Antwerp FC in de vuurlinie: toptarget zorgt voor relletje

358
Antwerp FC in de vuurlinie: toptarget zorgt voor relletje

Antwerp FC heeft zijn oog laten vallen op Oualid Agougil van Jong Ajax als hun eerste zomertarget, te midden van financiële problemen en een mogelijke exodus van sterkhouders.

Agougil, een veelbelovende verdediger/middenvelder, begint ongeduldig te worden door de vertraging in zijn contractverlenging bij Ajax, waar interne problemen spelen. Desondanks wordt hij geprezen om zijn leiderschap en spel op het veld, hoewel zijn positievoorkeur verschilt van die van zijn club.

Agougil kwam ook negatief in de pers nadat hij in een vechtpartij verzeilde in een wedstrijd tussen Ajax Onder-18 en hun leeftijdsgenoten van Liverpool.

LEES OOK: Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Eerste zomertarget Antwerp FC: Oualid Agougil (Jong Ajax)

Antwerp FC staat aan de vooravond van een grote transformatie. De toekomst van Mark van Bommel bij de Great Old is momenteel onzeker, terwijl sterkhouders zoals Mandela Keita, Vincent Janssen en Jean Butez ook mogelijk de club zullen verlaten.

Financiële uitdagingen dwingen Antwerp om deze zomer wellicht afscheid te nemen van enkele belangrijke spelers. Een exodus wenkt en de schorsing Directeur Voetbalzaken Marc Overmars draagt ook niet bij aan een positieve sfeer.

“Want het stopt niet bij Vermeeren. Antwerp zal straks nog meer spelers moeten verkopen om in de groene cijfers te geraken”, voorspelde Gazet van Antwerpen. Maar dit opent tegelijkertijd de deur naar een nieuwe generatie talenten.

De verwachting is dat Antwerp zich zal richten op een inkomend transferbeleid dat gericht is op jonge, veelbelovende spelers met een focus op de toekomst, en dit alles tegen (meer) duurzame salarissen.

Het eerste doelwit voor deze zomer is al bekend: Oualid Agougil van Jong Ajax. Antwerp zal echter moeten concurreren met clubs als Frosinone en Udinese voor de handtekening van deze talentvolle verdediger/middenvelder.

Oualid Agougil verliest stilaan zijn geduld bij Ajax

De 18-jarige Oualid Agougil heeft zich bewezen als een waardevolle speler bij Jong Ajax, maar zijn toekomst bij de club is momenteel onzeker door interne problemen en bestuurlijke chaos.

Ondanks een voorstel tot contractverlenging, verloopt de voortgang traag vanwege de huidige situatie bij de club. Deze vertraging heeft andere teams ertoe aangezet om hun interesse in Agougil te tonen.

Alex Kroes, die onlangs als algemeen directeur bij Ajax begon, had als taak om verschillende aspecten van de club te verbeteren, waaronder het samenstellen van een competitieve selectie.

Zijn recente schorsing door de raad van commissarissen heeft echter geleid tot het uitstellen van meerdere zaken op de langere termijn, waaronder ook de contractverlenging van Agougil.

Desondanks zijn de Amsterdammers enthousiast over de ontwikkeling van Agougil en zien zij veel potentieel in hem. Hoewel er al een voorstel is gedaan voor contractverlenging, heeft de situatie ertoe geleid dat er nog geen concrete stappen zijn genomen.

Hierdoor groeit de frustratie bij Agougil, die geduldig blijft wachten op duidelijkheid over zijn toekomst.

Oualid Agougil: de dirigent van achteruit

Oualid Agougil maakte in 2019 de overstap van de jeugdopleiding van NAC Breda naar Ajax, en dit seizoen heeft hij zich ontpopt tot een van de steunpilaren bij Jong Ajax onder leiding van trainer Dave Vos.

Hij bekleedt verschillende posities op het veld, van linkerverdediger tot centrale verdediger en zelfs verdedigende middenvelder.

Hoewel Ajax hem het liefst in het hart van de verdediging ziet spelen waar hij dominanter is, voelt Agougil zich het meest op zijn plaats als verdedigende middenvelder. Op deze positie blinkt hij uit hij als dirigent van achteruit, waarbij hij de opbouw verzorgt met goede dribbels en uitstekende passes.

Anderzijds lijkt Agougil op het middenveld dynamiek en handelingssnelheid te missen. Hij heeft een goede balbehandeling en traptechniek, maar aan het verdedigende aspect en qua leiderschap ontbreekt het ook soms nog.

Agougil was begin dit seizoen geen basisspeler bij de ploeg.

“Ik zat niet zo lekker in mijn vel en speelde niet goed', zegt hij daar zelf over. “Ik heb een introvert karakter en spreek niet alles uit wat me dwarszit. Tijdens gesprekken met onder meer mijn trainers hebben we zaken besproken die minder gingen. Ik heb mezelf opengesteld en initiatief genomen, dat deed ik nooit. Ik ben weer de oude Oualid.” 

Vechtersbaas Agougil blinkt uit als centrale verdediger

Oualid Agougil heeft vorig seizoen de overstap gemaakt naar Jong Ajax, nadat hij geleidelijk naar de achtergrond was verdwenen bij de U18. Hij kreeg destijds stevige kritiek van de technische staf, maar liet zien over een indrukwekkende veerkracht te beschikken.

Deze periode markeerde het begin van een opmerkelijke comeback voor de getalenteerde linkspoot. Van een middenvelder die zoekende leek, transformeerde Agougil zich weer tot een overtuigende centrumverdediger.

Hij groeide snel naar het topniveau van zijn eerste jaren bij Ajax en werd al snel beschouwd als de leider van de O18-defensie. Zijn sensationele ontwikkeling bleef niet onopgemerkt, wat resulteerde in het dragen van de aanvoerdersband bij Ajax O18.

Als centrale verdediger heeft Agougil een uitstekend inzicht in het spel en anticipeert hij doorgaans goed. Hij schuwt niet om stevig in te grijpen wanneer nodig, maar blinkt ook uit in het opbouwen van spel door het bereiken van teamgenoten tussen de linies, het uitstellen van passes en regelmatig dribbelen.

In een wedstrijd tussen Ajax Onder-18 en hun leeftijdsgenoten van Liverpool, kwam Agougil ook negatief in het nieuws. Na een doelpunt van Ajax escaleerde de situatie in de tweede helft, waarbij Agougil betrokken raakte in een vechtpartij met Liverpool-middenvelders Melkamu Frauendorf en Bobby Clark.

Uiteindelijk werd Agougil door scheidsrechter Christian-Petru Ciochirca enigszins tot bedaren gebracht, waarbij zowel hij als Frauendorf een gele kaart ontvingen.

Antwerp moet Agougil halen

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

45
45
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

131
131
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

453
453
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

34
34
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

139
139
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

504
504
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

93
93
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

456
456
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

327
327
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

732
732
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

368
368
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

759
759
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

856
856
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

178
178
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

74
74
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

410
410
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

192
192
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

461
461
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

512
512
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

800
800
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

218
218
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

91
91
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

551
551
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

597
597
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

328
328

Meer sportnieuws