Degradatiestrijd gekanteld? "Er is nog niets verloren"

door
Degradatiestrijd gekanteld?

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. De Relegation Play-Off kende zaterdagavond een nieuwe wending, want RWDM slaagde erin om AS Eupen te kloppen. De Brusselaars geven zo de rode lantaarn door aan KV Kortrijk en wippen meteen ook over de Panda's.

RWDM wipt dus naar de veertiende plaats, waarmee ze rechtstreekse degradatie zouden ontlopen. Wel zouden ze nog een barrage moeten spelen tegen de winnaar van de play-offs in de Challenger Pro League. Eupen zakt dan weer weg naar de voorlaatste plaats en dreigt meteen te zakken.

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Eupen blijft geloven in behoud

Voor Eupen is dat een nieuwe mokerslag. Trainer Kristoffer Andersen zag zijn ploeg nochtans goed spelen, maar op cruciale momenten in de fout gaan. "Bij die eerste tegengoal begaan we een professionele fout door niet alert te zijn op de tweede bal. Bij de tweede tegengoal hadden we de tegenaanval moeten stopzetten door een overtreding te maken", besefte hij bij Sporza.

De interimaris geeft de strijd echter nog niet op. "Het is een moeilijk jaar en elke kleine tegenslag raakt ons mentaal. We slaagden er niet in om de bal in de ploeg te houden op de belangrijke momenten. Maar er zijn nog vier wedstrijden en er is nog niks verloren", maakte hij zich sterk.

RWDM leeft weer op

Yannick Ferrera zette dan weer een nieuwe stap om RWDM alsnog naar het behoud te leiden. "Ik ben heel gelukkig, want we komen van ver. Enkele weken geleden zaten de spelers in zak en as", jubelde hij.

Al minimaliseerde de trainer zijn eigen rol in de opleving wel. "Of dit de methode-Ferrera is? Nee, het is een universele methode: je moet liefde geven aan de spelers. Een duidelijk kader tekenen. Ik ben maar de gids om hen de weg te tonen", legde hij uit. "Als de spelers de inspanningen niet willen leveren, gebeurt er niks. Alle lof is dus voor de spelers."

Wie van hen zal rechtstreekse degradatie ontlopen?

Meest recent

Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

22
22
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

28
28
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

23
23
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

35
35
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

168
168
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

52
52
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

71
71
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

151
151
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

97
97
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

401
401
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

377
377
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

412
412
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

188
188
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

371
371
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

290
290
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

197
197
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

967
967
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

79
79
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

32
32
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

110
110
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

44
44
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

108
108
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

58
58
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

66
66
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

139
139

Meer sportnieuws