Mannaert geeft aan hoe hij Thiago aan Brentford verkocht

door
Mannaert geeft aan hoe hij Thiago aan Brentford verkocht

Club Brugge zocht in januari duidelijk naar een berg geld. Blauw-Zwart heeft een zeer dure huishouding en als het geen Champions League haalt, moet het duur verkopen. Igor Thiago werd dan maar verkocht. Voor 37 miljoen euro (inclusief alle bonussen). Vincent Mannaert sprak daarover in Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Thiago naar Brentford

"We wisten: Brentford had het geld, want ze hadden het bedrag eerder willen betalen voor Nusa. We hadden bovendien moeite met de manier waarop Brentford de deal met Nusa had afgeblazen. Ik heb dat moeten vernemen via de makelaar van Nusa. Toen ik Thiago op tafel gooide, zat Igor in een periode waarin alles lukte — elke bal op doel ging erin. Brentford is nog eens komen kijken naar de bekerwedstrijd in Jan Breydel tegen Union en raakte helemaal overtuigd. Meer en meer clubs — en dus ook Brentford — kijken naar de data van Thiago en zien dat hij hoog scoort in gelopen kilometers, in druk zetten, in high intensity-sprints… En omdat de topspits van Brentford, Ivan Toney, sowieso straks vertrekt naar een topclub, vielen alle puzzelstukjes in elkaar", verklaart hij.

Veel vragen

Toch moeten we daar enkele kritische vragen bij stellen. Als Brentford dan toch die data bekijkt, dan zien ze ook dat Thiago veel grote kansen mist. Daarnaast is hij een speler die zelden scoort tegen de betere clubs, ook in Bulgarije was dat al een item. 

Bovendien is er ook het feit dat Mannaert zélf Thiago voorstelde aan Brentford. Ook een opvallend gegeven, plus het was ook nog eens exact dezelfde som die Brentford eerst voor Nusa wenste te betalen.

Dit transferdossier roept dan ook de nodige vragen op. Zo doken er nadien verhalen op dat die 37 miljoen euro wel héél ruim was genomen. Gaan we het echte gedetailleerde verhaal ooit kennen?

Een vreemd dossier?

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

12
12
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

52
52
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

45
45
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

147
147
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

212
212
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

58
58
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

314
314
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

115
115
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

754
754
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

162
162
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

673
673
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

70
70
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

179
179
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

229
229
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

88
88
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

181
181
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

583
583
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

268
268
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

569
569
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

176
176
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150

Meer sportnieuws