Degradatiestrijd gekanteld? "Er is nog niets verloren"

door
Degradatiestrijd gekanteld?

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. De Relegation Play-Off kende zaterdagavond een nieuwe wending, want RWDM slaagde erin om AS Eupen te kloppen. De Brusselaars geven zo de rode lantaarn door aan KV Kortrijk en wippen meteen ook over de Panda's.

RWDM wipt dus naar de veertiende plaats, waarmee ze rechtstreekse degradatie zouden ontlopen. Wel zouden ze nog een barrage moeten spelen tegen de winnaar van de play-offs in de Challenger Pro League. Eupen zakt dan weer weg naar de voorlaatste plaats en dreigt meteen te zakken.

Eupen blijft geloven in behoud

Voor Eupen is dat een nieuwe mokerslag. Trainer Kristoffer Andersen zag zijn ploeg nochtans goed spelen, maar op cruciale momenten in de fout gaan. "Bij die eerste tegengoal begaan we een professionele fout door niet alert te zijn op de tweede bal. Bij de tweede tegengoal hadden we de tegenaanval moeten stopzetten door een overtreding te maken", besefte hij bij Sporza.

De interimaris geeft de strijd echter nog niet op. "Het is een moeilijk jaar en elke kleine tegenslag raakt ons mentaal. We slaagden er niet in om de bal in de ploeg te houden op de belangrijke momenten. Maar er zijn nog vier wedstrijden en er is nog niks verloren", maakte hij zich sterk.

RWDM leeft weer op

Yannick Ferrera zette dan weer een nieuwe stap om RWDM alsnog naar het behoud te leiden. "Ik ben heel gelukkig, want we komen van ver. Enkele weken geleden zaten de spelers in zak en as", jubelde hij.

Al minimaliseerde de trainer zijn eigen rol in de opleving wel. "Of dit de methode-Ferrera is? Nee, het is een universele methode: je moet liefde geven aan de spelers. Een duidelijk kader tekenen. Ik ben maar de gids om hen de weg te tonen", legde hij uit. "Als de spelers de inspanningen niet willen leveren, gebeurt er niks. Alle lof is dus voor de spelers."

Wie van hen zal rechtstreekse degradatie ontlopen?

Meest recent

Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

8
8
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

12
12
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

24
24
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

26
26
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

178
178
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

80
80
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

186
186
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

169
169
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

204
204
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

453
453
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

264
264
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

127
127
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

439
439
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

127
127
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

90
90
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

178
178
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

426
426
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

87
87
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

93
93
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

23
23
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

79
79
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

105
105
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

149
149
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

367
367

Meer sportnieuws