Anderlecht staat in rep en roer door radicale omslag

1509
Anderlecht staat in rep en roer door radicale omslag

Anderlecht staat voor een radicale verandering, nu Belfius eind dit seizoen zijn shirtsponsoring stopzet. De club verliest jaarlijks tussen de 2,5 à 5 miljoen euro en moet op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. 

Het lijkt erop dat de nieuwe sponsor geen bank zal zijn, wat een breuk met decennia lange traditie betekent. Sporteconoom Thomas Peeters gelooft echter dat Anderlecht en Club Brugge zich geen zorgen hoeven te maken, gezien hun commerciële aantrekkelijkheid.

Toch wordt de zoektocht bemoeilijkt door het stoppen van gokbedrijven als sponsors, waardoor de concurrentie om nieuwe sponsors toeneemt.

LEES OOK: Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Anderlecht wil blijven samenwerken met Belfius

Na dit seizoen stopt Belfius zijn sponsoring bij Club Brugge en verlengt het ook het sponsorcontract met Anderlecht niet. Gedurende vijf jaar sierden Belfius en zijn verzekeringsdochters Candriam en DVV het paars-witte shirt, maar volgend seizoen stopt dit.

Dit betekent een financiële uitdaging voor Anderlecht, aangezien de club jaarlijks tussen de 2,5 en 5 miljoen euro ontving via de sponsordeal met Belfius, volgens Het Nieuwsblad.

Na het aflopen van het huidige contract zijn er wellicht andere partnerships mogelijk met de bank, maar deze zullen naar verwachting een (veel) lagere financiële bijdrage en minder visibiliteit bieden.

Vorig jaar gaf Kenneth Bornauw, CEO non-sports van Anderlecht, aan dat Belfius nog steeds wil samenwerken met de club, zij het op een andere manier. “Belfius wil aan onze zijde blijven, dat lijkt mij vanzelfsprekend”, zei Bornauw aan La Province.

Het is ook onzeker of de grootbank zijn naam zal blijven verbinden aan het jeugd- en trainingscomplex 'RSCA Belfius Academy'.

Geen bank meer als shirtsponsor? Traditiebreuk bij Anderlecht

Anderlecht hield goede hoop om andere vormen van samenwerking met Belfius te behouden en bleef in gesprek met de bank. Het is dan ook de bedoeling dat de naam Belfius Academy behouden zou blijven.

DVV en Candriam wisselden elkaar af op de paars-witte shirts in de afgelopen jaren, maar volgend seizoen zal een nieuwe shirtsponsor te zien zijn. Het lijkt waarschijnlijk dat de nieuwe sponsor geen bank zal zijn, wat een breuk met een traditie van enkele decennia zou betekenen.

De eerste shirtsponsor van Anderlecht was Belle-Vue, de geuze gebrouwen door ex-voorzitter Constant Vanden Stock. Daarna speelde Anderlecht jarenlang met de Generale Bank op het shirt, gevolgd door Fortis, BNP Paribas-Fortis, goed voor bijna 40 jaar.

Op dit moment is Anderlecht dus op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. De club zal daarbij haar troeven uitspelen: ze speelt mee voor de titel, het stadion is altijd vol, de hospitality is van hoog niveau en de beleving rondom de wedstrijden is eveneens sterk.

Anderlecht (nog) niet in paniek? Nieuwe sectoren kunnen profiteren

Belfius stopt zijn activiteiten als shirtsponsor van zowel Anderlecht als Club Brugge, omdat de bank van mening is dat voetbal te weinig opbrengt en te duur is qua rendement. In plaats daarvan verlegt Belfius zijn focus naar hockey, een sport die momenteel in België in volle groei is.

Het stoppen van de sponsoring betekent voor Anderlecht een jaarlijks verlies van tussen de 2,5 à 5 miljoen euro, waardoor de club voor een moeilijke en complexe zoektocht naar een nieuwe hoofdsponsor staat.

Volgens sporteconoom Thomas Peeters hoeven Anderlecht en Club Brugge zich echter niet al te veel zorgen te maken. Beide clubs hebben ook na de coronacrisis hun commerciële aantrekkelijkheid weten te behouden.

“Zij zullen nu niet plots in paniek schieten”, zei de sporteconoom eerder aan Het Laatste Nieuws. Het stoppen van gokbedrijven met sponsoren heeft echter een veel grotere impact, en aangezien bijna elke Belgische club op zoek is naar nieuwe sponsors, wordt de vijver steeds kleiner.

Peeters benadrukt dat voetbal nog steeds een van de beste markten is voor bedrijven die hun naamsbekendheid willen vergroten en hun specifieke doelgroep, in dit geval jonge mannen, willen bereiken.

“Voor bepaalde sectoren, zoals brouwerijen, is het hoofdsponsorschap van een voetbalclub vandaag te duur. Zij kunnen straks profiteren van de nood aan nieuwe sponsors om een gunstigere deal te bekomen.”

Zal Anderlecht gemakkelijk een nieuwe hoofdsponsor vinden?

Meest recent

Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

6
6
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

33
33
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

19
19
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

23
23
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

110
110
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

83
83
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

24
24
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

38
38
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

73
73
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

102
102
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

124
124
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

13
13
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

21
21
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

42
42
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

78
78
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

43
43
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

39
39
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

337
337
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

75
75
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

32
32
Anderlecht verrast door opvallende transfertip voor januari

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

217
217
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

55
55
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

123
123
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

53
53
'Bayern schiet in actie: winterdeal van 90 miljoen'

Bayern München lijkt het de komende weken zonder Vincent Kompany te moeten stellen, terwijl ...

44
44

Meer sportnieuws