Mannaert verklapt hoe Club Brugge superspits misliep

door
Mannaert verklapt hoe Club Brugge superspits misliep

Het einde van een tijdperk. Vincent Mannaert geeft de fakkel door bij Club Brugge en kan terugblikken op een succesvolle passage bij Blauw-Zwart. Samen met Marc Degryse blikt hij terug bij Het Laatste Nieuws.

Mannaert had het onder meer over transfers. Zo realiseerde hij onlangs nog een straffe transfer door Igor Thiago voor 37 miljoen (inclusief alle bonussen) naar Premier League-club Brentford te loodsen. Toch een hoog bedrag als je ziet hoe de Braziliaan nu op zoek is naar zichzelf. 

LEES OOK: 'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

Hojlund misgelopen

Het was soms hit and miss in de spits bij Club Brugge en af en toe glipte er eens een grote naam door de vingers van Mannaert. Zo verklapt hij dat Rasmus Hojlund bijna van Club Brugge was. "Manchester United betaalde afgelopen zomer 90 miljoen euro voor Rasmus Højlund van Atalanta."

"In augustus 2022 vloog ik samen met onze toenmalige Recruitment Coördinator Kjeld Fort naar Graz om er met Højlund, zijn ouders, en zijn makelaar te praten. Hij speelde toen voor Sturm Graz en we hadden een akkoord bereikt met de club om 13 miljoen euro te betalen."

Atalanta snoepte Hojlund nog af

"Højlund en zijn makelaar vertelden mij dat ook Atalanta geïnteresseerd was, maar toen ik naar België vloog, had ik een goed gevoel", aldus Mannaert. "Twee dagen later belde de makelaar om te melden: ‘Hij gaat toch naar Atalanta.’ Het was al eind augustus, en we hadden absoluut nog een spits nodig. Zo zijn we Yaremchuk gaan halen…"

Een dure paniekaankoop, zo bleek. Yaremchuk - die 17 miljoen kostte - scoorde slechts 6 goals voor Club en speelt momenteel op uitleenbasis voor het Spaanse Valencia. Hij bezorgt het Brugse bestuur momenteel een pak kopzorgen, maar dat zijn zorgen die Mannaert nu aan anderen overlaat.

Was Yaremchuk de grootste fout van Mannaert bij Club?

Meest recent

'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

182
182
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

55
55
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

47
47
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

284
284
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

57
57
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

191
191
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

228
228
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

452
452
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

121
121
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

22
22
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

155
155
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

488
488
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

46
46
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

104
104
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

123
123
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1254
1254
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

80
80
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

54
54
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

70
70
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

183
183
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

342
342
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

65
65
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

273
273
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

283
283

Meer sportnieuws