De Bruyne onder de indruk: "Hij kan geschiedenis schrijven"

door
De Bruyne onder de indruk:

Manchester City deed vorig weekend een gouden zaak in de Premier League, want het demonstreerde zelf tegen Luton en zag concurrenten Liverpool en Arsenal verrassende thuisnederlagen lijden. Dinsdag kan het een nieuwe stap richting een tweede treble op rij zetten door zich voor de halve finale van de Champions League te plaatsen.

Daarvoor zal het wel afstand moeten zien te nemen van Real Madrid, nadat de heenmatch in het Bernabeu op een sensationele 3-3 eindigde. Pep Guardiola zal straks in het Etihad echter opnieuw kunnen rekenen op Kevin De Bruyne, die vorige week door ziekte nog aan de bank gekluisterd bleef.

LEES OOK: Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Foden manifesteert zich dit seizoen helemaal

Zaterdag tegen Luton stond de Rode Duivel echter gewoon weer in de basis en de verwachting is dat dat ook woensdagavond zal gebeuren. Op zijn 32ste blijft De Bruyne immers van vitaal belang voor City, ook al stonden de voorbije maanden in zijn afwezigheid enkele andere spelers op.

Zo zette bijvoorbeeld Phil Foden weer enkele stappen vooruit in zijn ontwikkeling. Op zijn 23ste lijkt de Engelsman stilaan klaar om het stokje over te nemen, want hij schitterde dit seizoen al regelmatig in een centrale rol. Met 22 goals en tien assists in 45 wedstrijden ogen ook zijn statistieken geweldig.

De Bruyne is zwaar onder de indruk

De Bruyne is zelf ook zwaar onder de indruk van zijn ploegmaat. "Foden is één van de grootste talenten met wie ik ooit samengespeeld heb", verklaart hij immers aan Téléfoot. "Hij kan in de volgende vijftien jaar voetbalgeschiedenis schrijven."

Foden kan alvast beginnen tegen Real, nadat hij vorige week in de heenmatch al scoorde. Vorig weekend gunde Pep Guardiola zijn chouchou nog rust, want tegen Luton bleef Foden de hele wedstrijd op de bank scoorde. Hij zal woensdagavond dus fris zitten.

Ben je het eens met De Bruyne?

Meest recent

KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

79
79
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

63
63
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

50
50
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

142
142
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

61
61
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

207
207
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

28
28
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

789
789
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

252
252
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

270
270
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

82
82
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

346
346
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

162
162
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

22
22
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

315
315
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

121
121
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

124
124
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

263
263
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

146
146
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

197
197
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

448
448
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

374
374
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

408
408
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

383
383
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

602
602

Meer sportnieuws