlines tijdens de ...

50
50
Zien! Kunststukje Tresoldi doet Duitse monden openvallen

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode een waslijst aan internationals uitzwermen. En ...

60
60
'Real maakt keepersplan op: sensationele troonopvolger Courtois'

Thibaut Courtois bewees in de eerste weken van het seizoen dat hij nog steeds een doelman van ...

84
84
Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Door de XXL-interlandperiode ligt het clubvoetbal uitzonderlijk lang stil. Toch konden de supporters ...

232
232
Wissel bij Duivels: "Onbegrijpelijk als hij in basis start"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in Luik de degens met Turkije. Hoewel er voldoende ...

774
774
Portugal op stelten: woeste Ronaldo dropt bom op Instagram

Het Portugese voetbal, en bij uitbreiding de hele natie, staat op stelten. Dat heeft alles te maken ...

179
179
Gevolgen na Frankrijk: nieuwe naam in selectie Duivels?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

393
393
1/16de finale Croky Cup: Play Sports maakt zendschema bekend

Nog anderhalve week interland-voetbal en dat barst het seizoen weer helemaal los op clubniveau. Het ...

176
176
Duivels hebben nieuwe steunpilaar: "Komende tien jaar ..."

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

200
200
"Geen vrolijke jongen"-Vandaag Inside gaat los op Van Gucht

Vandaag Inside heeft een heel opvallend oordeel geveld over Ruben Van Gucht. Tijdens een uitzending ...

32
32
Januzaj klaar voor comeback: kippenvel bij Anderlecht

Anderlecht haalde deze zomer elf nieuwe spelers, maar geen enkele Belg. Sportief directeur Antoine ...

851
851
Smaakmakers Club en Union schitteren bij hun nationale teams

Er wordt woensdag niet gevoetbald in de Nations League, maar dat betekent niet dat de voetbalwereld ...

121
121
'Ronaldo-bom helemaal ontploft: ster verlaat selectie'

Met een zes op zes tegen Wales en Noorwegen was de Nations League ogenschijnlijk perfect begonnen ...

145
145
Standard slaagt erin om groot talent langer vast te leggen

Standard blikt terug op een moeilijke periode, waarin de club bijna de afgrond in gereden werd door ...

72
72
Nieuwe wending in affaire-Ronaldo: bondscoach in zijn hemd

Omgaan met vedetten die op leeftijd raken, makkelijk is het niet. Denk maar aan de ophef die er in ...

67
67
Vlaamse regering grijpt hard in: voetbalfans zwaar getroffen

Voor miljoenen Vlaamse voetbalfans dreigt er de komende jaren iets te veranderen wat jarenlang ...

248
248
Rode Duivels vrijdag op Sclessin: dit is de reden

De Rode Duivels hebben weinig tijd om uit te rusten tussen hun wedstrijden in de Nations League. ...

150
150
Antwerp fronst wenkbrauwen na nieuws over bekermatch

Woensdag maakte de Pro League de kalender bekend voor de zestiende finales van de Croky Cup, die al ...

317
317
Laporta onthult: “Wilde hem tot elke prijs naar Barça halen”

Het is bij FC Barcelona alweer een zeer bewogen transferzomer geweest. De Spaanse kampioen pakte ...

68
68
Anderlecht verrast fans met opvallende gezichten

Bij Anderlecht hebben ze van de lange interlandbreak gebruik gemaakt om even op adem te komen. Na ...

216
216
KBVB meldt geweldige opsteker voor België-Turkije

De Rode Duivels zijn halfweg hun opdracht in deze extra lange interlandbreak. De nieuwe campagne in ...

209
209
Keita onthult ‘gemiste transfer’ en spreekt over Rode Duivels

Mark van Bommel heeft momenteel Roméo Lavia en Nicolas Raskin als de twee spelers voor de ...

70
70
Lommel SK rondde deal op vier minuten van de deadline af

PEC Zwolle beleefde een spectaculaire deadline day. De Nederlandse club leek de transferperiode al ...

46
46
'Geen Serie A, wel Championship voor Krépin Diatta'

De zomermercato is intussen al bijna een maand voorbij, maar verschillende grote namen zitten nog ...

46
46

Meer sportnieuws