‘Ruziemaker’ Club Brugge gaat compleet over de schreef

1503 stemmen
‘Ruziemaker’ Club Brugge gaat compleet over de schreef

Igor Thiago presteert de laatste tijd ondermaats, met een lange droogte aan doelpunten sinds januari en een aanzienlijke afname in zijn effectiviteit voor het doel. Critici stellen vraagtekens bij of zijn prestaties zijn forse prijskaartje van 37 miljoen euro rechtvaardigen.

Hoewel sommigen zijn bijdragen aan het spel van Club Brugge erkennen, Olivier Deschacht noemt hem bijvoorbeeld op een positieve manier een ‘ruziemaker’, betogen anderen dat zijn gebrek aan doelpunten problematisch is voor een speler van zijn kaliber en prijs.

LEES OOK: 'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Thiago’s kanon zwijgt sinds 30 januari: 18 kansen, slechts 3 pogingen op doel

Igor Thiago heeft de laatste tijd grote moeite om zijn ritme te vinden. Na een indrukwekkende reeks van 18 doelpunten in 12 wedstrijden in de laatste maanden van 2023, lijkt de Braziliaan sinds januari op zoek naar zijn beste vorm.

De 22-jarige heeft sinds 30 januari zijn laatste doelpunt gescoord en ondanks een verwacht aantal doelpunten van 3,35 staat hij al 9 opeenvolgende wedstrijden droog. In die periode heeft hij 18 kansen gehad om te scoren, maar slechts 3 schoten belandden tussen de palen.

Thiago mist de laatste tijd grote kansen en dat is niet wat je mag verwachten van een spits van 37 miljoen euro. “Je vraagt je af of die van Brentford echt niets anders kunnen vinden voor 37 miljoen”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

“Thiago, 37 miljoen, kom zeg! Dan waren wij er in onze tijd vijftig waard!”, zei voormalig Club Brugge speler Julien Cools aan Het Nieuwsblad. Aad de Mos omschreef hem als "een halfje" in de Krant van West-Vlaanderen en zei dat de Braziliaan "natuurlijk" geen 37 miljoen waard is.

Thiago presteert dramatischer dan begin dit seizoen

Net zoals aan het begin van het seizoen lijkt Igor Thiago weer vaker de bal op knullige wijze te verliezen en oogt hij onbeholpen met de bal aan zijn voet. Zijn gemiste kansen voor het doel zijn terug, wat de huidige situatie nog dramatischer lijkt te maken dan tijdens zijn tegenvallende start van het seizoen.

Aan de andere kant blijft Thiago een waardevolle kracht in het spel van Club Brugge, ondanks zijn huidige problemen voor het doel. Hij kan nog steeds dienen als een nuttige breekijzer en werkt zich altijd te pletter op het veld.

Met zijn vermogen om de bal vast te houden, is de Braziliaan een waardevol aanspeelpunt wanneer het team onder druk staat. Desondanks blijft de kritiek op Thiago aanhouden, wat doet denken aan de negatieve commentaren van eerder dit seizoen.

“Hij heeft echt wel nog veel mankementen. Zijn werkkracht en zijn teamspirit maken veel goed”, zei Marc Degryse.

Thiago met het hoofd in de Premier League en met de benen in de Jupiler Pro League

Na zijn recordtransfer naar Brentford FC blijft Igor Thiago hard werken en toegewijd, zowel op als naast het veld. Hoewel er soms gemor vanaf de tribunes te horen is, blijft Thiago gefocust op zijn spel.

Tomasz Radzinski beschouwt de verkoop van Thiago als een gouden zet voor Club Brugge. De voormalige Canadese spits is van mening dat Thiago Club Brugge niet naar de titel zou hebben geleid, noch dit seizoen, noch het volgende.

“Met het geld dat Club voor hem heeft gekregen, kunnen ze twee of drie nieuwe spitsen kopen. Topdeal!” zei Radzinski in HUMO.

Arnar Vidarsson vindt dat Brentford te veel geld betaalde voor een speler die nog niet heeft bevestigd in België. De IJslandse analist betwijfelt of de constructie waarbij Thiago het seizoen bij Club Brugge afmaakt wel ideaal is.

“Is het dan abnormaal dat zijn niveau zakt? Stel je eens voor: met je hoofd zit je al in de Premier League, maar je benen staan nog in de Jupiler Pro League. Onbewust gaan je geest en lichaam in de spaarstand, want je wilt niet geblesseerd raken", zei Vidarsson.

"Dan is het om zeep: wie zich inhoudt, begint te falen. In de Belgische competitie lukt scoren niet op 90 procent van je mogelijkheden.”

Thiago miskoop? Hij voldeed 33 keer aan de kwaliteitseisen van Brentford

Hoewel het lijkt alsof Brentford FC een miskoop heeft gedaan met Igor Thiago, heeft de Engelse club niet voor niets hun inkomende transferrecord verbroken voor de Braziliaan. Brentford beschikt over een uitgebreide database van maar liefst 85.500 spelers en hanteert zes specifieke criteria voor elke positie.

Honderden gedetailleerde video's worden opgesteld over potentiële doelwitten. Het intensieve scoutingsproces van Brentford is verbluffend, en bij het analyseren van tientallen wedstrijden voldeed Thiago maar liefst 33 keer aan de hoge kwaliteitseisen van Brentford.

Op 22-jarige leeftijd heeft de Braziliaan ook nog aanzienlijke ruimte voor verbetering, wat hem des te aantrekkelijker en interessanter maakt voor de club. Brentford hanteert het 'buy low, sell high'-principe, en het doel is om op lange termijn aanzienlijke winst te behalen uit deze deal.

Dure ruziemaker die voor drie loopt

Het Nieuwsblad vroeg aan Maxim De Cuyper of hij als clubleider 37 miljoen zou betalen voor Thiago. “Ja. Hij is jong, snel, krachtig, kan een bal bij houden, een goal maken. Ik zie het echt in hem. Het is een cadeau om hem in de ploeg te hebben. Hij loopt voor drie, hè.”

Patrick Goots stelt in HUMO vast dat Thiago geen Braziliaanse voetjes heeft, maar dat hij niet zo slecht is als we in het begin dachten. “Gaandeweg is hij toch een betere voetballer geworden. Dat moeten we hem nageven. Maar hij zal zich moeten bewijzen.”

Olivier Deschacht tipt in hetzelfde weekblad dat Thiago zelfs dé man van de play-offs zou kunnen worden. “Je hebt spitsen die kansen missen, en je hebt spitsen die zelfs geen kansen creëren. Dat vind ik erger, zo iemand zet ik uit de ploeg. Thiago laat ik altijd staan”, aldus de oud-verdediger van Anderlecht.

“Hij zorgt de hele tijd voor oorlog - en als hem zélf niets lukt, maakt hij zo ruimte voor zijn ploegmaats. Over Thiago's kansen in Engeland heb ik mijn twijfels, maar ik vind hem een goede spits voor België. En Thiago vind ik meer een ruziemaker. Hij duikt overal op - ook dat zie ik graag.”

Zal Thiago slagen in de Premier League?

Meest recent

Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

1
1
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

20
20
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

73
73
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

109
109
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

170
170
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

192
192
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

126
126
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

125
125
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

57
57
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

477
477
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

104
104
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

321
321
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

364
364
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

942
942
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

133
133
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

689
689
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

203
203
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

198
198
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

346
346
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

101
101
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

532
532
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

217
217
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

304
304
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

164
164
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

222
222

Meer sportnieuws