Dynamiet op komst: vuurwerk gegarandeerd bij Anderlecht

497
Dynamiet op komst: vuurwerk gegarandeerd bij Anderlecht

Francis Amuzu is terug na een maandenlange blessure en Anderlecht rekent op de spurtbom om het verschil te maken tijdens de Champions' Play-offs. Zijn snelheid en diepgang maken hem een waardevolle troef voor het team.

Amuzu maakt zich klaar om als game changer de wedstrijden te doen kantelen in de belangrijkste wedstrijden van het seizoen.

LEES OOK: ‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

Francis Amuzu doet Jupiler Pro League beven

Francis Amuzu was vastbesloten om een topseizoen te spelen bij Anderlecht. Hij werkte hard aan zijn verbeterpunten, waarbij hij elke training bijvoorbeeld extra afwerkoefeningen deed met assistent-coach Roel Clement.

In het seizoensbegin liet de tegenstanders in de Jupiler Pro League beven met zijn constante dreiging, snelheid en dribbels. En hij begon eindelijk ook te scoren. Hoewel hij niet altijd een vaste basisplaats had zoals Thorgan Hazard en Anders Dreyer, bewees hij zijn waarde als supersub.

De spurtbom rendeerde soms beter als hij kan ontploffen tegen tegenstanders die al moe zijn. Zo scoorde hij vaak zijn doelpunten als invaller. Begin dit seizoen was hij zelfs de beste (lees: de meest beslissende) invaller in de Belgische competitie.

Riemer houdt van Amuzu want hij is de enige speler in de paars-witte selectie met pure snelheid en een grote mate van diepgang.

Amuzu geopereerd in Londen: mikken op Play-off 1

Na zijn flitsende start van het seizoen kreeg Francis Amuzu te maken met een vervelende blessure, hij sukkelde lange tijd met een vorm van pubalgie die steeds terugkeerde.

Sinds eind september lukte het hem zelfs niet meer om wekelijks wedstrijden te spelen en hij kon niet trainen zoals hij gehoopt had. “Hij heeft pijn als hij op hoge snelheid rent”, zei Brian Riemer. 

Ondanks alle inspanningen van Anderlecht en consultaties met specialisten uit België en Engeland, bleek geen enkele behandeling effectief te zijn. Een operatie leek de enige oplossing, en er werd gevreesd dat zijn seizoen voortijdig ten einde zou zijn.

Amuzu onderging de operatie in januari in Londen, en de prognoses waren gelukkig positiever dan eerst gedacht. Verwacht werd dat hij drie maanden buiten strijd zou zijn, met als beste scenario dat hij weer fit zou zijn voor de belangrijke wedstrijden in de Play-off 1.

“Hij zal een extra optie bieden voor de aanvalslinie wanneer dat er het meest toe doet”, voorspelde Riemer.

Anderlecht heeft spurtbom Amuzu hard gemist

De impact van Francis Amuzu's afwezigheid was duidelijk voelbaar bij Anderlecht tijdens de afgelopen maanden. Als een van de snelste spelers in de Belgische competitie, bezit hij een uniek profiel binnen de paars-witte selectie, door zijn diepgang, pure snelheid en onvoorspelbaarheid.

Zoals Le Soir treffend opmerkte: “Moderniteit gaat niet zonder verticaliteit. Zo is het voetbal geëvolueerd. Zo worden de schijnwerpers overgelaten aan spelers als Amuzu”, schreef de Franstalige krant. 

Brian Riemer streeft naar een snelle omschakeling van zijn ploeg, waarbij ze met weinig balcontacten voor het doel van de tegenstander moeten komen. In deze tactiek is Amuzu van onschatbare waarde.

In januari zocht Anderlecht dan ook naar een speler met een vergelijkbaar profiel om Amuzu's afwezigheid op te vangen. In plaats van een nieuwe aanvaller aan te trekken, kreeg Nilson Angulo meer kansen in het eerste elftal.

Het dynamiet-Amuzu is waardevolle troef voor Anderlecht

Sinds de start van de Champions' Play-offs is Francis Amuzu weer terug op het veld, en Brian Riemer verwelkomde hem met open armen. Als invaller tijdens de matchen tegen Antwerp FC en Club Brugge, bleek de razendsnelle Amuzu een waardevolle troef voor het team.

Hoewel hij nog niet hele wedstrijden kan spelen, kan hij met invalbeurten van 20 à 30 minuten het tij van de wedstrijd doen kantelen. “Hij is een game-changer. Samen met Nilson Angulo is hij de enige in de kern die heel veel diepgang in zijn spel heeft”, zei Riemer.

“Ik zie weer de oude Francis: optimistisch, snel, sterk één tegen één. Hij is bijna een nieuwe aanwinst voor ons.”

In de nacompetitie met zes teams waar de verschillen klein zijn, is Amuzu het perfecte dynamiet. Hij kan een stugge verdediging ontwrichten of volledig profiteren van de ruimte wanneer een tegenstander moet komen om te scoren.

“Hij liet zien dat hij schade kon aanrichten”, zei Brian Riemer, vorig weekend na Amuzu’s invalbeurt tegen Club Brugge.

Kan Amuzu de Champions' Play-offs beslissen?

Meest recent

Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

2
2
Hommeles bij Club: ware reden afwezigheid Diakhon bekend

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

146
146
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

111
111
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

681
681
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

122
122
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

13
13
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

177
177
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

9
9
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

64
64
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

245
245
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

168
168
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

120
120
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

252
252
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

115
115
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

53
53
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

129
129
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

408
408
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

117
117
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

48
48
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

273
273
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

514
514
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

115
115
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

127
127
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

91
91

Meer sportnieuws