Union krijgt nieuwe mokerslag: "We moeten echt wakker worden"

205 stemmen
Union krijgt nieuwe mokerslag:

Maandenlang leek Union de gedoodverfde landskampioen, maar sinds de start van de play-offs zijn de Brusselaars volledig ingestort. Na een reeks van 24 wedstrijden zonder nederlaag blijven ze plots achter met een nul op negen. Na nederlagen tegen Genk en Cercle verloren ze nu immers ook hun derde match in de Champions' Play-Off.

Deze keer gingen ze zowaar onderuit op Anderlecht, tegen wie ze al negen onderlinge confrontaties ongeslagen gebleven waren. Na een vroege achterstand leek de match nochtans in het voordeel van Union te kantelen met een tweede geel voor Debast en de gelijkmaker van Puertas vanop de stip, maar in het slotkwartier smeerde Amuzu hen alsnog een 2-1-nederlaag aan.

Nul op negen komt hard aan bij Union

Daardoor is Union nu ook voor de eerste keer in héél lange tijd de koppositie in het klassement helemaal kwijt. Ze zien Anderlecht nu drie punten weglopen en bij een nieuwe nederlaag tegen Club Brugge kan Union volgende week zelfs naar de derde plaats wegzakken.

De verslagenheid was dan ook bijzonder groot bij Union. "We hebben onszelf de das omgedaan", sakkerde aanvoerder Anthony Moris bij Eleven/DAZN. "n de eerste helft waren we niet efficiënt genoeg en dat werd in de tweede helft zeker door het numerieke overwicht geaccentueerd. Nul op negen doet inderdaad pijn, maar we moeten gewoon blijven doorgaan en weer aan het werk voor de volgende wedstrijd tegen Club Brugge. De Play-offs duren immers nog heel lang."

"Union moet dringend wakker worden"

Union zal zich echter dringend moeten herpakken als het nog iets van zijn play-offs wil maken. Dat beseft ook coach Alexander Blessin maar al te goed. "Voetbal kan soms wreed zijn", zuchtte de Duitser. "Het was technisch misschien niet de beste match, maar de intensiteit was er wel meteen van bij de aftrap."

"Alleen kost het gebrek aan technische kwaliteit ons de wedstrijd", stelde hij vast. "We slagen er nog in om langszij te komen, maar we laten ons verrassen door hun lange ballen en we verliezen opnieuw. We moeten snel wakker worden en ons voorbereiden op onze volgende uitdaging."

Zal Union nog kampioen worden?

Meest recent

Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

91
91
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

17
17
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

100
100
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

31
31
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

33
33
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

39
39
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

204
204
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

485
485
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

125
125
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

429
429
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

309
309
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

212
212
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

161
161
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

106
106
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

259
259
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

428
428
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

697
697
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

511
511
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

437
437
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

108
108
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

951
951
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

89
89
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

358
358
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

73
73

Meer sportnieuws