Mannaert verklapt hoe Club Brugge superspits misliep

door
Mannaert verklapt hoe Club Brugge superspits misliep

Het einde van een tijdperk. Vincent Mannaert geeft de fakkel door bij Club Brugge en kan terugblikken op een succesvolle passage bij Blauw-Zwart. Samen met Marc Degryse blikt hij terug bij Het Laatste Nieuws.

Mannaert had het onder meer over transfers. Zo realiseerde hij onlangs nog een straffe transfer door Igor Thiago voor 37 miljoen (inclusief alle bonussen) naar Premier League-club Brentford te loodsen. Toch een hoog bedrag als je ziet hoe de Braziliaan nu op zoek is naar zichzelf. 

LEES OOK: 'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Hojlund misgelopen

Het was soms hit and miss in de spits bij Club Brugge en af en toe glipte er eens een grote naam door de vingers van Mannaert. Zo verklapt hij dat Rasmus Hojlund bijna van Club Brugge was. "Manchester United betaalde afgelopen zomer 90 miljoen euro voor Rasmus Højlund van Atalanta."

"In augustus 2022 vloog ik samen met onze toenmalige Recruitment Coördinator Kjeld Fort naar Graz om er met Højlund, zijn ouders, en zijn makelaar te praten. Hij speelde toen voor Sturm Graz en we hadden een akkoord bereikt met de club om 13 miljoen euro te betalen."

Atalanta snoepte Hojlund nog af

"Højlund en zijn makelaar vertelden mij dat ook Atalanta geïnteresseerd was, maar toen ik naar België vloog, had ik een goed gevoel", aldus Mannaert. "Twee dagen later belde de makelaar om te melden: ‘Hij gaat toch naar Atalanta.’ Het was al eind augustus, en we hadden absoluut nog een spits nodig. Zo zijn we Yaremchuk gaan halen…"

Een dure paniekaankoop, zo bleek. Yaremchuk - die 17 miljoen kostte - scoorde slechts 6 goals voor Club en speelt momenteel op uitleenbasis voor het Spaanse Valencia. Hij bezorgt het Brugse bestuur momenteel een pak kopzorgen, maar dat zijn zorgen die Mannaert nu aan anderen overlaat.

Was Yaremchuk de grootste fout van Mannaert bij Club?

Meest recent

Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

10
10
Gheysens speelt solo slim: interne wrevel bij Antwerp

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

3
3
'Renard slaat opnieuw toe: Anderlecht frustreert Brugge'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

95
95
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

283
283
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

29
29
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

181
181
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

199
199
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

44
44
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

133
133
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

422
422
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

156
156
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

110
110
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

192
192
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

101
101
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

210
210
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

150
150
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

54
54
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

99
99
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

367
367
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

100
100
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

412
412
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

41
41
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

100
100
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

119
119
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

90
90

Meer sportnieuws