Degradatiestrijd gekanteld? "Er is nog niets verloren"

135 stemmen
Degradatiestrijd gekanteld?

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. De Relegation Play-Off kende zaterdagavond een nieuwe wending, want RWDM slaagde erin om AS Eupen te kloppen. De Brusselaars geven zo de rode lantaarn door aan KV Kortrijk en wippen meteen ook over de Panda's.

RWDM wipt dus naar de veertiende plaats, waarmee ze rechtstreekse degradatie zouden ontlopen. Wel zouden ze nog een barrage moeten spelen tegen de winnaar van de play-offs in de Challenger Pro League. Eupen zakt dan weer weg naar de voorlaatste plaats en dreigt meteen te zakken.

LEES OOK: 'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Eupen blijft geloven in behoud

Voor Eupen is dat een nieuwe mokerslag. Trainer Kristoffer Andersen zag zijn ploeg nochtans goed spelen, maar op cruciale momenten in de fout gaan. "Bij die eerste tegengoal begaan we een professionele fout door niet alert te zijn op de tweede bal. Bij de tweede tegengoal hadden we de tegenaanval moeten stopzetten door een overtreding te maken", besefte hij bij Sporza.

De interimaris geeft de strijd echter nog niet op. "Het is een moeilijk jaar en elke kleine tegenslag raakt ons mentaal. We slaagden er niet in om de bal in de ploeg te houden op de belangrijke momenten. Maar er zijn nog vier wedstrijden en er is nog niks verloren", maakte hij zich sterk.

RWDM leeft weer op

Yannick Ferrera zette dan weer een nieuwe stap om RWDM alsnog naar het behoud te leiden. "Ik ben heel gelukkig, want we komen van ver. Enkele weken geleden zaten de spelers in zak en as", jubelde hij.

Al minimaliseerde de trainer zijn eigen rol in de opleving wel. "Of dit de methode-Ferrera is? Nee, het is een universele methode: je moet liefde geven aan de spelers. Een duidelijk kader tekenen. Ik ben maar de gids om hen de weg te tonen", legde hij uit. "Als de spelers de inspanningen niet willen leveren, gebeurt er niks. Alle lof is dus voor de spelers."

Wie van hen zal rechtstreekse degradatie ontlopen?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: spits vindt de weg naar de netten

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

1
1
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

73
73
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

33
33
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

105
105
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

472
472
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

76
76
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

145
145
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

182
182
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

491
491
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

346
346
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

757
757
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

276
276
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

446
446
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

231
231
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

150
150
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

400
400
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

43
43
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

486
486
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

99
99
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

328
328
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

669
669
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

77
77
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

249
249
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

111
111
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

388
388

Meer sportnieuws