Beerschot kampioen in CPL na doldwaze promotiethriller

422
Beerschot kampioen in CPL na doldwaze promotiethriller

Nadat het vorige week de promotie vierde, mag het feest vanavond en morgen helemaal losbarsten boven het Kiel. Concurrent Dender ging immers pijnlijk onderuit tegen Essevee en dat maakt de strijd om het tweede promotieticket nog wat spannender. Deinze komt weer in de running en Patro kan zich morgen naast het team van Timmy Simons plaatsen.

We zaten klaar voor een heerlijke avond in de Challenger Pro League. Met Dender-Zulte Waregem en Deinze-Lommel stonden twee rechtstreekse confrontaties op het programma bovenin. Het Dender van Timmy Simons zou mits een 6/6 in de resterende wedstrijden sowieso promoveren, de concurrentie moest zelf foutloos blijven en hopen op puntenverlies van de Oost-Vlamingen. Essevee werd gisteren zowaar uit de Play-Offs gespeeld door Club Luik en zat voorlopig in heel vieze papieren. Beerschot was vanavond al kampioen als Dender niet won.

LEES OOK: Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Deinze maakt Dender met fraaie comeback zenuwachtig

In het Dender Football Complex stonden in de eerste helft twee ploegen tegenover mekaar die vooral schrik hadden om te verliezen. Kansen waren enorm schaars, pas in het slotkwartier stak de thuisploeg via Van Oudenhove en Hens twee maal de neus aan het venster, gescoord werd er echter niet voor de pauze.

Dat laatste was koren op de molen van zowel Deinze als Lommel. De Limburgers namen daarin de beste start, na twintig minuten spelen kregen de bezoekers een strafschop en Schoofs bracht zijn team op 0-1. De veerkrachtige Tigers sloegen in het slotkwartier echter genadeloos terug: eerst trof Kehrer van dichtbij raak: 1-1 (waarna hij ook nog eens stevig miste) en niet veel later kreeg ook de thuisploeg een strafschop na handspel van Wouters. Vanaf elf meter mikte kapitein Hendrickx echter op de paal. De 2-1 zou finaal toch nog vlak voor rust vallen: Quintero mikte na een hoekschop knap raak in de bovenhoek. Halfweg maakte Deinze alles bovenin nog wat spannender, al had Dender ook virtueel nog alles in eigen handen.

Na rust sloeg het noodlot toe voor Dender: Marzo haalde Gavriel onderuit en werd bedacht met een rode kaart. Op de koop toe kreeg Essevee een strafschop en die werd keurig omgezet door Jelle Vossen: 0-1. Met tien man ging de thuisploeg op zoek naar minimum de gelijkmaker maar voorlopig kwam het niet verder dan wat halve kansen. Op een kwartier van het einde mochten de Denderse boeken helemaal dicht (zo leek het alvast): Traoré ontsnapte aan de thuisverdediging en vanuit een scherpe hoek zette hij de 0-2 op het bord. Maar even later mikte Nsimba van dichtbij zowaar de 1-2 tegen de touwen en kregen we toch weer spanning. Traoré zorgde met zijn tweede van de avond voor de definitieve doodsteek, Vormer maakte in blessuretijd nog de zware 1-4. Zo is Beerschot kampioen, Essevee staat terug in de top-zes.

Lommel hoopte op een goede start na rust maar werd meteen voor een voldongen feit geplaatst. Na een hoekschop kopte Quintero de 3-1 in doel, Deinze hoopte plots weer op rechtstreekse promotie (na het nieuws uit Dender). Het pleit voor Lommel dat het nadien bleef vechten en die strijdlust leverde op een kleine twintig minuten van het einde ook de 3-2 op. Vanop afstand knalde Rosa heerlijk in de benedenhoek. De Limburgers roken nog een paar keer aan de gelijkmaker maar kregen die niet. Op de slotspeeldag wordt de strijd om plek 2 een echte thriller. 

Scoreverloop Dender-Zulte Waregem:

0-1 (51') Vossen (p), 0-2 (73') Traoré, 1-2 (78') Nsimba, 1-3 (81') Traoré, 1-4 (90+4') Vormer

Bijzonderheid:

Marzo (Dender) krijgt een rode kaart (49')

Scoreverloop Deinze-Lommel:

0-1 (20') Schoofs (p), 1-1 (30') Kehrer, 2-1 (45') Quintero, 3-1 (46') Quintero, 3-2 (73') Rosa

🚀

Wie pakt het tweede rechtstreekse promotieticket?

Meest recent

Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

18
18
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

45
45
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

39
39
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

326
326
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

185
185
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

181
181
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

34
34
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

78
78
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

493
493
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

86
86
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

515
515
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

157
157
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

858
858
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

82
82
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

84
84
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1100
1100
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

61
61
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

69
69
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

241
241
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

160
160
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

414
414
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

191
191
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

93
93
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

155
155
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

273
273

Meer sportnieuws