KV Mechelen klopt Westerlo na bizar rood en knappe comeback

door
KV Mechelen klopt Westerlo na bizar rood en knappe comeback

Westerlo heeft zaterdagavond nog op pijnlijke wijze naast zijn eerste zege van de play-offs en eerste driepunter in twee maanden tijd gegrepen. Het leek in Mechelen op weg naar de overwinning met een vroege 0-2-voorsprong, maar kon die na een bizarre rode kaart voor Vermant niet vasthouden. Malinwa maakte de dubbele achterstand helemaal goed en sleepte in de slotfase een 3-2 uit de brand.

Al sinds midden februari had Westerlo niet meer gewonnen, maar Achter de Kazerne leek het eindelijk nog eens te gaan lukken. Na een halfuur hadden de Kemphanen immers al een dubbele voorsprong beet na drie dolle minuten. Basisdebutant Alcocer opende vlak voor het halfuur de score door een voorzet van Yow binnen te duwen.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

Bizarre rode kaart Vermant het kantelpunt

Amper twee minuten later was het opnieuw prijs voor Westerlo. Rommens ontfutselde Garananga de bal en bediende Romeo Vermant, die de tweede goal op het bord zette. Nadat Garananga de 0-3 nog van de lijn wegkopte, groeide diezelfde Vermant vlak voor rust echter uit tot de Westelse antiheld.

De jonge spits moest immers gaan douchen nadat hij twee gele kaarten pakte op enkele seconden tijd. Eerst kreeg hij geel omdat hij bij een vrije trap niet snel genoeg van de bal wegliep en toen Vermant verhaal ging halen, toonde scheidsrechter Denil hem prompt zijn tweede geel. Een op het eerste zicht toch strenge beslissing, die grote gevolgen zou hebben voor Westerlo.

KV Mechelen gaat na rust op en over Westerlo

In de tweede helft benutte KVM zijn man meer immers maximaal. Na een warrige fase in de zestien kon Cobbaut de aansluitingstreffer binnenkoppen en halfweg de tweede helft was alles weer te herdoen na het eerste doelpunt van Slimani in Mechelse loondienst.

En Westerlo moest de kelk nog ledigen tot op de bodem, want in blessuretijd ging het nog helemaal kopje onder. Tagir werkte een goede voorzet van Storm ongelukkig in zijn eigen doel. Westerlo blijft zo nog maar eens achter met lege handen, terwijl KV Mechelen weer volop meespeelt voor een Europees ticket. Het nadert in Play-Off II voorlopig tot op één punt van leider AA Gent.

Was het een terechte rode kaart voor Vermant?

Meest recent

Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

0
0
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

23
23
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

7
7
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

98
98
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

11
11
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

42
42
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

54
54
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

52
52
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

734
734
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

144
144
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

42
42
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

34
34
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

81
81
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

341
341
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

47
47
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

216
216
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

70
70
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

71
71
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

301
301
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

473
473
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

440
440
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

122
122
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

411
411
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

60
60

Meer sportnieuws