Union krijgt nieuwe mokerslag: "We moeten echt wakker worden"

205 stemmen
Union krijgt nieuwe mokerslag:

Maandenlang leek Union de gedoodverfde landskampioen, maar sinds de start van de play-offs zijn de Brusselaars volledig ingestort. Na een reeks van 24 wedstrijden zonder nederlaag blijven ze plots achter met een nul op negen. Na nederlagen tegen Genk en Cercle verloren ze nu immers ook hun derde match in de Champions' Play-Off.

Deze keer gingen ze zowaar onderuit op Anderlecht, tegen wie ze al negen onderlinge confrontaties ongeslagen gebleven waren. Na een vroege achterstand leek de match nochtans in het voordeel van Union te kantelen met een tweede geel voor Debast en de gelijkmaker van Puertas vanop de stip, maar in het slotkwartier smeerde Amuzu hen alsnog een 2-1-nederlaag aan.

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nul op negen komt hard aan bij Union

Daardoor is Union nu ook voor de eerste keer in héél lange tijd de koppositie in het klassement helemaal kwijt. Ze zien Anderlecht nu drie punten weglopen en bij een nieuwe nederlaag tegen Club Brugge kan Union volgende week zelfs naar de derde plaats wegzakken.

De verslagenheid was dan ook bijzonder groot bij Union. "We hebben onszelf de das omgedaan", sakkerde aanvoerder Anthony Moris bij Eleven/DAZN. "n de eerste helft waren we niet efficiënt genoeg en dat werd in de tweede helft zeker door het numerieke overwicht geaccentueerd. Nul op negen doet inderdaad pijn, maar we moeten gewoon blijven doorgaan en weer aan het werk voor de volgende wedstrijd tegen Club Brugge. De Play-offs duren immers nog heel lang."

"Union moet dringend wakker worden"

Union zal zich echter dringend moeten herpakken als het nog iets van zijn play-offs wil maken. Dat beseft ook coach Alexander Blessin maar al te goed. "Voetbal kan soms wreed zijn", zuchtte de Duitser. "Het was technisch misschien niet de beste match, maar de intensiteit was er wel meteen van bij de aftrap."

"Alleen kost het gebrek aan technische kwaliteit ons de wedstrijd", stelde hij vast. "We slagen er nog in om langszij te komen, maar we laten ons verrassen door hun lange ballen en we verliezen opnieuw. We moeten snel wakker worden en ons voorbereiden op onze volgende uitdaging."

Zal Union nog kampioen worden?

Meest recent

'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

137
137
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

173
173
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

57
57
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

397
397
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

75
75
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

287
287
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

40
40
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

78
78
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

126
126
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

260
260
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

75
75
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

810
810
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

219
219
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

295
295
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

443
443
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

90
90
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

551
551
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

111
111
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

309
309
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

160
160
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

87
87
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

311
311
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

90
90

Meer sportnieuws