Club Brugge onderneemt actie na penaltydebacle Thiago

789 stemmen
Club Brugge onderneemt actie na penaltydebacle Thiago

Met een 1-0 zege tegen PAOK nam Club Brugge een optie op de halve finale van de Conference League, maar achteraf ging het vooral over de gemiste strafschop van Igor Thiago. Een pijnlijke misser die mogelijk niet zonder gevolgen blijft.

Hoewel hier en daar wordt geopperd dat Hans Vanaken zijn verantwoordelijkheid had moeten nemen gaat de vergelijking met Mbaye Diagne, die ooit een penalty opeiste tegen PSG, alleszins niet op. Zowel de aanvoerder als Nicky Hayen lieten namelijk duidelijk verstaan dat Thiago bovenaan de lijst stond.

Thiago penaltyspecialist?

De vraag is nu evenwel of daar dan geen verandering in moet komen. Tenslotte staat Thiago ondertussen reeds een tijdje droog, waardoor de druk op de spits alsmaar toeneemt. Al hoopte Club wellicht dat hij net vertrouwen zou tanken door een bal nog eens vanaf 11 meter tegen de touwen te mogen trappen.

Bovendien blijkt Thiago wel degelijk een specialist, zo concluderen zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws. In zijn carrière miste de 22-jarige Braziliaan, die straks voor 37 miljoen naar Brentford verhuist, voor donderdag slechts één keer in 10 pogingen: tegen RWDM scoorde hij dan nog in de rebound.

Hayen grijpt in

Nog volgens HLN is de perceptie dat Thiago geregeld geluk had bij de omzetting van elfmeters overigens niet helemaal correct, want enkel bij zijn goal tegen Westerlo was er de nodige dosis meeval mee gemoeid. Voor het overige belandde de bal doorgaans gewoon netjes buiten het bereik van de doelman.

Toch overweegt Hayen om actie te ondernemen. "Het lijstje van strafschopnemers, met behalve Thiago en Vanaken tevens Maxim De Cuyper en Andreas Skov Olsen, zal alvast herbekeken worden", aldus de krant, die ervan uitgaat dat Thiago de volgende penalty al zeker niet voor zijn rekening mag nemen.

Wie moet de volgende penalty trappen bij Club Brugge?

Meest recent

Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

3
3
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

23
23
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

337
337
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

125
125
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

64
64
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

604
604
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

152
152
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

57
57
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

442
442
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

158
158
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

388
388
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

210
210
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

248
248
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

997
997
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

539
539
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

309
309
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

278
278
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

137
137
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

161
161
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

624
624
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

313
313
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

97
97
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

241
241
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

126
126
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

42
42

Meer sportnieuws