Club vindt topcoach: “ongeoorloofde middelen inzetten”

1510
Club vindt topcoach: “ongeoorloofde middelen inzetten”

Club Brugge heeft naar verluidt gesprekken gevoerd met Ruud van Nistelrooy, de voormalige topspits die nu zijn trainerscarrière op de rails wil zetten. Van Nistelrooy staat bekend om zijn winnaarsmentaliteit en zijn duidelijke speelstijl.

Hoewel hij de voorkeur geeft aan coachen in Duitsland, Engeland of Spanje, lijkt een aanstelling bij Club Brugge niet uitgesloten. De Nederlandse columnist Nico Dijkshoorn beschouwt Van Nistelrooij zelfs als de ideale coach voor Club Brugge, vanwege zijn onafhankelijk denken en zijn passie voor het verbeteren van spelers.

“Doe er alles aan en zet desnoods ongeoorloofde middelen in om Ruud van Nistelrooij trainer te maken van Club Brugge.”

LEES OOK: 'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Gesprekken tussen Club en in in België gespotte Van Nistelrooy

Club Brugge zet momenteel alles op alles om de perfecte hoofdcoach te vinden voor het komende seizoen. De club neemt de tijd om grondig de trainersmarkt te verkennen en heeft tot aan het Europees Kampioenschap voldoende tijd om de ideale persoon te vinden.

De lijst met potentiële kandidaten is bijzonder lang, en er wordt veel gespeculeerd over wie het uiteindelijk zal worden. Een naam die opvalt in de geruchtenmolen rond het Jan Breydelstadion is die van Ruud van Nistelrooy (47).

Zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws melden dat Club Brugge al gesprekken heeft gevoerd met de voormalige topspits. Volgens Sacha Tavolieri is Van Nistelrooy zelfs al in België en werd hij gespot in Gent.

Opmerkelijk is dat Club Brugge afgelopen zondag thuis speelde, terwijl Gent slechts een spreekwoordelijke steenworp verwijderd ligt. Dit voedt de speculaties over een mogelijke deal alleen maar verder.

Van Nistelrooy als coach: winnaarsmentaliteit en snel naar de goal

Ruud van Nistelrooy heeft al bijna een jaar geen club en staat te popelen om zijn trainerscarrière voort te zetten. De Nederlandse voetballegende heeft een duidelijke speelstijl voor ogen, met drie verdedigers in de opbouw, waarbij een van de backs hoog opereert of zich aan de binnenkant positioneert.

Hierdoor ontstaat een dynamische 3-4-3 formatie bij balbezit. Hij is vastberaden om ergens te werken waar hij zijn filosofie kan implementeren en waar zijn hart sneller van gaat kloppen.

“De bal hebben, creatief zijn, snel naar de goal, maar ook weten hoe we overleven. Kunnen we een kwartier Atlético Madrid zijn? Want ik wil alleen winnen”, zei hij aan de Volkskrant.

Van Nistelrooy heeft de ambitie om te coachen in Duitsland, Engeland of Spanje, waar zijn voorkeur naar uitgaat. Het is echter nog onduidelijk of Club Brugge binnen dit plaatje past.

De Belgische club zal moeten bepalen of zijn visie en ambities stroken met hun eigen plannen en filosofie.

Van Nistelrooy in België: Van Bommel achterna?

Ruud van Nistelrooy werd even overwogen door sc Heerenveen, maar na zijn turbulente periode bij PSV lijkt een nieuwe uitdaging in Nederland niet meteen voor de hand te liggen.

In België daarentegen doet zich een mooie kans voor om zijn carrière als hoofdcoach weer op de rails te zetten. Mark van Bommel heeft namelijk bij Antwerp FC laten zien dat de Belgische competitie de ideale plek kan zijn om jezelf opnieuw te profileren als coach.

Net zoals Van Nistelrooy, had Van Bommel aanvankelijk moeite om zijn stempel te drukken als hoofdcoach in Nederland en Duitsland.

Door zijn passage bij Antwerp, waar hij de dubbel won en de club kwalificeerde voor de groepsronde van de Champions League, heeft hij die twijfels weten weg te werken en lonkt nu zelfs een mogelijke overstap naar een grotere competitie in de komende maanden.

"Club kan voor Van Nistelrooij aantrekkelijk zijn: het is een goed gerunde topclub vlakbij huis”, schreef De Morgen.

Dijkshoorn: Van Nistelrooy is ideale en gedroomde Club Brugge-coach

Nico Dijkshoorn, in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad, stelt dat Ruud van Nistelrooy mogelijk de ideale en gedroomde coach voor Club Brugge zou kunnen zijn. “Doe er alles aan en zet desnoods ongeoorloofde middelen in om Ruud van Nistelrooij trainer te maken van Club Brugge.”

Dijkshoorn benadrukt de voetbaltechnische voordelen van de voormalige topspits, die jarenlang schitterde bij clubs als PSV, Manchester United en Real Madrid. Tegelijkertijd herinnert hij aan Van Nistelrooij's karakter als een nukkige maar rechtvaardige leider bij het Nederlands elftal.

“Ruud zijn onafhankelijke denken en zijn gevoel voor eerlijkheid en zijn allergie voor hypocriet gerommel maken van hem de ideale coach voor Club Brugge.”

De Nederlandse columnist stelt dat Club Brugge zo een coach nodig heeft.

“Niet een coach die acteert dat werken in een middelgrote stad vol met chocola en gebak altijd zijn grootste droom was, maar een coach die volkomen onafhankelijk zijn plezier haalt uit het beter maken van spelers en zo aanvallend mogelijk wil voetballen.”

Volgens Dijkshoorn passen de ambities van Club Brugge precies bij Van Nistelrooy. “Nooit zal je hem ergens in een woestijn een club zien trainen waarvan hij de naam niet eens kan uitspreken.”

Van Nistelrooy is de ideale coach voor Club Brugge

Meest recent

SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

7
7
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

168
168
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

64
64
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

87
87
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

270
270
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

102
102
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

196
196
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

135
135
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1585
1585
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

289
289
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

65
65
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

255
255
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

263
263
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

347
347
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

125
125
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

507
507
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

149
149
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

179
179
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

196
196
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

138
138
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

441
441
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

163
163
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

55
55
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

778
778
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

282
282

Meer sportnieuws