De Bruyne onder de indruk: "Hij kan geschiedenis schrijven"

door
De Bruyne onder de indruk:

Manchester City deed vorig weekend een gouden zaak in de Premier League, want het demonstreerde zelf tegen Luton en zag concurrenten Liverpool en Arsenal verrassende thuisnederlagen lijden. Dinsdag kan het een nieuwe stap richting een tweede treble op rij zetten door zich voor de halve finale van de Champions League te plaatsen.

Daarvoor zal het wel afstand moeten zien te nemen van Real Madrid, nadat de heenmatch in het Bernabeu op een sensationele 3-3 eindigde. Pep Guardiola zal straks in het Etihad echter opnieuw kunnen rekenen op Kevin De Bruyne, die vorige week door ziekte nog aan de bank gekluisterd bleef.

LEES OOK: 'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Foden manifesteert zich dit seizoen helemaal

Zaterdag tegen Luton stond de Rode Duivel echter gewoon weer in de basis en de verwachting is dat dat ook woensdagavond zal gebeuren. Op zijn 32ste blijft De Bruyne immers van vitaal belang voor City, ook al stonden de voorbije maanden in zijn afwezigheid enkele andere spelers op.

Zo zette bijvoorbeeld Phil Foden weer enkele stappen vooruit in zijn ontwikkeling. Op zijn 23ste lijkt de Engelsman stilaan klaar om het stokje over te nemen, want hij schitterde dit seizoen al regelmatig in een centrale rol. Met 22 goals en tien assists in 45 wedstrijden ogen ook zijn statistieken geweldig.

De Bruyne is zwaar onder de indruk

De Bruyne is zelf ook zwaar onder de indruk van zijn ploegmaat. "Foden is één van de grootste talenten met wie ik ooit samengespeeld heb", verklaart hij immers aan Téléfoot. "Hij kan in de volgende vijftien jaar voetbalgeschiedenis schrijven."

Foden kan alvast beginnen tegen Real, nadat hij vorige week in de heenmatch al scoorde. Vorig weekend gunde Pep Guardiola zijn chouchou nog rust, want tegen Luton bleef Foden de hele wedstrijd op de bank scoorde. Hij zal woensdagavond dus fris zitten.

Ben je het eens met De Bruyne?

Meest recent

KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

17
17
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

24
24
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

17
17
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

134
134
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

30
30
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

59
59
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

197
197
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

78
78
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

78
78
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

162
162
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

85
85
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

343
343
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

139
139
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

289
289
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

235
235
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

395
395
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

215
215
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

207
207
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

162
162
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

283
283
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

59
59
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

391
391
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

131
131
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

255
255
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

144
144

Meer sportnieuws