Antwerp FC krijgt carte blanche voor absolute JPL-topper

door
Antwerp FC krijgt carte blanche voor absolute JPL-topper

Antwerp FC krijgt een unieke transferopportuniteit in de Jupiler Pro League. Gaëtan Coucke, de sterk presterende doelman van KV Mechelen, is eind dit seizoen einde contract. Hij heeft nog geen gesprekken gevoerd met Malinwa over zijn toekomst, maar hij ambieert wel een stap hogerop in zijn carrière en staat open voor alle opties.

Vorige zomer toonden Antwerp en Club Brugge interesse in Coucke, als back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. Komende zomer zal Butez zeker vertrekken bij de Great Old, en wordt Senne Lammens doorgeschoven als nummer één, waardoor Coucke een sportief-financieel aantrekkelijke oplossing kan zijn op de Bosuil.

LEES OOK: Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Gaëtan Coucke: JPL-topper is einde contract

Een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League? Dat predicaat zou zeker van toepassing kunnen zijn op Gaëtan Coucke. Ondanks het dramatisch gestarte seizoen van KV Mechelen weet de doelman wekelijks een hoog niveau te behalen, waarbij hij vooral opvalt met zijn uitstekende positionering.

Coucke staat momenteel op de tweede plaats in het klassement voor prevented goals en vierde bij de clean sheets. Bovendien bevindt hij zich ook in de top tien van beste doelmannen wat betreft het save-percentage.

Da’s een erg sterke prestatie gezien Mechelen een lang tijd dit seizoen tegen de degradatie heeft gevochten. In november heeft hij zelfs voor het eerst onder Domenico Tedesco de preselectie van de Rode Duivels gehaald voor de interlands tegen Servië en Azerbeidzjan.

Helaas behaalde hij uiteindelijk niet de definitieve selectie. Geen verrassing dus dat hij helemaal ­bovenaan de tussenstand 'KV-speler van het seizoen' prijkt. “Coucke groeit seizoen na seizoen, doet het simpelweg goed bij Malinwa”, schreef Het Laatste Nieuws terecht.

Opvallend is dat hij de enige doelman in de Belgische competitie is die aan het einde van dit seizoen een vrije speler wordt. Hierdoor lijkt het onvermijdelijk dat hij hoog op het verlanglijstje van vele clubs zal staan op de transfermarkt.

Coucke stond op de lijst bij Antwerp als back-up voor Butez

Het Nieuwsblad sluit uit dat Gaëtan Coucke deze winter KV Mechelen zal verlaten, maar de doelman kijkt wel de kat uit de boom om na dit seizoen gratis te vertrekken. Malinwa hoopt dat Coucke overweegt zijn contract te verlengen, maar dat lijkt een mission impossible te zijn.

Hoewel er momenteel weinig tot geen interesse lijkt te zijn in de doelman, kan dat snel veranderen volgens Het Laatste Nieuws. “Niet vergeten dat Coucke een paar maanden geleden op de lijst van landskampioen Antwerp stond als back-up voor Jean Butez.”

In een gesprek met Het Nieuwsblad verklaarde Coucke dat hij nog niet rond de tafel heeft gezeten en dat het zijn persoonlijke ambitie is om een stap hogerop te zetten in zijn carrière.

Coucke houdt alle deuren open en dat is met een aflopend contract nog iets makkelijker. “Na vier mooie jaren is dit misschien wel het gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan.”

Coucke ambieert om nummer één te zijn, maar tegen een topclub in België zegt hij niet meteen nee. “Ik probeer alle pistes open te houden en te kijken welke voorstellen in de zomer op mij afkomen. Ook tegen een verlengd verblijf in Mechelen zeg ik bij voorbaat niet neen.”

Spelen bij KV Mechelen of naar een JPL-topclub?

De ambitieuze Gaëtan Coucke zal op zijn 25ste moeten kiezen tussen speelzekerheid bij KV Mechelen of een avontuur bij een topclub, mogelijk als tweede doelman. Hoewel het de bedoeling was om na de reguliere competitie de knoop door te hakken, zijn er nog geen gesprekken geweest.

“De kans dat de Limburger volgend jaar nog de Mechelse kleuren verdedigt, wordt alsmaar kleiner”, schreef Gazet van Antwerpen onlangs.

Het is niet toevallig dat Coucke afgelopen zomer in de belangstelling stond van Antwerp FC en Club Brugge, als potentiële back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. 

De interesse van Antwerp FC zou binnenkort mogelijk weer kunnen oplaaien, aangezien Butez naar verwachting de club aan het einde van dit seizoen zal/moet verlaten, waardoor Senne Lammens de nieuwe nummer één op de Bosuil wordt.

Bovendien is Coucke komende zomer gratis beschikbaar, wat hem extra aantrekkelijk maakt voor Antwerp. De club heeft te maken met liquiditeitsproblemen en staat onder nauwlettend financieel toezicht van de UEFA.

Antwerp moet Coucke halen

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

79
79
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

239
239
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

52
52
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

78
78
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

59
59
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

505
505
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

111
111
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

175
175
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

187
187
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

56
56
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

426
426
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

425
425
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

110
110
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

59
59
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

246
246
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

566
566
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

106
106
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

734
734
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

160
160
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

329
329
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

143
143
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

175
175
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

401
401
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

585
585

Meer sportnieuws