Club Brugge en furieuze politie reageren op klacht PAOK

door
Club Brugge en furieuze politie reageren op klacht PAOK

Wat een mooie voetbalavond had moeten worden, mondde uit in spijtige taferelen. Fans van PAOK raakten slaags met de politie, en dat krijgt nog een stevig staartje.

Zo was het tot een confrontatie gekomen tussen de lokale ordediensten en verschillende heethoofden bij de bezoekende supporters. Daarbij viel heel wat materiële schade en raakten ook enkele agenten gewond. Op voorhand werd de Brugse achterban al gewaarschuwd dat ze geen kaarten onderling mochten doorverkopen aan Griekse supporters. Er werd immer gevreesd dat de aanhang van PAOK, die sowieso een bedenkelijke reputatie heeft, met veel meer personen zou afzakken dan dat er voor hun beschikbare kaarten waren. En dat bleek uiteindelijk ook het geval, wat voor de nodige overlast zorgde.

LEES OOK: UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

PAOK legt klacht neer

De Grieken voelen zich zelf echter onheus behandeld. Zo pakte PAOK uit met een statement op de clubwebsite, waarin het aangeeft een klacht neer te leggen bij de UEFA én de Griekse ambassade. "De politie heeft traangas en een waterkanon ingezet tegen supporters die picknickten, en zinloos geweld gebruikt toen onze fans het stadion wilden verlaten. De Belgische politie heeft alle noties van gastvrijheid en veiligheidsnormen genegeerd", klinkt het onder meer. "De fans, waaronder vertegenwoordigers van de Griekse staat en gezinsleden van onze spelers, en 25 leden van PAOK zijn slachtoffer geworden van zinloos geweld."

PAOK eist dan ook dat er enkele 'voorbeeldstraffen' worden uitgesproken en verlangt daarnaast ook een 'morele schadevergoedingen'. Overigens vraagt de Griekse ploeg ook dat Club Brugge de gebeurtenissen veroordeeld in een officiële reactie. "We verwachten ook dat onze collega’s bij Club Brugge het overwegend racistische gedrag van de Belgische politie, die de Grieken per definitie als criminelen hebben behandeld, veroordelen", besluit men. Wordt dus ongetwijfeld nog vervolgd ...

Club Brugge en politie reageren

De Brugse politie reageerde al bij monde van woordvoerdster Lien Depoorter. "We hebben niet willekeurig mensen de toegang tot het stadion ontzegd", vertelt ze aan Het Laatste Nieuws. "Dat sommige mensen met ticket helaas last minute moesten afdruipen, is volledig op conto van de medesupporters zonder ticket die er alles aan deden om met geweld binnen te dringen in het stadion, nog voor de ticketing openging."

"De pogingen om ongeldig in het stadion binnen te dringen, is ook dé reden waarom we de sproeiwagen moesten inzetten. We hebben dus slechts gradueel ‘geweld’ gebruikt, volledig strategisch onderbouwd. En als de Grieken met al het zwerfvuil en ravage die ze achterlieten op de Markt nu warempel beweren dat ze alleen maar braaf een picknick hielden, dan doet dat toch de wenkbrauwen fronsen. De beelden spreken voor zich."

Club Brugge is volgens de genoemde krant volledig akkoord met het statement van Depoorter. Blauw-Zwart geeft daarbij nogmaals aan dat het verschillende malen duidelijk gemaakt heeft dat er niet meer dan 1.500 tickets waren voor de PAOK-fans.

Wie gaat in de fout?

Meest recent

'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

0
0
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

363
363
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

19
19
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

16
16
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

94
94
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

52
52
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

215
215
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

122
122
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

208
208
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

78
78
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

198
198
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

387
387
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

400
400
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

190
190
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

215
215
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

116
116
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

327
327
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

727
727
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

213
213
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

181
181
'Lammens grijnst: United dropte heuse transferbom'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

159
159
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

343
343
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

363
363
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

39
39
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

304
304

Meer sportnieuws