Anderlecht staat in rep en roer door radicale omslag

1509
Anderlecht staat in rep en roer door radicale omslag

Anderlecht staat voor een radicale verandering, nu Belfius eind dit seizoen zijn shirtsponsoring stopzet. De club verliest jaarlijks tussen de 2,5 à 5 miljoen euro en moet op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. 

Het lijkt erop dat de nieuwe sponsor geen bank zal zijn, wat een breuk met decennia lange traditie betekent. Sporteconoom Thomas Peeters gelooft echter dat Anderlecht en Club Brugge zich geen zorgen hoeven te maken, gezien hun commerciële aantrekkelijkheid.

Toch wordt de zoektocht bemoeilijkt door het stoppen van gokbedrijven als sponsors, waardoor de concurrentie om nieuwe sponsors toeneemt.

LEES OOK: Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Anderlecht wil blijven samenwerken met Belfius

Na dit seizoen stopt Belfius zijn sponsoring bij Club Brugge en verlengt het ook het sponsorcontract met Anderlecht niet. Gedurende vijf jaar sierden Belfius en zijn verzekeringsdochters Candriam en DVV het paars-witte shirt, maar volgend seizoen stopt dit.

Dit betekent een financiële uitdaging voor Anderlecht, aangezien de club jaarlijks tussen de 2,5 en 5 miljoen euro ontving via de sponsordeal met Belfius, volgens Het Nieuwsblad.

Na het aflopen van het huidige contract zijn er wellicht andere partnerships mogelijk met de bank, maar deze zullen naar verwachting een (veel) lagere financiële bijdrage en minder visibiliteit bieden.

Vorig jaar gaf Kenneth Bornauw, CEO non-sports van Anderlecht, aan dat Belfius nog steeds wil samenwerken met de club, zij het op een andere manier. “Belfius wil aan onze zijde blijven, dat lijkt mij vanzelfsprekend”, zei Bornauw aan La Province.

Het is ook onzeker of de grootbank zijn naam zal blijven verbinden aan het jeugd- en trainingscomplex 'RSCA Belfius Academy'.

Geen bank meer als shirtsponsor? Traditiebreuk bij Anderlecht

Anderlecht hield goede hoop om andere vormen van samenwerking met Belfius te behouden en bleef in gesprek met de bank. Het is dan ook de bedoeling dat de naam Belfius Academy behouden zou blijven.

DVV en Candriam wisselden elkaar af op de paars-witte shirts in de afgelopen jaren, maar volgend seizoen zal een nieuwe shirtsponsor te zien zijn. Het lijkt waarschijnlijk dat de nieuwe sponsor geen bank zal zijn, wat een breuk met een traditie van enkele decennia zou betekenen.

De eerste shirtsponsor van Anderlecht was Belle-Vue, de geuze gebrouwen door ex-voorzitter Constant Vanden Stock. Daarna speelde Anderlecht jarenlang met de Generale Bank op het shirt, gevolgd door Fortis, BNP Paribas-Fortis, goed voor bijna 40 jaar.

Op dit moment is Anderlecht dus op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. De club zal daarbij haar troeven uitspelen: ze speelt mee voor de titel, het stadion is altijd vol, de hospitality is van hoog niveau en de beleving rondom de wedstrijden is eveneens sterk.

Anderlecht (nog) niet in paniek? Nieuwe sectoren kunnen profiteren

Belfius stopt zijn activiteiten als shirtsponsor van zowel Anderlecht als Club Brugge, omdat de bank van mening is dat voetbal te weinig opbrengt en te duur is qua rendement. In plaats daarvan verlegt Belfius zijn focus naar hockey, een sport die momenteel in België in volle groei is.

Het stoppen van de sponsoring betekent voor Anderlecht een jaarlijks verlies van tussen de 2,5 à 5 miljoen euro, waardoor de club voor een moeilijke en complexe zoektocht naar een nieuwe hoofdsponsor staat.

Volgens sporteconoom Thomas Peeters hoeven Anderlecht en Club Brugge zich echter niet al te veel zorgen te maken. Beide clubs hebben ook na de coronacrisis hun commerciële aantrekkelijkheid weten te behouden.

“Zij zullen nu niet plots in paniek schieten”, zei de sporteconoom eerder aan Het Laatste Nieuws. Het stoppen van gokbedrijven met sponsoren heeft echter een veel grotere impact, en aangezien bijna elke Belgische club op zoek is naar nieuwe sponsors, wordt de vijver steeds kleiner.

Peeters benadrukt dat voetbal nog steeds een van de beste markten is voor bedrijven die hun naamsbekendheid willen vergroten en hun specifieke doelgroep, in dit geval jonge mannen, willen bereiken.

“Voor bepaalde sectoren, zoals brouwerijen, is het hoofdsponsorschap van een voetbalclub vandaag te duur. Zij kunnen straks profiteren van de nood aan nieuwe sponsors om een gunstigere deal te bekomen.”

Zal Anderlecht gemakkelijk een nieuwe hoofdsponsor vinden?

Meest recent

Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

28
28
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

93
93
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

89
89
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

71
71
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

85
85
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

74
74
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

17
17
'Vertrek in de maak: Bertaccini zet eerste stap'

Bij Anderlecht waren ze in de zomer zeer druk in de weer. Er streek een volledig elftal aan ...

87
87
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

54
54
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

28
28
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

73
73
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

112
112
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

31
31
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

232
232
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

81
81
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

367
367
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

250
250
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

63
63
Gent-talent speelt geen minuut en stopt als international

Heel wat spelers uit de Belgische competitie hebben zich tijdens de voorbije interlandperiode in de ...

143
143
Union zag topdeal afketsen: extra 'aanwinst' voor Hubert

Anouar Ait El Hadj had gehoopt deze zomer de stap naar een grote Europese competitie te zetten. ...

94
94
Ferrera maakt straffe ambities Patro Eisden bekend

Bij Patro Eisden was het een zeer drukke week. Stijn Stijnen stopte als trainer en gaat verder als ...

66
66
Euvrard looft samenwerking: "We zetten stappen"

Standard speelt dit weekend de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches kunnen die maar ...

128
128
KRC Genk mag ex-speler bedanken voor zomertransfer

KRC Genk betaalde afgelopen zomer tientallen miljoenen euro's om zich te versterken op de ...

163
163
Van WK naar niks: Van Bommel laat Rode Duivel barsten

Deze zomer ging hij nog mee naar het WK. Vier maanden later speelt hij bij de Rode Duivels geen ...

138
138

Meer sportnieuws