Club vindt topcoach: “ongeoorloofde middelen inzetten”

1510
Club vindt topcoach: “ongeoorloofde middelen inzetten”

Club Brugge heeft naar verluidt gesprekken gevoerd met Ruud van Nistelrooy, de voormalige topspits die nu zijn trainerscarrière op de rails wil zetten. Van Nistelrooy staat bekend om zijn winnaarsmentaliteit en zijn duidelijke speelstijl.

Hoewel hij de voorkeur geeft aan coachen in Duitsland, Engeland of Spanje, lijkt een aanstelling bij Club Brugge niet uitgesloten. De Nederlandse columnist Nico Dijkshoorn beschouwt Van Nistelrooij zelfs als de ideale coach voor Club Brugge, vanwege zijn onafhankelijk denken en zijn passie voor het verbeteren van spelers.

“Doe er alles aan en zet desnoods ongeoorloofde middelen in om Ruud van Nistelrooij trainer te maken van Club Brugge.”

LEES OOK: 'Toptransfer op til: Barça klopt aan bij Club Brugge'

Gesprekken tussen Club en in in België gespotte Van Nistelrooy

Club Brugge zet momenteel alles op alles om de perfecte hoofdcoach te vinden voor het komende seizoen. De club neemt de tijd om grondig de trainersmarkt te verkennen en heeft tot aan het Europees Kampioenschap voldoende tijd om de ideale persoon te vinden.

De lijst met potentiële kandidaten is bijzonder lang, en er wordt veel gespeculeerd over wie het uiteindelijk zal worden. Een naam die opvalt in de geruchtenmolen rond het Jan Breydelstadion is die van Ruud van Nistelrooy (47).

Zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws melden dat Club Brugge al gesprekken heeft gevoerd met de voormalige topspits. Volgens Sacha Tavolieri is Van Nistelrooy zelfs al in België en werd hij gespot in Gent.

Opmerkelijk is dat Club Brugge afgelopen zondag thuis speelde, terwijl Gent slechts een spreekwoordelijke steenworp verwijderd ligt. Dit voedt de speculaties over een mogelijke deal alleen maar verder.

Van Nistelrooy als coach: winnaarsmentaliteit en snel naar de goal

Ruud van Nistelrooy heeft al bijna een jaar geen club en staat te popelen om zijn trainerscarrière voort te zetten. De Nederlandse voetballegende heeft een duidelijke speelstijl voor ogen, met drie verdedigers in de opbouw, waarbij een van de backs hoog opereert of zich aan de binnenkant positioneert.

Hierdoor ontstaat een dynamische 3-4-3 formatie bij balbezit. Hij is vastberaden om ergens te werken waar hij zijn filosofie kan implementeren en waar zijn hart sneller van gaat kloppen.

“De bal hebben, creatief zijn, snel naar de goal, maar ook weten hoe we overleven. Kunnen we een kwartier Atlético Madrid zijn? Want ik wil alleen winnen”, zei hij aan de Volkskrant.

Van Nistelrooy heeft de ambitie om te coachen in Duitsland, Engeland of Spanje, waar zijn voorkeur naar uitgaat. Het is echter nog onduidelijk of Club Brugge binnen dit plaatje past.

De Belgische club zal moeten bepalen of zijn visie en ambities stroken met hun eigen plannen en filosofie.

Van Nistelrooy in België: Van Bommel achterna?

Ruud van Nistelrooy werd even overwogen door sc Heerenveen, maar na zijn turbulente periode bij PSV lijkt een nieuwe uitdaging in Nederland niet meteen voor de hand te liggen.

In België daarentegen doet zich een mooie kans voor om zijn carrière als hoofdcoach weer op de rails te zetten. Mark van Bommel heeft namelijk bij Antwerp FC laten zien dat de Belgische competitie de ideale plek kan zijn om jezelf opnieuw te profileren als coach.

Net zoals Van Nistelrooy, had Van Bommel aanvankelijk moeite om zijn stempel te drukken als hoofdcoach in Nederland en Duitsland.

Door zijn passage bij Antwerp, waar hij de dubbel won en de club kwalificeerde voor de groepsronde van de Champions League, heeft hij die twijfels weten weg te werken en lonkt nu zelfs een mogelijke overstap naar een grotere competitie in de komende maanden.

"Club kan voor Van Nistelrooij aantrekkelijk zijn: het is een goed gerunde topclub vlakbij huis”, schreef De Morgen.

Dijkshoorn: Van Nistelrooy is ideale en gedroomde Club Brugge-coach

Nico Dijkshoorn, in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad, stelt dat Ruud van Nistelrooy mogelijk de ideale en gedroomde coach voor Club Brugge zou kunnen zijn. “Doe er alles aan en zet desnoods ongeoorloofde middelen in om Ruud van Nistelrooij trainer te maken van Club Brugge.”

Dijkshoorn benadrukt de voetbaltechnische voordelen van de voormalige topspits, die jarenlang schitterde bij clubs als PSV, Manchester United en Real Madrid. Tegelijkertijd herinnert hij aan Van Nistelrooij's karakter als een nukkige maar rechtvaardige leider bij het Nederlands elftal.

“Ruud zijn onafhankelijke denken en zijn gevoel voor eerlijkheid en zijn allergie voor hypocriet gerommel maken van hem de ideale coach voor Club Brugge.”

De Nederlandse columnist stelt dat Club Brugge zo een coach nodig heeft.

“Niet een coach die acteert dat werken in een middelgrote stad vol met chocola en gebak altijd zijn grootste droom was, maar een coach die volkomen onafhankelijk zijn plezier haalt uit het beter maken van spelers en zo aanvallend mogelijk wil voetballen.”

Volgens Dijkshoorn passen de ambities van Club Brugge precies bij Van Nistelrooy. “Nooit zal je hem ergens in een woestijn een club zien trainen waarvan hij de naam niet eens kan uitspreken.”

Van Nistelrooy is de ideale coach voor Club Brugge

Meest recent

Albert stelt zich vragen bij één keuze van Van Bommel

België won met 3-0 van Turkije, maar dat was een overdreven score. De Turken hadden zelfs een ...

0
0
Geurtje aan gele kaart De Bruyne? Van Bommel reageert

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

7
7
Verschaeren schept duidelijkheid: "Daarom verliet ik RSCA"

Yari Verschaeren vertrok afgelopen zomer transfervrij bij RSC Anderlecht. Enkele weken later tekende ...

15
15
Europese pers trekt grote ogen: één Duivel eist headlines op

De Rode Duivels blijven het goed doen onder het bewind van bondscoach Mark van Bommel. In de Nations ...

95
95
Lukaku breekt stilte na lastig parket: "Binnenkort gesprek"

Romelu Lukaku heeft opnieuw de weg naar doel gevonden bij de Rode Duivels. Vrijdagavond legde hij de ...

51
51
Vanaken krijgt kans in basis: kranten vellen hard verdict

Bondscoach Mark van Bommel speelde vrijdagavond op de verrassing met zijn basiself tegen Turkije. Zo ...

472
472
'Van Bommel belt Madrid: Courtois keert tóch terug'

Mark van Bommel zocht Thibaut Courtois op in Madrid en daar werd het afgesproken: geen Nations ...

145
145
Ngoy clasht zwaar met Güler: oorzaak voor relletje onthuld

De Rode Duivels hebben opnieuw een sterke prestatie neergezet in de Nations League. Zo werd ...

656
656
PSV deelt prachtige beelden van nieuwe stadion

PSV heeft nieuwe beelden gedeeld van het voorkeursontwerp voor de uitbreiding van het Philips ...

81
81
'Soap Ronaldo krijgt alwéér nieuwe wending'

De Portugese voetbalbond (FPF) wil de plooien tussen Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus ...

204
204
Straffe De Bruyne geeft hoofdreden voor hoger niveau

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar een overdreven score. Turkije kreeg ...

165
165
Italië verrast tegen Frankrijk, Lewandowski schittert

In de Nations League stonden er naast België-Turkije vanavond nog heel wat matchen op het ...

88
88
Weergaloze De Bruyne én Lukaku leggen Turkije over de knie

België moest na de nederlaag tegen Frankrijk winnen in de Nations League. Dan zouden ze een ...

121
121
Sneijder ziet ‘bizar tafereel’ bij aanstelling Xavi

Nederland is al vele jaren geen topland meer in het voetbal. Oranje is een goede subtopper, zoals de ...

51
51
'Anderlecht aan zet: toptalent geniet Franse interesse'

Bij RSC Anderlecht loopt heel veel talent rond. De Brusselaars laten jaarlijks jonge spelers ...

196
196
Rode Duivels op voorsprong, één Belg 'frustreert' fans

De Rode Duivels zijn om 20u45 aan hun partij tegen Turkije begonnen. De eerste 45 minuten in Luik ...

192
192
Meevaller bij Anderlecht: speler maakt wederoptreden

RSC Anderlecht won een oefenmatch van Stade Reims met 3-0. Een vlotte zege voor de Brusselaars. Er ...

120
120
Alderweireld: "Ik maak me zorgen om Lukaku"

Romelu Lukaku blijft voorlopig op de achtergrond bij Fenerbahçe. De Belgische spits kwam dit ...

92
92
Van Bommel geeft dé reden voor bankzitterstatuut Lukaku

Wéér geen Romelu Lukaku in de basis bij de Rode Duivels. Toch wel zeer opvallend, ...

82
82
Kritiek op keuzes Van Bommel: "Breng Garcia terug"

Mark van Bommel heeft zijn basisploeg meegedeeld voor de match tegen Turkije. Opvallend: ...

213
213
Van Bommel voert wissels door, géén Lukaku in de basis

De Rode Duivels spelen vandaag om 20u45 hun derde match in de Nations League tegen Turkije. Kunnen ...

113
113
Te weinig krediet na sterk WK? Rode Duivel wil zich tonen

De afgelopen dagen kreeg één Rode Duivel toch wel de nodige kritiek na de match tegen ...

62
62
Albert looft Rode Duivel: "Steekt er bovenuit"

België speelt vanavond tegen Turkije, dat al maanden op de dool is. De Rode Duivels zijn dus de ...

73
73
'Toptransfer op til: Barça klopt aan bij Club Brugge'

Naar wat stilaan een jaarlijkse traditie wordt, verbrak Club Brugge deze zomer nog maar eens het ...

536
536
Patro verrast vriend en vijand met opvolger Stijnen

Stijn Stijnen verraste donderdag vriend en vijand door zijn afscheid aan te kondigen als trainer van ...

100
100

Meer sportnieuws