Antwerp FC krijgt carte blanche voor absolute JPL-topper

door
Antwerp FC krijgt carte blanche voor absolute JPL-topper

Antwerp FC krijgt een unieke transferopportuniteit in de Jupiler Pro League. Gaëtan Coucke, de sterk presterende doelman van KV Mechelen, is eind dit seizoen einde contract. Hij heeft nog geen gesprekken gevoerd met Malinwa over zijn toekomst, maar hij ambieert wel een stap hogerop in zijn carrière en staat open voor alle opties.

Vorige zomer toonden Antwerp en Club Brugge interesse in Coucke, als back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. Komende zomer zal Butez zeker vertrekken bij de Great Old, en wordt Senne Lammens doorgeschoven als nummer één, waardoor Coucke een sportief-financieel aantrekkelijke oplossing kan zijn op de Bosuil.

LEES OOK: "Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Gaëtan Coucke: JPL-topper is einde contract

Een van de meest ondergewaardeerde doelmannen in de Jupiler Pro League? Dat predicaat zou zeker van toepassing kunnen zijn op Gaëtan Coucke. Ondanks het dramatisch gestarte seizoen van KV Mechelen weet de doelman wekelijks een hoog niveau te behalen, waarbij hij vooral opvalt met zijn uitstekende positionering.

Coucke staat momenteel op de tweede plaats in het klassement voor prevented goals en vierde bij de clean sheets. Bovendien bevindt hij zich ook in de top tien van beste doelmannen wat betreft het save-percentage.

Da’s een erg sterke prestatie gezien Mechelen een lang tijd dit seizoen tegen de degradatie heeft gevochten. In november heeft hij zelfs voor het eerst onder Domenico Tedesco de preselectie van de Rode Duivels gehaald voor de interlands tegen Servië en Azerbeidzjan.

Helaas behaalde hij uiteindelijk niet de definitieve selectie. Geen verrassing dus dat hij helemaal ­bovenaan de tussenstand 'KV-speler van het seizoen' prijkt. “Coucke groeit seizoen na seizoen, doet het simpelweg goed bij Malinwa”, schreef Het Laatste Nieuws terecht.

Opvallend is dat hij de enige doelman in de Belgische competitie is die aan het einde van dit seizoen een vrije speler wordt. Hierdoor lijkt het onvermijdelijk dat hij hoog op het verlanglijstje van vele clubs zal staan op de transfermarkt.

Coucke stond op de lijst bij Antwerp als back-up voor Butez

Het Nieuwsblad sluit uit dat Gaëtan Coucke deze winter KV Mechelen zal verlaten, maar de doelman kijkt wel de kat uit de boom om na dit seizoen gratis te vertrekken. Malinwa hoopt dat Coucke overweegt zijn contract te verlengen, maar dat lijkt een mission impossible te zijn.

Hoewel er momenteel weinig tot geen interesse lijkt te zijn in de doelman, kan dat snel veranderen volgens Het Laatste Nieuws. “Niet vergeten dat Coucke een paar maanden geleden op de lijst van landskampioen Antwerp stond als back-up voor Jean Butez.”

In een gesprek met Het Nieuwsblad verklaarde Coucke dat hij nog niet rond de tafel heeft gezeten en dat het zijn persoonlijke ambitie is om een stap hogerop te zetten in zijn carrière.

Coucke houdt alle deuren open en dat is met een aflopend contract nog iets makkelijker. “Na vier mooie jaren is dit misschien wel het gepaste moment om mijn vleugels uit te slaan.”

Coucke ambieert om nummer één te zijn, maar tegen een topclub in België zegt hij niet meteen nee. “Ik probeer alle pistes open te houden en te kijken welke voorstellen in de zomer op mij afkomen. Ook tegen een verlengd verblijf in Mechelen zeg ik bij voorbaat niet neen.”

Spelen bij KV Mechelen of naar een JPL-topclub?

De ambitieuze Gaëtan Coucke zal op zijn 25ste moeten kiezen tussen speelzekerheid bij KV Mechelen of een avontuur bij een topclub, mogelijk als tweede doelman. Hoewel het de bedoeling was om na de reguliere competitie de knoop door te hakken, zijn er nog geen gesprekken geweest.

“De kans dat de Limburger volgend jaar nog de Mechelse kleuren verdedigt, wordt alsmaar kleiner”, schreef Gazet van Antwerpen onlangs.

Het is niet toevallig dat Coucke afgelopen zomer in de belangstelling stond van Antwerp FC en Club Brugge, als potentiële back-up voor respectievelijk Jean Butez en Simon Mignolet. 

De interesse van Antwerp FC zou binnenkort mogelijk weer kunnen oplaaien, aangezien Butez naar verwachting de club aan het einde van dit seizoen zal/moet verlaten, waardoor Senne Lammens de nieuwe nummer één op de Bosuil wordt.

Bovendien is Coucke komende zomer gratis beschikbaar, wat hem extra aantrekkelijk maakt voor Antwerp. De club heeft te maken met liquiditeitsproblemen en staat onder nauwlettend financieel toezicht van de UEFA.

Antwerp moet Coucke halen

Meest recent

Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

17
17
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

80
80
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

121
121
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

50
50
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

311
311
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

180
180
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

285
285
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

235
235
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

132
132
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

249
249
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

209
209
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

951
951
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

237
237
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

171
171
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1017
1017
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

445
445
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

175
175
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

273
273
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

1058
1058
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

412
412
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

240
240
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

73
73
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

40
40

Meer sportnieuws