Anderlecht staat in rep en roer door radicale omslag

1509
Anderlecht staat in rep en roer door radicale omslag

Anderlecht staat voor een radicale verandering, nu Belfius eind dit seizoen zijn shirtsponsoring stopzet. De club verliest jaarlijks tussen de 2,5 à 5 miljoen euro en moet op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. 

Het lijkt erop dat de nieuwe sponsor geen bank zal zijn, wat een breuk met decennia lange traditie betekent. Sporteconoom Thomas Peeters gelooft echter dat Anderlecht en Club Brugge zich geen zorgen hoeven te maken, gezien hun commerciële aantrekkelijkheid.

Toch wordt de zoektocht bemoeilijkt door het stoppen van gokbedrijven als sponsors, waardoor de concurrentie om nieuwe sponsors toeneemt.

LEES OOK: Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

Anderlecht wil blijven samenwerken met Belfius

Na dit seizoen stopt Belfius zijn sponsoring bij Club Brugge en verlengt het ook het sponsorcontract met Anderlecht niet. Gedurende vijf jaar sierden Belfius en zijn verzekeringsdochters Candriam en DVV het paars-witte shirt, maar volgend seizoen stopt dit.

Dit betekent een financiële uitdaging voor Anderlecht, aangezien de club jaarlijks tussen de 2,5 en 5 miljoen euro ontving via de sponsordeal met Belfius, volgens Het Nieuwsblad.

Na het aflopen van het huidige contract zijn er wellicht andere partnerships mogelijk met de bank, maar deze zullen naar verwachting een (veel) lagere financiële bijdrage en minder visibiliteit bieden.

Vorig jaar gaf Kenneth Bornauw, CEO non-sports van Anderlecht, aan dat Belfius nog steeds wil samenwerken met de club, zij het op een andere manier. “Belfius wil aan onze zijde blijven, dat lijkt mij vanzelfsprekend”, zei Bornauw aan La Province.

Het is ook onzeker of de grootbank zijn naam zal blijven verbinden aan het jeugd- en trainingscomplex 'RSCA Belfius Academy'.

Geen bank meer als shirtsponsor? Traditiebreuk bij Anderlecht

Anderlecht hield goede hoop om andere vormen van samenwerking met Belfius te behouden en bleef in gesprek met de bank. Het is dan ook de bedoeling dat de naam Belfius Academy behouden zou blijven.

DVV en Candriam wisselden elkaar af op de paars-witte shirts in de afgelopen jaren, maar volgend seizoen zal een nieuwe shirtsponsor te zien zijn. Het lijkt waarschijnlijk dat de nieuwe sponsor geen bank zal zijn, wat een breuk met een traditie van enkele decennia zou betekenen.

De eerste shirtsponsor van Anderlecht was Belle-Vue, de geuze gebrouwen door ex-voorzitter Constant Vanden Stock. Daarna speelde Anderlecht jarenlang met de Generale Bank op het shirt, gevolgd door Fortis, BNP Paribas-Fortis, goed voor bijna 40 jaar.

Op dit moment is Anderlecht dus op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. De club zal daarbij haar troeven uitspelen: ze speelt mee voor de titel, het stadion is altijd vol, de hospitality is van hoog niveau en de beleving rondom de wedstrijden is eveneens sterk.

Anderlecht (nog) niet in paniek? Nieuwe sectoren kunnen profiteren

Belfius stopt zijn activiteiten als shirtsponsor van zowel Anderlecht als Club Brugge, omdat de bank van mening is dat voetbal te weinig opbrengt en te duur is qua rendement. In plaats daarvan verlegt Belfius zijn focus naar hockey, een sport die momenteel in België in volle groei is.

Het stoppen van de sponsoring betekent voor Anderlecht een jaarlijks verlies van tussen de 2,5 à 5 miljoen euro, waardoor de club voor een moeilijke en complexe zoektocht naar een nieuwe hoofdsponsor staat.

Volgens sporteconoom Thomas Peeters hoeven Anderlecht en Club Brugge zich echter niet al te veel zorgen te maken. Beide clubs hebben ook na de coronacrisis hun commerciële aantrekkelijkheid weten te behouden.

“Zij zullen nu niet plots in paniek schieten”, zei de sporteconoom eerder aan Het Laatste Nieuws. Het stoppen van gokbedrijven met sponsoren heeft echter een veel grotere impact, en aangezien bijna elke Belgische club op zoek is naar nieuwe sponsors, wordt de vijver steeds kleiner.

Peeters benadrukt dat voetbal nog steeds een van de beste markten is voor bedrijven die hun naamsbekendheid willen vergroten en hun specifieke doelgroep, in dit geval jonge mannen, willen bereiken.

“Voor bepaalde sectoren, zoals brouwerijen, is het hoofdsponsorschap van een voetbalclub vandaag te duur. Zij kunnen straks profiteren van de nood aan nieuwe sponsors om een gunstigere deal te bekomen.”

Zal Anderlecht gemakkelijk een nieuwe hoofdsponsor vinden?

Meest recent

Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

34
34
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

21
21
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

34
34
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

19
19
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

38
38
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

55
55
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

137
137
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

15
15
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

303
303
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

124
124
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

63
63
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

248
248
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

283
283
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

32
32
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

139
139
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

208
208
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

152
152
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

185
185
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

103
103
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

642
642
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

59
59
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

153
153
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

157
157
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

425
425
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

236
236

Meer sportnieuws