Alderweireld luidt alarmbel: "Het is niet alleen pech"

597 stemmen
Alderweireld luidt alarmbel:

Bij Royal Antwerp FC betalen ze het gelag voor hun beleid. De club moet financieel inbinden en het afromen van de kern kost de ploeg een goed einde van het seizoen. Toby Alderweireld benoemt de zaken.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

Antwerp niet meer goed genoeg

Antwerp liet in januari Arthur Vermeeren, Arbnor Muja en Sam Vines gaan. Enkel Eliot Matazo, een speler zonder ritme én op huurbasis, kwam naar de Bosuil. Het beleid, waar Antwerp de afgelopen jaren financieel veel verder sprong dan het eigenlijk zelf kon, zorgt mee voor dit verval.

De ploeg is de dupe dat de club snel geld nodig had om de rekeningen te betalen. De spelersgroep is kwalitatief niet sterk genoeg meer. Alderweireld stelt dat eigenlijk ook vast, maar kan dat uiteraard niet zeggen. Hij sprak bij Het Nieuwsblad duidelijke taal na de 0 op 9.

Kwestie van kwaliteit

"Je kan niet altijd top zijn, dat is eigen aan topsport. Af en toe heb je dalen en daar zitten we nu in. Het zit niet altijd mee, kijk maar naar onze rode kaart op Anderlecht of de wereldgoal die Genk scoorde tegen ons. Maar we mogen niet alleen van pech spreken, het is ook een kwestie van kwaliteit en drang. Dat moet heel snel terugkomen”, vindt Alderweireld. 

Antwerp staat 6de en de kloof wordt stilaan groot met de rest. Een seizoen zonder Europees voetbal dreigt en dat zou financieel een héél zware domper zijn. De bekerfinale tegen Union SG wordt héél belangrijk voor de club. Anders dreigt de zomermercato al helemaal een drama te worden met nog meer uitgaande transfers.

Gaat Antwerp een Europees ticket afdwingen?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

10
10
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

20
20
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

9
9
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

28
28
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

77
77
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

233
233
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

101
101
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

275
275
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

345
345
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

29
29
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

998
998
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

40
40
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

42
42
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

101
101
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

396
396
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

148
148
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

164
164
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

77
77
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

115
115
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

66
66
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

64
64
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

249
249
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

148
148
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

125
125
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

45
45

Meer sportnieuws