Geweldige stunt van KVO zadelt Stijnen met promotiekater op

door
Geweldige stunt van KVO zadelt Stijnen met promotiekater op

Week na week blijft het verrassingen regenen in de Challenger Pro League. Eerder vandaag zette Seraing nog KV Oostende met de rug tegen de muur, de kustploeg reageerde vurig met een knappe uitzege bij Patro en staat voorlopig weer veilig. Stijnen en co laten de kans liggen om zich naast Dender op de tweede plek te werken.

Het Patro van Stijn Stijnen kreeg vanavond de kans om naast Dender op de tweede plek te komen. De Limburgers waren qua doelsaldo nog stevig in het nadeel maar hadden een unieke kans om een tweede promotie op een rij af te dwingen. Helemaal andersom ging het met KV Oostende. Eerder vandaag won Seraing in de absolute slotfase bij Club Luik, hierdoor was de kustploeg virtueel op weg naar een tweede opeenvolgende degradatie. Enkel een zege kon weer voor ademruimte zorgen.

LEES OOK: CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

KVO schiet in eigen voet en toont nadien veerkracht

Voor de kustploeg was er deze keer kans op een droomstart. Na dik vijf minuten spelen ging doelman Heekeren veel te hard door op de doorgebroken D'Haese en de bezoekers kregen een strafschop. Dewaele zette zich achter de bal maar de thuisdoelman zette zijn fout recht en pakte de zwak getrapte elf meter. In de rebound zorgde Kis met een prachtige tackle dat de 0-0 op het bord bleef staan.

De Limburgers straften die misser op het kwartier genadeloos af. Na een prima hoekschop van Peeters was Bammens alert bij de rebound om de 1-0 in doel te werken. De thuisploeg duwde door en Dansoko liet even later een dikke kans onbenut. De kustploeg toonde echter veerkracht nadien en nog voor het halfuur was Berte alert bij een vrije trap, hij tikte de 1-1 voorbij Heekeren. In een spectaculaire eerste periode was het zowaar KVO dat halfweg nog mocht juichen: Berte ontsnapte op eigen helft, vond Atanga en die mikte de 1-2 in doel.

Vinnige kustploeg pakt gouden levenslijn

Na rust zocht Patro naar de vroege gelijkmaker maar onder meer Noubissi had het vizier niet op scherp staan vanavond, al toonde Bossin zich ook meermaals een prima doelman. KVO teerde steeds meer op de counter maar speelde die een paar keer heel slordig uit. 

Iets voorbij het uur miste Atanga oog in oog met Heekeren een unieke kans, even later speelden ook Berte en Pérez met het geluk van de kustploeg door van dichtbij te falen. In het slot van de wedstrijd kreeg KVO een tweede strafschop na handspel. Deze keer zette D'Arpino zich achter de bal en hij faalde niet: 1-3. In blessuretijd zorgde Sigurdarson nog even voor spanning met de 2-3 maar verder kwam Patro niet. Een gouden driepunter voor de kustploeg en een zure nederlaag voor Patro waren een feit.

Scoreverloop:

1-0 (18') Bammens, 1-1 (27') Berte, 1-2 (32') Atanga, 1-3 (86') D'Arpino, 2-3 (90+3') Sigurdarson

Bijzonderheid:

Dewaele (KV Oostende) mist een strafschop (9').

Denkt u dat KVO zich sportief en financieel gaat redden?

Meest recent

'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

30
30
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

38
38
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

147
147
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

189
189
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

40
40
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

422
422
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

319
319
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

129
129
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

436
436
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

411
411
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

73
73
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

324
324
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

563
563
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

192
192
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

237
237
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

309
309
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

305
305
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

372
372
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

554
554
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

194
194
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

307
307
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

506
506
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

392
392
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

209
209
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

462
462

Meer sportnieuws