Geweldige stunt van KVO zadelt Stijnen met promotiekater op

647
Geweldige stunt van KVO zadelt Stijnen met promotiekater op

Week na week blijft het verrassingen regenen in de Challenger Pro League. Eerder vandaag zette Seraing nog KV Oostende met de rug tegen de muur, de kustploeg reageerde vurig met een knappe uitzege bij Patro en staat voorlopig weer veilig. Stijnen en co laten de kans liggen om zich naast Dender op de tweede plek te werken.

Het Patro van Stijn Stijnen kreeg vanavond de kans om naast Dender op de tweede plek te komen. De Limburgers waren qua doelsaldo nog stevig in het nadeel maar hadden een unieke kans om een tweede promotie op een rij af te dwingen. Helemaal andersom ging het met KV Oostende. Eerder vandaag won Seraing in de absolute slotfase bij Club Luik, hierdoor was de kustploeg virtueel op weg naar een tweede opeenvolgende degradatie. Enkel een zege kon weer voor ademruimte zorgen.

LEES OOK: Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!"

KVO schiet in eigen voet en toont nadien veerkracht

Voor de kustploeg was er deze keer kans op een droomstart. Na dik vijf minuten spelen ging doelman Heekeren veel te hard door op de doorgebroken D'Haese en de bezoekers kregen een strafschop. Dewaele zette zich achter de bal maar de thuisdoelman zette zijn fout recht en pakte de zwak getrapte elf meter. In de rebound zorgde Kis met een prachtige tackle dat de 0-0 op het bord bleef staan.

De Limburgers straften die misser op het kwartier genadeloos af. Na een prima hoekschop van Peeters was Bammens alert bij de rebound om de 1-0 in doel te werken. De thuisploeg duwde door en Dansoko liet even later een dikke kans onbenut. De kustploeg toonde echter veerkracht nadien en nog voor het halfuur was Berte alert bij een vrije trap, hij tikte de 1-1 voorbij Heekeren. In een spectaculaire eerste periode was het zowaar KVO dat halfweg nog mocht juichen: Berte ontsnapte op eigen helft, vond Atanga en die mikte de 1-2 in doel.

Vinnige kustploeg pakt gouden levenslijn

Na rust zocht Patro naar de vroege gelijkmaker maar onder meer Noubissi had het vizier niet op scherp staan vanavond, al toonde Bossin zich ook meermaals een prima doelman. KVO teerde steeds meer op de counter maar speelde die een paar keer heel slordig uit. 

Iets voorbij het uur miste Atanga oog in oog met Heekeren een unieke kans, even later speelden ook Berte en Pérez met het geluk van de kustploeg door van dichtbij te falen. In het slot van de wedstrijd kreeg KVO een tweede strafschop na handspel. Deze keer zette D'Arpino zich achter de bal en hij faalde niet: 1-3. In blessuretijd zorgde Sigurdarson nog even voor spanning met de 2-3 maar verder kwam Patro niet. Een gouden driepunter voor de kustploeg en een zure nederlaag voor Patro waren een feit.

Scoreverloop:

1-0 (18') Bammens, 1-1 (27') Berte, 1-2 (32') Atanga, 1-3 (86') D'Arpino, 2-3 (90+3') Sigurdarson

Bijzonderheid:

Dewaele (KV Oostende) mist een strafschop (9').

Denkt u dat KVO zich sportief en financieel gaat redden?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

43
43
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

45
45
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

70
70
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

67
67
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

136
136
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

185
185
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

70
70
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

97
97
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

68
68
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

117
117
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

79
79
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

203
203
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

119
119
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

101
101
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

937
937
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

73
73
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

157
157
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

107
107
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

393
393
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

431
431
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

206
206
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

414
414

Meer sportnieuws