KV Mechelen klopt Westerlo na bizar rood en knappe comeback

228 stemmen
KV Mechelen klopt Westerlo na bizar rood en knappe comeback

Westerlo heeft zaterdagavond nog op pijnlijke wijze naast zijn eerste zege van de play-offs en eerste driepunter in twee maanden tijd gegrepen. Het leek in Mechelen op weg naar de overwinning met een vroege 0-2-voorsprong, maar kon die na een bizarre rode kaart voor Vermant niet vasthouden. Malinwa maakte de dubbele achterstand helemaal goed en sleepte in de slotfase een 3-2 uit de brand.

Al sinds midden februari had Westerlo niet meer gewonnen, maar Achter de Kazerne leek het eindelijk nog eens te gaan lukken. Na een halfuur hadden de Kemphanen immers al een dubbele voorsprong beet na drie dolle minuten. Basisdebutant Alcocer opende vlak voor het halfuur de score door een voorzet van Yow binnen te duwen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Bizarre rode kaart Vermant het kantelpunt

Amper twee minuten later was het opnieuw prijs voor Westerlo. Rommens ontfutselde Garananga de bal en bediende Romeo Vermant, die de tweede goal op het bord zette. Nadat Garananga de 0-3 nog van de lijn wegkopte, groeide diezelfde Vermant vlak voor rust echter uit tot de Westelse antiheld.

De jonge spits moest immers gaan douchen nadat hij twee gele kaarten pakte op enkele seconden tijd. Eerst kreeg hij geel omdat hij bij een vrije trap niet snel genoeg van de bal wegliep en toen Vermant verhaal ging halen, toonde scheidsrechter Denil hem prompt zijn tweede geel. Een op het eerste zicht toch strenge beslissing, die grote gevolgen zou hebben voor Westerlo.

KV Mechelen gaat na rust op en over Westerlo

In de tweede helft benutte KVM zijn man meer immers maximaal. Na een warrige fase in de zestien kon Cobbaut de aansluitingstreffer binnenkoppen en halfweg de tweede helft was alles weer te herdoen na het eerste doelpunt van Slimani in Mechelse loondienst.

En Westerlo moest de kelk nog ledigen tot op de bodem, want in blessuretijd ging het nog helemaal kopje onder. Tagir werkte een goede voorzet van Storm ongelukkig in zijn eigen doel. Westerlo blijft zo nog maar eens achter met lege handen, terwijl KV Mechelen weer volop meespeelt voor een Europees ticket. Het nadert in Play-Off II voorlopig tot op één punt van leider AA Gent.

Was het een terechte rode kaart voor Vermant?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

10
10
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

41
41
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

148
148
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

106
106
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

58
58
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

193
193
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

73
73
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

228
228
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

88
88
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

58
58
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

40
40
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

468
468
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

95
95
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

81
81
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

225
225
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

88
88
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

76
76
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

139
139
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

409
409
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

72
72

Meer sportnieuws