Antwerp FC krijgt carte blanche voor absolute JPL-topper

598 stemmen
Antwerp FC krijgt carte blanche voor absolute JPL-topper

Antwerp FC krijgt een unieke transferopportuniteit in de Jupiler Pro League. Gaëtan Coucke, de sterk presterende doelman van KV Mechelen, is eind dit seizoen einde contract. Hij heeft nog geen gesprekken gevoerd met Malinwa over zijn toekomst, maar hij ambieert wel een stap hogerop in zijn carrière en staat open voor alle opties.

Vorige zomer toonden Antwerp en Club Brugge interesse in Coucke, als back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. Komende zomer zal Butez zeker vertrekken bij de Great Old, en wordt Senne Lammens doorgeschoven als nummer één, waardoor Coucke een sportief-financieel aantrekkelijke oplossing kan zijn op de Bosuil.

LEES OOK: Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Gaëtan Coucke: JPL-topper is einde contract

Een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League? Dat predicaat zou zeker van toepassing kunnen zijn op Gaëtan Coucke. Ondanks het dramatisch gestarte seizoen van KV Mechelen weet de doelman wekelijks een hoog niveau te behalen, waarbij hij vooral opvalt met zijn uitstekende positionering.

Coucke staat momenteel op de tweede plaats in het klassement voor prevented goals en vierde bij de clean sheets. Bovendien bevindt hij zich ook in de top tien van beste doelmannen wat betreft het save-percentage.

Da’s een erg sterke prestatie gezien Mechelen een lang tijd dit seizoen tegen de degradatie heeft gevochten. In november heeft hij zelfs voor het eerst onder Domenico Tedesco de preselectie van de Rode Duivels gehaald voor de interlands tegen Servië en Azerbeidzjan.

Helaas behaalde hij uiteindelijk niet de definitieve selectie. Geen verrassing dus dat hij helemaal ­bovenaan de tussenstand 'KV-speler van het seizoen' prijkt. “Coucke groeit seizoen na seizoen, doet het simpelweg goed bij Malinwa”, schreef Het Laatste Nieuws terecht.

Opvallend is dat hij de enige doelman in de Belgische competitie is die aan het einde van dit seizoen een vrije speler wordt. Hierdoor lijkt het onvermijdelijk dat hij hoog op het verlanglijstje van vele clubs zal staan op de transfermarkt.

Coucke stond op de lijst bij Antwerp als back-up voor Butez

Het Nieuwsblad sluit uit dat Gaëtan Coucke deze winter KV Mechelen zal verlaten, maar de doelman kijkt wel de kat uit de boom om na dit seizoen gratis te vertrekken. Malinwa hoopt dat Coucke overweegt zijn contract te verlengen, maar dat lijkt een mission impossible te zijn.

Hoewel er momenteel weinig tot geen interesse lijkt te zijn in de doelman, kan dat snel veranderen volgens Het Laatste Nieuws. “Niet vergeten dat Coucke een paar maanden geleden op de lijst van landskampioen Antwerp stond als back-up voor Jean Butez.”

In een gesprek met Het Nieuwsblad verklaarde Coucke dat hij nog niet rond de tafel heeft gezeten en dat het zijn persoonlijke ambitie is om een stap hogerop te zetten in zijn carrière.

Coucke houdt alle deuren open en dat is met een aflopend contract nog iets makkelijker. “Na vier mooie jaren is dit misschien wel het gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan.”

Coucke ambieert om nummer één te zijn, maar tegen een topclub in België zegt hij niet meteen nee. “Ik probeer alle pistes open te houden en te kijken welke voorstellen in de zomer op mij afkomen. Ook tegen een verlengd verblijf in Mechelen zeg ik bij voorbaat niet neen.”

Spelen bij KV Mechelen of naar een JPL-topclub?

De ambitieuze Gaëtan Coucke zal op zijn 25ste moeten kiezen tussen speelzekerheid bij KV Mechelen of een avontuur bij een topclub, mogelijk als tweede doelman. Hoewel het de bedoeling was om na de reguliere competitie de knoop door te hakken, zijn er nog geen gesprekken geweest.

“De kans dat de Limburger volgend jaar nog de Mechelse kleuren verdedigt, wordt alsmaar kleiner”, schreef Gazet van Antwerpen onlangs.

Het is niet toevallig dat Coucke afgelopen zomer in de belangstelling stond van Antwerp FC en Club Brugge, als potentiële back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. 

De interesse van Antwerp FC zou binnenkort mogelijk weer kunnen oplaaien, aangezien Butez naar verwachting de club aan het einde van dit seizoen zal/moet verlaten, waardoor Senne Lammens de nieuwe nummer één op de Bosuil wordt.

Bovendien is Coucke komende zomer gratis beschikbaar, wat hem extra aantrekkelijk maakt voor Antwerp. De club heeft te maken met liquiditeitsproblemen en staat onder nauwlettend financieel toezicht van de UEFA.

Antwerp moet Coucke halen

Meest recent

Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

0
0
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

153
153
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

7
7
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

214
214
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

205
205
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

69
69
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

124
124
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

379
379
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

86
86
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

74
74
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

175
175
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

100
100
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

105
105
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

398
398
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

134
134
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

1234
1234
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

75
75
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

60
60
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

109
109
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

250
250
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

181
181
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

416
416
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

339
339
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

510
510

Meer sportnieuws