Alexandersson waarschuwt KV Kortrijk: "Dan is de vogel gaan vliegen"

273
Alexandersson waarschuwt KV Kortrijk:

KV Kortrijk moet zondag opnieuw aan de bak in de Relegation play-offs. De Kerels ontvangen leider Sporting Charleroi en willen hun eerste driepunter pakken in de nacompetitie. Coach Freyr Alexandersson blikt vooruit.

Op speeldag 1 pakte KVK een punt op het veld van KAS Eupen. De West-Vlamingen openden de score via Davies, maar slikten in het slot nog een zure gelijkmaker van Charles-Cook. Een billijke uitslag voor KVK, dat nu vol aan de bak moet tegen Charleroi.

LEES OOK: Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

Alexandersson onderstreept belang van duel

Coach Freyr Alexandersson is op zijn hoede voor de Zebra's. "Ze voetballen sterk. Zowel als team als individueel en spelen volledig anders dan Eupen", vertelde hij op zijn vrijdagse persbabbel. "Het is een grote ploeg en het was eigenlijk wel een verrassing om te zien dat ze in de play-downs zitten."

Bij een nederlaag is het over, denkt de IJslander. "Als we zondag verliezen van Charleroi, dan scheelt het acht punten met hen. Dan ben ik ook realistisch en weet ik dat die vogel gaan vliegen is", aldus Alexandersson. "Het was mijn ambitie om die tweede plek te behalen met KVK vooraleer ik hier toekwam, dat blijft nog steeds de ambitie."

Kloof tot twee punten brengen

Als KVK wint, dan verkleint het de kloof tot twee punten op de Carolo's. Met dan nog vier speeldagen voor de boeg zou alles open liggen in de degradatiestrijd.

Op de volgende speeldag ontvangt Kortrijk RWDM, dat revanche wil voor de zege die het op speeldag 1 misliep op het veld van Charleroi. Of hoe alle clubs de messen slijpen.

Zal KVK zich redden?

Meest recent

Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

3
3
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

101
101
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

17
17
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

384
384
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

38
38
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

17
17
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

418
418
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

186
186
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

936
936
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

147
147
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

23
23
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

197
197
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

13
13
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

91
91
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

294
294
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

226
226
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

122
122
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

286
286
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

122
122
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

62
62
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

136
136
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

448
448
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

137
137
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

51
51
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

276
276

Meer sportnieuws