Geweldige stunt van KVO zadelt Stijnen met promotiekater op

647 stemmen
Geweldige stunt van KVO zadelt Stijnen met promotiekater op

Week na week blijft het verrassingen regenen in de Challenger Pro League. Eerder vandaag zette Seraing nog KV Oostende met de rug tegen de muur, de kustploeg reageerde vurig met een knappe uitzege bij Patro en staat voorlopig weer veilig. Stijnen en co laten de kans liggen om zich naast Dender op de tweede plek te werken.

Het Patro van Stijn Stijnen kreeg vanavond de kans om naast Dender op de tweede plek te komen. De Limburgers waren qua doelsaldo nog stevig in het nadeel maar hadden een unieke kans om een tweede promotie op een rij af te dwingen. Helemaal andersom ging het met KV Oostende. Eerder vandaag won Seraing in de absolute slotfase bij Club Luik, hierdoor was de kustploeg virtueel op weg naar een tweede opeenvolgende degradatie. Enkel een zege kon weer voor ademruimte zorgen.

LEES OOK: Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

KVO schiet in eigen voet en toont nadien veerkracht

Voor de kustploeg was er deze keer kans op een droomstart. Na dik vijf minuten spelen ging doelman Heekeren veel te hard door op de doorgebroken D'Haese en de bezoekers kregen een strafschop. Dewaele zette zich achter de bal maar de thuisdoelman zette zijn fout recht en pakte de zwak getrapte elf meter. In de rebound zorgde Kis met een prachtige tackle dat de 0-0 op het bord bleef staan.

De Limburgers straften die misser op het kwartier genadeloos af. Na een prima hoekschop van Peeters was Bammens alert bij de rebound om de 1-0 in doel te werken. De thuisploeg duwde door en Dansoko liet even later een dikke kans onbenut. De kustploeg toonde echter veerkracht nadien en nog voor het halfuur was Berte alert bij een vrije trap, hij tikte de 1-1 voorbij Heekeren. In een spectaculaire eerste periode was het zowaar KVO dat halfweg nog mocht juichen: Berte ontsnapte op eigen helft, vond Atanga en die mikte de 1-2 in doel.

Vinnige kustploeg pakt gouden levenslijn

Na rust zocht Patro naar de vroege gelijkmaker maar onder meer Noubissi had het vizier niet op scherp staan vanavond, al toonde Bossin zich ook meermaals een prima doelman. KVO teerde steeds meer op de counter maar speelde die een paar keer heel slordig uit. 

Iets voorbij het uur miste Atanga oog in oog met Heekeren een unieke kans, even later speelden ook Berte en Pérez met het geluk van de kustploeg door van dichtbij te falen. In het slot van de wedstrijd kreeg KVO een tweede strafschop na handspel. Deze keer zette D'Arpino zich achter de bal en hij faalde niet: 1-3. In blessuretijd zorgde Sigurdarson nog even voor spanning met de 2-3 maar verder kwam Patro niet. Een gouden driepunter voor de kustploeg en een zure nederlaag voor Patro waren een feit.

Scoreverloop:

1-0 (18') Bammens, 1-1 (27') Berte, 1-2 (32') Atanga, 1-3 (86') D'Arpino, 2-3 (90+3') Sigurdarson

Bijzonderheid:

Dewaele (KV Oostende) mist een strafschop (9').

🚀

Denkt u dat KVO zich sportief en financieel gaat redden?

Meest recent

Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

19
19
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

210
210
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

218
218
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

71
71
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

60
60
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

506
506
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

265
265
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

120
120
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

120
120
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

123
123
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

100
100
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

286
286
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

117
117
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

410
410
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

101
101
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

38
38
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

139
139
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

566
566
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

208
208
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

72
72
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

365
365
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

275
275
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

144
144
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

199
199

Meer sportnieuws