‘Ruziemaker’ Club Brugge gaat compleet over de schreef

1503 stemmen
‘Ruziemaker’ Club Brugge gaat compleet over de schreef

Igor Thiago presteert de laatste tijd ondermaats, met een lange droogte aan doelpunten sinds januari en een aanzienlijke afname in zijn effectiviteit voor het doel. Critici stellen vraagtekens bij of zijn prestaties zijn forse prijskaartje van 37 miljoen euro rechtvaardigen.

Hoewel sommigen zijn bijdragen aan het spel van Club Brugge erkennen, Olivier Deschacht noemt hem bijvoorbeeld op een positieve manier een ‘ruziemaker’, betogen anderen dat zijn gebrek aan doelpunten problematisch is voor een speler van zijn kaliber en prijs.

LEES OOK: Hevige commotie na toptransfer Club: "Begrijp er níéts van"

Thiago’s kanon zwijgt sinds 30 januari: 18 kansen, slechts 3 pogingen op doel

Igor Thiago heeft de laatste tijd grote moeite om zijn ritme te vinden. Na een indrukwekkende reeks van 18 doelpunten in 12 wedstrijden in de laatste maanden van 2023, lijkt de Braziliaan sinds januari op zoek naar zijn beste vorm.

De 22-jarige heeft sinds 30 januari zijn laatste doelpunt gescoord en ondanks een verwacht aantal doelpunten van 3,35 staat hij al 9 opeenvolgende wedstrijden droog. In die periode heeft hij 18 kansen gehad om te scoren, maar slechts 3 schoten belandden tussen de palen.

Thiago mist de laatste tijd grote kansen en dat is niet wat je mag verwachten van een spits van 37 miljoen euro. “Je vraagt je af of die van Brentford echt niets anders kunnen vinden voor 37 miljoen”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

“Thiago, 37 miljoen, kom zeg! Dan waren wij er in onze tijd vijftig waard!”, zei voormalig Club Brugge speler Julien Cools aan Het Nieuwsblad. Aad de Mos omschreef hem als "een halfje" in de Krant van West-Vlaanderen en zei dat de Braziliaan "natuurlijk" geen 37 miljoen waard is.

Thiago presteert dramatischer dan begin dit seizoen

Net zoals aan het begin van het seizoen lijkt Igor Thiago weer vaker de bal op knullige wijze te verliezen en oogt hij onbeholpen met de bal aan zijn voet. Zijn gemiste kansen voor het doel zijn terug, wat de huidige situatie nog dramatischer lijkt te maken dan tijdens zijn tegenvallende start van het seizoen.

Aan de andere kant blijft Thiago een waardevolle kracht in het spel van Club Brugge, ondanks zijn huidige problemen voor het doel. Hij kan nog steeds dienen als een nuttige breekijzer en werkt zich altijd te pletter op het veld.

Met zijn vermogen om de bal vast te houden, is de Braziliaan een waardevol aanspeelpunt wanneer het team onder druk staat. Desondanks blijft de kritiek op Thiago aanhouden, wat doet denken aan de negatieve commentaren van eerder dit seizoen.

“Hij heeft echt wel nog veel mankementen. Zijn werkkracht en zijn teamspirit maken veel goed”, zei Marc Degryse.

Thiago met het hoofd in de Premier League en met de benen in de Jupiler Pro League

Na zijn recordtransfer naar Brentford FC blijft Igor Thiago hard werken en toegewijd, zowel op als naast het veld. Hoewel er soms gemor vanaf de tribunes te horen is, blijft Thiago gefocust op zijn spel.

Tomasz Radzinski beschouwt de verkoop van Thiago als een gouden zet voor Club Brugge. De voormalige Canadese spits is van mening dat Thiago Club Brugge niet naar de titel zou hebben geleid, noch dit seizoen, noch het volgende.

“Met het geld dat Club voor hem heeft gekregen, kunnen ze twee of drie nieuwe spitsen kopen. Topdeal!” zei Radzinski in HUMO.

Arnar Vidarsson vindt dat Brentford te veel geld betaalde voor een speler die nog niet heeft bevestigd in België. De IJslandse analist betwijfelt of de constructie waarbij Thiago het seizoen bij Club Brugge afmaakt wel ideaal is.

“Is het dan abnormaal dat zijn niveau zakt? Stel je eens voor: met je hoofd zit je al in de Premier League, maar je benen staan nog in de Jupiler Pro League. Onbewust gaan je geest en lichaam in de spaarstand, want je wilt niet geblesseerd raken", zei Vidarsson.

"Dan is het om zeep: wie zich inhoudt, begint te falen. In de Belgische competitie lukt scoren niet op 90 procent van je mogelijkheden.”

Thiago miskoop? Hij voldeed 33 keer aan de kwaliteitseisen van Brentford

Hoewel het lijkt alsof Brentford FC een miskoop heeft gedaan met Igor Thiago, heeft de Engelse club niet voor niets hun inkomende transferrecord verbroken voor de Braziliaan. Brentford beschikt over een uitgebreide database van maar liefst 85.500 spelers en hanteert zes specifieke criteria voor elke positie.

Honderden gedetailleerde video's worden opgesteld over potentiële doelwitten. Het intensieve scoutingsproces van Brentford is verbluffend, en bij het analyseren van tientallen wedstrijden voldeed Thiago maar liefst 33 keer aan de hoge kwaliteitseisen van Brentford.

Op 22-jarige leeftijd heeft de Braziliaan ook nog aanzienlijke ruimte voor verbetering, wat hem des te aantrekkelijker en interessanter maakt voor de club. Brentford hanteert het 'buy low, sell high'-principe, en het doel is om op lange termijn aanzienlijke winst te behalen uit deze deal.

Dure ruziemaker die voor drie loopt

Het Nieuwsblad vroeg aan Maxim De Cuyper of hij als clubleider 37 miljoen zou betalen voor Thiago. “Ja. Hij is jong, snel, krachtig, kan een bal bij houden, een goal maken. Ik zie het echt in hem. Het is een cadeau om hem in de ploeg te hebben. Hij loopt voor drie, hè.”

Patrick Goots stelt in HUMO vast dat Thiago geen Braziliaanse voetjes heeft, maar dat hij niet zo slecht is als we in het begin dachten. “Gaandeweg is hij toch een betere voetballer geworden. Dat moeten we hem nageven. Maar hij zal zich moeten bewijzen.”

Olivier Deschacht tipt in hetzelfde weekblad dat Thiago zelfs dé man van de play-offs zou kunnen worden. “Je hebt spitsen die kansen missen, en je hebt spitsen die zelfs geen kansen creëren. Dat vind ik erger, zo iemand zet ik uit de ploeg. Thiago laat ik altijd staan”, aldus de oud-verdediger van Anderlecht.

“Hij zorgt de hele tijd voor oorlog - en als hem zélf niets lukt, maakt hij zo ruimte voor zijn ploegmaats. Over Thiago's kansen in Engeland heb ik mijn twijfels, maar ik vind hem een goede spits voor België. En Thiago vind ik meer een ruziemaker. Hij duikt overal op - ook dat zie ik graag.”

Zal Thiago slagen in de Premier League?

Meest recent

Van Bommel bondscoach: Vanaken breekt stilte over keuze KBVB

De KBVB heeft voor Mark van Bommel gekozen als opvolger van Rudi Garcia als bondscoach. De weinige ...

4
4
Hevige commotie na toptransfer Club: "Begrijp er níéts van"

Club Brugge heeft zijn nieuwe sterkhouder op het middenveld beet. De Belgische kampioen telde een ...

188
188
Recordtransfer De Cat neemt plots een sensationele wending

Nathan De Cat werd bij Hoffenheim aangekondigd als een toptransfer die tijd zou krijgen om te ...

71
71
'Sibierski laat zich gaan: tot zés (!) extra aanwinsten'

RSC Anderlecht kruist donderdag de degens met PAOK in de derde voorronde van de Europa League. ...

304
304
'Bommetje rond Noa Lang: spraakmakende terugkeer concreet'

Ondanks een degelijke huurbeurt aan Galatasaray, zit een nieuwe kans er vooralsnog niet in voor Noa ...

259
259
Union geeft gouden zege nog weg: dissonant krijgt 3 op 10

Union SG heeft het nagelaten om een goede uitgangspositie te veroveren in de voorrondes van de ...

103
103
Laatste stuiptrekking Infatino? Crisismeeting afgekondigd

Gianni infantino bevindt zich in steeds nauwere schoentjes. Volgens de laatste berichten heeft de ...

98
98
'Anderlecht grijpt nu ook naast Amerikaans toptalent'

De zoektocht naar versterking voor de flanken blijkt voor Anderlecht een werk van lange adem. Het ...

114
114
'KV Mechelen ziet nog goudhaantje vertrekken'

KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en ...

109
109
'Spraakmakende transfer Salah is helemaal rond'

Mohamed Salah zorgde enkele maanden geleden voor een schokgolf door aan te kondigen dat hij deze ...

66
66
Union blijft positief: "Dat biedt perspectief"

Union heeft nog werk aan de winkel als het de league phase van de Champions League wil halen. Het ...

58
58
CL: Domper Lyon, draw tussen volgende Union-tegenstanders

Niet alleen Union kwam dinsdagavond in actie in de derde voorronde van de Champions League. Er ...

69
69
Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

180
180
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

79
79
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

133
133
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

608
608
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

594
594
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

195
195
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

680
680
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

43
43
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

127
127
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

74
74
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

415
415
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

216
216
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

684
684

Meer sportnieuws