'Brighton wil volgende transferslag in JPL slaan'

door
'Brighton wil volgende transferslag in JPL slaan'

De voorbije jaren groeide Brighton uit tot één van de revelaties in de Premier League. Dat deed de Engelse club onder meer met een uitgekiende transferstrategie, waarin ook een belangrijke rol weggelegd was voor de Jupiler Pro League.

De Seagulls stalden de voorbije seizoenen verschillende spelers in België, zoals Percy Tau, Kaoru Mitoma, Simon Adingra en Moises Caicedo. Daarnaast kwamen ze ook meermaals shoppen bij Belgische clubs. Zo haalden ze Deniz Undav weg bij Union en telden ze vorige zomer nog een slordige 20 miljoen euro neer om Bart Verbruggen over te nemen van Anderlecht.

LEES OOK: 'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

Brighton vindt nog een doelwit in JPL

En ook voor de komende zomermercato verliest Brighton onze competitie niet uit het oog. Zo worden ze gelinkt aan Mohamed Amoura (Union), maar de Algerijnse sensatie is niet de enige speler die dit seizoen de aandacht van de nummer tien in de Premier League wist te trekken.

Volgens journalist Nicolo Schira heeft Brighton immers ook zijn oog laten vallen op Emin Bayram. De 21-jarige centrale verdediger maakte dit seizoen indruk bij Westerlo, waar hij tot dusver 24 keer in actie kwam. Daarbij was hij goed voor één doelpunt en twee assists.

Westerlo zal niet cashen op Bayram

De Kemphanen zullen echter geen garen spinnen bij een eventuele transfer. Bayram speelt immers slechts op huurbasis in 't Kuipje en Westerlo beschikt niet over een aankoopoptie. De Turkse belofteninternational is eigendom van Galatasaray, waar hij nog een contract tot 2026 heeft.

Het is dus met de Turkse topclub dat Brighton aan tafel zal moeten om een transfer te bespreken. Transfermarkt schat de waarde van Bayram op een slordige 1,5 miljoen euro, maar na zijn sterke seizoen in Westerlo zal er ongetwijfeld een hogere som nodig zijn om hem binnen te halen.

Zou hij een optie kunnen zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

8
8
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

33
33
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

337
337
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

292
292
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

175
175
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

227
227
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

66
66
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

569
569
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

208
208
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

391
391
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

608
608
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

389
389
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

164
164
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

163
163
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

258
258
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

78
78
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

334
334
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

227
227
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

236
236
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws