Union krijgt nieuwe mokerslag: "We moeten echt wakker worden"

205 stemmen
Union krijgt nieuwe mokerslag:

Maandenlang leek Union de gedoodverfde landskampioen, maar sinds de start van de play-offs zijn de Brusselaars volledig ingestort. Na een reeks van 24 wedstrijden zonder nederlaag blijven ze plots achter met een nul op negen. Na nederlagen tegen Genk en Cercle verloren ze nu immers ook hun derde match in de Champions' Play-Off.

Deze keer gingen ze zowaar onderuit op Anderlecht, tegen wie ze al negen onderlinge confrontaties ongeslagen gebleven waren. Na een vroege achterstand leek de match nochtans in het voordeel van Union te kantelen met een tweede geel voor Debast en de gelijkmaker van Puertas vanop de stip, maar in het slotkwartier smeerde Amuzu hen alsnog een 2-1-nederlaag aan.

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Nul op negen komt hard aan bij Union

Daardoor is Union nu ook voor de eerste keer in héél lange tijd de koppositie in het klassement helemaal kwijt. Ze zien Anderlecht nu drie punten weglopen en bij een nieuwe nederlaag tegen Club Brugge kan Union volgende week zelfs naar de derde plaats wegzakken.

De verslagenheid was dan ook bijzonder groot bij Union. "We hebben onszelf de das omgedaan", sakkerde aanvoerder Anthony Moris bij Eleven/DAZN. "n de eerste helft waren we niet efficiënt genoeg en dat werd in de tweede helft zeker door het numerieke overwicht geaccentueerd. Nul op negen doet inderdaad pijn, maar we moeten gewoon blijven doorgaan en weer aan het werk voor de volgende wedstrijd tegen Club Brugge. De Play-offs duren immers nog heel lang."

"Union moet dringend wakker worden"

Union zal zich echter dringend moeten herpakken als het nog iets van zijn play-offs wil maken. Dat beseft ook coach Alexander Blessin maar al te goed. "Voetbal kan soms wreed zijn", zuchtte de Duitser. "Het was technisch misschien niet de beste match, maar de intensiteit was er wel meteen van bij de aftrap."

"Alleen kost het gebrek aan technische kwaliteit ons de wedstrijd", stelde hij vast. "We slagen er nog in om langszij te komen, maar we laten ons verrassen door hun lange ballen en we verliezen opnieuw. We moeten snel wakker worden en ons voorbereiden op onze volgende uitdaging."

Zal Union nog kampioen worden?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

34
34
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

31
31
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

166
166
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

128
128
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

341
341
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

141
141
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

439
439
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

55
55
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

108
108
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

327
327
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

681
681
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

509
509
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

148
148
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1102
1102
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

661
661
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

248
248
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

510
510
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

251
251
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1263
1263
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

640
640

Meer sportnieuws