De Bruyne onder de indruk: "Hij kan geschiedenis schrijven"

door
De Bruyne onder de indruk:

Manchester City deed vorig weekend een gouden zaak in de Premier League, want het demonstreerde zelf tegen Luton en zag concurrenten Liverpool en Arsenal verrassende thuisnederlagen lijden. Dinsdag kan het een nieuwe stap richting een tweede treble op rij zetten door zich voor de halve finale van de Champions League te plaatsen.

Daarvoor zal het wel afstand moeten zien te nemen van Real Madrid, nadat de heenmatch in het Bernabeu op een sensationele 3-3 eindigde. Pep Guardiola zal straks in het Etihad echter opnieuw kunnen rekenen op Kevin De Bruyne, die vorige week door ziekte nog aan de bank gekluisterd bleef.

LEES OOK: 'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Foden manifesteert zich dit seizoen helemaal

Zaterdag tegen Luton stond de Rode Duivel echter gewoon weer in de basis en de verwachting is dat dat ook woensdagavond zal gebeuren. Op zijn 32ste blijft De Bruyne immers van vitaal belang voor City, ook al stonden de voorbije maanden in zijn afwezigheid enkele andere spelers op.

Zo zette bijvoorbeeld Phil Foden weer enkele stappen vooruit in zijn ontwikkeling. Op zijn 23ste lijkt de Engelsman stilaan klaar om het stokje over te nemen, want hij schitterde dit seizoen al regelmatig in een centrale rol. Met 22 goals en tien assists in 45 wedstrijden ogen ook zijn statistieken geweldig.

De Bruyne is zwaar onder de indruk

De Bruyne is zelf ook zwaar onder de indruk van zijn ploegmaat. "Foden is één van de grootste talenten met wie ik ooit samengespeeld heb", verklaart hij immers aan Téléfoot. "Hij kan in de volgende vijftien jaar voetbalgeschiedenis schrijven."

Foden kan alvast beginnen tegen Real, nadat hij vorige week in de heenmatch al scoorde. Vorig weekend gunde Pep Guardiola zijn chouchou nog rust, want tegen Luton bleef Foden de hele wedstrijd op de bank scoorde. Hij zal woensdagavond dus fris zitten.

🚀

Ben je het eens met De Bruyne?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

6
6
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

39
39
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

13
13
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

54
54
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

98
98
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

104
104
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

87
87
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

137
137
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

251
251
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

16
16
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

410
410
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

716
716
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

148
148
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

22
22
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

100
100
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

94
94
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

119
119
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

485
485
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

292
292
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

141
141
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

120
120
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

450
450
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

645
645
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

334
334
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

148
148

Meer sportnieuws