Riemer deelt prikje uit na Burgess-soap: "Blij voor Union"

208 stemmen
Riemer deelt prikje uit na Burgess-soap:

Zondag staat in het Lotto Park de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union op het programma. Mét ook Christian Burgess, die na een heuse soap dan toch gewoon mag spelen. Tijdens zijn wekelijkse persbabbel liet Brian Riemer zijn licht schijnen op de hele polemiek.

Daarbij moest er de coach van Paars-Wit duidelijk iets van het hart. "Ik vind het moeilijk om het systeem van schorsingen in België te begrijpen. Vooral het feit dat je overal tegen in beroep kan gaan, wat bijvoorbeeld in Engeland niet zo is. Dat maakt het verwarrend voor iedereen", aldus Riemer.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

Kritiek op Bondsparket

"Je zet hiermee bepaalde deur open die je liever gesloten houdt. Het laatste wat je wilt is dat mensen zich vragen stellen. Ik denk niet dat er iemand zichzelf een plezier doet met dit systeem. We hebben nood aan duidelijke regels, die iedereen snapt. Het is cruciaal om hier eens naar te kijken."

Riemer verwijst zelfs naar het feit dat zijn eigen speler Zeno Debast geen schorsing kreeg na zijn rode kaart tegen KV Kortrijk om zijn punt te staven. "Zulke zaken zorgen ervoor dat alles onduidelijk en nog moeilijk te managen wordt", besluit de Deen, om vervolgens nog een prikje uit te delen.

Burgess boeit Riemer niet

"Het enige wat mij blij maakt is dat Union, dat blijkbaar vindt dat iedereen tegen hen is, in dit geval nu toch eens iemand gevonden heeft die hen een handje wil helpen", neemt hij niet voor het eerst de buren uit het Dudenpark op de korrel. Een spelletje dat Alexander Blessin niet wil meespelen.

Over de inzetbaarheid van Burgess zelf tot slot bleef Riemer op de vlakte."Het kan mij eerlijk gezegd met alle respect voor hem en Union niet schelen of hij speelt of niet, want dat verandert niks voor ons. We hebben geen geheimen voor mekaar. Ik verwacht sowieso een sterke tegenstander."

Wie zal zondag winnen?

Meest recent

'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

5
5
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

14
14
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

94
94
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

365
365
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

129
129
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

58
58
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

113
113
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

34
34
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

657
657
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

116
116
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

124
124
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

90
90
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

448
448
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

389
389
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

415
415
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

255
255
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

371
371
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

709
709
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

525
525
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

45
45
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

279
279
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

824
824
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

73
73
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

378
378
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

477
477

Meer sportnieuws