Antwerp FC krijgt carte blanche voor absolute JPL-topper

door
Antwerp FC krijgt carte blanche voor absolute JPL-topper

Antwerp FC krijgt een unieke transferopportuniteit in de Jupiler Pro League. Gaëtan Coucke, de sterk presterende doelman van KV Mechelen, is eind dit seizoen einde contract. Hij heeft nog geen gesprekken gevoerd met Malinwa over zijn toekomst, maar hij ambieert wel een stap hogerop in zijn carrière en staat open voor alle opties.

Vorige zomer toonden Antwerp en Club Brugge interesse in Coucke, als back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. Komende zomer zal Butez zeker vertrekken bij de Great Old, en wordt Senne Lammens doorgeschoven als nummer één, waardoor Coucke een sportief-financieel aantrekkelijke oplossing kan zijn op de Bosuil.

LEES OOK: Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

Gaëtan Coucke: JPL-topper is einde contract

Een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League? Dat predicaat zou zeker van toepassing kunnen zijn op Gaëtan Coucke. Ondanks het dramatisch gestarte seizoen van KV Mechelen weet de doelman wekelijks een hoog niveau te behalen, waarbij hij vooral opvalt met zijn uitstekende positionering.

Coucke staat momenteel op de tweede plaats in het klassement voor prevented goals en vierde bij de clean sheets. Bovendien bevindt hij zich ook in de top tien van beste doelmannen wat betreft het save-percentage.

Da’s een erg sterke prestatie gezien Mechelen een lang tijd dit seizoen tegen de degradatie heeft gevochten. In november heeft hij zelfs voor het eerst onder Domenico Tedesco de preselectie van de Rode Duivels gehaald voor de interlands tegen Servië en Azerbeidzjan.

Helaas behaalde hij uiteindelijk niet de definitieve selectie. Geen verrassing dus dat hij helemaal ­bovenaan de tussenstand 'KV-speler van het seizoen' prijkt. “Coucke groeit seizoen na seizoen, doet het simpelweg goed bij Malinwa”, schreef Het Laatste Nieuws terecht.

Opvallend is dat hij de enige doelman in de Belgische competitie is die aan het einde van dit seizoen een vrije speler wordt. Hierdoor lijkt het onvermijdelijk dat hij hoog op het verlanglijstje van vele clubs zal staan op de transfermarkt.

Coucke stond op de lijst bij Antwerp als back-up voor Butez

Het Nieuwsblad sluit uit dat Gaëtan Coucke deze winter KV Mechelen zal verlaten, maar de doelman kijkt wel de kat uit de boom om na dit seizoen gratis te vertrekken. Malinwa hoopt dat Coucke overweegt zijn contract te verlengen, maar dat lijkt een mission impossible te zijn.

Hoewel er momenteel weinig tot geen interesse lijkt te zijn in de doelman, kan dat snel veranderen volgens Het Laatste Nieuws. “Niet vergeten dat Coucke een paar maanden geleden op de lijst van landskampioen Antwerp stond als back-up voor Jean Butez.”

In een gesprek met Het Nieuwsblad verklaarde Coucke dat hij nog niet rond de tafel heeft gezeten en dat het zijn persoonlijke ambitie is om een stap hogerop te zetten in zijn carrière.

Coucke houdt alle deuren open en dat is met een aflopend contract nog iets makkelijker. “Na vier mooie jaren is dit misschien wel het gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan.”

Coucke ambieert om nummer één te zijn, maar tegen een topclub in België zegt hij niet meteen nee. “Ik probeer alle pistes open te houden en te kijken welke voorstellen in de zomer op mij afkomen. Ook tegen een verlengd verblijf in Mechelen zeg ik bij voorbaat niet neen.”

Spelen bij KV Mechelen of naar een JPL-topclub?

De ambitieuze Gaëtan Coucke zal op zijn 25ste moeten kiezen tussen speelzekerheid bij KV Mechelen of een avontuur bij een topclub, mogelijk als tweede doelman. Hoewel het de bedoeling was om na de reguliere competitie de knoop door te hakken, zijn er nog geen gesprekken geweest.

“De kans dat de Limburger volgend jaar nog de Mechelse kleuren verdedigt, wordt alsmaar kleiner”, schreef Gazet van Antwerpen onlangs.

Het is niet toevallig dat Coucke afgelopen zomer in de belangstelling stond van Antwerp FC en Club Brugge, als potentiële back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. 

De interesse van Antwerp FC zou binnenkort mogelijk weer kunnen oplaaien, aangezien Butez naar verwachting de club aan het einde van dit seizoen zal/moet verlaten, waardoor Senne Lammens de nieuwe nummer één op de Bosuil wordt.

Bovendien is Coucke komende zomer gratis beschikbaar, wat hem extra aantrekkelijk maakt voor Antwerp. De club heeft te maken met liquiditeitsproblemen en staat onder nauwlettend financieel toezicht van de UEFA.

Antwerp moet Coucke halen

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

47
47
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

72
72
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

43
43
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

127
127
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

47
47
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

79
79
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

91
91
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

202
202
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

70
70
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

47
47
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

53
53
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

64
64
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

501
501
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

135
135
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

121
121
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

387
387
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

530
530
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

601
601
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

123
123
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

329
329
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

303
303
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

323
323

Meer sportnieuws