Dynamiet op komst: vuurwerk gegarandeerd bij Anderlecht

497 stemmen
Dynamiet op komst: vuurwerk gegarandeerd bij Anderlecht

Francis Amuzu is terug na een maandenlange blessure en Anderlecht rekent op de spurtbom om het verschil te maken tijdens de Champions' Play-offs. Zijn snelheid en diepgang maken hem een waardevolle troef voor het team.

Amuzu maakt zich klaar om als game changer de wedstrijden te doen kantelen in de belangrijkste wedstrijden van het seizoen.

LEES OOK: ‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu doet Jupiler Pro League beven

Francis Amuzu was vastbesloten om een topseizoen te spelen bij Anderlecht. Hij werkte hard aan zijn verbeterpunten, waarbij hij elke training bijvoorbeeld extra afwerkoefeningen deed met assistent-coach Roel Clement.

In het seizoensbegin liet de tegenstanders in de Jupiler Pro League beven met zijn constante dreiging, snelheid en dribbels. En hij begon eindelijk ook te scoren. Hoewel hij niet altijd een vaste basisplaats had zoals Thorgan Hazard en Anders Dreyer, bewees hij zijn waarde als supersub.

De spurtbom rendeerde soms beter als hij kan ontploffen tegen tegenstanders die al moe zijn. Zo scoorde hij vaak zijn doelpunten als invaller. Begin dit seizoen was hij zelfs de beste (lees: de meest beslissende) invaller in de Belgische competitie.

Riemer houdt van Amuzu want hij is de enige speler in de paars-witte selectie met pure snelheid en een grote mate van diepgang.

Amuzu geopereerd in Londen: mikken op Play-off 1

Na zijn flitsende start van het seizoen kreeg Francis Amuzu te maken met een vervelende blessure, hij sukkelde lange tijd met een vorm van pubalgie die steeds terugkeerde.

Sinds eind september lukte het hem zelfs niet meer om wekelijks wedstrijden te spelen en hij kon niet trainen zoals hij gehoopt had. “Hij heeft pijn als hij op hoge snelheid rent”, zei Brian Riemer. 

Ondanks alle inspanningen van Anderlecht en consultaties met specialisten uit België en Engeland, bleek geen enkele behandeling effectief te zijn. Een operatie leek de enige oplossing, en er werd gevreesd dat zijn seizoen voortijdig ten einde zou zijn.

Amuzu onderging de operatie in januari in Londen, en de prognoses waren gelukkig positiever dan eerst gedacht. Verwacht werd dat hij drie maanden buiten strijd zou zijn, met als beste scenario dat hij weer fit zou zijn voor de belangrijke wedstrijden in de Play-off 1.

“Hij zal een extra optie bieden voor de aanvalslinie wanneer dat er het meest toe doet”, voorspelde Riemer.

Anderlecht heeft spurtbom Amuzu hard gemist

De impact van Francis Amuzu's afwezigheid was duidelijk voelbaar bij Anderlecht tijdens de afgelopen maanden. Als een van de snelste spelers in de Belgische competitie, bezit hij een uniek profiel binnen de paars-witte selectie, door zijn diepgang, pure snelheid en onvoorspelbaarheid.

Zoals Le Soir treffend opmerkte: “Moderniteit gaat niet zonder verticaliteit. Zo is het voetbal geëvolueerd. Zo worden de schijnwerpers overgelaten aan spelers als Amuzu”, schreef de Franstalige krant. 

Brian Riemer streeft naar een snelle omschakeling van zijn ploeg, waarbij ze met weinig balcontacten voor het doel van de tegenstander moeten komen. In deze tactiek is Amuzu van onschatbare waarde.

In januari zocht Anderlecht dan ook naar een speler met een vergelijkbaar profiel om Amuzu's afwezigheid op te vangen. In plaats van een nieuwe aanvaller aan te trekken, kreeg Nilson Angulo meer kansen in het eerste elftal.

Het dynamiet-Amuzu is waardevolle troef voor Anderlecht

Sinds de start van de Champions' Play-offs is Francis Amuzu weer terug op het veld, en Brian Riemer verwelkomde hem met open armen. Als invaller tijdens de matchen tegen Antwerp FC en Club Brugge, bleek de razendsnelle Amuzu een waardevolle troef voor het team.

Hoewel hij nog niet hele wedstrijden kan spelen, kan hij met invalbeurten van 20 à 30 minuten het tij van de wedstrijd doen kantelen. “Hij is een game-changer. Samen met Nilson Angulo is hij de enige in de kern die heel veel diepgang in zijn spel heeft”, zei Riemer.

“Ik zie weer de oude Francis: optimistisch, snel, sterk één tegen één. Hij is bijna een nieuwe aanwinst voor ons.”

In de nacompetitie met zes teams waar de verschillen klein zijn, is Amuzu het perfecte dynamiet. Hij kan een stugge verdediging ontwrichten of volledig profiteren van de ruimte wanneer een tegenstander moet komen om te scoren.

“Hij liet zien dat hij schade kon aanrichten”, zei Brian Riemer, vorig weekend na Amuzu’s invalbeurt tegen Club Brugge.

Kan Amuzu de Champions' Play-offs beslissen?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

76
76
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

82
82
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

96
96
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

533
533
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

279
279
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

138
138
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

133
133
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

72
72
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

192
192
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

178
178
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

512
512
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

608
608
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

307
307
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

564
564
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

462
462
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

645
645
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

287
287
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

92
92
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

276
276
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

320
320
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

177
177
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

413
413
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

265
265
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

698
698

Meer sportnieuws