'Brighton wil volgende transferslag in JPL slaan'

door
'Brighton wil volgende transferslag in JPL slaan'

De voorbije jaren groeide Brighton uit tot één van de revelaties in de Premier League. Dat deed de Engelse club onder meer met een uitgekiende transferstrategie, waarin ook een belangrijke rol weggelegd was voor de Jupiler Pro League.

De Seagulls stalden de voorbije seizoenen verschillende spelers in België, zoals Percy Tau, Kaoru Mitoma, Simon Adingra en Moises Caicedo. Daarnaast kwamen ze ook meermaals shoppen bij Belgische clubs. Zo haalden ze Deniz Undav weg bij Union en telden ze vorige zomer nog een slordige 20 miljoen euro neer om Bart Verbruggen over te nemen van Anderlecht.

LEES OOK: STVV gaat volledig met de billen bloot tegen Westerlo

Brighton vindt nog een doelwit in JPL

En ook voor de komende zomermercato verliest Brighton onze competitie niet uit het oog. Zo worden ze gelinkt aan Mohamed Amoura (Union), maar de Algerijnse sensatie is niet de enige speler die dit seizoen de aandacht van de nummer tien in de Premier League wist te trekken.

Volgens journalist Nicolo Schira heeft Brighton immers ook zijn oog laten vallen op Emin Bayram. De 21-jarige centrale verdediger maakte dit seizoen indruk bij Westerlo, waar hij tot dusver 24 keer in actie kwam. Daarbij was hij goed voor één doelpunt en twee assists.

Westerlo zal niet cashen op Bayram

De Kemphanen zullen echter geen garen spinnen bij een eventuele transfer. Bayram speelt immers slechts op huurbasis in 't Kuipje en Westerlo beschikt niet over een aankoopoptie. De Turkse belofteninternational is eigendom van Galatasaray, waar hij nog een contract tot 2026 heeft.

Het is dus met de Turkse topclub dat Brighton aan tafel zal moeten om een transfer te bespreken. Transfermarkt schat de waarde van Bayram op een slordige 1,5 miljoen euro, maar na zijn sterke seizoen in Westerlo zal er ongetwijfeld een hogere som nodig zijn om hem binnen te halen.

Zou hij een optie kunnen zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

'Om deze reden verkoos Man Utd Lammens boven Donnarumma'

Zondag waren tijdens de derby in Manchester vele ogen gericht op de nieuwe doelmannen. Bij City nam ...

10
10
PSV niet gerust: Bosz velt zijn oordeel over Union

Deze week wordt de league phase van de Champions League op gang getrapt. De eerste wedstrijden ...

36
36
'Loodzware opdracht Lukaku bij terugkeer bij Anderlecht'

Anderlecht moest zondag vrede nemen met een gelijkspel tegen KRC Genk. Eén van de ...

128
128
Cruciaal nieuws: Homawoo reageert na horrorbotsing

Standard slaagde er afgelopen weekend opnieuw niet in om zijn wedstrijd te winnen. Het moest deze ...

54
54
'Real Madrid heeft al mega vervanger voor Vinicius Jr'

Real Madrid hield zich al bij al nog vrij rustig op de transfermarkt deze zomer. Het bleef bij vier ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Bayern, Renard spreekt over transfers'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

214
214
Hommeles bij Antwerp: fans genegeerd en interne ruzie

Royal Antwerp FC ging met de billen bloot tegen KAA Gent en blijft in de Jupiler Pro League na een ...

541
541
Doku verbaast na glansrol: onthulling slaat in als bom

Jérémy Doku liet zich van zijn beste kant zien bij Manchester City. In de stadsderby ...

169
169
Degryse maakt brandhout van Genk-goudhaantje: “Irritant!”

Een veelbesproken speeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. Er vielen enkele rode kaarten en ...

511
511
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

287
287
Nieuw fenomeen bij KRC Genk: "Ronduit indrukwekkend"

We haalden al verschillende keren aan dat Head of Football Dimitri De Condé misschien wel de ...

328
328
Genk met frustraties na RSCA: Fink legt vinger op de wonde

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. Ze speelden ruim een uur met een man meer, ...

240
240
Vandenbempt begrijpt niéts van Club: "Volstrekt overbodig"

Bij Club Brugge likken ze hun wonden na een povere 1 op 6 tegen AA Gent en La Louvière. ...

364
364
Amorim breekt stilte: pijnlijke bekentenis doet schrikken

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

181
181
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

536
536
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

519
519
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

389
389
Bal aan het rollen: tweede grote doorbraak in DAZN-soap?

Na maanden van onderhandelingen werd afgelopen weekend een eerste groot akkoord bereikt omtrent de ...

1736
1736
Tzolis op bank gezet: Hayen onthult de echte reden

Na amper zes competitieduels is de tweede nederlaag van Club Brugge in de eigen Jupiler Pro League ...

397
397
Samoise moet zélf ingrijpen na VAR-fase: "Bizarre situatie"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

158
158
El Ouahdi verkoopt messcherpe sneer aan Anderlecht

KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om het tweede luik van het seizoen met een overwinning ...

421
421
Jackers stort in: Club riskeert groot drama

Het bestuur pusht, Jackers kraakt: twee momenten en het huis staat in brand. Achter de storm zit een ...

725
725
Engeland in shock na waanzinnig optreden Doku

Na een aarzelende start van de competitie heeft Manchester City zondagavond nog eens indruk gemaakt ...

568
568
Anderlecht genaaid door arbitrage? Ex-ref antwoordt Hasi

RSC Anderlecht speelde zondagavond een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op een ...

1244
1244
Afgang met zware gevolgen: eerste slachtoffer bij Club

Club Brugge heeft allerminst een geslaagde aanloop naar het Champions League-duel tegen AS ...

940
940

Meer sportnieuws