Mannaert geeft aan hoe hij Thiago aan Brentford verkocht

door
Mannaert geeft aan hoe hij Thiago aan Brentford verkocht

Club Brugge zocht in januari duidelijk naar een berg geld. Blauw-Zwart heeft een zeer dure huishouding en als het geen Champions League haalt, moet het duur verkopen. Igor Thiago werd dan maar verkocht. Voor 37 miljoen euro (inclusief alle bonussen). Vincent Mannaert sprak daarover in Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: 'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Thiago naar Brentford

"We wisten: Brentford had het geld, want ze hadden het bedrag eerder willen betalen voor Nusa. We hadden bovendien moeite met de manier waarop Brentford de deal met Nusa had afgeblazen. Ik heb dat moeten vernemen via de makelaar van Nusa. Toen ik Thiago op tafel gooide, zat Igor in een periode waarin alles lukte — elke bal op doel ging erin. Brentford is nog eens komen kijken naar de bekerwedstrijd in Jan Breydel tegen Union en raakte helemaal overtuigd. Meer en meer clubs — en dus ook Brentford — kijken naar de data van Thiago en zien dat hij hoog scoort in gelopen kilometers, in druk zetten, in high intensity-sprints… En omdat de topspits van Brentford, Ivan Toney, sowieso straks vertrekt naar een topclub, vielen alle puzzelstukjes in elkaar", verklaart hij.

Veel vragen

Toch moeten we daar enkele kritische vragen bij stellen. Als Brentford dan toch die data bekijkt, dan zien ze ook dat Thiago veel grote kansen mist. Daarnaast is hij een speler die zelden scoort tegen de betere clubs, ook in Bulgarije was dat al een item. 

Bovendien is er ook het feit dat Mannaert zélf Thiago voorstelde aan Brentford. Ook een opvallend gegeven, plus het was ook nog eens exact dezelfde som die Brentford eerst voor Nusa wenste te betalen.

Dit transferdossier roept dan ook de nodige vragen op. Zo doken er nadien verhalen op dat die 37 miljoen euro wel héél ruim was genomen. Gaan we het echte gedetailleerde verhaal ooit kennen?

Een vreemd dossier?

Meest recent

Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

27
27
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

39
39
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

72
72
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

64
64
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

161
161
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

207
207
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

541
541
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

32
32
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

203
203
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

61
61
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

798
798
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

314
314
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

121
121
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

153
153
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

372
372
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

51
51
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

135
135
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1785
1785
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

572
572
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

628
628
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

21
21
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

224
224
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

486
486
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

356
356
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

303
303

Meer sportnieuws