Club vindt topcoach: “ongeoorloofde middelen inzetten”

door
Club vindt topcoach: “ongeoorloofde middelen inzetten”

Club Brugge heeft naar verluidt gesprekken gevoerd met Ruud van Nistelrooy, de voormalige topspits die nu zijn trainerscarrière op de rails wil zetten. Van Nistelrooy staat bekend om zijn winnaarsmentaliteit en zijn duidelijke speelstijl.

Hoewel hij de voorkeur geeft aan coachen in Duitsland, Engeland of Spanje, lijkt een aanstelling bij Club Brugge niet uitgesloten. De Nederlandse columnist Nico Dijkshoorn beschouwt Van Nistelrooij zelfs als de ideale coach voor Club Brugge, vanwege zijn onafhankelijk denken en zijn passie voor het verbeteren van spelers.

“Doe er alles aan en zet desnoods ongeoorloofde middelen in om Ruud van Nistelrooij trainer te maken van Club Brugge.”

LEES OOK: 'Competitiehervorming explodeert: Anderlecht keert kar'

Gesprekken tussen Club en in in België gespotte Van Nistelrooy

Club Brugge zet momenteel alles op alles om de perfecte hoofdcoach te vinden voor het komende seizoen. De club neemt de tijd om grondig de trainersmarkt te verkennen en heeft tot aan het Europees Kampioenschap voldoende tijd om de ideale persoon te vinden.

De lijst met potentiële kandidaten is bijzonder lang, en er wordt veel gespeculeerd over wie het uiteindelijk zal worden. Een naam die opvalt in de geruchtenmolen rond het Jan Breydelstadion is die van Ruud van Nistelrooy (47).

Zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws melden dat Club Brugge al gesprekken heeft gevoerd met de voormalige topspits. Volgens Sacha Tavolieri is Van Nistelrooy zelfs al in België en werd hij gespot in Gent.

Opmerkelijk is dat Club Brugge afgelopen zondag thuis speelde, terwijl Gent slechts een spreekwoordelijke steenworp verwijderd ligt. Dit voedt de speculaties over een mogelijke deal alleen maar verder.

Van Nistelrooy als coach: winnaarsmentaliteit en snel naar de goal

Ruud van Nistelrooy heeft al bijna een jaar geen club en staat te popelen om zijn trainerscarrière voort te zetten. De Nederlandse voetballegende heeft een duidelijke speelstijl voor ogen, met drie verdedigers in de opbouw, waarbij een van de backs hoog opereert of zich aan de binnenkant positioneert.

Hierdoor ontstaat een dynamische 3-4-3 formatie bij balbezit. Hij is vastberaden om ergens te werken waar hij zijn filosofie kan implementeren en waar zijn hart sneller van gaat kloppen.

“De bal hebben, creatief zijn, snel naar de goal, maar ook weten hoe we overleven. Kunnen we een kwartier Atlético Madrid zijn? Want ik wil alleen winnen”, zei hij aan de Volkskrant.

Van Nistelrooy heeft de ambitie om te coachen in Duitsland, Engeland of Spanje, waar zijn voorkeur naar uitgaat. Het is echter nog onduidelijk of Club Brugge binnen dit plaatje past.

De Belgische club zal moeten bepalen of zijn visie en ambities stroken met hun eigen plannen en filosofie.

Van Nistelrooy in België: Van Bommel achterna?

Ruud van Nistelrooy werd even overwogen door sc Heerenveen, maar na zijn turbulente periode bij PSV lijkt een nieuwe uitdaging in Nederland niet meteen voor de hand te liggen.

In België daarentegen doet zich een mooie kans voor om zijn carrière als hoofdcoach weer op de rails te zetten. Mark van Bommel heeft namelijk bij Antwerp FC laten zien dat de Belgische competitie de ideale plek kan zijn om jezelf opnieuw te profileren als coach.

Net zoals Van Nistelrooy, had Van Bommel aanvankelijk moeite om zijn stempel te drukken als hoofdcoach in Nederland en Duitsland.

Door zijn passage bij Antwerp, waar hij de dubbel won en de club kwalificeerde voor de groepsronde van de Champions League, heeft hij die twijfels weten weg te werken en lonkt nu zelfs een mogelijke overstap naar een grotere competitie in de komende maanden.

"Club kan voor Van Nistelrooij aantrekkelijk zijn: het is een goed gerunde topclub vlakbij huis”, schreef De Morgen.

Dijkshoorn: Van Nistelrooy is ideale en gedroomde Club Brugge-coach

Nico Dijkshoorn, in zijn wekelijkse column voor Het Nieuwsblad, stelt dat Ruud van Nistelrooy mogelijk de ideale en gedroomde coach voor Club Brugge zou kunnen zijn. “Doe er alles aan en zet desnoods ongeoorloofde middelen in om Ruud van Nistelrooij trainer te maken van Club Brugge.”

Dijkshoorn benadrukt de voetbaltechnische voordelen van de voormalige topspits, die jarenlang schitterde bij clubs als PSV, Manchester United en Real Madrid. Tegelijkertijd herinnert hij aan Van Nistelrooij's karakter als een nukkige maar rechtvaardige leider bij het Nederlands elftal.

“Ruud zijn onafhankelijke denken en zijn gevoel voor eerlijkheid en zijn allergie voor hypocriet gerommel maken van hem de ideale coach voor Club Brugge.”

De Nederlandse columnist stelt dat Club Brugge zo een coach nodig heeft.

“Niet een coach die acteert dat werken in een middelgrote stad vol met chocola en gebak altijd zijn grootste droom was, maar een coach die volkomen onafhankelijk zijn plezier haalt uit het beter maken van spelers en zo aanvallend mogelijk wil voetballen.”

Volgens Dijkshoorn passen de ambities van Club Brugge precies bij Van Nistelrooy. “Nooit zal je hem ergens in een woestijn een club zien trainen waarvan hij de naam niet eens kan uitspreken.”

Van Nistelrooy is de ideale coach voor Club Brugge

Meest recent

'Competitiehervorming explodeert: Anderlecht keert kar'

De competitiehervorming ligt zwaar onder vuur met Sam Baro voorop. De beleidsbepaler van KAA Gent ...

48
48
‘Winterse knaltransfer: kassa KRC Genk rinkelt'

De wintermercato komt er stilletjes aan en de Belgische clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten. ...

23
23
Ex-topref onthult: “Daarom werd goal Vermant afgekeurd”

Het Jan Breydelstadion stond even in brand. In de slotfase tegen FC Barcelona in de Champions League ...

110
110
Lukebakio trapt ferm na op Tedesco: “Leuk is anders…”

Dodi Lukebakio bloeit in Benfica volledig op onder José Mourinho. De buitenspeler zit ...

26
26
Staelens legt pijnlijke verschil tussen RSCA en Club bloot

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat Michael Verschueren, Kenneth Bornauw en de komende maanden mogelijk ...

190
190
KRC Genk verrast Europa: Heynen weet niet wat hij ziet

KRC Genk tankte héél veel vertrouwen tegen Sporting Braga. De Limburgers wonnen met ...

176
176
Ronaldo breekt stilte: "Daarom bleef ik weg bij begrafenis Jota"

Afgelopen zomer stond de hectische voetbalwereld voor enkele dagen stil. Diogo Joto overleed na een ...

103
103
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

122
122
Goudhaantje Genk staat op: "Beter dan ooit!"

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die mogen mikken op een transfer naar een Europese ...

87
87
'Bromance' tussen Rode Duivel en Mourinho: "Het klikt"

In België wordt de laatste jaren nog al eens smalend gedaan over de 'ouderwetse' José ...

63
63
'Transferbom ontploft: Man City biedt 150 miljoen op ster'

Staat er een waanzinnige transfer op til in 2026? Volgens Defensa Central borrelt er alvast wat bij ...

159
159
KRC Genk geniet van twee parels: "Ongelooflijk!"

KRC Genk kende tot op heden een wisselvallig seizoen. Toch zijn er een aantal spelers die zich ...

174
174
Herman Brusselmans zet 'Oude Doos-BV' compleet voor schut

Auteur en eeuwige provocateur Herman Brusselmans heeft opnieuw voor een onvergetelijk ...

90
90
'Club ontploft: schokkende winterdeal naar Anderlecht'

Club Brugge slikte al eens toen de naam viel, maar nu lijkt Anderlecht door te drukken. Paars-wit ...

508
508
Van Bommel bevestigt bijzonder straf transfergerucht

Mark van Bommel is nog steeds niet aan de slag bij een andere club sinds hij vertrok na een ...

182
182
Beresterke Heymans stelt vast: "Zo moet dat in Europa"

Daan Heymans was alwéér belangrijk voor KRC Genk. De aanvallende middenvelder steekt ...

43
43
Standard heeft 'zijn Lukaku': "Bayern toonde interesse"

Vorig jaar deelde onze redactie mee dat Bayern München zijn zinnen had gezet op een parel van ...

280
280
Club Brugge waarschuwt Anderlecht: Lotto Park ‘bibbert’

Club Brugge speelde een sterke partij tegen FC Barcelona. Het werd 3-3, maar 6-6 had ook gekund. ...

773
773
Feest bij KRC Genk: "Dan spreek je over een historische avond"

Spreekt er iemand nog over de positie van Thorsten Fink bij KRC Genk? We denken het niet. De ...

178
178
Genk stunt in Braga: absolute uitblinker steelt de show

Wat een rollercoaster. In een heus spektakelstuk deed KRC Genk donderdag een gouden zaak doormet 3-4 ...

172
172
Europa & Conference League: 4 ploegen blijven foutloos

De afgelopen dagen eiste de Champions League de aandacht op, maar op donderdag is het ...

59
59
KRC Genk verbaast in spektakelstuk tegen Braga

KRC Genk nam het in de Europa League op tegen Braga. De Portugezen begonnen de clash als de grote ...

234
234
‘Jackpot Cercle: sterkhouder lonkt naar knaltransfer’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart vocht vorig ...

251
251
‘Messi staat voor verbazingwekkende Europese comeback’

Lionel Messi maakt al een aantal jaren het mooie weer bij Inter Miami. In de Verenigde Staten ...

133
133
Hayen blikt terug op afgekeurde goal Vermant: "Geen regel"

Club Brugge stuntte woensdag in de Champions League met een 3-3 gelijkspel tegen FC Barcelona. Even ...

179
179

Meer sportnieuws