'Enorm voordeel voor Anderlecht in titelstrijd'

653 stemmen
'Enorm voordeel voor Anderlecht in titelstrijd'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg blijft de titelstrijd in de Jupiler Pro League razend spannend. Met dank aan de inzinking van Union, dat na een nul op negen in de Champions' Play-Off zijn leidersplaats definitief kwijt is aan Anderlecht, dat zijn stadsrivaal zondagavond een 2-1-nederlaag aansmeerde.

De vreugde-uitbarsting in het Lotto Park was na het laatste fluitsignaal dan ook navenant. Niet alleen pakte Paars-Wit immers de koppositie, het deed dat door Union voor het eerst in drie jaar te kloppen. En dat bovendien in allesbehalve ideale omstandigheden na een zware blessure voor Thorgan Hazard en een rode kaart voor Zeno Debast.

LEES OOK: 'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Degryse gelooft in titel Anderlecht

Anderlecht telt als leider nu drie punten voorsprong op Union en vijf op Club Brugge. Het ziet komend weekend bovendien zijn twee dichtste achtervolgers tegen elkaar spelen. Als ze er zelf in slagen om zaterdag te winnen in Genk, zullen ze dus sowieso op minstens één van hun concurrenten uitlopen.

Daarom gelooft Marc Degryse wel in de titelkansen van RSCA. "Ze spelen niet het voetbal dat de fans willen zien, maar het rendement en de punten zijn er wel. Ik denk dat een scenario zoals bij de laatste titel, onder René Weiler, mogelijk is", stelt de analist immers in de podcast Vier-nul.

Kalender in het voordeel van Anderlecht

En dat gelooft de analist juist omwille van de eerder aangehaalde kalender. "Bovendien is het programma dat nu volgt makkelijker voor Anderlecht, met na Genk twee matchen tegen Cercle", weet Degryse. "De concurrenten spelen ondertussen tegen elkaar. Het scenario ligt al klaar."

Het zal voor Anderlecht wel zaak zijn om in dat 'makkelijkere' luik een voldoende kloof te slaan en daarna de goede vorm vast te houden. In de laatste vijf speeldagen moeten ze nog onder meer naar het Dudenpark en krijgen ze Club Brugge nog op bezoek. De buit zal dus zeker nog niet binnen zijn.

Is Anderlecht nu de grootste titelfavoriet?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

27
27
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

46
46
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

18
18
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

44
44
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

156
156
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

383
383
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

60
60
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

251
251
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

384
384
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

343
343
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

347
347
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

258
258
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

231
231
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

444
444
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

305
305
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

287
287
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

303
303
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

76
76
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

195
195
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

197
197
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

177
177
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

62
62
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

321
321
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

497
497

Meer sportnieuws