Club Brugge en furieuze politie reageren op klacht PAOK

door
Club Brugge en furieuze politie reageren op klacht PAOK

Wat een mooie voetbalavond had moeten worden, mondde uit in spijtige taferelen. Fans van PAOK raakten slaags met de politie, en dat krijgt nog een stevig staartje.

Zo was het tot een confrontatie gekomen tussen de lokale ordediensten en verschillende heethoofden bij de bezoekende supporters. Daarbij viel heel wat materiële schade en raakten ook enkele agenten gewond. Op voorhand werd de Brugse achterban al gewaarschuwd dat ze geen kaarten onderling mochten doorverkopen aan Griekse supporters. Er werd immer gevreesd dat de aanhang van PAOK, die sowieso een bedenkelijke reputatie heeft, met veel meer personen zou afzakken dan dat er voor hun beschikbare kaarten waren. En dat bleek uiteindelijk ook het geval, wat voor de nodige overlast zorgde.

LEES OOK: Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

PAOK legt klacht neer

De Grieken voelen zich zelf echter onheus behandeld. Zo pakte PAOK uit met een statement op de clubwebsite, waarin het aangeeft een klacht neer te leggen bij de UEFA én de Griekse ambassade. "De politie heeft traangas en een waterkanon ingezet tegen supporters die picknickten, en zinloos geweld gebruikt toen onze fans het stadion wilden verlaten. De Belgische politie heeft alle noties van gastvrijheid en veiligheidsnormen genegeerd", klinkt het onder meer. "De fans, waaronder vertegenwoordigers van de Griekse staat en gezinsleden van onze spelers, en 25 leden van PAOK zijn slachtoffer geworden van zinloos geweld."

PAOK eist dan ook dat er enkele 'voorbeeldstraffen' worden uitgesproken en verlangt daarnaast ook een 'morele schadevergoedingen'. Overigens vraagt de Griekse ploeg ook dat Club Brugge de gebeurtenissen veroordeeld in een officiële reactie. "We verwachten ook dat onze collega’s bij Club Brugge het overwegend racistische gedrag van de Belgische politie, die de Grieken per definitie als criminelen hebben behandeld, veroordelen", besluit men. Wordt dus ongetwijfeld nog vervolgd ...

Club Brugge en politie reageren

De Brugse politie reageerde al bij monde van woordvoerdster Lien Depoorter. "We hebben niet willekeurig mensen de toegang tot het stadion ontzegd", vertelt ze aan Het Laatste Nieuws. "Dat sommige mensen met ticket helaas last minute moesten afdruipen, is volledig op conto van de medesupporters zonder ticket die er alles aan deden om met geweld binnen te dringen in het stadion, nog voor de ticketing openging."

"De pogingen om ongeldig in het stadion binnen te dringen, is ook dé reden waarom we de sproeiwagen moesten inzetten. We hebben dus slechts gradueel ‘geweld’ gebruikt, volledig strategisch onderbouwd. En als de Grieken met al het zwerfvuil en ravage die ze achterlieten op de Markt nu warempel beweren dat ze alleen maar braaf een picknick hielden, dan doet dat toch de wenkbrauwen fronsen. De beelden spreken voor zich."

Club Brugge is volgens de genoemde krant volledig akkoord met het statement van Depoorter. Blauw-Zwart geeft daarbij nogmaals aan dat het verschillende malen duidelijk gemaakt heeft dat er niet meer dan 1.500 tickets waren voor de PAOK-fans.

Wie gaat in de fout?

Meest recent

Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

65
65
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

70
70
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

133
133
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

26
26
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

143
143
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

234
234
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

76
76
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

157
157
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

122
122
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

212
212
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

143
143
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

316
316
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

234
234
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

153
153
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

57
57
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

38
38
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

137
137
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

144
144
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

261
261
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

132
132
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

172
172
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

173
173
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

588
588
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

198
198

Meer sportnieuws