Vandenbempt maakt Union af: "Dat blijft pijnlijk"

door
Vandenbempt maakt Union af:

Goed nieuws voor Royal Union SG. Christian Burgess mag spelen in het duel tegen stadsgenoot RSC Anderlecht van komend weekend nadat Union in beroep ging tegen zijn rode kaart. Peter Vandenbempt is alvast niet te spreken over heel de zaak.

De ervaren analist hekelt de beslissing om Burgess toch te laten spelen bij Het Nieuwsblad. "Dus spelen maar zondag, al blijft het pijnlijk dat een club haar slag thuishaalt door bewust handig gebruik te maken van de lekkende procedure."

Anderlecht vs. Cercle Brugge

Volgens Vandenbempt is het feit dat Union het dit weekend moet opnemen tegen Anderlecht, dat evenveel punten telt, de enige reden dat er zo hard werd ingegaan tegen de scheidsrechterlijke beslissing.

"Stel dat door een beroep van de bondsprocureur Burgess op zondagmiddag wél zou kunnen spelen tegen Anderlecht en pas een week later geschorst zou zijn tegen pakweg Cercle Brugge", gaat Vandenbempt verder."

"En Union krijgt op zaterdagmiddag alvast een mail van de bereidwillige procureur waarin staat dat er beroep zal worden aangetekend. Denkt u dat Union met dezelfde stelligheid zou wijzen op het ontbreken van juridische waarde van die mail en Burgess níét zou opstellen?"

Goeder trouw

"Of zou de club ervan uitgaan dat, mocht de bondsprocureur uiteindelijk niet in beroep gaan, ze bij een eventuele zitting voor de Disciplinaire Raad altíjd gelijk zou krijgen omdat ze misleid is door die mail en te goeder trouw heeft gehandeld?"

Burgess zal in ieder geval mogen spelen in de partij tegen RSCA. Zondag nemen beide Brusselse teams het tegen mekaar op in de Champions' Play-Offs in het Lotto Park. De winnaar wordt leider en neemt een serieuze optie op de landstitel. 

Vind jij het normaal dat Burgess toch mag spelen?

Meest recent

Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

18
18
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

31
31
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

8
8
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

180
180
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

11
11
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

119
119
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

62
62
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

70
70
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

29
29
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

156
156
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

205
205
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

39
39
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

123
123
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

75
75
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

244
244
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

75
75
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

109
109
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

123
123
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

16
16
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

171
171
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

31
31
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

160
160
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

164
164
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

140
140
'Club onderneemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

219
219

Meer sportnieuws