'Enorm voordeel voor Anderlecht in titelstrijd'

door
'Enorm voordeel voor Anderlecht in titelstrijd'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg blijft de titelstrijd in de Jupiler Pro League razend spannend. Met dank aan de inzinking van Union, dat na een nul op negen in de Champions' Play-Off zijn leidersplaats definitief kwijt is aan Anderlecht, dat zijn stadsrivaal zondagavond een 2-1-nederlaag aansmeerde.

De vreugde-uitbarsting in het Lotto Park was na het laatste fluitsignaal dan ook navenant. Niet alleen pakte Paars-Wit immers de koppositie, het deed dat door Union voor het eerst in drie jaar te kloppen. En dat bovendien in allesbehalve ideale omstandigheden na een zware blessure voor Thorgan Hazard en een rode kaart voor Zeno Debast.

LEES OOK: Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Degryse gelooft in titel Anderlecht

Anderlecht telt als leider nu drie punten voorsprong op Union en vijf op Club Brugge. Het ziet komend weekend bovendien zijn twee dichtste achtervolgers tegen elkaar spelen. Als ze er zelf in slagen om zaterdag te winnen in Genk, zullen ze dus sowieso op minstens één van hun concurrenten uitlopen.

Daarom gelooft Marc Degryse wel in de titelkansen van RSCA. "Ze spelen niet het voetbal dat de fans willen zien, maar het rendement en de punten zijn er wel. Ik denk dat een scenario zoals bij de laatste titel, onder René Weiler, mogelijk is", stelt de analist immers in de podcast Vier-nul.

Kalender in het voordeel van Anderlecht

En dat gelooft de analist juist omwille van de eerder aangehaalde kalender. "Bovendien is het programma dat nu volgt makkelijker voor Anderlecht, met na Genk twee matchen tegen Cercle", weet Degryse. "De concurrenten spelen ondertussen tegen elkaar. Het scenario ligt al klaar."

Het zal voor Anderlecht wel zaak zijn om in dat 'makkelijkere' luik een voldoende kloof te slaan en daarna de goede vorm vast te houden. In de laatste vijf speeldagen moeten ze nog onder meer naar het Dudenpark en krijgen ze Club Brugge nog op bezoek. De buit zal dus zeker nog niet binnen zijn.

Is Anderlecht nu de grootste titelfavoriet?

Meest recent

'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

71
71
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

287
287
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

287
287
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

333
333
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club in stroomversnelling'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

613
613
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

76
76
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

181
181
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

108
108
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

14
14
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

206
206
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

505
505
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

376
376
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

38
38
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

754
754
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1102
1102
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

65
65
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

188
188
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

282
282
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

459
459
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

242
242
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

255
255
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

67
67
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

755
755
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

464
464

Meer sportnieuws