Club Brugge en furieuze politie reageren op klacht PAOK

door
Club Brugge en furieuze politie reageren op klacht PAOK

Wat een mooie voetbalavond had moeten worden, mondde uit in spijtige taferelen. Fans van PAOK raakten slaags met de politie, en dat krijgt nog een stevig staartje.

Zo was het tot een confrontatie gekomen tussen de lokale ordediensten en verschillende heethoofden bij de bezoekende supporters. Daarbij viel heel wat materiële schade en raakten ook enkele agenten gewond. Op voorhand werd de Brugse achterban al gewaarschuwd dat ze geen kaarten onderling mochten doorverkopen aan Griekse supporters. Er werd immer gevreesd dat de aanhang van PAOK, die sowieso een bedenkelijke reputatie heeft, met veel meer personen zou afzakken dan dat er voor hun beschikbare kaarten waren. En dat bleek uiteindelijk ook het geval, wat voor de nodige overlast zorgde.

LEES OOK: UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

PAOK legt klacht neer

De Grieken voelen zich zelf echter onheus behandeld. Zo pakte PAOK uit met een statement op de clubwebsite, waarin het aangeeft een klacht neer te leggen bij de UEFA én de Griekse ambassade. "De politie heeft traangas en een waterkanon ingezet tegen supporters die picknickten, en zinloos geweld gebruikt toen onze fans het stadion wilden verlaten. De Belgische politie heeft alle noties van gastvrijheid en veiligheidsnormen genegeerd", klinkt het onder meer. "De fans, waaronder vertegenwoordigers van de Griekse staat en gezinsleden van onze spelers, en 25 leden van PAOK zijn slachtoffer geworden van zinloos geweld."

PAOK eist dan ook dat er enkele 'voorbeeldstraffen' worden uitgesproken en verlangt daarnaast ook een 'morele schadevergoedingen'. Overigens vraagt de Griekse ploeg ook dat Club Brugge de gebeurtenissen veroordeeld in een officiële reactie. "We verwachten ook dat onze collega’s bij Club Brugge het overwegend racistische gedrag van de Belgische politie, die de Grieken per definitie als criminelen hebben behandeld, veroordelen", besluit men. Wordt dus ongetwijfeld nog vervolgd ...

Club Brugge en politie reageren

De Brugse politie reageerde al bij monde van woordvoerdster Lien Depoorter. "We hebben niet willekeurig mensen de toegang tot het stadion ontzegd", vertelt ze aan Het Laatste Nieuws. "Dat sommige mensen met ticket helaas last minute moesten afdruipen, is volledig op conto van de medesupporters zonder ticket die er alles aan deden om met geweld binnen te dringen in het stadion, nog voor de ticketing openging."

"De pogingen om ongeldig in het stadion binnen te dringen, is ook dé reden waarom we de sproeiwagen moesten inzetten. We hebben dus slechts gradueel ‘geweld’ gebruikt, volledig strategisch onderbouwd. En als de Grieken met al het zwerfvuil en ravage die ze achterlieten op de Markt nu warempel beweren dat ze alleen maar braaf een picknick hielden, dan doet dat toch de wenkbrauwen fronsen. De beelden spreken voor zich."

Club Brugge is volgens de genoemde krant volledig akkoord met het statement van Depoorter. Blauw-Zwart geeft daarbij nogmaals aan dat het verschillende malen duidelijk gemaakt heeft dat er niet meer dan 1.500 tickets waren voor de PAOK-fans.

Wie gaat in de fout?

Meest recent

‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

1
1
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

25
25
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

69
69
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

76
76
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

239
239
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

35
35
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

741
741
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

46
46
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

341
341
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

248
248
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

128
128
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

307
307
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

181
181
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

528
528
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

53
53
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

177
177
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

154
154
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

52
52
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

166
166
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

176
176
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

125
125
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

195
195
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

104
104
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

43
43
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

101
101

Meer sportnieuws