‘Ruziemaker’ Club Brugge gaat compleet over de schreef

1503 stemmen
‘Ruziemaker’ Club Brugge gaat compleet over de schreef

Igor Thiago presteert de laatste tijd ondermaats, met een lange droogte aan doelpunten sinds januari en een aanzienlijke afname in zijn effectiviteit voor het doel. Critici stellen vraagtekens bij of zijn prestaties zijn forse prijskaartje van 37 miljoen euro rechtvaardigen.

Hoewel sommigen zijn bijdragen aan het spel van Club Brugge erkennen, Olivier Deschacht noemt hem bijvoorbeeld op een positieve manier een ‘ruziemaker’, betogen anderen dat zijn gebrek aan doelpunten problematisch is voor een speler van zijn kaliber en prijs.

LEES OOK: 'Deadline bondscoach bekend: Mignolet cruciale schakel'

Thiago’s kanon zwijgt sinds 30 januari: 18 kansen, slechts 3 pogingen op doel

Igor Thiago heeft de laatste tijd grote moeite om zijn ritme te vinden. Na een indrukwekkende reeks van 18 doelpunten in 12 wedstrijden in de laatste maanden van 2023, lijkt de Braziliaan sinds januari op zoek naar zijn beste vorm.

De 22-jarige heeft sinds 30 januari zijn laatste doelpunt gescoord en ondanks een verwacht aantal doelpunten van 3,35 staat hij al 9 opeenvolgende wedstrijden droog. In die periode heeft hij 18 kansen gehad om te scoren, maar slechts 3 schoten belandden tussen de palen.

Thiago mist de laatste tijd grote kansen en dat is niet wat je mag verwachten van een spits van 37 miljoen euro. “Je vraagt je af of die van Brentford echt niets anders kunnen vinden voor 37 miljoen”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

“Thiago, 37 miljoen, kom zeg! Dan waren wij er in onze tijd vijftig waard!”, zei voormalig Club Brugge speler Julien Cools aan Het Nieuwsblad. Aad de Mos omschreef hem als "een halfje" in de Krant van West-Vlaanderen en zei dat de Braziliaan "natuurlijk" geen 37 miljoen waard is.

Thiago presteert dramatischer dan begin dit seizoen

Net zoals aan het begin van het seizoen lijkt Igor Thiago weer vaker de bal op knullige wijze te verliezen en oogt hij onbeholpen met de bal aan zijn voet. Zijn gemiste kansen voor het doel zijn terug, wat de huidige situatie nog dramatischer lijkt te maken dan tijdens zijn tegenvallende start van het seizoen.

Aan de andere kant blijft Thiago een waardevolle kracht in het spel van Club Brugge, ondanks zijn huidige problemen voor het doel. Hij kan nog steeds dienen als een nuttige breekijzer en werkt zich altijd te pletter op het veld.

Met zijn vermogen om de bal vast te houden, is de Braziliaan een waardevol aanspeelpunt wanneer het team onder druk staat. Desondanks blijft de kritiek op Thiago aanhouden, wat doet denken aan de negatieve commentaren van eerder dit seizoen.

“Hij heeft echt wel nog veel mankementen. Zijn werkkracht en zijn teamspirit maken veel goed”, zei Marc Degryse.

Thiago met het hoofd in de Premier League en met de benen in de Jupiler Pro League

Na zijn recordtransfer naar Brentford FC blijft Igor Thiago hard werken en toegewijd, zowel op als naast het veld. Hoewel er soms gemor vanaf de tribunes te horen is, blijft Thiago gefocust op zijn spel.

Tomasz Radzinski beschouwt de verkoop van Thiago als een gouden zet voor Club Brugge. De voormalige Canadese spits is van mening dat Thiago Club Brugge niet naar de titel zou hebben geleid, noch dit seizoen, noch het volgende.

“Met het geld dat Club voor hem heeft gekregen, kunnen ze twee of drie nieuwe spitsen kopen. Topdeal!” zei Radzinski in HUMO.

Arnar Vidarsson vindt dat Brentford te veel geld betaalde voor een speler die nog niet heeft bevestigd in België. De IJslandse analist betwijfelt of de constructie waarbij Thiago het seizoen bij Club Brugge afmaakt wel ideaal is.

“Is het dan abnormaal dat zijn niveau zakt? Stel je eens voor: met je hoofd zit je al in de Premier League, maar je benen staan nog in de Jupiler Pro League. Onbewust gaan je geest en lichaam in de spaarstand, want je wilt niet geblesseerd raken", zei Vidarsson.

"Dan is het om zeep: wie zich inhoudt, begint te falen. In de Belgische competitie lukt scoren niet op 90 procent van je mogelijkheden.”

Thiago miskoop? Hij voldeed 33 keer aan de kwaliteitseisen van Brentford

Hoewel het lijkt alsof Brentford FC een miskoop heeft gedaan met Igor Thiago, heeft de Engelse club niet voor niets hun inkomende transferrecord verbroken voor de Braziliaan. Brentford beschikt over een uitgebreide database van maar liefst 85.500 spelers en hanteert zes specifieke criteria voor elke positie.

Honderden gedetailleerde video's worden opgesteld over potentiële doelwitten. Het intensieve scoutingsproces van Brentford is verbluffend, en bij het analyseren van tientallen wedstrijden voldeed Thiago maar liefst 33 keer aan de hoge kwaliteitseisen van Brentford.

Op 22-jarige leeftijd heeft de Braziliaan ook nog aanzienlijke ruimte voor verbetering, wat hem des te aantrekkelijker en interessanter maakt voor de club. Brentford hanteert het 'buy low, sell high'-principe, en het doel is om op lange termijn aanzienlijke winst te behalen uit deze deal.

Dure ruziemaker die voor drie loopt

Het Nieuwsblad vroeg aan Maxim De Cuyper of hij als clubleider 37 miljoen zou betalen voor Thiago. “Ja. Hij is jong, snel, krachtig, kan een bal bij houden, een goal maken. Ik zie het echt in hem. Het is een cadeau om hem in de ploeg te hebben. Hij loopt voor drie, hè.”

Patrick Goots stelt in HUMO vast dat Thiago geen Braziliaanse voetjes heeft, maar dat hij niet zo slecht is als we in het begin dachten. “Gaandeweg is hij toch een betere voetballer geworden. Dat moeten we hem nageven. Maar hij zal zich moeten bewijzen.”

Olivier Deschacht tipt in hetzelfde weekblad dat Thiago zelfs dé man van de play-offs zou kunnen worden. “Je hebt spitsen die kansen missen, en je hebt spitsen die zelfs geen kansen creëren. Dat vind ik erger, zo iemand zet ik uit de ploeg. Thiago laat ik altijd staan”, aldus de oud-verdediger van Anderlecht.

“Hij zorgt de hele tijd voor oorlog - en als hem zélf niets lukt, maakt hij zo ruimte voor zijn ploegmaats. Over Thiago's kansen in Engeland heb ik mijn twijfels, maar ik vind hem een goede spits voor België. En Thiago vind ik meer een ruziemaker. Hij duikt overal op - ook dat zie ik graag.”

Zal Thiago slagen in de Premier League?

Meest recent

'Genk met rug tegen de muur: korting op Karetsas?'

KRC Genk neemt het woensdag vriendschappelijk op tegen AZ. De vraag is of Jess Thorup dan nog een ...

80
80
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: fans kiezen favoriet

Rudi Garcia werd bedankt voor bewezen diensten, en dus is de hamvraag wie nu de volgende bondscoach ...

172
172
Bookmakers voorspellen bondscoach: van Henry tot Peeters

De zoektocht naar de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels houdt de gemoederen bezig. Het hoofdstuk ...

198
198
Dubbele opsteker Anderlecht voor clash met Hammarby

RSC Anderlecht neemt het in de voorrondes van de Europa League op tegen Hammarby. De Zweden zijn de ...

371
371
Statement harde kern Antwerp: boodschap aan Gheysens

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. De zakenman kende mooie tijden ...

131
131
Mark van Bommel bondscoach? “Hij wordt nooit aangesteld”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond maakte bekend dat de Rode Duivels en Rudi Garcia uit elkaar ...

250
250
Supporters in shock: Vini Jr plots met ‘nieuw gezicht’

Het WK was voor Vinicius Junior en Brazilië géén succes. Na de uitschakeling ...

60
60
Vandenbempt ziet ideale bondscoach voor Rode Duivels

Wie wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels? Na Rudi Garcia moet de KBVB weer moeilijke ...

193
193
‘Westerlo heeft zéér straffe transfer helemaal beet’

Westerlo maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Zo brak de club records met uitgaande ...

71
71
'Deadline bondscoach bekend: Mignolet cruciale schakel'

De Rode Duivels zoeken een nieuwe bondscoach. Rudi Garcia kreeg geen nieuw contract na het WK 2026. ...

605
605
‘Knaltransfer Van der Brempt nakend: strijd barst los’

Ignace Van der Brempt maakte furore bij Club Brugge vooraleer hij voor 5 miljoen euro naar RB ...

150
150
Alderweireld onthult belangrijkste plannen voor Antwerp

Royal Antwerp FC heeft afscheid genomen van Paul Gheysens. Wouter Vandenhaute en verschillende ...

524
524
‘Club Brugge sluit deal met Barça: ferme transfersom’

Club Brugge dreigt ook deze zomermercato verschillende sterkhouders te verliezen. Christos Tzolis, ...

317
317
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zwiert met miljoenen, nieuwe bondscoach’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

482
482
‘Jackpot rinkelt: Zulte Waregem rondt toptransfer af’

Zulte Waregem staat op het punt een zomerse toptransfer af te ronden. Essevee wist vorig seizoen in ...

303
303
Stijn Stijnen jubelt: Patro Eisden pakt uit met stunttransfer

Patro Eisden hoopt snel in de Jupiler Pro League terecht te komen, maar daarvoor zal het eerst ...

151
151
‘Nieuwe bondscoach: oude bekende is officieel kandidaat’

De Rode Duivels zijn op zoek naar een nieuwe bondscoach. De KBVB hakte na het WK de knoop door om ...

754
754
‘Anderlecht schrikt: straf miljoenenbod de vuilbak in’

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit is vooral op ...

349
349
Gouden raad nieuwe bondscoach België: “Hele goeie match”

De Rode Duivels hebben besloten om na het WK niet meer door te gaan met bondscoach Rudi Garcia. De ...

252
252
‘FIFA start onderzoek naar WK-finale: monsterschorsing’

De WK-finale zindert nog na. Spanje won na verlengingen van Argentinië, maar vooral de ...

353
353
Filip Joos verovert Nederland: Opmerkelijk verhaal barst los

Niet alleen de spelers maakten indruk op het voorbije WK. Ook één stem kreeg opvallend ...

390
390
Cercle Brugge neemt na zes jaar afscheid van meubelstuk

Uitgaand transfernieuws bij Cercle Brugge. Daar hebben ze na 6,5 jaar afscheid genomen van een van ...

78
78
'Opvolger Garcia: nieuwe bondscoach al bijna bekend'

Rudi Garcia werd door de KBVB bedankt voor bewezen diensten. De Franse trainer deed het simpelweg ...

557
557
STVV haalt nog twee extra versterkingen in huis

STVV zat zeker niet stil op de transfermarkt. De Kanaries hebben al een aantal spelers aangetrokken, ...

117
117
‘Napoli dumpt Lukaku om heel pijnlijke reden’

Romelu Lukaku zette zich met drie WK-goals opnieuw in de kijker. Toch wil Napoli nog altijd van hem ...

753
753

Meer sportnieuws