Hein lyrisch: "Je moet zot zijn om hem uit ploeg te halen"

door
Hein lyrisch:

AA Gent freewheelt voorlopig door de Conference Play-offs. De Buffalo's boekten al twee duidelijke zeges en gaan tegen OH Leuven op zoek naar negen op negen. Hein Vanhaezebrouck ziet één pion uitblinken bij de Oost-Vlamingen.

Vanhaezebrouck kan de laatste tijd rekenen op een uitstekende Omri Gandelman. De Israëliër scoort met de ogen dicht en zit deze play-offs alweer aan drie treffers. Over het hele seizoen klokt hij af op negen goals in de competitie. Een fraai aantal.

LEES OOK: Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Vanhaezebrouck is niet verrast

"Omri Gandelman haalden we omdat hij scorend vermogen heeft", vertelde Vanhaezebrouck op zijn vrijdagse persmoment. "Voor mij was hij een extra middenvelder die in staat was om te infiltreren en op de juiste plaats te staan. Geen basisspeler evenwel want De Sart, Kums en Gerkens hebben meer ervaring."

"Het was ook logisch dat hij wat tijd nodig had om zich aan te passen en zijn ideale rol te vinden binnen ons team. Hij stond vroeger uitzonderlijk wel eens in de spits, maar dat is volgens mij niet de juiste benadering. Toch is het vooral een feit dat hij nu begint te scoren omdat hij ook meer minuten speelt", weet Vanhaezebrouck.

Gandelman was een transfer van de coach

Opvallend: ex-Gent-scout Samuel Cárdenas noemde Gandelman destijds een "transfer van de coach", een pluim die Vanhaezebrouck nu toch mooi op zijn hoed mag steken. Vanhaezebrouck zag Gandelman gestaag groeien.

"Hij heeft geduld moeten hebben, ook met mij want hij mocht ook niet altijd spelen of starten. Daar had ik ook mijn redenen voor. Nu was Sven (Kums, red.) er niet en viel ook Pieter (Gerkens, red.) uit, dus kreeg hij nu zijn kans. Momenteel moet je zot zijn om hem nu uit de ploeg te halen, hoewel die anderen terugkomen en Pieter ook al goed inviel maar dat is voetbal: je moet altijd blijven bevestigen", aldus Vanhaezebrouck.

Is Gandelman de beste speler van Gent momenteel?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

45
45
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

40
40
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

70
70
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

111
111
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

438
438
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

51
51
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

23
23
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

158
158
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

158
158
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

119
119
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

50
50
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

177
177
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

38
38
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

136
136
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

580
580
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

346
346
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

295
295
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

261
261
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

50
50
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

252
252
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

82
82
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

485
485
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

328
328
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

114
114
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

104
104

Meer sportnieuws