Beerschot kampioen in CPL na doldwaze promotiethriller

door
Beerschot kampioen in CPL na doldwaze promotiethriller

Nadat het vorige week de promotie vierde, mag het feest vanavond en morgen helemaal losbarsten boven het Kiel. Concurrent Dender ging immers pijnlijk onderuit tegen Essevee en dat maakt de strijd om het tweede promotieticket nog wat spannender. Deinze komt weer in de running en Patro kan zich morgen naast het team van Timmy Simons plaatsen.

We zaten klaar voor een heerlijke avond in de Challenger Pro League. Met Dender-Zulte Waregem en Deinze-Lommel stonden twee rechtstreekse confrontaties op het programma bovenin. Het Dender van Timmy Simons zou mits een 6/6 in de resterende wedstrijden sowieso promoveren, de concurrentie moest zelf foutloos blijven en hopen op puntenverlies van de Oost-Vlamingen. Essevee werd gisteren zowaar uit de Play-Offs gespeeld door Club Luik en zat voorlopig in heel vieze papieren. Beerschot was vanavond al kampioen als Dender niet won.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Deinze maakt Dender met fraaie comeback zenuwachtig

In het Dender Football Complex stonden in de eerste helft twee ploegen tegenover mekaar die vooral schrik hadden om te verliezen. Kansen waren enorm schaars, pas in het slotkwartier stak de thuisploeg via Van Oudenhove en Hens twee maal de neus aan het venster, gescoord werd er echter niet voor de pauze.

Dat laatste was koren op de molen van zowel Deinze als Lommel. De Limburgers namen daarin de beste start, na twintig minuten spelen kregen de bezoekers een strafschop en Schoofs bracht zijn team op 0-1. De veerkrachtige Tigers sloegen in het slotkwartier echter genadeloos terug: eerst trof Kehrer van dichtbij raak: 1-1 (waarna hij ook nog eens stevig miste) en niet veel later kreeg ook de thuisploeg een strafschop na handspel van Wouters. Vanaf elf meter mikte kapitein Hendrickx echter op de paal. De 2-1 zou finaal toch nog vlak voor rust vallen: Quintero mikte na een hoekschop knap raak in de bovenhoek. Halfweg maakte Deinze alles bovenin nog wat spannender, al had Dender ook virtueel nog alles in eigen handen.

Na rust sloeg het noodlot toe voor Dender: Marzo haalde Gavriel onderuit en werd bedacht met een rode kaart. Op de koop toe kreeg Essevee een strafschop en die werd keurig omgezet door Jelle Vossen: 0-1. Met tien man ging de thuisploeg op zoek naar minimum de gelijkmaker maar voorlopig kwam het niet verder dan wat halve kansen. Op een kwartier van het einde mochten de Denderse boeken helemaal dicht (zo leek het alvast): Traoré ontsnapte aan de thuisverdediging en vanuit een scherpe hoek zette hij de 0-2 op het bord. Maar even later mikte Nsimba van dichtbij zowaar de 1-2 tegen de touwen en kregen we toch weer spanning. Traoré zorgde met zijn tweede van de avond voor de definitieve doodsteek, Vormer maakte in blessuretijd nog de zware 1-4. Zo is Beerschot kampioen, Essevee staat terug in de top-zes.

Lommel hoopte op een goede start na rust maar werd meteen voor een voldongen feit geplaatst. Na een hoekschop kopte Quintero de 3-1 in doel, Deinze hoopte plots weer op rechtstreekse promotie (na het nieuws uit Dender). Het pleit voor Lommel dat het nadien bleef vechten en die strijdlust leverde op een kleine twintig minuten van het einde ook de 3-2 op. Vanop afstand knalde Rosa heerlijk in de benedenhoek. De Limburgers roken nog een paar keer aan de gelijkmaker maar kregen die niet. Op de slotspeeldag wordt de strijd om plek 2 een echte thriller. 

Scoreverloop Dender-Zulte Waregem:

0-1 (51') Vossen (p), 0-2 (73') Traoré, 1-2 (78') Nsimba, 1-3 (81') Traoré, 1-4 (90+4') Vormer

Bijzonderheid:

Marzo (Dender) krijgt een rode kaart (49')

Scoreverloop Deinze-Lommel:

0-1 (20') Schoofs (p), 1-1 (30') Kehrer, 2-1 (45') Quintero, 3-1 (46') Quintero, 3-2 (73') Rosa

Wie pakt het tweede rechtstreekse promotieticket?

Meest recent

Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

4
4
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

40
40
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

63
63
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

103
103
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

124
124
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

46
46
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

20
20
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

266
266
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

293
293
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

22
22
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

339
339
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

34
34
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

227
227
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

209
209
Tinder-match met Van Gucht krijgt hallucinante wending

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

36
36
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

69
69
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

24
24
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

463
463
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

172
172
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

209
209
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

75
75
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

248
248
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

133
133
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

105
105

Meer sportnieuws