Geweldige stunt van KVO zadelt Stijnen met promotiekater op

door
Geweldige stunt van KVO zadelt Stijnen met promotiekater op

Week na week blijft het verrassingen regenen in de Challenger Pro League. Eerder vandaag zette Seraing nog KV Oostende met de rug tegen de muur, de kustploeg reageerde vurig met een knappe uitzege bij Patro en staat voorlopig weer veilig. Stijnen en co laten de kans liggen om zich naast Dender op de tweede plek te werken.

Het Patro van Stijn Stijnen kreeg vanavond de kans om naast Dender op de tweede plek te komen. De Limburgers waren qua doelsaldo nog stevig in het nadeel maar hadden een unieke kans om een tweede promotie op een rij af te dwingen. Helemaal andersom ging het met KV Oostende. Eerder vandaag won Seraing in de absolute slotfase bij Club Luik, hierdoor was de kustploeg virtueel op weg naar een tweede opeenvolgende degradatie. Enkel een zege kon weer voor ademruimte zorgen.

LEES OOK: 'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

KVO schiet in eigen voet en toont nadien veerkracht

Voor de kustploeg was er deze keer kans op een droomstart. Na dik vijf minuten spelen ging doelman Heekeren veel te hard door op de doorgebroken D'Haese en de bezoekers kregen een strafschop. Dewaele zette zich achter de bal maar de thuisdoelman zette zijn fout recht en pakte de zwak getrapte elf meter. In de rebound zorgde Kis met een prachtige tackle dat de 0-0 op het bord bleef staan.

De Limburgers straften die misser op het kwartier genadeloos af. Na een prima hoekschop van Peeters was Bammens alert bij de rebound om de 1-0 in doel te werken. De thuisploeg duwde door en Dansoko liet even later een dikke kans onbenut. De kustploeg toonde echter veerkracht nadien en nog voor het halfuur was Berte alert bij een vrije trap, hij tikte de 1-1 voorbij Heekeren. In een spectaculaire eerste periode was het zowaar KVO dat halfweg nog mocht juichen: Berte ontsnapte op eigen helft, vond Atanga en die mikte de 1-2 in doel.

Vinnige kustploeg pakt gouden levenslijn

Na rust zocht Patro naar de vroege gelijkmaker maar onder meer Noubissi had het vizier niet op scherp staan vanavond, al toonde Bossin zich ook meermaals een prima doelman. KVO teerde steeds meer op de counter maar speelde die een paar keer heel slordig uit. 

Iets voorbij het uur miste Atanga oog in oog met Heekeren een unieke kans, even later speelden ook Berte en Pérez met het geluk van de kustploeg door van dichtbij te falen. In het slot van de wedstrijd kreeg KVO een tweede strafschop na handspel. Deze keer zette D'Arpino zich achter de bal en hij faalde niet: 1-3. In blessuretijd zorgde Sigurdarson nog even voor spanning met de 2-3 maar verder kwam Patro niet. Een gouden driepunter voor de kustploeg en een zure nederlaag voor Patro waren een feit.

Scoreverloop:

1-0 (18') Bammens, 1-1 (27') Berte, 1-2 (32') Atanga, 1-3 (86') D'Arpino, 2-3 (90+3') Sigurdarson

Bijzonderheid:

Dewaele (KV Oostende) mist een strafschop (9').

Denkt u dat KVO zich sportief en financieel gaat redden?

Meest recent

Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

98
98
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

126
126
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

30
30
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

191
191
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

276
276
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

89
89
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

141
141
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

47
47
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

92
92
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

157
157
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

286
286
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

55
55
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

104
104
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

158
158
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

331
331
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

402
402
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

80
80
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

188
188
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

446
446
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

297
297
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

405
405
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

401
401
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

129
129
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

123
123
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

524
524

Meer sportnieuws