Union krijgt nieuwe mokerslag: "We moeten echt wakker worden"

door
Union krijgt nieuwe mokerslag:

Maandenlang leek Union de gedoodverfde landskampioen, maar sinds de start van de play-offs zijn de Brusselaars volledig ingestort. Na een reeks van 24 wedstrijden zonder nederlaag blijven ze plots achter met een nul op negen. Na nederlagen tegen Genk en Cercle verloren ze nu immers ook hun derde match in de Champions' Play-Off.

Deze keer gingen ze zowaar onderuit op Anderlecht, tegen wie ze al negen onderlinge confrontaties ongeslagen gebleven waren. Na een vroege achterstand leek de match nochtans in het voordeel van Union te kantelen met een tweede geel voor Debast en de gelijkmaker van Puertas vanop de stip, maar in het slotkwartier smeerde Amuzu hen alsnog een 2-1-nederlaag aan.

LEES OOK: Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Nul op negen komt hard aan bij Union

Daardoor is Union nu ook voor de eerste keer in héél lange tijd de koppositie in het klassement helemaal kwijt. Ze zien Anderlecht nu drie punten weglopen en bij een nieuwe nederlaag tegen Club Brugge kan Union volgende week zelfs naar de derde plaats wegzakken.

De verslagenheid was dan ook bijzonder groot bij Union. "We hebben onszelf de das omgedaan", sakkerde aanvoerder Anthony Moris bij Eleven/DAZN. "n de eerste helft waren we niet efficiënt genoeg en dat werd in de tweede helft zeker door het numerieke overwicht geaccentueerd. Nul op negen doet inderdaad pijn, maar we moeten gewoon blijven doorgaan en weer aan het werk voor de volgende wedstrijd tegen Club Brugge. De Play-offs duren immers nog heel lang."

"Union moet dringend wakker worden"

Union zal zich echter dringend moeten herpakken als het nog iets van zijn play-offs wil maken. Dat beseft ook coach Alexander Blessin maar al te goed. "Voetbal kan soms wreed zijn", zuchtte de Duitser. "Het was technisch misschien niet de beste match, maar de intensiteit was er wel meteen van bij de aftrap."

"Alleen kost het gebrek aan technische kwaliteit ons de wedstrijd", stelde hij vast. "We slagen er nog in om langszij te komen, maar we laten ons verrassen door hun lange ballen en we verliezen opnieuw. We moeten snel wakker worden en ons voorbereiden op onze volgende uitdaging."

Zal Union nog kampioen worden?

Meest recent

Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

12
12
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

14
14
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

24
24
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

77
77
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

132
132
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

62
62
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

97
97
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

268
268
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

259
259
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

88
88
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

153
153
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

274
274
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

130
130
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

114
114
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

148
148
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

490
490
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

98
98
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

582
582
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

915
915
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

142
142
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

462
462
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

360
360
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

685
685
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

451
451
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

129
129

Meer sportnieuws