Club Brugge en furieuze politie reageren op klacht PAOK

door
Club Brugge en furieuze politie reageren op klacht PAOK

Wat een mooie voetbalavond had moeten worden, mondde uit in spijtige taferelen. Fans van PAOK raakten slaags met de politie, en dat krijgt nog een stevig staartje.

Zo was het tot een confrontatie gekomen tussen de lokale ordediensten en verschillende heethoofden bij de bezoekende supporters. Daarbij viel heel wat materiële schade en raakten ook enkele agenten gewond. Op voorhand werd de Brugse achterban al gewaarschuwd dat ze geen kaarten onderling mochten doorverkopen aan Griekse supporters. Er werd immer gevreesd dat de aanhang van PAOK, die sowieso een bedenkelijke reputatie heeft, met veel meer personen zou afzakken dan dat er voor hun beschikbare kaarten waren. En dat bleek uiteindelijk ook het geval, wat voor de nodige overlast zorgde.

LEES OOK: Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

PAOK legt klacht neer

De Grieken voelen zich zelf echter onheus behandeld. Zo pakte PAOK uit met een statement op de clubwebsite, waarin het aangeeft een klacht neer te leggen bij de UEFA én de Griekse ambassade. "De politie heeft traangas en een waterkanon ingezet tegen supporters die picknickten, en zinloos geweld gebruikt toen onze fans het stadion wilden verlaten. De Belgische politie heeft alle noties van gastvrijheid en veiligheidsnormen genegeerd", klinkt het onder meer. "De fans, waaronder vertegenwoordigers van de Griekse staat en gezinsleden van onze spelers, en 25 leden van PAOK zijn slachtoffer geworden van zinloos geweld."

PAOK eist dan ook dat er enkele 'voorbeeldstraffen' worden uitgesproken en verlangt daarnaast ook een 'morele schadevergoedingen'. Overigens vraagt de Griekse ploeg ook dat Club Brugge de gebeurtenissen veroordeeld in een officiële reactie. "We verwachten ook dat onze collega’s bij Club Brugge het overwegend racistische gedrag van de Belgische politie, die de Grieken per definitie als criminelen hebben behandeld, veroordelen", besluit men. Wordt dus ongetwijfeld nog vervolgd ...

Club Brugge en politie reageren

De Brugse politie reageerde al bij monde van woordvoerdster Lien Depoorter. "We hebben niet willekeurig mensen de toegang tot het stadion ontzegd", vertelt ze aan Het Laatste Nieuws. "Dat sommige mensen met ticket helaas last minute moesten afdruipen, is volledig op conto van de medesupporters zonder ticket die er alles aan deden om met geweld binnen te dringen in het stadion, nog voor de ticketing openging."

"De pogingen om ongeldig in het stadion binnen te dringen, is ook dé reden waarom we de sproeiwagen moesten inzetten. We hebben dus slechts gradueel ‘geweld’ gebruikt, volledig strategisch onderbouwd. En als de Grieken met al het zwerfvuil en ravage die ze achterlieten op de Markt nu warempel beweren dat ze alleen maar braaf een picknick hielden, dan doet dat toch de wenkbrauwen fronsen. De beelden spreken voor zich."

Club Brugge is volgens de genoemde krant volledig akkoord met het statement van Depoorter. Blauw-Zwart geeft daarbij nogmaals aan dat het verschillende malen duidelijk gemaakt heeft dat er niet meer dan 1.500 tickets waren voor de PAOK-fans.

Wie gaat in de fout?

Meest recent

Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

20
20
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

44
44
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

116
116
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

165
165
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

203
203
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

52
52
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

376
376
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

240
240
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

71
71
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

59
59
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

144
144
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

513
513
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

262
262
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

61
61
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

88
88
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

62
62
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

37
37
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

419
419
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

344
344
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

133
133
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

209
209
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

135
135
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

78
78
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

111
111

Meer sportnieuws