Antwerp FC in de vuurlinie: toptarget zorgt voor relletje

358 stemmen
Antwerp FC in de vuurlinie: toptarget zorgt voor relletje

Antwerp FC heeft zijn oog laten vallen op Oualid Agougil van Jong Ajax als hun eerste zomertarget, te midden van financiële problemen en een mogelijke exodus van sterkhouders.

Agougil, een veelbelovende verdediger/middenvelder, begint ongeduldig te worden door de vertraging in zijn contractverlenging bij Ajax, waar interne problemen spelen. Desondanks wordt hij geprezen om zijn leiderschap en spel op het veld, hoewel zijn positievoorkeur verschilt van die van zijn club.

Agougil kwam ook negatief in de pers nadat hij in een vechtpartij verzeilde in een wedstrijd tussen Ajax Onder-18 en hun leeftijdsgenoten van Liverpool.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Eerste zomertarget Antwerp FC: Oualid Agougil (Jong Ajax)

Antwerp FC staat aan de vooravond van een grote transformatie. De toekomst van Mark van Bommel bij de Great Old is momenteel onzeker, terwijl sterkhouders zoals Mandela Keita, Vincent Janssen en Jean Butez ook mogelijk de club zullen verlaten.

Financiële uitdagingen dwingen Antwerp om deze zomer wellicht afscheid te nemen van enkele belangrijke spelers. Een exodus wenkt en de schorsing Directeur Voetbalzaken Marc Overmars draagt ook niet bij aan een positieve sfeer.

“Want het stopt niet bij Vermeeren. Antwerp zal straks nog meer spelers moeten verkopen om in de groene cijfers te geraken”, voorspelde Gazet van Antwerpen. Maar dit opent tegelijkertijd de deur naar een nieuwe generatie talenten.

De verwachting is dat Antwerp zich zal richten op een inkomend transferbeleid dat gericht is op jonge, veelbelovende spelers met een focus op de toekomst, en dit alles tegen (meer) duurzame salarissen.

Het eerste doelwit voor deze zomer is al bekend: Oualid Agougil van Jong Ajax. Antwerp zal echter moeten concurreren met clubs als Frosinone en Udinese voor de handtekening van deze talentvolle verdediger/middenvelder.

Oualid Agougil verliest stilaan zijn geduld bij Ajax

De 18-jarige Oualid Agougil heeft zich bewezen als een waardevolle speler bij Jong Ajax, maar zijn toekomst bij de club is momenteel onzeker door interne problemen en bestuurlijke chaos.

Ondanks een voorstel tot contractverlenging, verloopt de voortgang traag vanwege de huidige situatie bij de club. Deze vertraging heeft andere teams ertoe aangezet om hun interesse in Agougil te tonen.

Alex Kroes, die onlangs als algemeen directeur bij Ajax begon, had als taak om verschillende aspecten van de club te verbeteren, waaronder het samenstellen van een competitieve selectie.

Zijn recente schorsing door de raad van commissarissen heeft echter geleid tot het uitstellen van meerdere zaken op de langere termijn, waaronder ook de contractverlenging van Agougil.

Desondanks zijn de Amsterdammers enthousiast over de ontwikkeling van Agougil en zien zij veel potentieel in hem. Hoewel er al een voorstel is gedaan voor contractverlenging, heeft de situatie ertoe geleid dat er nog geen concrete stappen zijn genomen.

Hierdoor groeit de frustratie bij Agougil, die geduldig blijft wachten op duidelijkheid over zijn toekomst.

Oualid Agougil: de dirigent van achteruit

Oualid Agougil maakte in 2019 de overstap van de jeugdopleiding van NAC Breda naar Ajax, en dit seizoen heeft hij zich ontpopt tot een van de steunpilaren bij Jong Ajax onder leiding van trainer Dave Vos.

Hij bekleedt verschillende posities op het veld, van linkerverdediger tot centrale verdediger en zelfs verdedigende middenvelder.

Hoewel Ajax hem het liefst in het hart van de verdediging ziet spelen waar hij dominanter is, voelt Agougil zich het meest op zijn plaats als verdedigende middenvelder. Op deze positie blinkt hij uit hij als dirigent van achteruit, waarbij hij de opbouw verzorgt met goede dribbels en uitstekende passes.

Anderzijds lijkt Agougil op het middenveld dynamiek en handelingssnelheid te missen. Hij heeft een goede balbehandeling en traptechniek, maar aan het verdedigende aspect en qua leiderschap ontbreekt het ook soms nog.

Agougil was begin dit seizoen geen basisspeler bij de ploeg.

“Ik zat niet zo lekker in mijn vel en speelde niet goed', zegt hij daar zelf over. “Ik heb een introvert karakter en spreek niet alles uit wat me dwarszit. Tijdens gesprekken met onder meer mijn trainers hebben we zaken besproken die minder gingen. Ik heb mezelf opengesteld en initiatief genomen, dat deed ik nooit. Ik ben weer de oude Oualid.” 

Vechtersbaas Agougil blinkt uit als centrale verdediger

Oualid Agougil heeft vorig seizoen de overstap gemaakt naar Jong Ajax, nadat hij geleidelijk naar de achtergrond was verdwenen bij de U18. Hij kreeg destijds stevige kritiek van de technische staf, maar liet zien over een indrukwekkende veerkracht te beschikken.

Deze periode markeerde het begin van een opmerkelijke comeback voor de getalenteerde linkspoot. Van een middenvelder die zoekende leek, transformeerde Agougil zich weer tot een overtuigende centrumverdediger.

Hij groeide snel naar het topniveau van zijn eerste jaren bij Ajax en werd al snel beschouwd als de leider van de O18-defensie. Zijn sensationele ontwikkeling bleef niet onopgemerkt, wat resulteerde in het dragen van de aanvoerdersband bij Ajax O18.

Als centrale verdediger heeft Agougil een uitstekend inzicht in het spel en anticipeert hij doorgaans goed. Hij schuwt niet om stevig in te grijpen wanneer nodig, maar blinkt ook uit in het opbouwen van spel door het bereiken van teamgenoten tussen de linies, het uitstellen van passes en regelmatig dribbelen.

In een wedstrijd tussen Ajax Onder-18 en hun leeftijdsgenoten van Liverpool, kwam Agougil ook negatief in het nieuws. Na een doelpunt van Ajax escaleerde de situatie in de tweede helft, waarbij Agougil betrokken raakte in een vechtpartij met Liverpool-middenvelders Melkamu Frauendorf en Bobby Clark.

Uiteindelijk werd Agougil door scheidsrechter Christian-Petru Ciochirca enigszins tot bedaren gebracht, waarbij zowel hij als Frauendorf een gele kaart ontvingen.

Antwerp moet Agougil halen

Meest recent

Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

26
26
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

152
152
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

81
81
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

36
36
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

99
99
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

70
70
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

314
314
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

67
67
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

34
34
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

519
519
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

568
568
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

94
94
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

177
177
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

278
278
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

176
176
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

103
103
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

167
167
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

328
328
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

304
304
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

118
118
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

491
491
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

765
765
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

163
163

Meer sportnieuws