Hein lyrisch: "Je moet zot zijn om hem uit ploeg te halen"

406 stemmen
Hein lyrisch:

AA Gent freewheelt voorlopig door de Conference Play-offs. De Buffalo's boekten al twee duidelijke zeges en gaan tegen OH Leuven op zoek naar negen op negen. Hein Vanhaezebrouck ziet één pion uitblinken bij de Oost-Vlamingen.

Vanhaezebrouck kan de laatste tijd rekenen op een uitstekende Omri Gandelman. De Israëliër scoort met de ogen dicht en zit deze play-offs alweer aan drie treffers. Over het hele seizoen klokt hij af op negen goals in de competitie. Een fraai aantal.

LEES OOK: Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

Vanhaezebrouck is niet verrast

"Omri Gandelman haalden we omdat hij scorend vermogen heeft", vertelde Vanhaezebrouck op zijn vrijdagse persmoment. "Voor mij was hij een extra middenvelder die in staat was om te infiltreren en op de juiste plaats te staan. Geen basisspeler evenwel want De Sart, Kums en Gerkens hebben meer ervaring."

"Het was ook logisch dat hij wat tijd nodig had om zich aan te passen en zijn ideale rol te vinden binnen ons team. Hij stond vroeger uitzonderlijk wel eens in de spits, maar dat is volgens mij niet de juiste benadering. Toch is het vooral een feit dat hij nu begint te scoren omdat hij ook meer minuten speelt", weet Vanhaezebrouck.

Gandelman was een transfer van de coach

Opvallend: ex-Gent-scout Samuel Cárdenas noemde Gandelman destijds een "transfer van de coach", een pluim die Vanhaezebrouck nu toch mooi op zijn hoed mag steken. Vanhaezebrouck zag Gandelman gestaag groeien.

"Hij heeft geduld moeten hebben, ook met mij want hij mocht ook niet altijd spelen of starten. Daar had ik ook mijn redenen voor. Nu was Sven (Kums, red.) er niet en viel ook Pieter (Gerkens, red.) uit, dus kreeg hij nu zijn kans. Momenteel moet je zot zijn om hem nu uit de ploeg te halen, hoewel die anderen terugkomen en Pieter ook al goed inviel maar dat is voetbal: je moet altijd blijven bevestigen", aldus Vanhaezebrouck.

🚀

Is Gandelman de beste speler van Gent momenteel?

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

581
581
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

129
129
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

98
98
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

82
82
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

74
74
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

240
240
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

112
112
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

308
308
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

34
34
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

98
98
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

85
85
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

280
280
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

67
67
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

182
182
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

183
183
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

234
234
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

701
701
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

282
282
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

520
520
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

45
45
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

108
108
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

137
137
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

31
31
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

635
635

Meer sportnieuws