Antwerp FC in de vuurlinie: toptarget zorgt voor relletje

358 stemmen
Antwerp FC in de vuurlinie: toptarget zorgt voor relletje

Antwerp FC heeft zijn oog laten vallen op Oualid Agougil van Jong Ajax als hun eerste zomertarget, te midden van financiële problemen en een mogelijke exodus van sterkhouders.

Agougil, een veelbelovende verdediger/middenvelder, begint ongeduldig te worden door de vertraging in zijn contractverlenging bij Ajax, waar interne problemen spelen. Desondanks wordt hij geprezen om zijn leiderschap en spel op het veld, hoewel zijn positievoorkeur verschilt van die van zijn club.

Agougil kwam ook negatief in de pers nadat hij in een vechtpartij verzeilde in een wedstrijd tussen Ajax Onder-18 en hun leeftijdsgenoten van Liverpool.

LEES OOK: Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Eerste zomertarget Antwerp FC: Oualid Agougil (Jong Ajax)

Antwerp FC staat aan de vooravond van een grote transformatie. De toekomst van Mark van Bommel bij de Great Old is momenteel onzeker, terwijl sterkhouders zoals Mandela Keita, Vincent Janssen en Jean Butez ook mogelijk de club zullen verlaten.

Financiële uitdagingen dwingen Antwerp om deze zomer wellicht afscheid te nemen van enkele belangrijke spelers. Een exodus wenkt en de schorsing Directeur Voetbalzaken Marc Overmars draagt ook niet bij aan een positieve sfeer.

“Want het stopt niet bij Vermeeren. Antwerp zal straks nog meer spelers moeten verkopen om in de groene cijfers te geraken”, voorspelde Gazet van Antwerpen. Maar dit opent tegelijkertijd de deur naar een nieuwe generatie talenten.

De verwachting is dat Antwerp zich zal richten op een inkomend transferbeleid dat gericht is op jonge, veelbelovende spelers met een focus op de toekomst, en dit alles tegen (meer) duurzame salarissen.

Het eerste doelwit voor deze zomer is al bekend: Oualid Agougil van Jong Ajax. Antwerp zal echter moeten concurreren met clubs als Frosinone en Udinese voor de handtekening van deze talentvolle verdediger/middenvelder.

Oualid Agougil verliest stilaan zijn geduld bij Ajax

De 18-jarige Oualid Agougil heeft zich bewezen als een waardevolle speler bij Jong Ajax, maar zijn toekomst bij de club is momenteel onzeker door interne problemen en bestuurlijke chaos.

Ondanks een voorstel tot contractverlenging, verloopt de voortgang traag vanwege de huidige situatie bij de club. Deze vertraging heeft andere teams ertoe aangezet om hun interesse in Agougil te tonen.

Alex Kroes, die onlangs als algemeen directeur bij Ajax begon, had als taak om verschillende aspecten van de club te verbeteren, waaronder het samenstellen van een competitieve selectie.

Zijn recente schorsing door de raad van commissarissen heeft echter geleid tot het uitstellen van meerdere zaken op de langere termijn, waaronder ook de contractverlenging van Agougil.

Desondanks zijn de Amsterdammers enthousiast over de ontwikkeling van Agougil en zien zij veel potentieel in hem. Hoewel er al een voorstel is gedaan voor contractverlenging, heeft de situatie ertoe geleid dat er nog geen concrete stappen zijn genomen.

Hierdoor groeit de frustratie bij Agougil, die geduldig blijft wachten op duidelijkheid over zijn toekomst.

Oualid Agougil: de dirigent van achteruit

Oualid Agougil maakte in 2019 de overstap van de jeugdopleiding van NAC Breda naar Ajax, en dit seizoen heeft hij zich ontpopt tot een van de steunpilaren bij Jong Ajax onder leiding van trainer Dave Vos.

Hij bekleedt verschillende posities op het veld, van linkerverdediger tot centrale verdediger en zelfs verdedigende middenvelder.

Hoewel Ajax hem het liefst in het hart van de verdediging ziet spelen waar hij dominanter is, voelt Agougil zich het meest op zijn plaats als verdedigende middenvelder. Op deze positie blinkt hij uit hij als dirigent van achteruit, waarbij hij de opbouw verzorgt met goede dribbels en uitstekende passes.

Anderzijds lijkt Agougil op het middenveld dynamiek en handelingssnelheid te missen. Hij heeft een goede balbehandeling en traptechniek, maar aan het verdedigende aspect en qua leiderschap ontbreekt het ook soms nog.

Agougil was begin dit seizoen geen basisspeler bij de ploeg.

“Ik zat niet zo lekker in mijn vel en speelde niet goed', zegt hij daar zelf over. “Ik heb een introvert karakter en spreek niet alles uit wat me dwarszit. Tijdens gesprekken met onder meer mijn trainers hebben we zaken besproken die minder gingen. Ik heb mezelf opengesteld en initiatief genomen, dat deed ik nooit. Ik ben weer de oude Oualid.” 

Vechtersbaas Agougil blinkt uit als centrale verdediger

Oualid Agougil heeft vorig seizoen de overstap gemaakt naar Jong Ajax, nadat hij geleidelijk naar de achtergrond was verdwenen bij de U18. Hij kreeg destijds stevige kritiek van de technische staf, maar liet zien over een indrukwekkende veerkracht te beschikken.

Deze periode markeerde het begin van een opmerkelijke comeback voor de getalenteerde linkspoot. Van een middenvelder die zoekende leek, transformeerde Agougil zich weer tot een overtuigende centrumverdediger.

Hij groeide snel naar het topniveau van zijn eerste jaren bij Ajax en werd al snel beschouwd als de leider van de O18-defensie. Zijn sensationele ontwikkeling bleef niet onopgemerkt, wat resulteerde in het dragen van de aanvoerdersband bij Ajax O18.

Als centrale verdediger heeft Agougil een uitstekend inzicht in het spel en anticipeert hij doorgaans goed. Hij schuwt niet om stevig in te grijpen wanneer nodig, maar blinkt ook uit in het opbouwen van spel door het bereiken van teamgenoten tussen de linies, het uitstellen van passes en regelmatig dribbelen.

In een wedstrijd tussen Ajax Onder-18 en hun leeftijdsgenoten van Liverpool, kwam Agougil ook negatief in het nieuws. Na een doelpunt van Ajax escaleerde de situatie in de tweede helft, waarbij Agougil betrokken raakte in een vechtpartij met Liverpool-middenvelders Melkamu Frauendorf en Bobby Clark.

Uiteindelijk werd Agougil door scheidsrechter Christian-Petru Ciochirca enigszins tot bedaren gebracht, waarbij zowel hij als Frauendorf een gele kaart ontvingen.

Antwerp moet Agougil halen

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

51
51
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

24
24
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

82
82
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

406
406
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

58
58
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

181
181
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

225
225
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

168
168
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

475
475
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

117
117
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

108
108
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

54
54
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

159
159
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

315
315
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

127
127
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

61
61
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

259
259
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

122
122
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

76
76
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

168
168
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

447
447
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

290
290
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

552
552
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

150
150

Meer sportnieuws