Humo komt wéér met opmerkelijk verhaal over Vandenhaute

door
Humo komt wéér met opmerkelijk verhaal over Vandenhaute

Niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute was terecht bijzonder blij met de zege van RSC Anderlecht tegen Union SG. Na een horrorjaar 2023 is 2024 mogelijk het jaar van de wederopstading. Humo kwam wel met een opvallend verhaal over Vandenhaute.

LEES OOK: Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

Hauspie versus Vandenhaute

Vandenhaute kreeg via Humo al een zware veeg uit pan met het befaamde artikel van Jan Hauspie. Daarin werd hij met de grond gelijk gemaakt. Er loopt nu een rechtszaak tegen de journalist.

Maar Humo laat zich niet kennen en kwam weer met een opvallend verhaal. Ze halen daarbij aan dat Peter Vandenbempt wel heel erg tegen Philippe Bormans en Union SG tekeer is gegaan. Maar in de zaak omtrent Christian Burgess kwam ook Vandenhaute tussen.

"Wat Vandenbempt vooral vergat te vermelden, is dat ook Anderlecht zich achter de schermen niet onbetuigd had gelaten. Eén dag nadat Union een advocatenkantoor in de arm had genomen, trok dat zich al terug. Niet omdat het de zaak niet zag zitten - integendeel, het zag alleen maar winstkansen - maar door een simpel telefoontje. Dat kwam van Anderlecht-voorzitter Wouter Vandenhaute: als het kantoor namens Union zou optreden, kon het elke opdracht van Anderlecht in de toekomst vergeten. De intimidatie werkte. Union zocht en vond nog snel een nieuwe advocaat en won het pleit", klinkt het bij Hauspie.

Perceptie

Vandenhaute kwam eerder al in opspraak met enkele opvallende gesprekken. Zo wist een krant te melden dat hij destijds stiekem een aantal spelers bij zich riep om te praten over de positie van Kompany (die dat achteraf te horen kreeg van de spelers) en kreeg Kindermans in alle stilte zijn ontslagbrief. Dit nieuwe feit is alvast geen goede zaak voor de perceptie rondom Vandenhaute.

Vreemde inmenging van Vandenhaute?

Meest recent

Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

15
15
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

40
40
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

11
11
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

133
133
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

11
11
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

51
51
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

59
59
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

61
61
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

778
778
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

149
149
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

42
42
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

35
35
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

83
83
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

360
360
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

47
47
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

217
217
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

70
70
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

72
72
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

307
307
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

480
480
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

444
444
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

125
125
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

417
417
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

60
60

Meer sportnieuws