'Enorm voordeel voor Anderlecht in titelstrijd'

door
'Enorm voordeel voor Anderlecht in titelstrijd'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg blijft de titelstrijd in de Jupiler Pro League razend spannend. Met dank aan de inzinking van Union, dat na een nul op negen in de Champions' Play-Off zijn leidersplaats definitief kwijt is aan Anderlecht, dat zijn stadsrivaal zondagavond een 2-1-nederlaag aansmeerde.

De vreugde-uitbarsting in het Lotto Park was na het laatste fluitsignaal dan ook navenant. Niet alleen pakte Paars-Wit immers de koppositie, het deed dat door Union voor het eerst in drie jaar te kloppen. En dat bovendien in allesbehalve ideale omstandigheden na een zware blessure voor Thorgan Hazard en een rode kaart voor Zeno Debast.

LEES OOK: Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Degryse gelooft in titel Anderlecht

Anderlecht telt als leider nu drie punten voorsprong op Union en vijf op Club Brugge. Het ziet komend weekend bovendien zijn twee dichtste achtervolgers tegen elkaar spelen. Als ze er zelf in slagen om zaterdag te winnen in Genk, zullen ze dus sowieso op minstens één van hun concurrenten uitlopen.

Daarom gelooft Marc Degryse wel in de titelkansen van RSCA. "Ze spelen niet het voetbal dat de fans willen zien, maar het rendement en de punten zijn er wel. Ik denk dat een scenario zoals bij de laatste titel, onder René Weiler, mogelijk is", stelt de analist immers in de podcast Vier-nul.

Kalender in het voordeel van Anderlecht

En dat gelooft de analist juist omwille van de eerder aangehaalde kalender. "Bovendien is het programma dat nu volgt makkelijker voor Anderlecht, met na Genk twee matchen tegen Cercle", weet Degryse. "De concurrenten spelen ondertussen tegen elkaar. Het scenario ligt al klaar."

Het zal voor Anderlecht wel zaak zijn om in dat 'makkelijkere' luik een voldoende kloof te slaan en daarna de goede vorm vast te houden. In de laatste vijf speeldagen moeten ze nog onder meer naar het Dudenpark en krijgen ze Club Brugge nog op bezoek. De buit zal dus zeker nog niet binnen zijn.

Is Anderlecht nu de grootste titelfavoriet?

Meest recent

'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

3
3
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

12
12
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

121
121
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

17
17
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

40
40
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

157
157
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

130
130
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

118
118
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

203
203
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

74
74
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

56
56
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

400
400
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

169
169
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

274
274
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

275
275
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

843
843
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

70
70
Anderlecht stomverbaasd: terugkeer Biglia naar België?

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer clubboegbeeld Lucas Biglia weer in huis. In de nasleep van het ...

507
507
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

174
174
Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

130
130
'Harde beslissing Garcia: man in vorm naast WK-selectie'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

248
248
'Miljoenen voor Club: Inter komt voor tweede sterkhouder'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelstrijd in de Champions' Play-Offs, is ...

407
407
'Anderlecht gooit trainersdossier om: versterking voor Taravel'

RSC Anderlecht lijkt het seizoen dan toch te gaan uit doen met Jérémy Taravel als ...

414
414
Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

484
484

Meer sportnieuws