'Enorm voordeel voor Anderlecht in titelstrijd'

door
'Enorm voordeel voor Anderlecht in titelstrijd'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg blijft de titelstrijd in de Jupiler Pro League razend spannend. Met dank aan de inzinking van Union, dat na een nul op negen in de Champions' Play-Off zijn leidersplaats definitief kwijt is aan Anderlecht, dat zijn stadsrivaal zondagavond een 2-1-nederlaag aansmeerde.

De vreugde-uitbarsting in het Lotto Park was na het laatste fluitsignaal dan ook navenant. Niet alleen pakte Paars-Wit immers de koppositie, het deed dat door Union voor het eerst in drie jaar te kloppen. En dat bovendien in allesbehalve ideale omstandigheden na een zware blessure voor Thorgan Hazard en een rode kaart voor Zeno Debast.

LEES OOK: Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Degryse gelooft in titel Anderlecht

Anderlecht telt als leider nu drie punten voorsprong op Union en vijf op Club Brugge. Het ziet komend weekend bovendien zijn twee dichtste achtervolgers tegen elkaar spelen. Als ze er zelf in slagen om zaterdag te winnen in Genk, zullen ze dus sowieso op minstens één van hun concurrenten uitlopen.

Daarom gelooft Marc Degryse wel in de titelkansen van RSCA. "Ze spelen niet het voetbal dat de fans willen zien, maar het rendement en de punten zijn er wel. Ik denk dat een scenario zoals bij de laatste titel, onder René Weiler, mogelijk is", stelt de analist immers in de podcast Vier-nul.

Kalender in het voordeel van Anderlecht

En dat gelooft de analist juist omwille van de eerder aangehaalde kalender. "Bovendien is het programma dat nu volgt makkelijker voor Anderlecht, met na Genk twee matchen tegen Cercle", weet Degryse. "De concurrenten spelen ondertussen tegen elkaar. Het scenario ligt al klaar."

Het zal voor Anderlecht wel zaak zijn om in dat 'makkelijkere' luik een voldoende kloof te slaan en daarna de goede vorm vast te houden. In de laatste vijf speeldagen moeten ze nog onder meer naar het Dudenpark en krijgen ze Club Brugge nog op bezoek. De buit zal dus zeker nog niet binnen zijn.

Is Anderlecht nu de grootste titelfavoriet?

Meest recent

Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

8
8
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

14
14
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

42
42
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

23
23
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

46
46
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

34
34
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

136
136
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

277
277
Ruben Van Gucht zet kijkend Vlaanderen in vuur en vlam

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

33
33
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

153
153
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

31
31
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

60
60
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

86
86
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

88
88
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

492
492
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

239
239
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

174
174
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

150
150
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

321
321
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

43
43
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

91
91
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

252
252
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

37
37
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

96
96
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

147
147

Meer sportnieuws