Union krijgt nieuwe mokerslag: "We moeten echt wakker worden"

door
Union krijgt nieuwe mokerslag:

Maandenlang leek Union de gedoodverfde landskampioen, maar sinds de start van de play-offs zijn de Brusselaars volledig ingestort. Na een reeks van 24 wedstrijden zonder nederlaag blijven ze plots achter met een nul op negen. Na nederlagen tegen Genk en Cercle verloren ze nu immers ook hun derde match in de Champions' Play-Off.

Deze keer gingen ze zowaar onderuit op Anderlecht, tegen wie ze al negen onderlinge confrontaties ongeslagen gebleven waren. Na een vroege achterstand leek de match nochtans in het voordeel van Union te kantelen met een tweede geel voor Debast en de gelijkmaker van Puertas vanop de stip, maar in het slotkwartier smeerde Amuzu hen alsnog een 2-1-nederlaag aan.

LEES OOK: Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Nul op negen komt hard aan bij Union

Daardoor is Union nu ook voor de eerste keer in héél lange tijd de koppositie in het klassement helemaal kwijt. Ze zien Anderlecht nu drie punten weglopen en bij een nieuwe nederlaag tegen Club Brugge kan Union volgende week zelfs naar de derde plaats wegzakken.

De verslagenheid was dan ook bijzonder groot bij Union. "We hebben onszelf de das omgedaan", sakkerde aanvoerder Anthony Moris bij Eleven/DAZN. "n de eerste helft waren we niet efficiënt genoeg en dat werd in de tweede helft zeker door het numerieke overwicht geaccentueerd. Nul op negen doet inderdaad pijn, maar we moeten gewoon blijven doorgaan en weer aan het werk voor de volgende wedstrijd tegen Club Brugge. De Play-offs duren immers nog heel lang."

"Union moet dringend wakker worden"

Union zal zich echter dringend moeten herpakken als het nog iets van zijn play-offs wil maken. Dat beseft ook coach Alexander Blessin maar al te goed. "Voetbal kan soms wreed zijn", zuchtte de Duitser. "Het was technisch misschien niet de beste match, maar de intensiteit was er wel meteen van bij de aftrap."

"Alleen kost het gebrek aan technische kwaliteit ons de wedstrijd", stelde hij vast. "We slagen er nog in om langszij te komen, maar we laten ons verrassen door hun lange ballen en we verliezen opnieuw. We moeten snel wakker worden en ons voorbereiden op onze volgende uitdaging."

Zal Union nog kampioen worden?

Meest recent

Alle hens aan dek: aftrap Anderlecht-La Louvière uitgesteld

RSC Anderlecht boekte donderdag zijn ticket voor de bekerfinale met een 0-4-zege op Antwerp. Die ...

203
203
Antwerp krijgt klappen: Westerlo wint enorm sneeuwgevecht

Daags na het drama in de halve finales van de beker, heeft Antwerp FC weer een mokerslag ...

60
60
Mechele geeft verklaring voor corner-fiasco bij Club

Club Brugge heeft zondagmiddag de derby tegen Cercle Brugge naar zich toe kunnen trekken: 1-2. ...

55
55
Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

132
132
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

238
238
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

61
61
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

307
307
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

104
104
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

54
54
Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

AA Gent heeft zaterdagavond een gouden zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Offs. De ...

83
83
"Rampzalig" - grote schlemiel afgemaakt bij pover Club

Daags voor de komst van Atlético Madrid in de Champions League, moest Club Brugge eerst nog ...

253
253
Nieuwe bondscoach na WK? Garcia-afspraak onthuld

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

291
291
Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

82
82
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

231
231
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

421
421
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

662
662
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

145
145
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

703
703
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

94
94
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

57
57
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

575
575
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

627
627
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

116
116
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

59
59

Meer sportnieuws