Club Brugge onderneemt actie na penaltydebacle Thiago

door
Club Brugge onderneemt actie na penaltydebacle Thiago

Met een 1-0 zege tegen PAOK nam Club Brugge een optie op de halve finale van de Conference League, maar achteraf ging het vooral over de gemiste strafschop van Igor Thiago. Een pijnlijke misser die mogelijk niet zonder gevolgen blijft.

Hoewel hier en daar wordt geopperd dat Hans Vanaken zijn verantwoordelijkheid had moeten nemen gaat de vergelijking met Mbaye Diagne, die ooit een penalty opeiste tegen PSG, alleszins niet op. Zowel de aanvoerder als Nicky Hayen lieten namelijk duidelijk verstaan dat Thiago bovenaan de lijst stond.

Thiago penaltyspecialist?

De vraag is nu evenwel of daar dan geen verandering in moet komen. Tenslotte staat Thiago ondertussen reeds een tijdje droog, waardoor de druk op de spits alsmaar toeneemt. Al hoopte Club wellicht dat hij net vertrouwen zou tanken door een bal nog eens vanaf 11 meter tegen de touwen te mogen trappen.

Bovendien blijkt Thiago wel degelijk een specialist, zo concluderen zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws. In zijn carrière miste de 22-jarige Braziliaan, die straks voor 37 miljoen naar Brentford verhuist, voor donderdag slechts één keer in 10 pogingen: tegen RWDM scoorde hij dan nog in de rebound.

Hayen grijpt in

Nog volgens HLN is de perceptie dat Thiago geregeld geluk had bij de omzetting van elfmeters overigens niet helemaal correct, want enkel bij zijn goal tegen Westerlo was er de nodige dosis meeval mee gemoeid. Voor het overige belandde de bal doorgaans gewoon netjes buiten het bereik van de doelman.

Toch overweegt Hayen om actie te ondernemen. "Het lijstje van strafschopnemers, met behalve Thiago en Vanaken tevens Maxim De Cuyper en Andreas Skov Olsen, zal alvast herbekeken worden", aldus de krant, die ervan uitgaat dat Thiago de volgende penalty al zeker niet voor zijn rekening mag nemen.

Wie moet de volgende penalty trappen bij Club Brugge?

Meest recent

Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

2
2
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

24
24
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

36
36
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

21
21
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

75
75
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

135
135
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

336
336
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

255
255
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

244
244
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

201
201
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

166
166
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

142
142
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

91
91
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

279
279
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

443
443
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

179
179
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

219
219
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

297
297
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

482
482
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

278
278
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

93
93
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

906
906
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

252
252
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

278
278
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

247
247

Meer sportnieuws