KV Mechelen klopt Westerlo na bizar rood en knappe comeback

door
KV Mechelen klopt Westerlo na bizar rood en knappe comeback

Westerlo heeft zaterdagavond nog op pijnlijke wijze naast zijn eerste zege van de play-offs en eerste driepunter in twee maanden tijd gegrepen. Het leek in Mechelen op weg naar de overwinning met een vroege 0-2-voorsprong, maar kon die na een bizarre rode kaart voor Vermant niet vasthouden. Malinwa maakte de dubbele achterstand helemaal goed en sleepte in de slotfase een 3-2 uit de brand.

Al sinds midden februari had Westerlo niet meer gewonnen, maar Achter de Kazerne leek het eindelijk nog eens te gaan lukken. Na een halfuur hadden de Kemphanen immers al een dubbele voorsprong beet na drie dolle minuten. Basisdebutant Alcocer opende vlak voor het halfuur de score door een voorzet van Yow binnen te duwen.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Bizarre rode kaart Vermant het kantelpunt

Amper twee minuten later was het opnieuw prijs voor Westerlo. Rommens ontfutselde Garananga de bal en bediende Romeo Vermant, die de tweede goal op het bord zette. Nadat Garananga de 0-3 nog van de lijn wegkopte, groeide diezelfde Vermant vlak voor rust echter uit tot de Westelse antiheld.

De jonge spits moest immers gaan douchen nadat hij twee gele kaarten pakte op enkele seconden tijd. Eerst kreeg hij geel omdat hij bij een vrije trap niet snel genoeg van de bal wegliep en toen Vermant verhaal ging halen, toonde scheidsrechter Denil hem prompt zijn tweede geel. Een op het eerste zicht toch strenge beslissing, die grote gevolgen zou hebben voor Westerlo.

KV Mechelen gaat na rust op en over Westerlo

In de tweede helft benutte KVM zijn man meer immers maximaal. Na een warrige fase in de zestien kon Cobbaut de aansluitingstreffer binnenkoppen en halfweg de tweede helft was alles weer te herdoen na het eerste doelpunt van Slimani in Mechelse loondienst.

En Westerlo moest de kelk nog ledigen tot op de bodem, want in blessuretijd ging het nog helemaal kopje onder. Tagir werkte een goede voorzet van Storm ongelukkig in zijn eigen doel. Westerlo blijft zo nog maar eens achter met lege handen, terwijl KV Mechelen weer volop meespeelt voor een Europees ticket. Het nadert in Play-Off II voorlopig tot op één punt van leider AA Gent.

Was het een terechte rode kaart voor Vermant?

Meest recent

Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

10
10
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

94
94
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

401
401
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

49
49
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

35
35
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

33
33
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

65
65
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

114
114
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

42
42
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

182
182
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

400
400
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

94
94
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

127
127
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

92
92
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

200
200
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

135
135
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

261
261
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

163
163
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

187
187
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

221
221
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

78
78
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

329
329

Meer sportnieuws