Beerschot kampioen in CPL na doldwaze promotiethriller

422 stemmen
Beerschot kampioen in CPL na doldwaze promotiethriller

Nadat het vorige week de promotie vierde, mag het feest vanavond en morgen helemaal losbarsten boven het Kiel. Concurrent Dender ging immers pijnlijk onderuit tegen Essevee en dat maakt de strijd om het tweede promotieticket nog wat spannender. Deinze komt weer in de running en Patro kan zich morgen naast het team van Timmy Simons plaatsen.

We zaten klaar voor een heerlijke avond in de Challenger Pro League. Met Dender-Zulte Waregem en Deinze-Lommel stonden twee rechtstreekse confrontaties op het programma bovenin. Het Dender van Timmy Simons zou mits een 6/6 in de resterende wedstrijden sowieso promoveren, de concurrentie moest zelf foutloos blijven en hopen op puntenverlies van de Oost-Vlamingen. Essevee werd gisteren zowaar uit de Play-Offs gespeeld door Club Luik en zat voorlopig in heel vieze papieren. Beerschot was vanavond al kampioen als Dender niet won.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Deinze maakt Dender met fraaie comeback zenuwachtig

In het Dender Football Complex stonden in de eerste helft twee ploegen tegenover mekaar die vooral schrik hadden om te verliezen. Kansen waren enorm schaars, pas in het slotkwartier stak de thuisploeg via Van Oudenhove en Hens twee maal de neus aan het venster, gescoord werd er echter niet voor de pauze.

Dat laatste was koren op de molen van zowel Deinze als Lommel. De Limburgers namen daarin de beste start, na twintig minuten spelen kregen de bezoekers een strafschop en Schoofs bracht zijn team op 0-1. De veerkrachtige Tigers sloegen in het slotkwartier echter genadeloos terug: eerst trof Kehrer van dichtbij raak: 1-1 (waarna hij ook nog eens stevig miste) en niet veel later kreeg ook de thuisploeg een strafschop na handspel van Wouters. Vanaf elf meter mikte kapitein Hendrickx echter op de paal. De 2-1 zou finaal toch nog vlak voor rust vallen: Quintero mikte na een hoekschop knap raak in de bovenhoek. Halfweg maakte Deinze alles bovenin nog wat spannender, al had Dender ook virtueel nog alles in eigen handen.

Na rust sloeg het noodlot toe voor Dender: Marzo haalde Gavriel onderuit en werd bedacht met een rode kaart. Op de koop toe kreeg Essevee een strafschop en die werd keurig omgezet door Jelle Vossen: 0-1. Met tien man ging de thuisploeg op zoek naar minimum de gelijkmaker maar voorlopig kwam het niet verder dan wat halve kansen. Op een kwartier van het einde mochten de Denderse boeken helemaal dicht (zo leek het alvast): Traoré ontsnapte aan de thuisverdediging en vanuit een scherpe hoek zette hij de 0-2 op het bord. Maar even later mikte Nsimba van dichtbij zowaar de 1-2 tegen de touwen en kregen we toch weer spanning. Traoré zorgde met zijn tweede van de avond voor de definitieve doodsteek, Vormer maakte in blessuretijd nog de zware 1-4. Zo is Beerschot kampioen, Essevee staat terug in de top-zes.

Lommel hoopte op een goede start na rust maar werd meteen voor een voldongen feit geplaatst. Na een hoekschop kopte Quintero de 3-1 in doel, Deinze hoopte plots weer op rechtstreekse promotie (na het nieuws uit Dender). Het pleit voor Lommel dat het nadien bleef vechten en die strijdlust leverde op een kleine twintig minuten van het einde ook de 3-2 op. Vanop afstand knalde Rosa heerlijk in de benedenhoek. De Limburgers roken nog een paar keer aan de gelijkmaker maar kregen die niet. Op de slotspeeldag wordt de strijd om plek 2 een echte thriller. 

Scoreverloop Dender-Zulte Waregem:

0-1 (51') Vossen (p), 0-2 (73') Traoré, 1-2 (78') Nsimba, 1-3 (81') Traoré, 1-4 (90+4') Vormer

Bijzonderheid:

Marzo (Dender) krijgt een rode kaart (49')

Scoreverloop Deinze-Lommel:

0-1 (20') Schoofs (p), 1-1 (30') Kehrer, 2-1 (45') Quintero, 3-1 (46') Quintero, 3-2 (73') Rosa

🚀

Wie pakt het tweede rechtstreekse promotieticket?

Meest recent

Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

0
0
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

163
163
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

24
24
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

118
118
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

133
133
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

76
76
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

250
250
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

178
178
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

352
352
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

395
395
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

89
89
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

200
200
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

123
123
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

90
90
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

195
195
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

308
308
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

432
432
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

198
198
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

612
612
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

67
67
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

398
398
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

271
271
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

408
408
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

286
286
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

189
189

Meer sportnieuws