"Anderlecht speelt het mooiste voetbal in België"

door

RSC Anderlecht behoort weer tot de Belgische top. De Brusselaars waren al sterk in het laatste jaar van Vincent Kompany, vorig jaar kwam dan een horrorjaar na zijn vertrek en dit seizoen draait het weer goed. Toch is er veel kritiek.

LEES OOK: STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

Anderlecht kampioen?

Anderlecht speelt allerminst het beste voetbal van België. Inzake technisch verzorgd voetbal maakte Anderlecht echter indruk op Ryotaro Ito. Dat verklaarde hij in Het Belang van Limburg.

"Wie kampioen zal worden? Het is de ploeg waar ik het meest van onder de indruk raakte toen we ze bekampten. In een relatief fysieke competitie als de Jupiler Pro League kiezen zij voor verzorgd en technisch voetbal. Het mooiste voetbal, als je het mij vraagt. Union zet daar een heel sterk geheel tegenover, maar ik voorspel toch dat Anderlecht het zal halen”, aldus de Japanner.

STVV bekoort het meest

Aan de Belgische top draait alles vooral om intensiteit. Dat is het modewoord, waar we ondertussen toch al wat van beginnen te walgen. Intensiteit is een basiskwaliteit in het voetbal die er altijd moet zijn. Inzake technisch verzorgd voetbal doet vooral STVV de fans kirren van plezier. Ze spelen een geweldig positiespel, technisch spelen ze zeer verzorgd en met veel diepgang.

De Kanaries zijn een uitzondering in de Jupiler Pro League, waar vooral naar het fysieke vermogen (zeker belangrijk in het moderne voetbal) wordt gekeken. Als voetballiefhebber pur sang kijken we toch liever naar het voetbal dat STVV bij momenten op de mat legt. Al heeft iedereen zijn eigen voorkeur.

Eens met Ito?

Meest recent

Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

47
47
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

22
22
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

77
77
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

62
62
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

67
67
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

97
97
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

48
48
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

14
14
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

41
41
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

17
17
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

154
154
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

135
135
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

84
84
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

151
151
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

280
280
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

258
258
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

63
63
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

121
121
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

222
222
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

138
138
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

198
198
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

194
194
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

429
429
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

370
370
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

189
189

Meer sportnieuws