‘Ruziemaker’ Club Brugge gaat compleet over de schreef

1503 stemmen
‘Ruziemaker’ Club Brugge gaat compleet over de schreef

Igor Thiago presteert de laatste tijd ondermaats, met een lange droogte aan doelpunten sinds januari en een aanzienlijke afname in zijn effectiviteit voor het doel. Critici stellen vraagtekens bij of zijn prestaties zijn forse prijskaartje van 37 miljoen euro rechtvaardigen.

Hoewel sommigen zijn bijdragen aan het spel van Club Brugge erkennen, Olivier Deschacht noemt hem bijvoorbeeld op een positieve manier een ‘ruziemaker’, betogen anderen dat zijn gebrek aan doelpunten problematisch is voor een speler van zijn kaliber en prijs.

LEES OOK: 'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Thiago’s kanon zwijgt sinds 30 januari: 18 kansen, slechts 3 pogingen op doel

Igor Thiago heeft de laatste tijd grote moeite om zijn ritme te vinden. Na een indrukwekkende reeks van 18 doelpunten in 12 wedstrijden in de laatste maanden van 2023, lijkt de Braziliaan sinds januari op zoek naar zijn beste vorm.

De 22-jarige heeft sinds 30 januari zijn laatste doelpunt gescoord en ondanks een verwacht aantal doelpunten van 3,35 staat hij al 9 opeenvolgende wedstrijden droog. In die periode heeft hij 18 kansen gehad om te scoren, maar slechts 3 schoten belandden tussen de palen.

Thiago mist de laatste tijd grote kansen en dat is niet wat je mag verwachten van een spits van 37 miljoen euro. “Je vraagt je af of die van Brentford echt niets anders kunnen vinden voor 37 miljoen”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

“Thiago, 37 miljoen, kom zeg! Dan waren wij er in onze tijd vijftig waard!”, zei voormalig Club Brugge speler Julien Cools aan Het Nieuwsblad. Aad de Mos omschreef hem als "een halfje" in de Krant van West-Vlaanderen en zei dat de Braziliaan "natuurlijk" geen 37 miljoen waard is.

Thiago presteert dramatischer dan begin dit seizoen

Net zoals aan het begin van het seizoen lijkt Igor Thiago weer vaker de bal op knullige wijze te verliezen en oogt hij onbeholpen met de bal aan zijn voet. Zijn gemiste kansen voor het doel zijn terug, wat de huidige situatie nog dramatischer lijkt te maken dan tijdens zijn tegenvallende start van het seizoen.

Aan de andere kant blijft Thiago een waardevolle kracht in het spel van Club Brugge, ondanks zijn huidige problemen voor het doel. Hij kan nog steeds dienen als een nuttige breekijzer en werkt zich altijd te pletter op het veld.

Met zijn vermogen om de bal vast te houden, is de Braziliaan een waardevol aanspeelpunt wanneer het team onder druk staat. Desondanks blijft de kritiek op Thiago aanhouden, wat doet denken aan de negatieve commentaren van eerder dit seizoen.

“Hij heeft echt wel nog veel mankementen. Zijn werkkracht en zijn teamspirit maken veel goed”, zei Marc Degryse.

Thiago met het hoofd in de Premier League en met de benen in de Jupiler Pro League

Na zijn recordtransfer naar Brentford FC blijft Igor Thiago hard werken en toegewijd, zowel op als naast het veld. Hoewel er soms gemor vanaf de tribunes te horen is, blijft Thiago gefocust op zijn spel.

Tomasz Radzinski beschouwt de verkoop van Thiago als een gouden zet voor Club Brugge. De voormalige Canadese spits is van mening dat Thiago Club Brugge niet naar de titel zou hebben geleid, noch dit seizoen, noch het volgende.

“Met het geld dat Club voor hem heeft gekregen, kunnen ze twee of drie nieuwe spitsen kopen. Topdeal!” zei Radzinski in HUMO.

Arnar Vidarsson vindt dat Brentford te veel geld betaalde voor een speler die nog niet heeft bevestigd in België. De IJslandse analist betwijfelt of de constructie waarbij Thiago het seizoen bij Club Brugge afmaakt wel ideaal is.

“Is het dan abnormaal dat zijn niveau zakt? Stel je eens voor: met je hoofd zit je al in de Premier League, maar je benen staan nog in de Jupiler Pro League. Onbewust gaan je geest en lichaam in de spaarstand, want je wilt niet geblesseerd raken", zei Vidarsson.

"Dan is het om zeep: wie zich inhoudt, begint te falen. In de Belgische competitie lukt scoren niet op 90 procent van je mogelijkheden.”

Thiago miskoop? Hij voldeed 33 keer aan de kwaliteitseisen van Brentford

Hoewel het lijkt alsof Brentford FC een miskoop heeft gedaan met Igor Thiago, heeft de Engelse club niet voor niets hun inkomende transferrecord verbroken voor de Braziliaan. Brentford beschikt over een uitgebreide database van maar liefst 85.500 spelers en hanteert zes specifieke criteria voor elke positie.

Honderden gedetailleerde video's worden opgesteld over potentiële doelwitten. Het intensieve scoutingsproces van Brentford is verbluffend, en bij het analyseren van tientallen wedstrijden voldeed Thiago maar liefst 33 keer aan de hoge kwaliteitseisen van Brentford.

Op 22-jarige leeftijd heeft de Braziliaan ook nog aanzienlijke ruimte voor verbetering, wat hem des te aantrekkelijker en interessanter maakt voor de club. Brentford hanteert het 'buy low, sell high'-principe, en het doel is om op lange termijn aanzienlijke winst te behalen uit deze deal.

Dure ruziemaker die voor drie loopt

Het Nieuwsblad vroeg aan Maxim De Cuyper of hij als clubleider 37 miljoen zou betalen voor Thiago. “Ja. Hij is jong, snel, krachtig, kan een bal bij houden, een goal maken. Ik zie het echt in hem. Het is een cadeau om hem in de ploeg te hebben. Hij loopt voor drie, hè.”

Patrick Goots stelt in HUMO vast dat Thiago geen Braziliaanse voetjes heeft, maar dat hij niet zo slecht is als we in het begin dachten. “Gaandeweg is hij toch een betere voetballer geworden. Dat moeten we hem nageven. Maar hij zal zich moeten bewijzen.”

Olivier Deschacht tipt in hetzelfde weekblad dat Thiago zelfs dé man van de play-offs zou kunnen worden. “Je hebt spitsen die kansen missen, en je hebt spitsen die zelfs geen kansen creëren. Dat vind ik erger, zo iemand zet ik uit de ploeg. Thiago laat ik altijd staan”, aldus de oud-verdediger van Anderlecht.

“Hij zorgt de hele tijd voor oorlog - en als hem zélf niets lukt, maakt hij zo ruimte voor zijn ploegmaats. Over Thiago's kansen in Engeland heb ik mijn twijfels, maar ik vind hem een goede spits voor België. En Thiago vind ik meer een ruziemaker. Hij duikt overal op - ook dat zie ik graag.”

Zal Thiago slagen in de Premier League?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

30
30
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

65
65
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

16
16
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

119
119
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

120
120
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

23
23
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

112
112
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

202
202
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

54
54
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

182
182
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

186
186
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

264
264
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

410
410
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

573
573
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

148
148
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

226
226
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

306
306
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

580
580
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws