Antwerp FC in de vuurlinie: toptarget zorgt voor relletje

door
Antwerp FC in de vuurlinie: toptarget zorgt voor relletje

Antwerp FC heeft zijn oog laten vallen op Oualid Agougil van Jong Ajax als hun eerste zomertarget, te midden van financiële problemen en een mogelijke exodus van sterkhouders.

Agougil, een veelbelovende verdediger/middenvelder, begint ongeduldig te worden door de vertraging in zijn contractverlenging bij Ajax, waar interne problemen spelen. Desondanks wordt hij geprezen om zijn leiderschap en spel op het veld, hoewel zijn positievoorkeur verschilt van die van zijn club.

Agougil kwam ook negatief in de pers nadat hij in een vechtpartij verzeilde in een wedstrijd tussen Ajax Onder-18 en hun leeftijdsgenoten van Liverpool.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Eerste zomertarget Antwerp FC: Oualid Agougil (Jong Ajax)

Antwerp FC staat aan de vooravond van een grote transformatie. De toekomst van Mark van Bommel bij de Great Old is momenteel onzeker, terwijl sterkhouders zoals Mandela Keita, Vincent Janssen en Jean Butez ook mogelijk de club zullen verlaten.

Financiële uitdagingen dwingen Antwerp om deze zomer wellicht afscheid te nemen van enkele belangrijke spelers. Een exodus wenkt en de schorsing Directeur Voetbalzaken Marc Overmars draagt ook niet bij aan een positieve sfeer.

“Want het stopt niet bij Vermeeren. Antwerp zal straks nog meer spelers moeten verkopen om in de groene cijfers te geraken”, voorspelde Gazet van Antwerpen. Maar dit opent tegelijkertijd de deur naar een nieuwe generatie talenten.

De verwachting is dat Antwerp zich zal richten op een inkomend transferbeleid dat gericht is op jonge, veelbelovende spelers met een focus op de toekomst, en dit alles tegen (meer) duurzame salarissen.

Het eerste doelwit voor deze zomer is al bekend: Oualid Agougil van Jong Ajax. Antwerp zal echter moeten concurreren met clubs als Frosinone en Udinese voor de handtekening van deze talentvolle verdediger/middenvelder.

Oualid Agougil verliest stilaan zijn geduld bij Ajax

De 18-jarige Oualid Agougil heeft zich bewezen als een waardevolle speler bij Jong Ajax, maar zijn toekomst bij de club is momenteel onzeker door interne problemen en bestuurlijke chaos.

Ondanks een voorstel tot contractverlenging, verloopt de voortgang traag vanwege de huidige situatie bij de club. Deze vertraging heeft andere teams ertoe aangezet om hun interesse in Agougil te tonen.

Alex Kroes, die onlangs als algemeen directeur bij Ajax begon, had als taak om verschillende aspecten van de club te verbeteren, waaronder het samenstellen van een competitieve selectie.

Zijn recente schorsing door de raad van commissarissen heeft echter geleid tot het uitstellen van meerdere zaken op de langere termijn, waaronder ook de contractverlenging van Agougil.

Desondanks zijn de Amsterdammers enthousiast over de ontwikkeling van Agougil en zien zij veel potentieel in hem. Hoewel er al een voorstel is gedaan voor contractverlenging, heeft de situatie ertoe geleid dat er nog geen concrete stappen zijn genomen.

Hierdoor groeit de frustratie bij Agougil, die geduldig blijft wachten op duidelijkheid over zijn toekomst.

Oualid Agougil: de dirigent van achteruit

Oualid Agougil maakte in 2019 de overstap van de jeugdopleiding van NAC Breda naar Ajax, en dit seizoen heeft hij zich ontpopt tot een van de steunpilaren bij Jong Ajax onder leiding van trainer Dave Vos.

Hij bekleedt verschillende posities op het veld, van linkerverdediger tot centrale verdediger en zelfs verdedigende middenvelder.

Hoewel Ajax hem het liefst in het hart van de verdediging ziet spelen waar hij dominanter is, voelt Agougil zich het meest op zijn plaats als verdedigende middenvelder. Op deze positie blinkt hij uit hij als dirigent van achteruit, waarbij hij de opbouw verzorgt met goede dribbels en uitstekende passes.

Anderzijds lijkt Agougil op het middenveld dynamiek en handelingssnelheid te missen. Hij heeft een goede balbehandeling en traptechniek, maar aan het verdedigende aspect en qua leiderschap ontbreekt het ook soms nog.

Agougil was begin dit seizoen geen basisspeler bij de ploeg.

“Ik zat niet zo lekker in mijn vel en speelde niet goed', zegt hij daar zelf over. “Ik heb een introvert karakter en spreek niet alles uit wat me dwarszit. Tijdens gesprekken met onder meer mijn trainers hebben we zaken besproken die minder gingen. Ik heb mezelf opengesteld en initiatief genomen, dat deed ik nooit. Ik ben weer de oude Oualid.” 

Vechtersbaas Agougil blinkt uit als centrale verdediger

Oualid Agougil heeft vorig seizoen de overstap gemaakt naar Jong Ajax, nadat hij geleidelijk naar de achtergrond was verdwenen bij de U18. Hij kreeg destijds stevige kritiek van de technische staf, maar liet zien over een indrukwekkende veerkracht te beschikken.

Deze periode markeerde het begin van een opmerkelijke comeback voor de getalenteerde linkspoot. Van een middenvelder die zoekende leek, transformeerde Agougil zich weer tot een overtuigende centrumverdediger.

Hij groeide snel naar het topniveau van zijn eerste jaren bij Ajax en werd al snel beschouwd als de leider van de O18-defensie. Zijn sensationele ontwikkeling bleef niet onopgemerkt, wat resulteerde in het dragen van de aanvoerdersband bij Ajax O18.

Als centrale verdediger heeft Agougil een uitstekend inzicht in het spel en anticipeert hij doorgaans goed. Hij schuwt niet om stevig in te grijpen wanneer nodig, maar blinkt ook uit in het opbouwen van spel door het bereiken van teamgenoten tussen de linies, het uitstellen van passes en regelmatig dribbelen.

In een wedstrijd tussen Ajax Onder-18 en hun leeftijdsgenoten van Liverpool, kwam Agougil ook negatief in het nieuws. Na een doelpunt van Ajax escaleerde de situatie in de tweede helft, waarbij Agougil betrokken raakte in een vechtpartij met Liverpool-middenvelders Melkamu Frauendorf en Bobby Clark.

Uiteindelijk werd Agougil door scheidsrechter Christian-Petru Ciochirca enigszins tot bedaren gebracht, waarbij zowel hij als Frauendorf een gele kaart ontvingen.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'
133

Antwerp moet Agougil halen

Meest recent

'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

28
28
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

16
16
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

20
20
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

39
39
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

53
53
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

23
23
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

53
53
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

133
133
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

90
90
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

150
150
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

151
151
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

479
479
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

77
77
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

189
189
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

89
89
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

187
187
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

226
226
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

171
171
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

384
384
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

436
436
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

105
105
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

338
338
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

334
334
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

77
77
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

244
244

Meer sportnieuws