KV Mechelen klopt Westerlo na bizar rood en knappe comeback

door
KV Mechelen klopt Westerlo na bizar rood en knappe comeback

Westerlo heeft zaterdagavond nog op pijnlijke wijze naast zijn eerste zege van de play-offs en eerste driepunter in twee maanden tijd gegrepen. Het leek in Mechelen op weg naar de overwinning met een vroege 0-2-voorsprong, maar kon die na een bizarre rode kaart voor Vermant niet vasthouden. Malinwa maakte de dubbele achterstand helemaal goed en sleepte in de slotfase een 3-2 uit de brand.

Al sinds midden februari had Westerlo niet meer gewonnen, maar Achter de Kazerne leek het eindelijk nog eens te gaan lukken. Na een halfuur hadden de Kemphanen immers al een dubbele voorsprong beet na drie dolle minuten. Basisdebutant Alcocer opende vlak voor het halfuur de score door een voorzet van Yow binnen te duwen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Bizarre rode kaart Vermant het kantelpunt

Amper twee minuten later was het opnieuw prijs voor Westerlo. Rommens ontfutselde Garananga de bal en bediende Romeo Vermant, die de tweede goal op het bord zette. Nadat Garananga de 0-3 nog van de lijn wegkopte, groeide diezelfde Vermant vlak voor rust echter uit tot de Westelse antiheld.

De jonge spits moest immers gaan douchen nadat hij twee gele kaarten pakte op enkele seconden tijd. Eerst kreeg hij geel omdat hij bij een vrije trap niet snel genoeg van de bal wegliep en toen Vermant verhaal ging halen, toonde scheidsrechter Denil hem prompt zijn tweede geel. Een op het eerste zicht toch strenge beslissing, die grote gevolgen zou hebben voor Westerlo.

KV Mechelen gaat na rust op en over Westerlo

In de tweede helft benutte KVM zijn man meer immers maximaal. Na een warrige fase in de zestien kon Cobbaut de aansluitingstreffer binnenkoppen en halfweg de tweede helft was alles weer te herdoen na het eerste doelpunt van Slimani in Mechelse loondienst.

En Westerlo moest de kelk nog ledigen tot op de bodem, want in blessuretijd ging het nog helemaal kopje onder. Tagir werkte een goede voorzet van Storm ongelukkig in zijn eigen doel. Westerlo blijft zo nog maar eens achter met lege handen, terwijl KV Mechelen weer volop meespeelt voor een Europees ticket. Het nadert in Play-Off II voorlopig tot op één punt van leider AA Gent.

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent
99

Was het een terechte rode kaart voor Vermant?

Meest recent

Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

2
2
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

16
16
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

17
17
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

24
24
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

187
187
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

23
23
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

101
101
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

28
28
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

33
33
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

99
99
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

222
222
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

5
5
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

280
280
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

170
170
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

117
117
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

46
46
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

210
210
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

69
69
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

232
232
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

53
53
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

83
83
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

118
118
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

91
91
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

76
76

Meer sportnieuws