Anderlecht staat in rep en roer door radicale omslag

1509
Anderlecht staat in rep en roer door radicale omslag

Anderlecht staat voor een radicale verandering, nu Belfius eind dit seizoen zijn shirtsponsoring stopzet. De club verliest jaarlijks tussen de 2,5 à 5 miljoen euro en moet op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. 

Het lijkt erop dat de nieuwe sponsor geen bank zal zijn, wat een breuk met decennia lange traditie betekent. Sporteconoom Thomas Peeters gelooft echter dat Anderlecht en Club Brugge zich geen zorgen hoeven te maken, gezien hun commerciële aantrekkelijkheid.

Toch wordt de zoektocht bemoeilijkt door het stoppen van gokbedrijven als sponsors, waardoor de concurrentie om nieuwe sponsors toeneemt.

LEES OOK: Anderlecht kampioen? Dit denkt Biancone erover

Anderlecht wil blijven samenwerken met Belfius

Na dit seizoen stopt Belfius zijn sponsoring bij Club Brugge en verlengt het ook het sponsorcontract met Anderlecht niet. Gedurende vijf jaar sierden Belfius en zijn verzekeringsdochters Candriam en DVV het paars-witte shirt, maar volgend seizoen stopt dit.

Dit betekent een financiële uitdaging voor Anderlecht, aangezien de club jaarlijks tussen de 2,5 en 5 miljoen euro ontving via de sponsordeal met Belfius, volgens Het Nieuwsblad.

Na het aflopen van het huidige contract zijn er wellicht andere partnerships mogelijk met de bank, maar deze zullen naar verwachting een (veel) lagere financiële bijdrage en minder visibiliteit bieden.

Vorig jaar gaf Kenneth Bornauw, CEO non-sports van Anderlecht, aan dat Belfius nog steeds wil samenwerken met de club, zij het op een andere manier. “Belfius wil aan onze zijde blijven, dat lijkt mij vanzelfsprekend”, zei Bornauw aan La Province.

Het is ook onzeker of de grootbank zijn naam zal blijven verbinden aan het jeugd- en trainingscomplex 'RSCA Belfius Academy'.

Geen bank meer als shirtsponsor? Traditiebreuk bij Anderlecht

Anderlecht hield goede hoop om andere vormen van samenwerking met Belfius te behouden en bleef in gesprek met de bank. Het is dan ook de bedoeling dat de naam Belfius Academy behouden zou blijven.

DVV en Candriam wisselden elkaar af op de paars-witte shirts in de afgelopen jaren, maar volgend seizoen zal een nieuwe shirtsponsor te zien zijn. Het lijkt waarschijnlijk dat de nieuwe sponsor geen bank zal zijn, wat een breuk met een traditie van enkele decennia zou betekenen.

De eerste shirtsponsor van Anderlecht was Belle-Vue, de geuze gebrouwen door ex-voorzitter Constant Vanden Stock. Daarna speelde Anderlecht jarenlang met de Generale Bank op het shirt, gevolgd door Fortis, BNP Paribas-Fortis, goed voor bijna 40 jaar.

Op dit moment is Anderlecht dus op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. De club zal daarbij haar troeven uitspelen: ze speelt mee voor de titel, het stadion is altijd vol, de hospitality is van hoog niveau en de beleving rondom de wedstrijden is eveneens sterk.

Anderlecht (nog) niet in paniek? Nieuwe sectoren kunnen profiteren

Belfius stopt zijn activiteiten als shirtsponsor van zowel Anderlecht als Club Brugge, omdat de bank van mening is dat voetbal te weinig opbrengt en te duur is qua rendement. In plaats daarvan verlegt Belfius zijn focus naar hockey, een sport die momenteel in België in volle groei is.

Het stoppen van de sponsoring betekent voor Anderlecht een jaarlijks verlies van tussen de 2,5 à 5 miljoen euro, waardoor de club voor een moeilijke en complexe zoektocht naar een nieuwe hoofdsponsor staat.

Volgens sporteconoom Thomas Peeters hoeven Anderlecht en Club Brugge zich echter niet al te veel zorgen te maken. Beide clubs hebben ook na de coronacrisis hun commerciële aantrekkelijkheid weten te behouden.

“Zij zullen nu niet plots in paniek schieten”, zei de sporteconoom eerder aan Het Laatste Nieuws. Het stoppen van gokbedrijven met sponsoren heeft echter een veel grotere impact, en aangezien bijna elke Belgische club op zoek is naar nieuwe sponsors, wordt de vijver steeds kleiner.

Peeters benadrukt dat voetbal nog steeds een van de beste markten is voor bedrijven die hun naamsbekendheid willen vergroten en hun specifieke doelgroep, in dit geval jonge mannen, willen bereiken.

“Voor bepaalde sectoren, zoals brouwerijen, is het hoofdsponsorschap van een voetbalclub vandaag te duur. Zij kunnen straks profiteren van de nood aan nieuwe sponsors om een gunstigere deal te bekomen.”

Zal Anderlecht gemakkelijk een nieuwe hoofdsponsor vinden?

Meest recent

Haaland en Maresca doorbreken stilte na Man City-bom

Manchester City is schuldig bevonden aan meer dan honderd aanklachten voor het verbreken van de ...

3
3
Grote rel door afscheidsmatch Messi: “Een donkere vlek”

Lionel Messi kreeg bij Argentinië nog een afscheidsmatch. De sterspeler liet na het WK weten te ...

12
12
KAA Gent bindt jeugdinternational: volgende stap

KAA Gent geeft veel aandacht aan de jeugdopleiding en de Buffalo’s zetten die lijn verder. Op ...

20
20
Infantino zorgt voor verbijstering: opvallend FIFA-verdict

Na het WK kwam FIFA-baas Gianni Infantino zwaar onder vuur te liggen. De Zwitser wilde de rechten ...

33
33
Eerste evalutie Van Bommel: Mannaert ziet 3 positieve punten

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zit er sinds ...

28
28
Van Bommel getipt: Bundesliga-Belg aast op comeback

Mark van Bommel kan al bij al tevreden terugblikken op zijn eerste vier wedstrijden als bondscoach ...

52
52
Alderweireld emotioneel: “Dat is iets wat ik nog kan verbeteren"

Toby Alderweireld heeft tijdens zijn voetbalcarrière meer meegemaakt dan veel mensen ooit ...

14
14
'Mbappé zorgt voor aardbeving: Real vreest het ergste'

Real Madrid trekt zich zaterdag weer op gang met een topper tegen Villarreal. Daarin heeft de ...

120
120
Vertonghen voor verrassende carrièreswitch: “Die afspraak hebben we”

In de zomer van 2025 zette Jan Vertonghen een punt achter een indrukwekkende spelerscarrière. ...

130
130
'PSV vreest rampscenario: Ruben van Bommel in beeld'

Het zijn enkele zeer bewogen weken geweest voor de familie Van Bommel. Terwijl vader Mark zijn ...

36
36
Anderlecht kampioen? Dit denkt Biancone erover

Komende zomer zal het tien jaar geleden zijn dat Anderlecht nog eens een prijs veroverde. Dat ...

154
154
Lommel moet nog hele poos zonder prijsschutter verder

De Jupiler Pro League komt weer op gang na een pauze van drie weken. In de openingsmatch van de ...

27
27
Mannaert met straffe onthulling: “Zij vroegen mij naar Garcia”

Er is de voorbije maanden alweer heel wat veranderd bij de Belgische voetbalbond. Op het WK werd de ...

105
105
Geduld van Leko is op: drastisch besluit rond 5 Club-spelers

Zaterdag rolt de bal weer in La Louvière, dinsdag wacht Inter alweer in San Siro. Na ...

293
293
'Alarm gaat af: Duivels verliezen volgende toptalent'

De Rode Duivels namen tijdens de voorbije interlands een degelijke start onder nieuwe bondscoach ...

267
267
Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht

De extra lange interlandbreak zit erop en dat betekent dat vanaf dit weekend de focus weer kan op ...

157
157
Straf: Westerlo wachtte 3 jaar op nieuwste goudhaantje

Geen Belgische club waar er in de zomer zoveel veranderd is als bij Westerlo. De Kemphanen lieten ...

65
65
Club krijgt stevige waarschuwing voor nieuwe zeperd

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt, maar het is wachten tot zaterdag eer ...

224
224
Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

683
683
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

188
188
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

215
215
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

136
136
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

145
145
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

359
359
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

95
95

Meer sportnieuws