Degradatiestrijd gekanteld? "Er is nog niets verloren"

135 stemmen
Degradatiestrijd gekanteld?

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. De Relegation Play-Off kende zaterdagavond een nieuwe wending, want RWDM slaagde erin om AS Eupen te kloppen. De Brusselaars geven zo de rode lantaarn door aan KV Kortrijk en wippen meteen ook over de Panda's.

RWDM wipt dus naar de veertiende plaats, waarmee ze rechtstreekse degradatie zouden ontlopen. Wel zouden ze nog een barrage moeten spelen tegen de winnaar van de play-offs in de Challenger Pro League. Eupen zakt dan weer weg naar de voorlaatste plaats en dreigt meteen te zakken.

LEES OOK: 'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Eupen blijft geloven in behoud

Voor Eupen is dat een nieuwe mokerslag. Trainer Kristoffer Andersen zag zijn ploeg nochtans goed spelen, maar op cruciale momenten in de fout gaan. "Bij die eerste tegengoal begaan we een professionele fout door niet alert te zijn op de tweede bal. Bij de tweede tegengoal hadden we de tegenaanval moeten stopzetten door een overtreding te maken", besefte hij bij Sporza.

De interimaris geeft de strijd echter nog niet op. "Het is een moeilijk jaar en elke kleine tegenslag raakt ons mentaal. We slaagden er niet in om de bal in de ploeg te houden op de belangrijke momenten. Maar er zijn nog vier wedstrijden en er is nog niks verloren", maakte hij zich sterk.

RWDM leeft weer op

Yannick Ferrera zette dan weer een nieuwe stap om RWDM alsnog naar het behoud te leiden. "Ik ben heel gelukkig, want we komen van ver. Enkele weken geleden zaten de spelers in zak en as", jubelde hij.

Al minimaliseerde de trainer zijn eigen rol in de opleving wel. "Of dit de methode-Ferrera is? Nee, het is een universele methode: je moet liefde geven aan de spelers. Een duidelijk kader tekenen. Ik ben maar de gids om hen de weg te tonen", legde hij uit. "Als de spelers de inspanningen niet willen leveren, gebeurt er niks. Alle lof is dus voor de spelers."

Wie van hen zal rechtstreekse degradatie ontlopen?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

73
73
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

23
23
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

127
127
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

236
236
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

274
274
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

177
177
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

230
230
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

129
129
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

133
133
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

279
279
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

259
259
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

109
109
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

40
40
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

86
86
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

570
570
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

201
201
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

448
448
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

527
527
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

184
184
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

99
99
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

152
152
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

92
92
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws