Club Brugge en furieuze politie reageren op klacht PAOK

671
Club Brugge en furieuze politie reageren op klacht PAOK

Wat een mooie voetbalavond had moeten worden, mondde uit in spijtige taferelen. Fans van PAOK raakten slaags met de politie, en dat krijgt nog een stevig staartje.

Zo was het tot een confrontatie gekomen tussen de lokale ordediensten en verschillende heethoofden bij de bezoekende supporters. Daarbij viel heel wat materiële schade en raakten ook enkele agenten gewond. Op voorhand werd de Brugse achterban al gewaarschuwd dat ze geen kaarten onderling mochten doorverkopen aan Griekse supporters. Er werd immer gevreesd dat de aanhang van PAOK, die sowieso een bedenkelijke reputatie heeft, met veel meer personen zou afzakken dan dat er voor hun beschikbare kaarten waren. En dat bleek uiteindelijk ook het geval, wat voor de nodige overlast zorgde.

LEES OOK: STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

PAOK legt klacht neer

De Grieken voelen zich zelf echter onheus behandeld. Zo pakte PAOK uit met een statement op de clubwebsite, waarin het aangeeft een klacht neer te leggen bij de UEFA én de Griekse ambassade. "De politie heeft traangas en een waterkanon ingezet tegen supporters die picknickten, en zinloos geweld gebruikt toen onze fans het stadion wilden verlaten. De Belgische politie heeft alle noties van gastvrijheid en veiligheidsnormen genegeerd", klinkt het onder meer. "De fans, waaronder vertegenwoordigers van de Griekse staat en gezinsleden van onze spelers, en 25 leden van PAOK zijn slachtoffer geworden van zinloos geweld."

PAOK eist dan ook dat er enkele 'voorbeeldstraffen' worden uitgesproken en verlangt daarnaast ook een 'morele schadevergoedingen'. Overigens vraagt de Griekse ploeg ook dat Club Brugge de gebeurtenissen veroordeeld in een officiële reactie. "We verwachten ook dat onze collega’s bij Club Brugge het overwegend racistische gedrag van de Belgische politie, die de Grieken per definitie als criminelen hebben behandeld, veroordelen", besluit men. Wordt dus ongetwijfeld nog vervolgd ...

Club Brugge en politie reageren

De Brugse politie reageerde al bij monde van woordvoerdster Lien Depoorter. "We hebben niet willekeurig mensen de toegang tot het stadion ontzegd", vertelt ze aan Het Laatste Nieuws. "Dat sommige mensen met ticket helaas last minute moesten afdruipen, is volledig op conto van de medesupporters zonder ticket die er alles aan deden om met geweld binnen te dringen in het stadion, nog voor de ticketing openging."

"De pogingen om ongeldig in het stadion binnen te dringen, is ook dé reden waarom we de sproeiwagen moesten inzetten. We hebben dus slechts gradueel ‘geweld’ gebruikt, volledig strategisch onderbouwd. En als de Grieken met al het zwerfvuil en ravage die ze achterlieten op de Markt nu warempel beweren dat ze alleen maar braaf een picknick hielden, dan doet dat toch de wenkbrauwen fronsen. De beelden spreken voor zich."

Club Brugge is volgens de genoemde krant volledig akkoord met het statement van Depoorter. Blauw-Zwart geeft daarbij nogmaals aan dat het verschillende malen duidelijk gemaakt heeft dat er niet meer dan 1.500 tickets waren voor de PAOK-fans.

Wie gaat in de fout?

Meest recent

Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

7
7
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

12
12
PSV legt zeer knappe financiële cijfers voor

PSV is al vele jaren de nummer één in Nederland en de club wil dat ook blijven. Er ...

10
10
"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

81
81
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

54
54
Ronaldo-statement zindert na: "Niet uit te leggen"

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

37
37
Onverwachte Duivel eist basisplaats op: "Ongelooflijke speler"

Een aantal Rode Duivels heeft serieus indruk gemaakt tijdens het voorbije vierluik. Zo werden met ...

95
95
'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Nu de interland-periode erop zit, mag ook RSC Anderlecht zijn internationals terug verwelkomen. En ...

216
216
"Grootste teleurstelling" - Waalse pers boort Duivel de grond in

Het eerste interland-luik onder Mark van Bommel zit er weeral op. De nederlagen tegen Frankrijk ...

343
343
Nieuwe naam voor Van Bommel: grote uitblinker Jonge Duivels

De nationale beloften hebben zich rechtstreeks geplaatst voor het EK U21 van komende zomer. Ze deden ...

284
284
Eigen ploegmaat slaat terug: Godts compleet vernederd

Mika Godts vindt zichzelf even goed als een ploegmaat van hem bij PSG. "Ik heb dezelfde kwaliteiten ...

224
224
Kippenvel! Messi schittert in emotioneel Argentijns afscheid

Dinsdagnacht is een einde gekomen aan één van de mooiste hoofdstukken uit de moderne ...

94
94
Grote lichtpunten bij Duivels: "Over zes weken andere speler"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

285
285
Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

42
42
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

151
151
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

71
71
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

105
105
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

134
134
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

64
64
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

216
216
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

160
160
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

145
145
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

52
52
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

190
190
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

29
29

Meer sportnieuws