Club Brugge onderneemt actie na penaltydebacle Thiago

door
Club Brugge onderneemt actie na penaltydebacle Thiago

Met een 1-0 zege tegen PAOK nam Club Brugge een optie op de halve finale van de Conference League, maar achteraf ging het vooral over de gemiste strafschop van Igor Thiago. Een pijnlijke misser die mogelijk niet zonder gevolgen blijft.

Hoewel hier en daar wordt geopperd dat Hans Vanaken zijn verantwoordelijkheid had moeten nemen gaat de vergelijking met Mbaye Diagne, die ooit een penalty opeiste tegen PSG, alleszins niet op. Zowel de aanvoerder als Nicky Hayen lieten namelijk duidelijk verstaan dat Thiago bovenaan de lijst stond.

Thiago penaltyspecialist?

De vraag is nu evenwel of daar dan geen verandering in moet komen. Tenslotte staat Thiago ondertussen reeds een tijdje droog, waardoor de druk op de spits alsmaar toeneemt. Al hoopte Club wellicht dat hij net vertrouwen zou tanken door een bal nog eens vanaf 11 meter tegen de touwen te mogen trappen.

Bovendien blijkt Thiago wel degelijk een specialist, zo concluderen zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws. In zijn carrière miste de 22-jarige Braziliaan, die straks voor 37 miljoen naar Brentford verhuist, voor donderdag slechts één keer in 10 pogingen: tegen RWDM scoorde hij dan nog in de rebound.

Hayen grijpt in

Nog volgens HLN is de perceptie dat Thiago geregeld geluk had bij de omzetting van elfmeters overigens niet helemaal correct, want enkel bij zijn goal tegen Westerlo was er de nodige dosis meeval mee gemoeid. Voor het overige belandde de bal doorgaans gewoon netjes buiten het bereik van de doelman.

Toch overweegt Hayen om actie te ondernemen. "Het lijstje van strafschopnemers, met behalve Thiago en Vanaken tevens Maxim De Cuyper en Andreas Skov Olsen, zal alvast herbekeken worden", aldus de krant, die ervan uitgaat dat Thiago de volgende penalty al zeker niet voor zijn rekening mag nemen.

Wie moet de volgende penalty trappen bij Club Brugge?

Meest recent

Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

35
35
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

66
66
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

272
272
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

330
330
Charai maakt brandhout van zijn team: "Echt slecht"

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

22
22
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

283
283
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

96
96
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

91
91
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

184
184
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

90
90
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

53
53
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

222
222
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

122
122
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

175
175
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

234
234
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

328
328
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

18
18
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

422
422
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

57
57
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

200
200
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

325
325
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

69
69
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

212
212
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

270
270
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

146
146

Meer sportnieuws