Club Brugge onderneemt actie na penaltydebacle Thiago

door
Club Brugge onderneemt actie na penaltydebacle Thiago

Met een 1-0 zege tegen PAOK nam Club Brugge een optie op de halve finale van de Conference League, maar achteraf ging het vooral over de gemiste strafschop van Igor Thiago. Een pijnlijke misser die mogelijk niet zonder gevolgen blijft.

Hoewel hier en daar wordt geopperd dat Hans Vanaken zijn verantwoordelijkheid had moeten nemen gaat de vergelijking met Mbaye Diagne, die ooit een penalty opeiste tegen PSG, alleszins niet op. Zowel de aanvoerder als Nicky Hayen lieten namelijk duidelijk verstaan dat Thiago bovenaan de lijst stond.

Thiago penaltyspecialist?

De vraag is nu evenwel of daar dan geen verandering in moet komen. Tenslotte staat Thiago ondertussen reeds een tijdje droog, waardoor de druk op de spits alsmaar toeneemt. Al hoopte Club wellicht dat hij net vertrouwen zou tanken door een bal nog eens vanaf 11 meter tegen de touwen te mogen trappen.

Bovendien blijkt Thiago wel degelijk een specialist, zo concluderen zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws. In zijn carrière miste de 22-jarige Braziliaan, die straks voor 37 miljoen naar Brentford verhuist, voor donderdag slechts één keer in 10 pogingen: tegen RWDM scoorde hij dan nog in de rebound.

Hayen grijpt in

Nog volgens HLN is de perceptie dat Thiago geregeld geluk had bij de omzetting van elfmeters overigens niet helemaal correct, want enkel bij zijn goal tegen Westerlo was er de nodige dosis meeval mee gemoeid. Voor het overige belandde de bal doorgaans gewoon netjes buiten het bereik van de doelman.

Toch overweegt Hayen om actie te ondernemen. "Het lijstje van strafschopnemers, met behalve Thiago en Vanaken tevens Maxim De Cuyper en Andreas Skov Olsen, zal alvast herbekeken worden", aldus de krant, die ervan uitgaat dat Thiago de volgende penalty al zeker niet voor zijn rekening mag nemen.

Wie moet de volgende penalty trappen bij Club Brugge?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

37
37
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

41
41
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

83
83
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

202
202
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

244
244
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

131
131
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

105
105
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

267
267
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

15
15
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

85
85
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

88
88
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

209
209
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

110
110
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

64
64
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

85
85
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

175
175
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

39
39
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

172
172
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

33
33
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

164
164
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

260
260
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

76
76
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

349
349
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

237
237
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

196
196

Meer sportnieuws