Dynamiet op komst: vuurwerk gegarandeerd bij Anderlecht

497
Dynamiet op komst: vuurwerk gegarandeerd bij Anderlecht

Francis Amuzu is terug na een maandenlange blessure en Anderlecht rekent op de spurtbom om het verschil te maken tijdens de Champions' Play-offs. Zijn snelheid en diepgang maken hem een waardevolle troef voor het team.

Amuzu maakt zich klaar om als game changer de wedstrijden te doen kantelen in de belangrijkste wedstrijden van het seizoen.

LEES OOK: Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Francis Amuzu doet Jupiler Pro League beven

Francis Amuzu was vastbesloten om een topseizoen te spelen bij Anderlecht. Hij werkte hard aan zijn verbeterpunten, waarbij hij elke training bijvoorbeeld extra afwerkoefeningen deed met assistent-coach Roel Clement.

In het seizoensbegin liet de tegenstanders in de Jupiler Pro League beven met zijn constante dreiging, snelheid en dribbels. En hij begon eindelijk ook te scoren. Hoewel hij niet altijd een vaste basisplaats had zoals Thorgan Hazard en Anders Dreyer, bewees hij zijn waarde als supersub.

De spurtbom rendeerde soms beter als hij kan ontploffen tegen tegenstanders die al moe zijn. Zo scoorde hij vaak zijn doelpunten als invaller. Begin dit seizoen was hij zelfs de beste (lees: de meest beslissende) invaller in de Belgische competitie.

Riemer houdt van Amuzu want hij is de enige speler in de paars-witte selectie met pure snelheid en een grote mate van diepgang.

Amuzu geopereerd in Londen: mikken op Play-off 1

Na zijn flitsende start van het seizoen kreeg Francis Amuzu te maken met een vervelende blessure, hij sukkelde lange tijd met een vorm van pubalgie die steeds terugkeerde.

Sinds eind september lukte het hem zelfs niet meer om wekelijks wedstrijden te spelen en hij kon niet trainen zoals hij gehoopt had. “Hij heeft pijn als hij op hoge snelheid rent”, zei Brian Riemer. 

Ondanks alle inspanningen van Anderlecht en consultaties met specialisten uit België en Engeland, bleek geen enkele behandeling effectief te zijn. Een operatie leek de enige oplossing, en er werd gevreesd dat zijn seizoen voortijdig ten einde zou zijn.

Amuzu onderging de operatie in januari in Londen, en de prognoses waren gelukkig positiever dan eerst gedacht. Verwacht werd dat hij drie maanden buiten strijd zou zijn, met als beste scenario dat hij weer fit zou zijn voor de belangrijke wedstrijden in de Play-off 1.

“Hij zal een extra optie bieden voor de aanvalslinie wanneer dat er het meest toe doet”, voorspelde Riemer.

Anderlecht heeft spurtbom Amuzu hard gemist

De impact van Francis Amuzu's afwezigheid was duidelijk voelbaar bij Anderlecht tijdens de afgelopen maanden. Als een van de snelste spelers in de Belgische competitie, bezit hij een uniek profiel binnen de paars-witte selectie, door zijn diepgang, pure snelheid en onvoorspelbaarheid.

Zoals Le Soir treffend opmerkte: “Moderniteit gaat niet zonder verticaliteit. Zo is het voetbal geëvolueerd. Zo worden de schijnwerpers overgelaten aan spelers als Amuzu”, schreef de Franstalige krant. 

Brian Riemer streeft naar een snelle omschakeling van zijn ploeg, waarbij ze met weinig balcontacten voor het doel van de tegenstander moeten komen. In deze tactiek is Amuzu van onschatbare waarde.

In januari zocht Anderlecht dan ook naar een speler met een vergelijkbaar profiel om Amuzu's afwezigheid op te vangen. In plaats van een nieuwe aanvaller aan te trekken, kreeg Nilson Angulo meer kansen in het eerste elftal.

Het dynamiet-Amuzu is waardevolle troef voor Anderlecht

Sinds de start van de Champions' Play-offs is Francis Amuzu weer terug op het veld, en Brian Riemer verwelkomde hem met open armen. Als invaller tijdens de matchen tegen Antwerp FC en Club Brugge, bleek de razendsnelle Amuzu een waardevolle troef voor het team.

Hoewel hij nog niet hele wedstrijden kan spelen, kan hij met invalbeurten van 20 à 30 minuten het tij van de wedstrijd doen kantelen. “Hij is een game-changer. Samen met Nilson Angulo is hij de enige in de kern die heel veel diepgang in zijn spel heeft”, zei Riemer.

“Ik zie weer de oude Francis: optimistisch, snel, sterk één tegen één. Hij is bijna een nieuwe aanwinst voor ons.”

In de nacompetitie met zes teams waar de verschillen klein zijn, is Amuzu het perfecte dynamiet. Hij kan een stugge verdediging ontwrichten of volledig profiteren van de ruimte wanneer een tegenstander moet komen om te scoren.

“Hij liet zien dat hij schade kon aanrichten”, zei Brian Riemer, vorig weekend na Amuzu’s invalbeurt tegen Club Brugge.

Kan Amuzu de Champions' Play-offs beslissen?

Meest recent

‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

28
28
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

16
16
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

84
84
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

7
7
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

191
191
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

125
125
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

164
164
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

217
217
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

339
339
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

420
420
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

379
379
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

407
407
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

64
64
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

68
68
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

89
89
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

193
193
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

82
82
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

187
187
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

139
139
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

179
179
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

26
26
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

518
518
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

82
82
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

60
60
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

107
107

Meer sportnieuws