Humo komt wéér met opmerkelijk verhaal over Vandenhaute

1085
Humo komt wéér met opmerkelijk verhaal over Vandenhaute

Niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute was terecht bijzonder blij met de zege van RSC Anderlecht tegen Union SG. Na een horrorjaar 2023 is 2024 mogelijk het jaar van de wederopstading. Humo kwam wel met een opvallend verhaal over Vandenhaute.

LEES OOK: Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Hauspie versus Vandenhaute

Vandenhaute kreeg via Humo al een zware veeg uit pan met het befaamde artikel van Jan Hauspie. Daarin werd hij met de grond gelijk gemaakt. Er loopt nu een rechtszaak tegen de journalist.

Maar Humo laat zich niet kennen en kwam weer met een opvallend verhaal. Ze halen daarbij aan dat Peter Vandenbempt wel heel erg tegen Philippe Bormans en Union SG tekeer is gegaan. Maar in de zaak omtrent Christian Burgess kwam ook Vandenhaute tussen.

"Wat Vandenbempt vooral vergat te vermelden, is dat ook Anderlecht zich achter de schermen niet onbetuigd had gelaten. Eén dag nadat Union een advocatenkantoor in de arm had genomen, trok dat zich al terug. Niet omdat het de zaak niet zag zitten - integendeel, het zag alleen maar winstkansen - maar door een simpel telefoontje. Dat kwam van Anderlecht-voorzitter Wouter Vandenhaute: als het kantoor namens Union zou optreden, kon het elke opdracht van Anderlecht in de toekomst vergeten. De intimidatie werkte. Union zocht en vond nog snel een nieuwe advocaat en won het pleit", klinkt het bij Hauspie.

Perceptie

Vandenhaute kwam eerder al in opspraak met enkele opvallende gesprekken. Zo wist een krant te melden dat hij destijds stiekem een aantal spelers bij zich riep om te praten over de positie van Kompany (die dat achteraf te horen kreeg van de spelers) en kreeg Kindermans in alle stilte zijn ontslagbrief. Dit nieuwe feit is alvast geen goede zaak voor de perceptie rondom Vandenhaute.

Vreemde inmenging van Vandenhaute?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

48
48
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

80
80
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

45
45
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

97
97
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

58
58
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

392
392
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

81
81
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

62
62
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

160
160
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

296
296
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

336
336
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

157
157
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws