De Winter spreekt klare taal over zomertransfer

door
De Winter spreekt klare taal over zomertransfer

De komende maanden zal Domenico Tedesco nog enkele stevige knopen moeten doorhakken om de selectie van de Rode Duivels voor het EK samen te stellen. Hij greep de oefeninterlands tegen Ierland en Engeland in maart alvast aan om nog enkele laatste experimenten uit te voeren. Zo mocht één speler zijn debuut maken.

Tegen Ierland kreeg namelijk Koni De Winter zijn kans in de defensie. De 21-jarige is dit seizoen een vaste waarde in de Serie A bij Genoa, dat hem dit seizoen huurt van Juventus. Als hij maandagavond tegen Fiorentina minstens 45 minuten speelt, wordt de aankoopoptie van 8 miljoen euro automatisch gelicht en maakt hij in de zomer dus definitief de overstap.

De Winter denkt niet aan zomertransfer

Toch hoeft dat niet noodzakelijk te betekenen dat De Winter ook volgend seizoen nog bij Genoa zal spelen. De club zou ervoor kunnen kiezen om de kersverse Rode Duivel meteen met winst door te verkopen. Er zou alvast interesse uit de Premier League zijn, want in de Italiaanse en Britse pers werd De Winter de voorbije weken gelinkt aan Wolverhampton en Everton.

Maar een zomertransfer lijkt niet tot de plannen van onze landgenoot te behoren. "Mijn definitieve transfer van Juventus is slechts een formaliteit en daar ben ik blij om. Ik wil ook volgend seizoen hier nog spelen", maakt hij immers duidelijk in een interview met Il Secolo XIX.

Genoa de juiste club voor De Winter

De Winter voelt zich immers uitstekend bij Genoa, waar hij vrijwel altijd speelt en met Thiago Motta een veelbelovende jonge trainer als leermeester heeft. Bij Juventus kwam de jonge verdediger als tiener twee keer in actie in de hoofdmacht, maar perspectieven op een echte doorbraak had hij niet meteen. Vorig seizoen werd hij al verhuurd aan Empoli.

"Juve is een grote club, maar het is er moeilijk om een plaats af te dwingen", beseft De Winter. "Ik had speelminuten nodig, ik wou kunnen tonen wat ik waard ben. Toen ik de interesse van Genoa vernam, wist ik meteen dat dat de juiste oplossing voor mij zou zijn."

Moet De Winter in de zomer een stap hogerop zetten?

Meest recent

JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

4
4
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

60
60
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

27
27
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

39
39
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

97
97
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

89
89
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

136
136
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

408
408
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

81
81
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

394
394
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

127
127
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

182
182
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

138
138
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

18
18
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

126
126
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

347
347
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

138
138
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

590
590
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

197
197
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

233
233
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

243
243
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

135
135
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

375
375
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

215
215
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

281
281

Meer sportnieuws