‘Ruziemaker’ Club Brugge gaat compleet over de schreef

1503 stemmen
‘Ruziemaker’ Club Brugge gaat compleet over de schreef

Igor Thiago presteert de laatste tijd ondermaats, met een lange droogte aan doelpunten sinds januari en een aanzienlijke afname in zijn effectiviteit voor het doel. Critici stellen vraagtekens bij of zijn prestaties zijn forse prijskaartje van 37 miljoen euro rechtvaardigen.

Hoewel sommigen zijn bijdragen aan het spel van Club Brugge erkennen, Olivier Deschacht noemt hem bijvoorbeeld op een positieve manier een ‘ruziemaker’, betogen anderen dat zijn gebrek aan doelpunten problematisch is voor een speler van zijn kaliber en prijs.

LEES OOK: Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

Thiago’s kanon zwijgt sinds 30 januari: 18 kansen, slechts 3 pogingen op doel

Igor Thiago heeft de laatste tijd grote moeite om zijn ritme te vinden. Na een indrukwekkende reeks van 18 doelpunten in 12 wedstrijden in de laatste maanden van 2023, lijkt de Braziliaan sinds januari op zoek naar zijn beste vorm.

De 22-jarige heeft sinds 30 januari zijn laatste doelpunt gescoord en ondanks een verwacht aantal doelpunten van 3,35 staat hij al 9 opeenvolgende wedstrijden droog. In die periode heeft hij 18 kansen gehad om te scoren, maar slechts 3 schoten belandden tussen de palen.

Thiago mist de laatste tijd grote kansen en dat is niet wat je mag verwachten van een spits van 37 miljoen euro. “Je vraagt je af of die van Brentford echt niets anders kunnen vinden voor 37 miljoen”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

“Thiago, 37 miljoen, kom zeg! Dan waren wij er in onze tijd vijftig waard!”, zei voormalig Club Brugge speler Julien Cools aan Het Nieuwsblad. Aad de Mos omschreef hem als "een halfje" in de Krant van West-Vlaanderen en zei dat de Braziliaan "natuurlijk" geen 37 miljoen waard is.

Thiago presteert dramatischer dan begin dit seizoen

Net zoals aan het begin van het seizoen lijkt Igor Thiago weer vaker de bal op knullige wijze te verliezen en oogt hij onbeholpen met de bal aan zijn voet. Zijn gemiste kansen voor het doel zijn terug, wat de huidige situatie nog dramatischer lijkt te maken dan tijdens zijn tegenvallende start van het seizoen.

Aan de andere kant blijft Thiago een waardevolle kracht in het spel van Club Brugge, ondanks zijn huidige problemen voor het doel. Hij kan nog steeds dienen als een nuttige breekijzer en werkt zich altijd te pletter op het veld.

Met zijn vermogen om de bal vast te houden, is de Braziliaan een waardevol aanspeelpunt wanneer het team onder druk staat. Desondanks blijft de kritiek op Thiago aanhouden, wat doet denken aan de negatieve commentaren van eerder dit seizoen.

“Hij heeft echt wel nog veel mankementen. Zijn werkkracht en zijn teamspirit maken veel goed”, zei Marc Degryse.

Thiago met het hoofd in de Premier League en met de benen in de Jupiler Pro League

Na zijn recordtransfer naar Brentford FC blijft Igor Thiago hard werken en toegewijd, zowel op als naast het veld. Hoewel er soms gemor vanaf de tribunes te horen is, blijft Thiago gefocust op zijn spel.

Tomasz Radzinski beschouwt de verkoop van Thiago als een gouden zet voor Club Brugge. De voormalige Canadese spits is van mening dat Thiago Club Brugge niet naar de titel zou hebben geleid, noch dit seizoen, noch het volgende.

“Met het geld dat Club voor hem heeft gekregen, kunnen ze twee of drie nieuwe spitsen kopen. Topdeal!” zei Radzinski in HUMO.

Arnar Vidarsson vindt dat Brentford te veel geld betaalde voor een speler die nog niet heeft bevestigd in België. De IJslandse analist betwijfelt of de constructie waarbij Thiago het seizoen bij Club Brugge afmaakt wel ideaal is.

“Is het dan abnormaal dat zijn niveau zakt? Stel je eens voor: met je hoofd zit je al in de Premier League, maar je benen staan nog in de Jupiler Pro League. Onbewust gaan je geest en lichaam in de spaarstand, want je wilt niet geblesseerd raken", zei Vidarsson.

"Dan is het om zeep: wie zich inhoudt, begint te falen. In de Belgische competitie lukt scoren niet op 90 procent van je mogelijkheden.”

Thiago miskoop? Hij voldeed 33 keer aan de kwaliteitseisen van Brentford

Hoewel het lijkt alsof Brentford FC een miskoop heeft gedaan met Igor Thiago, heeft de Engelse club niet voor niets hun inkomende transferrecord verbroken voor de Braziliaan. Brentford beschikt over een uitgebreide database van maar liefst 85.500 spelers en hanteert zes specifieke criteria voor elke positie.

Honderden gedetailleerde video's worden opgesteld over potentiële doelwitten. Het intensieve scoutingsproces van Brentford is verbluffend, en bij het analyseren van tientallen wedstrijden voldeed Thiago maar liefst 33 keer aan de hoge kwaliteitseisen van Brentford.

Op 22-jarige leeftijd heeft de Braziliaan ook nog aanzienlijke ruimte voor verbetering, wat hem des te aantrekkelijker en interessanter maakt voor de club. Brentford hanteert het 'buy low, sell high'-principe, en het doel is om op lange termijn aanzienlijke winst te behalen uit deze deal.

Dure ruziemaker die voor drie loopt

Het Nieuwsblad vroeg aan Maxim De Cuyper of hij als clubleider 37 miljoen zou betalen voor Thiago. “Ja. Hij is jong, snel, krachtig, kan een bal bij houden, een goal maken. Ik zie het echt in hem. Het is een cadeau om hem in de ploeg te hebben. Hij loopt voor drie, hè.”

Patrick Goots stelt in HUMO vast dat Thiago geen Braziliaanse voetjes heeft, maar dat hij niet zo slecht is als we in het begin dachten. “Gaandeweg is hij toch een betere voetballer geworden. Dat moeten we hem nageven. Maar hij zal zich moeten bewijzen.”

Olivier Deschacht tipt in hetzelfde weekblad dat Thiago zelfs dé man van de play-offs zou kunnen worden. “Je hebt spitsen die kansen missen, en je hebt spitsen die zelfs geen kansen creëren. Dat vind ik erger, zo iemand zet ik uit de ploeg. Thiago laat ik altijd staan”, aldus de oud-verdediger van Anderlecht.

“Hij zorgt de hele tijd voor oorlog - en als hem zélf niets lukt, maakt hij zo ruimte voor zijn ploegmaats. Over Thiago's kansen in Engeland heb ik mijn twijfels, maar ik vind hem een goede spits voor België. En Thiago vind ik meer een ruziemaker. Hij duikt overal op - ook dat zie ik graag.”

Zal Thiago slagen in de Premier League?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

3
3
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

7
7
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

21
21
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

241
241
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

251
251
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

339
339
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

311
311
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

127
127
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

76
76
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

84
84
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

448
448
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

104
104
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

99
99
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

77
77
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

72
72
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

238
238
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

236
236
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

728
728
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

332
332
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

171
171
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

176
176
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

157
157
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

189
189

Meer sportnieuws