'Enorm voordeel voor Anderlecht in titelstrijd'

653 stemmen
'Enorm voordeel voor Anderlecht in titelstrijd'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg blijft de titelstrijd in de Jupiler Pro League razend spannend. Met dank aan de inzinking van Union, dat na een nul op negen in de Champions' Play-Off zijn leidersplaats definitief kwijt is aan Anderlecht, dat zijn stadsrivaal zondagavond een 2-1-nederlaag aansmeerde.

De vreugde-uitbarsting in het Lotto Park was na het laatste fluitsignaal dan ook navenant. Niet alleen pakte Paars-Wit immers de koppositie, het deed dat door Union voor het eerst in drie jaar te kloppen. En dat bovendien in allesbehalve ideale omstandigheden na een zware blessure voor Thorgan Hazard en een rode kaart voor Zeno Debast.

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Degryse gelooft in titel Anderlecht

Anderlecht telt als leider nu drie punten voorsprong op Union en vijf op Club Brugge. Het ziet komend weekend bovendien zijn twee dichtste achtervolgers tegen elkaar spelen. Als ze er zelf in slagen om zaterdag te winnen in Genk, zullen ze dus sowieso op minstens één van hun concurrenten uitlopen.

Daarom gelooft Marc Degryse wel in de titelkansen van RSCA. "Ze spelen niet het voetbal dat de fans willen zien, maar het rendement en de punten zijn er wel. Ik denk dat een scenario zoals bij de laatste titel, onder René Weiler, mogelijk is", stelt de analist immers in de podcast Vier-nul.

Kalender in het voordeel van Anderlecht

En dat gelooft de analist juist omwille van de eerder aangehaalde kalender. "Bovendien is het programma dat nu volgt makkelijker voor Anderlecht, met na Genk twee matchen tegen Cercle", weet Degryse. "De concurrenten spelen ondertussen tegen elkaar. Het scenario ligt al klaar."

Het zal voor Anderlecht wel zaak zijn om in dat 'makkelijkere' luik een voldoende kloof te slaan en daarna de goede vorm vast te houden. In de laatste vijf speeldagen moeten ze nog onder meer naar het Dudenpark en krijgen ze Club Brugge nog op bezoek. De buit zal dus zeker nog niet binnen zijn.

Is Anderlecht nu de grootste titelfavoriet?

Meest recent

Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

6
6
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

11
11
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

15
15
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

143
143
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

150
150
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

441
441
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

124
124
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

14
14
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

346
346
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

114
114
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

118
118
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

592
592
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

673
673
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

305
305
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

379
379
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

95
95
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

167
167
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

226
226
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

93
93
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

171
171
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

81
81
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

185
185
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

200
200
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

31
31
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

225
225

Meer sportnieuws