Riemer deelt prikje uit na Burgess-soap: "Blij voor Union"

door
Riemer deelt prikje uit na Burgess-soap:

Zondag staat in het Lotto Park de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union op het programma. Mét ook Christian Burgess, die na een heuse soap dan toch gewoon mag spelen. Tijdens zijn wekelijkse persbabbel liet Brian Riemer zijn licht schijnen op de hele polemiek.

Daarbij moest er de coach van Paars-Wit duidelijk iets van het hart. "Ik vind het moeilijk om het systeem van schorsingen in België te begrijpen. Vooral het feit dat je overal tegen in beroep kan gaan, wat bijvoorbeeld in Engeland niet zo is. Dat maakt het verwarrend voor iedereen", aldus Riemer.

LEES OOK: Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Kritiek op Bondsparket

"Je zet hiermee bepaalde deur open die je liever gesloten houdt. Het laatste wat je wilt is dat mensen zich vragen stellen. Ik denk niet dat er iemand zichzelf een plezier doet met dit systeem. We hebben nood aan duidelijke regels, die iedereen snapt. Het is cruciaal om hier eens naar te kijken."

Riemer verwijst zelfs naar het feit dat zijn eigen speler Zeno Debast geen schorsing kreeg na zijn rode kaart tegen KV Kortrijk om zijn punt te staven. "Zulke zaken zorgen ervoor dat alles onduidelijk en nog moeilijk te managen wordt", besluit de Deen, om vervolgens nog een prikje uit te delen.

Burgess boeit Riemer niet

"Het enige wat mij blij maakt is dat Union, dat blijkbaar vindt dat iedereen tegen hen is, in dit geval nu toch eens iemand gevonden heeft die hen een handje wil helpen", neemt hij niet voor het eerst de buren uit het Dudenpark op de korrel. Een spelletje dat Alexander Blessin niet wil meespelen.

Over de inzetbaarheid van Burgess zelf tot slot bleef Riemer op de vlakte."Het kan mij eerlijk gezegd met alle respect voor hem en Union niet schelen of hij speelt of niet, want dat verandert niks voor ons. We hebben geen geheimen voor mekaar. Ik verwacht sowieso een sterke tegenstander."

Wie zal zondag winnen?

Meest recent

De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

7
7
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

58
58
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

220
220
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

86
86
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

113
113
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

196
196
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

490
490
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

214
214
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

269
269
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

285
285
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

347
347
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

232
232
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

89
89
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

728
728
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

170
170
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

536
536
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

169
169
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

328
328
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

182
182
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

178
178
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

399
399
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

604
604
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

131
131
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

743
743
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

344
344

Meer sportnieuws