Beerschot kampioen in CPL na doldwaze promotiethriller

door
Beerschot kampioen in CPL na doldwaze promotiethriller

Nadat het vorige week de promotie vierde, mag het feest vanavond en morgen helemaal losbarsten boven het Kiel. Concurrent Dender ging immers pijnlijk onderuit tegen Essevee en dat maakt de strijd om het tweede promotieticket nog wat spannender. Deinze komt weer in de running en Patro kan zich morgen naast het team van Timmy Simons plaatsen.

We zaten klaar voor een heerlijke avond in de Challenger Pro League. Met Dender-Zulte Waregem en Deinze-Lommel stonden twee rechtstreekse confrontaties op het programma bovenin. Het Dender van Timmy Simons zou mits een 6/6 in de resterende wedstrijden sowieso promoveren, de concurrentie moest zelf foutloos blijven en hopen op puntenverlies van de Oost-Vlamingen. Essevee werd gisteren zowaar uit de Play-Offs gespeeld door Club Luik en zat voorlopig in heel vieze papieren. Beerschot was vanavond al kampioen als Dender niet won.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Deinze maakt Dender met fraaie comeback zenuwachtig

In het Dender Football Complex stonden in de eerste helft twee ploegen tegenover mekaar die vooral schrik hadden om te verliezen. Kansen waren enorm schaars, pas in het slotkwartier stak de thuisploeg via Van Oudenhove en Hens twee maal de neus aan het venster, gescoord werd er echter niet voor de pauze.

Dat laatste was koren op de molen van zowel Deinze als Lommel. De Limburgers namen daarin de beste start, na twintig minuten spelen kregen de bezoekers een strafschop en Schoofs bracht zijn team op 0-1. De veerkrachtige Tigers sloegen in het slotkwartier echter genadeloos terug: eerst trof Kehrer van dichtbij raak: 1-1 (waarna hij ook nog eens stevig miste) en niet veel later kreeg ook de thuisploeg een strafschop na handspel van Wouters. Vanaf elf meter mikte kapitein Hendrickx echter op de paal. De 2-1 zou finaal toch nog vlak voor rust vallen: Quintero mikte na een hoekschop knap raak in de bovenhoek. Halfweg maakte Deinze alles bovenin nog wat spannender, al had Dender ook virtueel nog alles in eigen handen.

Na rust sloeg het noodlot toe voor Dender: Marzo haalde Gavriel onderuit en werd bedacht met een rode kaart. Op de koop toe kreeg Essevee een strafschop en die werd keurig omgezet door Jelle Vossen: 0-1. Met tien man ging de thuisploeg op zoek naar minimum de gelijkmaker maar voorlopig kwam het niet verder dan wat halve kansen. Op een kwartier van het einde mochten de Denderse boeken helemaal dicht (zo leek het alvast): Traoré ontsnapte aan de thuisverdediging en vanuit een scherpe hoek zette hij de 0-2 op het bord. Maar even later mikte Nsimba van dichtbij zowaar de 1-2 tegen de touwen en kregen we toch weer spanning. Traoré zorgde met zijn tweede van de avond voor de definitieve doodsteek, Vormer maakte in blessuretijd nog de zware 1-4. Zo is Beerschot kampioen, Essevee staat terug in de top-zes.

Lommel hoopte op een goede start na rust maar werd meteen voor een voldongen feit geplaatst. Na een hoekschop kopte Quintero de 3-1 in doel, Deinze hoopte plots weer op rechtstreekse promotie (na het nieuws uit Dender). Het pleit voor Lommel dat het nadien bleef vechten en die strijdlust leverde op een kleine twintig minuten van het einde ook de 3-2 op. Vanop afstand knalde Rosa heerlijk in de benedenhoek. De Limburgers roken nog een paar keer aan de gelijkmaker maar kregen die niet. Op de slotspeeldag wordt de strijd om plek 2 een echte thriller. 

Scoreverloop Dender-Zulte Waregem:

0-1 (51') Vossen (p), 0-2 (73') Traoré, 1-2 (78') Nsimba, 1-3 (81') Traoré, 1-4 (90+4') Vormer

Bijzonderheid:

Marzo (Dender) krijgt een rode kaart (49')

Scoreverloop Deinze-Lommel:

0-1 (20') Schoofs (p), 1-1 (30') Kehrer, 2-1 (45') Quintero, 3-1 (46') Quintero, 3-2 (73') Rosa

🚀

Wie pakt het tweede rechtstreekse promotieticket?

Meest recent

'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

6
6
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

113
113
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

219
219
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

300
300
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

32
32
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

202
202
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

248
248
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

385
385
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

103
103
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

259
259
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

294
294
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

168
168
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

302
302
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

655
655
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

217
217
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

32
32
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

468
468
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

255
255
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

473
473
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

36
36
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

66
66
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

96
96
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

308
308

Meer sportnieuws