Beerschot kampioen in CPL na doldwaze promotiethriller

door
Beerschot kampioen in CPL na doldwaze promotiethriller

Nadat het vorige week de promotie vierde, mag het feest vanavond en morgen helemaal losbarsten boven het Kiel. Concurrent Dender ging immers pijnlijk onderuit tegen Essevee en dat maakt de strijd om het tweede promotieticket nog wat spannender. Deinze komt weer in de running en Patro kan zich morgen naast het team van Timmy Simons plaatsen.

We zaten klaar voor een heerlijke avond in de Challenger Pro League. Met Dender-Zulte Waregem en Deinze-Lommel stonden twee rechtstreekse confrontaties op het programma bovenin. Het Dender van Timmy Simons zou mits een 6/6 in de resterende wedstrijden sowieso promoveren, de concurrentie moest zelf foutloos blijven en hopen op puntenverlies van de Oost-Vlamingen. Essevee werd gisteren zowaar uit de Play-Offs gespeeld door Club Luik en zat voorlopig in heel vieze papieren. Beerschot was vanavond al kampioen als Dender niet won.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Deinze maakt Dender met fraaie comeback zenuwachtig

In het Dender Football Complex stonden in de eerste helft twee ploegen tegenover mekaar die vooral schrik hadden om te verliezen. Kansen waren enorm schaars, pas in het slotkwartier stak de thuisploeg via Van Oudenhove en Hens twee maal de neus aan het venster, gescoord werd er echter niet voor de pauze.

Dat laatste was koren op de molen van zowel Deinze als Lommel. De Limburgers namen daarin de beste start, na twintig minuten spelen kregen de bezoekers een strafschop en Schoofs bracht zijn team op 0-1. De veerkrachtige Tigers sloegen in het slotkwartier echter genadeloos terug: eerst trof Kehrer van dichtbij raak: 1-1 (waarna hij ook nog eens stevig miste) en niet veel later kreeg ook de thuisploeg een strafschop na handspel van Wouters. Vanaf elf meter mikte kapitein Hendrickx echter op de paal. De 2-1 zou finaal toch nog vlak voor rust vallen: Quintero mikte na een hoekschop knap raak in de bovenhoek. Halfweg maakte Deinze alles bovenin nog wat spannender, al had Dender ook virtueel nog alles in eigen handen.

Na rust sloeg het noodlot toe voor Dender: Marzo haalde Gavriel onderuit en werd bedacht met een rode kaart. Op de koop toe kreeg Essevee een strafschop en die werd keurig omgezet door Jelle Vossen: 0-1. Met tien man ging de thuisploeg op zoek naar minimum de gelijkmaker maar voorlopig kwam het niet verder dan wat halve kansen. Op een kwartier van het einde mochten de Denderse boeken helemaal dicht (zo leek het alvast): Traoré ontsnapte aan de thuisverdediging en vanuit een scherpe hoek zette hij de 0-2 op het bord. Maar even later mikte Nsimba van dichtbij zowaar de 1-2 tegen de touwen en kregen we toch weer spanning. Traoré zorgde met zijn tweede van de avond voor de definitieve doodsteek, Vormer maakte in blessuretijd nog de zware 1-4. Zo is Beerschot kampioen, Essevee staat terug in de top-zes.

Lommel hoopte op een goede start na rust maar werd meteen voor een voldongen feit geplaatst. Na een hoekschop kopte Quintero de 3-1 in doel, Deinze hoopte plots weer op rechtstreekse promotie (na het nieuws uit Dender). Het pleit voor Lommel dat het nadien bleef vechten en die strijdlust leverde op een kleine twintig minuten van het einde ook de 3-2 op. Vanop afstand knalde Rosa heerlijk in de benedenhoek. De Limburgers roken nog een paar keer aan de gelijkmaker maar kregen die niet. Op de slotspeeldag wordt de strijd om plek 2 een echte thriller. 

Scoreverloop Dender-Zulte Waregem:

0-1 (51') Vossen (p), 0-2 (73') Traoré, 1-2 (78') Nsimba, 1-3 (81') Traoré, 1-4 (90+4') Vormer

Bijzonderheid:

Marzo (Dender) krijgt een rode kaart (49')

Scoreverloop Deinze-Lommel:

0-1 (20') Schoofs (p), 1-1 (30') Kehrer, 2-1 (45') Quintero, 3-1 (46') Quintero, 3-2 (73') Rosa

Wie pakt het tweede rechtstreekse promotieticket?

Meest recent

AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

1
1
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

67
67
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

37
37
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

72
72
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

132
132
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

130
130
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

117
117
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

48
48
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

63
63
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

78
78
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

113
113
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

102
102
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

462
462
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

290
290
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

68
68
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

139
139
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

339
339
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

443
443
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

135
135
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

142
142
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

207
207
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

405
405
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

79
79
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

464
464

Meer sportnieuws