Vandenbempt maakt Union af: "Dat blijft pijnlijk"

door
Vandenbempt maakt Union af:

Goed nieuws voor Royal Union SG. Christian Burgess mag spelen in het duel tegen stadsgenoot RSC Anderlecht van komend weekend nadat Union in beroep ging tegen zijn rode kaart. Peter Vandenbempt is alvast niet te spreken over heel de zaak.

De ervaren analist hekelt de beslissing om Burgess toch te laten spelen bij Het Nieuwsblad. "Dus spelen maar zondag, al blijft het pijnlijk dat een club haar slag thuishaalt door bewust handig gebruik te maken van de lekkende procedure."

LEES OOK: "Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Anderlecht vs. Cercle Brugge

Volgens Vandenbempt is het feit dat Union het dit weekend moet opnemen tegen Anderlecht, dat evenveel punten telt, de enige reden dat er zo hard werd ingegaan tegen de scheidsrechterlijke beslissing.

"Stel dat door een beroep van de bondsprocureur Burgess op zondagmiddag wél zou kunnen spelen tegen Anderlecht en pas een week later geschorst zou zijn tegen pakweg Cercle Brugge", gaat Vandenbempt verder."

"En Union krijgt op zaterdagmiddag alvast een mail van de bereidwillige procureur waarin staat dat er beroep zal worden aangetekend. Denkt u dat Union met dezelfde stelligheid zou wijzen op het ontbreken van juridische waarde van die mail en Burgess níét zou opstellen?"

Goeder trouw

"Of zou de club ervan uitgaan dat, mocht de bondsprocureur uiteindelijk niet in beroep gaan, ze bij een eventuele zitting voor de Disciplinaire Raad altíjd gelijk zou krijgen omdat ze misleid is door die mail en te goeder trouw heeft gehandeld?"

Burgess zal in ieder geval mogen spelen in de partij tegen RSCA. Zondag nemen beide Brusselse teams het tegen mekaar op in de Champions' Play-Offs in het Lotto Park. De winnaar wordt leider en neemt een serieuze optie op de landstitel. 

Vind jij het normaal dat Burgess toch mag spelen?

Meest recent

'Einde verhaal: flop wil Anderlecht verlaten'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

4
4
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

24
24
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

79
79
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

13
13
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

94
94
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

39
39
Defensie en spitsen Duivels: Alderweireld geeft voorkeur

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

175
175
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

54
54
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

302
302
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

172
172
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

356
356
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

235
235
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

58
58
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

113
113
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

208
208
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

136
136
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

111
111
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

101
101
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

161
161
Witsel weet niet wat hij ziet: "Dit was héél emotioneel"

Na ongeveer een uur spelen bracht Rudi Garcia Axel Witsel in het veld. Hij gaf het Luikse publiek zo ...

196
196
Onthuld: 'Mannaert verkoos deze topcoach boven Garcia'

Na het behoud in de A-divisie van de Nations League, heeft Rudi Garcia ook zijn tweede grote target ...

431
431
Garcia vs. De Bilde: is dít de reden voor spanningen?

De Rode Duivels vierden dinsdagavond een uitgebreid feestje na hun kwalificatie voor het WK 2026. ...

531
531
Twee nieuwe WK-sprookjes, opsteker Duivels bij loting

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht geplaatst voor het WK in Canada, Mexico en de ...

241
241
'De Cat grof wild: transferplannen Anderlecht bekend'

Door de vroegtijdige uitschakeling van de Belgische ploeg op het WK U17, is Nathan De Cat ruim op ...

403
403
‘Druk op García stijgt: Belgische topcoach klopt al aan’

De druk op Rudi García wordt met de dag zwaarder: de resultaten vallen nog mee, maar op het ...

359
359

Meer sportnieuws