Mannaert verklapt hoe Club Brugge superspits misliep

door
Mannaert verklapt hoe Club Brugge superspits misliep

Het einde van een tijdperk. Vincent Mannaert geeft de fakkel door bij Club Brugge en kan terugblikken op een succesvolle passage bij Blauw-Zwart. Samen met Marc Degryse blikt hij terug bij Het Laatste Nieuws.

Mannaert had het onder meer over transfers. Zo realiseerde hij onlangs nog een straffe transfer door Igor Thiago voor 37 miljoen (inclusief alle bonussen) naar Premier League-club Brentford te loodsen. Toch een hoog bedrag als je ziet hoe de Braziliaan nu op zoek is naar zichzelf. 

LEES OOK: Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Hojlund misgelopen

Het was soms hit and miss in de spits bij Club Brugge en af en toe glipte er eens een grote naam door de vingers van Mannaert. Zo verklapt hij dat Rasmus Hojlund bijna van Club Brugge was. "Manchester United betaalde afgelopen zomer 90 miljoen euro voor Rasmus Højlund van Atalanta."

"In augustus 2022 vloog ik samen met onze toenmalige Recruitment Coördinator Kjeld Fort naar Graz om er met Højlund, zijn ouders, en zijn makelaar te praten. Hij speelde toen voor Sturm Graz en we hadden een akkoord bereikt met de club om 13 miljoen euro te betalen."

Atalanta snoepte Hojlund nog af

"Højlund en zijn makelaar vertelden mij dat ook Atalanta geïnteresseerd was, maar toen ik naar België vloog, had ik een goed gevoel", aldus Mannaert. "Twee dagen later belde de makelaar om te melden: ‘Hij gaat toch naar Atalanta.’ Het was al eind augustus, en we hadden absoluut nog een spits nodig. Zo zijn we Yaremchuk gaan halen…"

Een dure paniekaankoop, zo bleek. Yaremchuk - die 17 miljoen kostte - scoorde slechts 6 goals voor Club en speelt momenteel op uitleenbasis voor het Spaanse Valencia. Hij bezorgt het Brugse bestuur momenteel een pak kopzorgen, maar dat zijn zorgen die Mannaert nu aan anderen overlaat.

Was Yaremchuk de grootste fout van Mannaert bij Club?

Meest recent

Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

5
5
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

62
62
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

8
8
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

122
122
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

167
167
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

48
48
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

134
134
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

131
131
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

119
119
De Cat op weg naar Duivels? Grote verrassing lonkt

Het is D-Day voor de Rode Duivels. Om 13u maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de stage in de ...

269
269
Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

93
93
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

234
234
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

78
78
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

136
136
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

34
34
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

102
102
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

62
62
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

184
184
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

225
225
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

80
80
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

165
165
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

553
553
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

379
379
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

45
45
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

127
127

Meer sportnieuws