Antwerp FC krijgt carte blanche voor absolute JPL-topper

598 stemmen
Antwerp FC krijgt carte blanche voor absolute JPL-topper

Antwerp FC krijgt een unieke transferopportuniteit in de Jupiler Pro League. Gaëtan Coucke, de sterk presterende doelman van KV Mechelen, is eind dit seizoen einde contract. Hij heeft nog geen gesprekken gevoerd met Malinwa over zijn toekomst, maar hij ambieert wel een stap hogerop in zijn carrière en staat open voor alle opties.

Vorige zomer toonden Antwerp en Club Brugge interesse in Coucke, als back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. Komende zomer zal Butez zeker vertrekken bij de Great Old, en wordt Senne Lammens doorgeschoven als nummer één, waardoor Coucke een sportief-financieel aantrekkelijke oplossing kan zijn op de Bosuil.

LEES OOK: Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Gaëtan Coucke: JPL-topper is einde contract

Een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League? Dat predicaat zou zeker van toepassing kunnen zijn op Gaëtan Coucke. Ondanks het dramatisch gestarte seizoen van KV Mechelen weet de doelman wekelijks een hoog niveau te behalen, waarbij hij vooral opvalt met zijn uitstekende positionering.

Coucke staat momenteel op de tweede plaats in het klassement voor prevented goals en vierde bij de clean sheets. Bovendien bevindt hij zich ook in de top tien van beste doelmannen wat betreft het save-percentage.

Da’s een erg sterke prestatie gezien Mechelen een lang tijd dit seizoen tegen de degradatie heeft gevochten. In november heeft hij zelfs voor het eerst onder Domenico Tedesco de preselectie van de Rode Duivels gehaald voor de interlands tegen Servië en Azerbeidzjan.

Helaas behaalde hij uiteindelijk niet de definitieve selectie. Geen verrassing dus dat hij helemaal ­bovenaan de tussenstand 'KV-speler van het seizoen' prijkt. “Coucke groeit seizoen na seizoen, doet het simpelweg goed bij Malinwa”, schreef Het Laatste Nieuws terecht.

Opvallend is dat hij de enige doelman in de Belgische competitie is die aan het einde van dit seizoen een vrije speler wordt. Hierdoor lijkt het onvermijdelijk dat hij hoog op het verlanglijstje van vele clubs zal staan op de transfermarkt.

Coucke stond op de lijst bij Antwerp als back-up voor Butez

Het Nieuwsblad sluit uit dat Gaëtan Coucke deze winter KV Mechelen zal verlaten, maar de doelman kijkt wel de kat uit de boom om na dit seizoen gratis te vertrekken. Malinwa hoopt dat Coucke overweegt zijn contract te verlengen, maar dat lijkt een mission impossible te zijn.

Hoewel er momenteel weinig tot geen interesse lijkt te zijn in de doelman, kan dat snel veranderen volgens Het Laatste Nieuws. “Niet vergeten dat Coucke een paar maanden geleden op de lijst van landskampioen Antwerp stond als back-up voor Jean Butez.”

In een gesprek met Het Nieuwsblad verklaarde Coucke dat hij nog niet rond de tafel heeft gezeten en dat het zijn persoonlijke ambitie is om een stap hogerop te zetten in zijn carrière.

Coucke houdt alle deuren open en dat is met een aflopend contract nog iets makkelijker. “Na vier mooie jaren is dit misschien wel het gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan.”

Coucke ambieert om nummer één te zijn, maar tegen een topclub in België zegt hij niet meteen nee. “Ik probeer alle pistes open te houden en te kijken welke voorstellen in de zomer op mij afkomen. Ook tegen een verlengd verblijf in Mechelen zeg ik bij voorbaat niet neen.”

Spelen bij KV Mechelen of naar een JPL-topclub?

De ambitieuze Gaëtan Coucke zal op zijn 25ste moeten kiezen tussen speelzekerheid bij KV Mechelen of een avontuur bij een topclub, mogelijk als tweede doelman. Hoewel het de bedoeling was om na de reguliere competitie de knoop door te hakken, zijn er nog geen gesprekken geweest.

“De kans dat de Limburger volgend jaar nog de Mechelse kleuren verdedigt, wordt alsmaar kleiner”, schreef Gazet van Antwerpen onlangs.

Het is niet toevallig dat Coucke afgelopen zomer in de belangstelling stond van Antwerp FC en Club Brugge, als potentiële back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. 

De interesse van Antwerp FC zou binnenkort mogelijk weer kunnen oplaaien, aangezien Butez naar verwachting de club aan het einde van dit seizoen zal/moet verlaten, waardoor Senne Lammens de nieuwe nummer één op de Bosuil wordt.

Bovendien is Coucke komende zomer gratis beschikbaar, wat hem extra aantrekkelijk maakt voor Antwerp. De club heeft te maken met liquiditeitsproblemen en staat onder nauwlettend financieel toezicht van de UEFA.

Antwerp moet Coucke halen

Meest recent

Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

18
18
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

19
19
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

25
25
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

116
116
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

45
45
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

214
214
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

47
47
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

80
80
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

92
92
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

596
596
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

29
29
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

60
60
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

71
71
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

256
256
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

120
120
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

149
149
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

246
246
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

83
83
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

138
138
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

144
144
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

161
161
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

109
109
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

460
460
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

143
143

Meer sportnieuws