KV Mechelen klopt Westerlo na bizar rood en knappe comeback

228
KV Mechelen klopt Westerlo na bizar rood en knappe comeback

Westerlo heeft zaterdagavond nog op pijnlijke wijze naast zijn eerste zege van de play-offs en eerste driepunter in twee maanden tijd gegrepen. Het leek in Mechelen op weg naar de overwinning met een vroege 0-2-voorsprong, maar kon die na een bizarre rode kaart voor Vermant niet vasthouden. Malinwa maakte de dubbele achterstand helemaal goed en sleepte in de slotfase een 3-2 uit de brand.

Al sinds midden februari had Westerlo niet meer gewonnen, maar Achter de Kazerne leek het eindelijk nog eens te gaan lukken. Na een halfuur hadden de Kemphanen immers al een dubbele voorsprong beet na drie dolle minuten. Basisdebutant Alcocer opende vlak voor het halfuur de score door een voorzet van Yow binnen te duwen.

LEES OOK: Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Bizarre rode kaart Vermant het kantelpunt

Amper twee minuten later was het opnieuw prijs voor Westerlo. Rommens ontfutselde Garananga de bal en bediende Romeo Vermant, die de tweede goal op het bord zette. Nadat Garananga de 0-3 nog van de lijn wegkopte, groeide diezelfde Vermant vlak voor rust echter uit tot de Westelse antiheld.

De jonge spits moest immers gaan douchen nadat hij twee gele kaarten pakte op enkele seconden tijd. Eerst kreeg hij geel omdat hij bij een vrije trap niet snel genoeg van de bal wegliep en toen Vermant verhaal ging halen, toonde scheidsrechter Denil hem prompt zijn tweede geel. Een op het eerste zicht toch strenge beslissing, die grote gevolgen zou hebben voor Westerlo.

KV Mechelen gaat na rust op en over Westerlo

In de tweede helft benutte KVM zijn man meer immers maximaal. Na een warrige fase in de zestien kon Cobbaut de aansluitingstreffer binnenkoppen en halfweg de tweede helft was alles weer te herdoen na het eerste doelpunt van Slimani in Mechelse loondienst.

En Westerlo moest de kelk nog ledigen tot op de bodem, want in blessuretijd ging het nog helemaal kopje onder. Tagir werkte een goede voorzet van Storm ongelukkig in zijn eigen doel. Westerlo blijft zo nog maar eens achter met lege handen, terwijl KV Mechelen weer volop meespeelt voor een Europees ticket. Het nadert in Play-Off II voorlopig tot op één punt van leider AA Gent.

🚀

Was het een terechte rode kaart voor Vermant?

Meest recent

Recordaankoop Gent ontploft eindelijk: De Mil ziet één manco

AA Gent staat om 20u30 voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hibernian wordt het alles of ...

20
20
'Eindelijk transfer Stassin: verrassende club meldt zich'

Lucas Stassin begon de voorbije weken aan een nieuw seizoen in de Ligue 2, nadat Saint-Etienne vorig ...

46
46
Anderlecht stelde één grote eis aan Sibierski

RSC Anderlecht roerde zich al stevig deze zomermercato. De Brusselaars zijn nog niet klaar met hun ...

267
267
Nieuwe smaakmaker staat op bij STVV

STVV staat voor een tweeluik met Omonia Nicosia in de laatste voorronde van de Europa League. De ...

30
30
'Club Brugge stunt wéér: 10M-Belg kiest blauw-zwart'

Club Brugge staat dicht bij een nieuwe toptransfer. Een 22-jarige Belg van tien miljoen euro heeft ...

1106
1106
Hoe Sibierski Anderlecht van jarenlang probleem verlost

Antoine Sibierski is bezig aan een stevige mercato. Paars-Wit zal ruim meer dan 20 miljoen euro gaan ...

382
382
García trapt na: Vanaken betaalt alsnog de zwaarste prijs

Rudi Garcia heeft opnieuw uitgehaald naar de hele discussie rond Hans Vanaken op het WK. Alleen ...

673
673
‘20M-transferbom Club Brugge krijgt plots pijnlijke wending’

Club Brugge blijft jagen op een nieuwe topspeler, maar de droomtransfer dreigt plots muurvast te ...

378
378
Pijnlijke klap voor Anderlecht: 8M-man vertrekt gratis

Anderlecht leek een opvallende buitenkans op het spoor. Een speler die ooit acht miljoen euro ...

507
507
'Anderlecht heeft beet: transferaankondiging vlak na Kairat'

De selectie en staff van RSC Anderlecht vertoeven momenteel in Kazachstan voor het Europese duel op ...

873
873
Witsel zet kribbel: nieuwe club voorziet mooie surprise

Axel Witsel krijgt er maar geen genoeg van. Op zijn 37ste gaat de Belgische WK-ganger nog een nieuw ...

80
80
'Barça incasseert dubbele njet: grote gevolgen Club Brugge'

FC Barcelona heeft zich deze week versterkt met Rodri. De Catalanen zijn echter nog niet klaar op de ...

696
696
UCL: Nederlands sprookje aan zijden draadje, Celtic haalt uit

Woensdagavond werden de resterende heenmatchen in de laatste voorronde van de Champions League ...

173
173
Moreira tekent bij droomclub: riante transfersom onthuld

Diego Moreira heeft een grote stap gezet in zijn nog prille carrière. De Rode Duivel ...

86
86
'Antwerp heeft transfer beet: financiële details gelekt'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

378
378
Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

371
371
'Stroeykens op weg naar nieuwe club: opvallende transfersom'

RSC Anderlecht wil in het slot van de mercato nog enkele jongens van de hand doen. Ook Mario ...

1215
1215
Twijfels bij Club Brugge: grote verandering in basiself?

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

1053
1053
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

243
243
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

164
164
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

219
219
‘Anderlecht slaat grote slag met Speler van het Jaar’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op een opvallend target uit Schotland. De 25-jarige ...

1091
1091
'Nóg een vertrekker op komst bij Union'

Het zijn alweer drukke dagen voor Union. De Brusselaars pakten woensdag uit met een nieuw contract ...

136
136
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

143
143
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

99
99

Meer sportnieuws