Geweldige stunt van KVO zadelt Stijnen met promotiekater op

647 stemmen
Geweldige stunt van KVO zadelt Stijnen met promotiekater op

Week na week blijft het verrassingen regenen in de Challenger Pro League. Eerder vandaag zette Seraing nog KV Oostende met de rug tegen de muur, de kustploeg reageerde vurig met een knappe uitzege bij Patro en staat voorlopig weer veilig. Stijnen en co laten de kans liggen om zich naast Dender op de tweede plek te werken.

Het Patro van Stijn Stijnen kreeg vanavond de kans om naast Dender op de tweede plek te komen. De Limburgers waren qua doelsaldo nog stevig in het nadeel maar hadden een unieke kans om een tweede promotie op een rij af te dwingen. Helemaal andersom ging het met KV Oostende. Eerder vandaag won Seraing in de absolute slotfase bij Club Luik, hierdoor was de kustploeg virtueel op weg naar een tweede opeenvolgende degradatie. Enkel een zege kon weer voor ademruimte zorgen.

LEES OOK: Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

KVO schiet in eigen voet en toont nadien veerkracht

Voor de kustploeg was er deze keer kans op een droomstart. Na dik vijf minuten spelen ging doelman Heekeren veel te hard door op de doorgebroken D'Haese en de bezoekers kregen een strafschop. Dewaele zette zich achter de bal maar de thuisdoelman zette zijn fout recht en pakte de zwak getrapte elf meter. In de rebound zorgde Kis met een prachtige tackle dat de 0-0 op het bord bleef staan.

De Limburgers straften die misser op het kwartier genadeloos af. Na een prima hoekschop van Peeters was Bammens alert bij de rebound om de 1-0 in doel te werken. De thuisploeg duwde door en Dansoko liet even later een dikke kans onbenut. De kustploeg toonde echter veerkracht nadien en nog voor het halfuur was Berte alert bij een vrije trap, hij tikte de 1-1 voorbij Heekeren. In een spectaculaire eerste periode was het zowaar KVO dat halfweg nog mocht juichen: Berte ontsnapte op eigen helft, vond Atanga en die mikte de 1-2 in doel.

Vinnige kustploeg pakt gouden levenslijn

Na rust zocht Patro naar de vroege gelijkmaker maar onder meer Noubissi had het vizier niet op scherp staan vanavond, al toonde Bossin zich ook meermaals een prima doelman. KVO teerde steeds meer op de counter maar speelde die een paar keer heel slordig uit. 

Iets voorbij het uur miste Atanga oog in oog met Heekeren een unieke kans, even later speelden ook Berte en Pérez met het geluk van de kustploeg door van dichtbij te falen. In het slot van de wedstrijd kreeg KVO een tweede strafschop na handspel. Deze keer zette D'Arpino zich achter de bal en hij faalde niet: 1-3. In blessuretijd zorgde Sigurdarson nog even voor spanning met de 2-3 maar verder kwam Patro niet. Een gouden driepunter voor de kustploeg en een zure nederlaag voor Patro waren een feit.

Scoreverloop:

1-0 (18') Bammens, 1-1 (27') Berte, 1-2 (32') Atanga, 1-3 (86') D'Arpino, 2-3 (90+3') Sigurdarson

Bijzonderheid:

Dewaele (KV Oostende) mist een strafschop (9').

🚀

Denkt u dat KVO zich sportief en financieel gaat redden?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

35
35
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

61
61
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

210
210
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

76
76
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

81
81
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

143
143
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

177
177
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

193
193
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

63
63
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

149
149
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

375
375
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

82
82
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

450
450
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

645
645
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

249
249
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

929
929
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

496
496
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

461
461
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

614
614

Meer sportnieuws