Dynamiet op komst: vuurwerk gegarandeerd bij Anderlecht

497
Dynamiet op komst: vuurwerk gegarandeerd bij Anderlecht

Francis Amuzu is terug na een maandenlange blessure en Anderlecht rekent op de spurtbom om het verschil te maken tijdens de Champions' Play-offs. Zijn snelheid en diepgang maken hem een waardevolle troef voor het team.

Amuzu maakt zich klaar om als game changer de wedstrijden te doen kantelen in de belangrijkste wedstrijden van het seizoen.

LEES OOK: Extra wapen voor Anderlecht: groot debuut in aantocht

Francis Amuzu doet Jupiler Pro League beven

Francis Amuzu was vastbesloten om een topseizoen te spelen bij Anderlecht. Hij werkte hard aan zijn verbeterpunten, waarbij hij elke training bijvoorbeeld extra afwerkoefeningen deed met assistent-coach Roel Clement.

In het seizoensbegin liet de tegenstanders in de Jupiler Pro League beven met zijn constante dreiging, snelheid en dribbels. En hij begon eindelijk ook te scoren. Hoewel hij niet altijd een vaste basisplaats had zoals Thorgan Hazard en Anders Dreyer, bewees hij zijn waarde als supersub.

De spurtbom rendeerde soms beter als hij kan ontploffen tegen tegenstanders die al moe zijn. Zo scoorde hij vaak zijn doelpunten als invaller. Begin dit seizoen was hij zelfs de beste (lees: de meest beslissende) invaller in de Belgische competitie.

Riemer houdt van Amuzu want hij is de enige speler in de paars-witte selectie met pure snelheid en een grote mate van diepgang.

Amuzu geopereerd in Londen: mikken op Play-off 1

Na zijn flitsende start van het seizoen kreeg Francis Amuzu te maken met een vervelende blessure, hij sukkelde lange tijd met een vorm van pubalgie die steeds terugkeerde.

Sinds eind september lukte het hem zelfs niet meer om wekelijks wedstrijden te spelen en hij kon niet trainen zoals hij gehoopt had. “Hij heeft pijn als hij op hoge snelheid rent”, zei Brian Riemer. 

Ondanks alle inspanningen van Anderlecht en consultaties met specialisten uit België en Engeland, bleek geen enkele behandeling effectief te zijn. Een operatie leek de enige oplossing, en er werd gevreesd dat zijn seizoen voortijdig ten einde zou zijn.

Amuzu onderging de operatie in januari in Londen, en de prognoses waren gelukkig positiever dan eerst gedacht. Verwacht werd dat hij drie maanden buiten strijd zou zijn, met als beste scenario dat hij weer fit zou zijn voor de belangrijke wedstrijden in de Play-off 1.

“Hij zal een extra optie bieden voor de aanvalslinie wanneer dat er het meest toe doet”, voorspelde Riemer.

Anderlecht heeft spurtbom Amuzu hard gemist

De impact van Francis Amuzu's afwezigheid was duidelijk voelbaar bij Anderlecht tijdens de afgelopen maanden. Als een van de snelste spelers in de Belgische competitie, bezit hij een uniek profiel binnen de paars-witte selectie, door zijn diepgang, pure snelheid en onvoorspelbaarheid.

Zoals Le Soir treffend opmerkte: “Moderniteit gaat niet zonder verticaliteit. Zo is het voetbal geëvolueerd. Zo worden de schijnwerpers overgelaten aan spelers als Amuzu”, schreef de Franstalige krant. 

Brian Riemer streeft naar een snelle omschakeling van zijn ploeg, waarbij ze met weinig balcontacten voor het doel van de tegenstander moeten komen. In deze tactiek is Amuzu van onschatbare waarde.

In januari zocht Anderlecht dan ook naar een speler met een vergelijkbaar profiel om Amuzu's afwezigheid op te vangen. In plaats van een nieuwe aanvaller aan te trekken, kreeg Nilson Angulo meer kansen in het eerste elftal.

Het dynamiet-Amuzu is waardevolle troef voor Anderlecht

Sinds de start van de Champions' Play-offs is Francis Amuzu weer terug op het veld, en Brian Riemer verwelkomde hem met open armen. Als invaller tijdens de matchen tegen Antwerp FC en Club Brugge, bleek de razendsnelle Amuzu een waardevolle troef voor het team.

Hoewel hij nog niet hele wedstrijden kan spelen, kan hij met invalbeurten van 20 à 30 minuten het tij van de wedstrijd doen kantelen. “Hij is een game-changer. Samen met Nilson Angulo is hij de enige in de kern die heel veel diepgang in zijn spel heeft”, zei Riemer.

“Ik zie weer de oude Francis: optimistisch, snel, sterk één tegen één. Hij is bijna een nieuwe aanwinst voor ons.”

In de nacompetitie met zes teams waar de verschillen klein zijn, is Amuzu het perfecte dynamiet. Hij kan een stugge verdediging ontwrichten of volledig profiteren van de ruimte wanneer een tegenstander moet komen om te scoren.

“Hij liet zien dat hij schade kon aanrichten”, zei Brian Riemer, vorig weekend na Amuzu’s invalbeurt tegen Club Brugge.

Kan Amuzu de Champions' Play-offs beslissen?

Meest recent

Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

27
27
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

11
11
Gent-talent speelt geen minuut en stopt als international

Heel wat spelers uit de Belgische competitie hebben zich tijdens de voorbije interlandperiode in de ...

26
26
Union zag topdeal afketsen: extra 'aanwinst' voor Hubert

Anouar Ait El Hadj had gehoopt deze zomer de stap naar een grote Europese competitie te zetten. ...

28
28
Ferrera maakt straffe ambities Patro Eisden bekend

Bij Patro Eisden was het een zeer drukke week. Stijn Stijnen stopte als trainer en gaat verder als ...

31
31
Euvrard looft samenwerking: "We zetten stappen"

Standard speelt dit weekend de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches kunnen die maar ...

67
67
KRC Genk mag ex-speler bedanken voor zomertransfer

KRC Genk betaalde afgelopen zomer tientallen miljoenen euro's om zich te versterken op de ...

92
92
Van WK naar niks: Van Bommel laat Rode Duivel barsten

Deze zomer ging hij nog mee naar het WK. Vier maanden later speelt hij bij de Rode Duivels geen ...

75
75
Nainggolan weigerde transfer: "Ik kan nu ook nog naar daar"

Radja Nainggolan kreeg een disciplinaire sanctie van Stijn Stijnen, maar kan terug spelen bij Patro ...

137
137
Van Bommel zoekt: twee posities waar België problemen heeft

Mark van Bommel is met een zes op twaalf begonnen. Frankrijk was duidelijk veel te sterk. De ...

117
117
Lommel SK ontdekt verrassende uitblinker in JPL

Lommel SK heeft een correcte start van het seizoen achter de rug. De Limburgers nemen het vrijdag op ...

30
30
Albert maakt streng eerste rapport op van Van Bommel

Mark van Bommel wordt in Vlaanderen héél positief benaderd, in Wallonië ligt dat ...

85
85
Extra wapen voor Anderlecht: groot debuut in aantocht

RSC Anderlecht haalde in het slot van de transferperiode nog een waslijst aan nieuwkomers in huis. ...

384
384
'Exodus Man City: gigantisch prijskaartje rond Cherki'

Gezien de draconische sancties die de club boven het hoofd hangt, wordt nadrukkelijk rekening ...

99
99
"Lijkt te traag" - Vanaken fors aangepakt na Duivels-vierluik

Hans Vanaken kreeg in het voorbije vierluik behoorlijk wat minuten van nieuwe bondscoach Mark van ...

373
373
Respect! Ronaldo gaat viraal met reactie op afscheidspost Messi

Lionel Messi heeft dinsdagnacht een grandioos afscheid gekregen als international van ...

99
99
Waanzinnig: Club staat voor duizelingwekkende marathon

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

312
312
Loodzwaar dilemma Van Bommel: WK-titularis uit ploeg gezet?

Nu de interland-break erop zit, kan Mark van Bommel een uitgebreide evaluatie maken van zijn eerste ...

344
344
Drama Dolberg: Ajax-spits krijgt afgrijselijk verdict

Sinds zijn vertrek bij RSC Anderlecht gaat het niet bepaald goed met Kasper Dolberg. En net nu hij ...

71
71
"Kwestie van tijd" - Van Bommel doet straffe Duivels-voorspelling

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

350
350
'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Christos Tzolis. De flankaanvaller viel geblesseerd uit ...

217
217
Onthuld: bizarre aanwezige op crisismeeting Ronaldo

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

124
124
Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

291
291
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

62
62
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

562
562

Meer sportnieuws