Alderweireld luidt alarmbel: "Het is niet alleen pech"

door
Alderweireld luidt alarmbel:

Bij Royal Antwerp FC betalen ze het gelag voor hun beleid. De club moet financieel inbinden en het afromen van de kern kost de ploeg een goed einde van het seizoen. Toby Alderweireld benoemt de zaken.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Antwerp niet meer goed genoeg

Antwerp liet in januari Arthur Vermeeren, Arbnor Muja en Sam Vines gaan. Enkel Eliot Matazo, een speler zonder ritme én op huurbasis, kwam naar de Bosuil. Het beleid, waar Antwerp de afgelopen jaren financieel veel verder sprong dan het eigenlijk zelf kon, zorgt mee voor dit verval.

De ploeg is de dupe dat de club snel geld nodig had om de rekeningen te betalen. De spelersgroep is kwalitatief niet sterk genoeg meer. Alderweireld stelt dat eigenlijk ook vast, maar kan dat uiteraard niet zeggen. Hij sprak bij Het Nieuwsblad duidelijke taal na de 0 op 9.

Kwestie van kwaliteit

"Je kan niet altijd top zijn, dat is eigen aan topsport. Af en toe heb je dalen en daar zitten we nu in. Het zit niet altijd mee, kijk maar naar onze rode kaart op Anderlecht of de wereldgoal die Genk scoorde tegen ons. Maar we mogen niet alleen van pech spreken, het is ook een kwestie van kwaliteit en drang. Dat moet heel snel terugkomen”, vindt Alderweireld. 

Antwerp staat 6de en de kloof wordt stilaan groot met de rest. Een seizoen zonder Europees voetbal dreigt en dat zou financieel een héél zware domper zijn. De bekerfinale tegen Union SG wordt héél belangrijk voor de club. Anders dreigt de zomermercato al helemaal een drama te worden met nog meer uitgaande transfers.

Gaat Antwerp een Europees ticket afdwingen?

Meest recent

'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

4
4
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

49
49
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

13
13
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

36
36
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

103
103
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

35
35
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

51
51
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

112
112
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

398
398
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

67
67
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

92
92
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

44
44
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

118
118
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

248
248
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

108
108
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

438
438
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

107
107
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

260
260
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

175
175
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

381
381
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

120
120
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

110
110
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

970
970
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

506
506

Meer sportnieuws