Antwerp FC in de vuurlinie: toptarget zorgt voor relletje

358 stemmen
Antwerp FC in de vuurlinie: toptarget zorgt voor relletje

Antwerp FC heeft zijn oog laten vallen op Oualid Agougil van Jong Ajax als hun eerste zomertarget, te midden van financiële problemen en een mogelijke exodus van sterkhouders.

Agougil, een veelbelovende verdediger/middenvelder, begint ongeduldig te worden door de vertraging in zijn contractverlenging bij Ajax, waar interne problemen spelen. Desondanks wordt hij geprezen om zijn leiderschap en spel op het veld, hoewel zijn positievoorkeur verschilt van die van zijn club.

Agougil kwam ook negatief in de pers nadat hij in een vechtpartij verzeilde in een wedstrijd tussen Ajax Onder-18 en hun leeftijdsgenoten van Liverpool.

LEES OOK: 'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Eerste zomertarget Antwerp FC: Oualid Agougil (Jong Ajax)

Antwerp FC staat aan de vooravond van een grote transformatie. De toekomst van Mark van Bommel bij de Great Old is momenteel onzeker, terwijl sterkhouders zoals Mandela Keita, Vincent Janssen en Jean Butez ook mogelijk de club zullen verlaten.

Financiële uitdagingen dwingen Antwerp om deze zomer wellicht afscheid te nemen van enkele belangrijke spelers. Een exodus wenkt en de schorsing Directeur Voetbalzaken Marc Overmars draagt ook niet bij aan een positieve sfeer.

“Want het stopt niet bij Vermeeren. Antwerp zal straks nog meer spelers moeten verkopen om in de groene cijfers te geraken”, voorspelde Gazet van Antwerpen. Maar dit opent tegelijkertijd de deur naar een nieuwe generatie talenten.

De verwachting is dat Antwerp zich zal richten op een inkomend transferbeleid dat gericht is op jonge, veelbelovende spelers met een focus op de toekomst, en dit alles tegen (meer) duurzame salarissen.

Het eerste doelwit voor deze zomer is al bekend: Oualid Agougil van Jong Ajax. Antwerp zal echter moeten concurreren met clubs als Frosinone en Udinese voor de handtekening van deze talentvolle verdediger/middenvelder.

Oualid Agougil verliest stilaan zijn geduld bij Ajax

De 18-jarige Oualid Agougil heeft zich bewezen als een waardevolle speler bij Jong Ajax, maar zijn toekomst bij de club is momenteel onzeker door interne problemen en bestuurlijke chaos.

Ondanks een voorstel tot contractverlenging, verloopt de voortgang traag vanwege de huidige situatie bij de club. Deze vertraging heeft andere teams ertoe aangezet om hun interesse in Agougil te tonen.

Alex Kroes, die onlangs als algemeen directeur bij Ajax begon, had als taak om verschillende aspecten van de club te verbeteren, waaronder het samenstellen van een competitieve selectie.

Zijn recente schorsing door de raad van commissarissen heeft echter geleid tot het uitstellen van meerdere zaken op de langere termijn, waaronder ook de contractverlenging van Agougil.

Desondanks zijn de Amsterdammers enthousiast over de ontwikkeling van Agougil en zien zij veel potentieel in hem. Hoewel er al een voorstel is gedaan voor contractverlenging, heeft de situatie ertoe geleid dat er nog geen concrete stappen zijn genomen.

Hierdoor groeit de frustratie bij Agougil, die geduldig blijft wachten op duidelijkheid over zijn toekomst.

Oualid Agougil: de dirigent van achteruit

Oualid Agougil maakte in 2019 de overstap van de jeugdopleiding van NAC Breda naar Ajax, en dit seizoen heeft hij zich ontpopt tot een van de steunpilaren bij Jong Ajax onder leiding van trainer Dave Vos.

Hij bekleedt verschillende posities op het veld, van linkerverdediger tot centrale verdediger en zelfs verdedigende middenvelder.

Hoewel Ajax hem het liefst in het hart van de verdediging ziet spelen waar hij dominanter is, voelt Agougil zich het meest op zijn plaats als verdedigende middenvelder. Op deze positie blinkt hij uit hij als dirigent van achteruit, waarbij hij de opbouw verzorgt met goede dribbels en uitstekende passes.

Anderzijds lijkt Agougil op het middenveld dynamiek en handelingssnelheid te missen. Hij heeft een goede balbehandeling en traptechniek, maar aan het verdedigende aspect en qua leiderschap ontbreekt het ook soms nog.

Agougil was begin dit seizoen geen basisspeler bij de ploeg.

“Ik zat niet zo lekker in mijn vel en speelde niet goed', zegt hij daar zelf over. “Ik heb een introvert karakter en spreek niet alles uit wat me dwarszit. Tijdens gesprekken met onder meer mijn trainers hebben we zaken besproken die minder gingen. Ik heb mezelf opengesteld en initiatief genomen, dat deed ik nooit. Ik ben weer de oude Oualid.” 

Vechtersbaas Agougil blinkt uit als centrale verdediger

Oualid Agougil heeft vorig seizoen de overstap gemaakt naar Jong Ajax, nadat hij geleidelijk naar de achtergrond was verdwenen bij de U18. Hij kreeg destijds stevige kritiek van de technische staf, maar liet zien over een indrukwekkende veerkracht te beschikken.

Deze periode markeerde het begin van een opmerkelijke comeback voor de getalenteerde linkspoot. Van een middenvelder die zoekende leek, transformeerde Agougil zich weer tot een overtuigende centrumverdediger.

Hij groeide snel naar het topniveau van zijn eerste jaren bij Ajax en werd al snel beschouwd als de leider van de O18-defensie. Zijn sensationele ontwikkeling bleef niet onopgemerkt, wat resulteerde in het dragen van de aanvoerdersband bij Ajax O18.

Als centrale verdediger heeft Agougil een uitstekend inzicht in het spel en anticipeert hij doorgaans goed. Hij schuwt niet om stevig in te grijpen wanneer nodig, maar blinkt ook uit in het opbouwen van spel door het bereiken van teamgenoten tussen de linies, het uitstellen van passes en regelmatig dribbelen.

In een wedstrijd tussen Ajax Onder-18 en hun leeftijdsgenoten van Liverpool, kwam Agougil ook negatief in het nieuws. Na een doelpunt van Ajax escaleerde de situatie in de tweede helft, waarbij Agougil betrokken raakte in een vechtpartij met Liverpool-middenvelders Melkamu Frauendorf en Bobby Clark.

Uiteindelijk werd Agougil door scheidsrechter Christian-Petru Ciochirca enigszins tot bedaren gebracht, waarbij zowel hij als Frauendorf een gele kaart ontvingen.

🚀

Antwerp moet Agougil halen

Meest recent

Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

26
26
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

27
27
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

80
80
Dé toptransfer van AA Gent: "Voelde meteen een klik"

AA Gent moet deze week Europees aan de bak en mag daar geen schade oplopen. Er is geen foutenmarge. ...

114
114
'Sibierski baalt weer: Anderlecht moet winger schrappen'

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen deze week al met de eerste Europese confrontatie tegen ...

137
137
Bornauw verklapt: "Daar willen we ons versterken"

RSC Anderlecht moet donderdag aan de bak tegen Hammarby. Een heel belangrijk duel. De fans blijven ...

235
235
Zetterberg stuurt Anderlecht stevige waarschuwing

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen al op donderdagavond. Dan beginnen ze aan hun avontuur in ...

210
210
'Volgende Rode Duivel hakt transferknoop door'

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een meer dan behoorlijk WK, waarin ze uiteindelijk sneuvelden ...

53
53
'Toekomstige monstertransfer voor De Cat'

Anderlecht reist woensdag af naar Zweden voor zijn eerste opdracht in de voorrondes van de Europa ...

186
186
Westerlo heeft nu ook opvolger Piedfort beet

Het is al een zeer drukke transferzomer geweest voor Westerlo. De Kemphanen zagen tot dusver maar ...

24
24
Van Bommel zorgt meteen voor énorme verdeeldheid

De Rode Duivels lijken na het vertrek van Rudi Garcia niet lang te moeten wachten op een nieuwe ...

467
467
Lamine Yamal zorgt voor opvallende gekte na WK

Lamine Yamal blijft ook naast het veld een fenomeen. De Spaanse wereldkampioen zorgde tijdens de ...

43
43
'Nieuwe grootmacht mengt zich in strijd om De Ketelaere'

Na de uitschakeling op het WK maakten verschillende Rode Duivels al toptransfers. Youri Tielemans ...

183
183
'Droomtransfer Karetsas nadert: Genk krijgt hoger bod'

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer drukke zomer. De Limburgers zijn in blijde verwachting van niet ...

243
243
'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

De start van het nieuwe seizoen komt stilaan dichtbij, want op 31 juli is er al de eerste afspraak ...

622
622
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

433
433
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

218
218
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

89
89
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

138
138
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

147
147
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

175
175
Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

195
195
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

566
566
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

450
450
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

551
551

Meer sportnieuws