Politie krijgt ferme klappen na duel tussen Club en PAOK

stemmen
Politie krijgt ferme klappen na duel tussen Club en PAOK

Club Brugge won donderdagavond met het kleinste verschil van het Griekse PAOK in de heenronde van de kwartfinales van de Conference League. De partij werd echter ontsierd door rellen met fans van de Griekse uitdager. 

Honderden fans probeerden tevergeefs het stadion binnen te geraken zonder ticket. Dat leidde jammer genoeg tot meerdere verwonde agenten en heel wat vernieling rond Jan Breydel. “Een 500-tal fans had geen ticket, en die behoorden deels tot die groep”, weet Lien Depoorter, woordvoerder van de Brugse politie, te vertellen aan Het Nieuwsblad. 

LEES OOK: 'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Grimmige sfeer

“De druk werd groot. De ticketcontroles waren nog niet open op dat moment. De sfeer werd daarom grimmig. Om ruimte te creëren en de menigte terug te dringen, waren we dus genoodzaakt om even het waterkanon in te zetten. Een aantal fans zijn er toen wel in geslaagd om binnen te dringen."

In de Griekse pers zou meegegeven zijn dat de fans op de dag zelf nog een ticket konden kopen. Foute informatie, wat dat gebeurd zo goed als nooit tijdens een Europese thuiswedstrijd van blauw-zwart. 

Chaos na affluiten

Tijdens het verlaten van het stadion ging het opnieuw fout. “Het ging om supporters die zich tegen ons keerden. Maar dat hebben we vrij snel de kop ingedrukt."

"Toen een deel van de supporters onze pelotons aanvielen, werd de sproeiwagen opnieuw ingezet. Vandaag meten we ook de eventuele schade op ter hoogte van de Zuidtribune en de omgeving.” Zo'n vijf à zes politiemensen zouden gewond zijn geraakt bij het incident. 

Stoot Club Brugge door naar de halve finales van de Conference Leauge?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

51
51
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

83
83
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

451
451
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

108
108
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

379
379
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

419
419
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

228
228
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

228
228
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

123
123
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1213
1213
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

52
52
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

312
312
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

191
191
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

242
242
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

192
192
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

213
213
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

495
495
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

883
883
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

697
697
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

263
263
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

146
146
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

236
236

Meer sportnieuws