Club Brugge onderneemt actie na penaltydebacle Thiago

door
Club Brugge onderneemt actie na penaltydebacle Thiago

Met een 1-0 zege tegen PAOK nam Club Brugge een optie op de halve finale van de Conference League, maar achteraf ging het vooral over de gemiste strafschop van Igor Thiago. Een pijnlijke misser die mogelijk niet zonder gevolgen blijft.

Hoewel hier en daar wordt geopperd dat Hans Vanaken zijn verantwoordelijkheid had moeten nemen gaat de vergelijking met Mbaye Diagne, die ooit een penalty opeiste tegen PSG, alleszins niet op. Zowel de aanvoerder als Nicky Hayen lieten namelijk duidelijk verstaan dat Thiago bovenaan de lijst stond.

Thiago penaltyspecialist?

De vraag is nu evenwel of daar dan geen verandering in moet komen. Tenslotte staat Thiago ondertussen reeds een tijdje droog, waardoor de druk op de spits alsmaar toeneemt. Al hoopte Club wellicht dat hij net vertrouwen zou tanken door een bal nog eens vanaf 11 meter tegen de touwen te mogen trappen.

Bovendien blijkt Thiago wel degelijk een specialist, zo concluderen zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws. In zijn carrière miste de 22-jarige Braziliaan, die straks voor 37 miljoen naar Brentford verhuist, voor donderdag slechts één keer in 10 pogingen: tegen RWDM scoorde hij dan nog in de rebound.

Hayen grijpt in

Nog volgens HLN is de perceptie dat Thiago geregeld geluk had bij de omzetting van elfmeters overigens niet helemaal correct, want enkel bij zijn goal tegen Westerlo was er de nodige dosis meeval mee gemoeid. Voor het overige belandde de bal doorgaans gewoon netjes buiten het bereik van de doelman.

Toch overweegt Hayen om actie te ondernemen. "Het lijstje van strafschopnemers, met behalve Thiago en Vanaken tevens Maxim De Cuyper en Andreas Skov Olsen, zal alvast herbekeken worden", aldus de krant, die ervan uitgaat dat Thiago de volgende penalty al zeker niet voor zijn rekening mag nemen.

Wie moet de volgende penalty trappen bij Club Brugge?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

2
2
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

1
1
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

35
35
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

53
53
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

212
212
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

230
230
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

197
197
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

233
233
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

81
81
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

199
199
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

238
238
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

68
68
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

180
180
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

114
114
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

105
105
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

91
91
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

557
557
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

476
476
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

83
83
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

236
236
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

269
269
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

281
281
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

91
91
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

195
195
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

57
57

Meer sportnieuws