Anderlecht staat in rep en roer door radicale omslag

1509
Anderlecht staat in rep en roer door radicale omslag

Anderlecht staat voor een radicale verandering, nu Belfius eind dit seizoen zijn shirtsponsoring stopzet. De club verliest jaarlijks tussen de 2,5 à 5 miljoen euro en moet op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. 

Het lijkt erop dat de nieuwe sponsor geen bank zal zijn, wat een breuk met decennia lange traditie betekent. Sporteconoom Thomas Peeters gelooft echter dat Anderlecht en Club Brugge zich geen zorgen hoeven te maken, gezien hun commerciële aantrekkelijkheid.

Toch wordt de zoektocht bemoeilijkt door het stoppen van gokbedrijven als sponsors, waardoor de concurrentie om nieuwe sponsors toeneemt.

LEES OOK: Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

Anderlecht wil blijven samenwerken met Belfius

Na dit seizoen stopt Belfius zijn sponsoring bij Club Brugge en verlengt het ook het sponsorcontract met Anderlecht niet. Gedurende vijf jaar sierden Belfius en zijn verzekeringsdochters Candriam en DVV het paars-witte shirt, maar volgend seizoen stopt dit.

Dit betekent een financiële uitdaging voor Anderlecht, aangezien de club jaarlijks tussen de 2,5 en 5 miljoen euro ontving via de sponsordeal met Belfius, volgens Het Nieuwsblad.

Na het aflopen van het huidige contract zijn er wellicht andere partnerships mogelijk met de bank, maar deze zullen naar verwachting een (veel) lagere financiële bijdrage en minder visibiliteit bieden.

Vorig jaar gaf Kenneth Bornauw, CEO non-sports van Anderlecht, aan dat Belfius nog steeds wil samenwerken met de club, zij het op een andere manier. “Belfius wil aan onze zijde blijven, dat lijkt mij vanzelfsprekend”, zei Bornauw aan La Province.

Het is ook onzeker of de grootbank zijn naam zal blijven verbinden aan het jeugd- en trainingscomplex 'RSCA Belfius Academy'.

Geen bank meer als shirtsponsor? Traditiebreuk bij Anderlecht

Anderlecht hield goede hoop om andere vormen van samenwerking met Belfius te behouden en bleef in gesprek met de bank. Het is dan ook de bedoeling dat de naam Belfius Academy behouden zou blijven.

DVV en Candriam wisselden elkaar af op de paars-witte shirts in de afgelopen jaren, maar volgend seizoen zal een nieuwe shirtsponsor te zien zijn. Het lijkt waarschijnlijk dat de nieuwe sponsor geen bank zal zijn, wat een breuk met een traditie van enkele decennia zou betekenen.

De eerste shirtsponsor van Anderlecht was Belle-Vue, de geuze gebrouwen door ex-voorzitter Constant Vanden Stock. Daarna speelde Anderlecht jarenlang met de Generale Bank op het shirt, gevolgd door Fortis, BNP Paribas-Fortis, goed voor bijna 40 jaar.

Op dit moment is Anderlecht dus op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. De club zal daarbij haar troeven uitspelen: ze speelt mee voor de titel, het stadion is altijd vol, de hospitality is van hoog niveau en de beleving rondom de wedstrijden is eveneens sterk.

Anderlecht (nog) niet in paniek? Nieuwe sectoren kunnen profiteren

Belfius stopt zijn activiteiten als shirtsponsor van zowel Anderlecht als Club Brugge, omdat de bank van mening is dat voetbal te weinig opbrengt en te duur is qua rendement. In plaats daarvan verlegt Belfius zijn focus naar hockey, een sport die momenteel in België in volle groei is.

Het stoppen van de sponsoring betekent voor Anderlecht een jaarlijks verlies van tussen de 2,5 à 5 miljoen euro, waardoor de club voor een moeilijke en complexe zoektocht naar een nieuwe hoofdsponsor staat.

Volgens sporteconoom Thomas Peeters hoeven Anderlecht en Club Brugge zich echter niet al te veel zorgen te maken. Beide clubs hebben ook na de coronacrisis hun commerciële aantrekkelijkheid weten te behouden.

“Zij zullen nu niet plots in paniek schieten”, zei de sporteconoom eerder aan Het Laatste Nieuws. Het stoppen van gokbedrijven met sponsoren heeft echter een veel grotere impact, en aangezien bijna elke Belgische club op zoek is naar nieuwe sponsors, wordt de vijver steeds kleiner.

Peeters benadrukt dat voetbal nog steeds een van de beste markten is voor bedrijven die hun naamsbekendheid willen vergroten en hun specifieke doelgroep, in dit geval jonge mannen, willen bereiken.

“Voor bepaalde sectoren, zoals brouwerijen, is het hoofdsponsorschap van een voetbalclub vandaag te duur. Zij kunnen straks profiteren van de nood aan nieuwe sponsors om een gunstigere deal te bekomen.”

Zal Anderlecht gemakkelijk een nieuwe hoofdsponsor vinden?

Meest recent

Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

14
14
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

51
51
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

18
18
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

90
90
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

31
31
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

194
194
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

35
35
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

201
201
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

146
146
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

418
418
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

20
20
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

257
257
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

385
385
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

313
313
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

354
354
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

192
192
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

357
357
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

376
376
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

361
361
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

219
219
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

664
664
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

570
570
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

190
190
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

149
149
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

151
151

Meer sportnieuws