Vandenbempt maakt Union af: "Dat blijft pijnlijk"

door
Vandenbempt maakt Union af:

Goed nieuws voor Royal Union SG. Christian Burgess mag spelen in het duel tegen stadsgenoot RSC Anderlecht van komend weekend nadat Union in beroep ging tegen zijn rode kaart. Peter Vandenbempt is alvast niet te spreken over heel de zaak.

De ervaren analist hekelt de beslissing om Burgess toch te laten spelen bij Het Nieuwsblad. "Dus spelen maar zondag, al blijft het pijnlijk dat een club haar slag thuishaalt door bewust handig gebruik te maken van de lekkende procedure."

LEES OOK: ‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

Anderlecht vs. Cercle Brugge

Volgens Vandenbempt is het feit dat Union het dit weekend moet opnemen tegen Anderlecht, dat evenveel punten telt, de enige reden dat er zo hard werd ingegaan tegen de scheidsrechterlijke beslissing.

"Stel dat door een beroep van de bondsprocureur Burgess op zondagmiddag wél zou kunnen spelen tegen Anderlecht en pas een week later geschorst zou zijn tegen pakweg Cercle Brugge", gaat Vandenbempt verder."

"En Union krijgt op zaterdagmiddag alvast een mail van de bereidwillige procureur waarin staat dat er beroep zal worden aangetekend. Denkt u dat Union met dezelfde stelligheid zou wijzen op het ontbreken van juridische waarde van die mail en Burgess níét zou opstellen?"

Goeder trouw

"Of zou de club ervan uitgaan dat, mocht de bondsprocureur uiteindelijk niet in beroep gaan, ze bij een eventuele zitting voor de Disciplinaire Raad altíjd gelijk zou krijgen omdat ze misleid is door die mail en te goeder trouw heeft gehandeld?"

Burgess zal in ieder geval mogen spelen in de partij tegen RSCA. Zondag nemen beide Brusselse teams het tegen mekaar op in de Champions' Play-Offs in het Lotto Park. De winnaar wordt leider en neemt een serieuze optie op de landstitel. 

Vind jij het normaal dat Burgess toch mag spelen?

Meest recent

'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

1
1
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

18
18
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

222
222
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

56
56
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

151
151
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

56
56
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

92
92
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

87
87
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

91
91
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

103
103
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

383
383
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

102
102
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

82
82
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

69
69
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

131
131
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

502
502
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

269
269
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

242
242
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

152
152
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

46
46
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

374
374
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

115
115
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

452
452
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

361
361

Meer sportnieuws