Politie krijgt ferme klappen na duel tussen Club en PAOK

door
Politie krijgt ferme klappen na duel tussen Club en PAOK

Club Brugge won donderdagavond met het kleinste verschil van het Griekse PAOK in de heenronde van de kwartfinales van de Conference League. De partij werd echter ontsierd door rellen met fans van de Griekse uitdager. 

Honderden fans probeerden tevergeefs het stadion binnen te geraken zonder ticket. Dat leidde jammer genoeg tot meerdere verwonde agenten en heel wat vernieling rond Jan Breydel. “Een 500-tal fans had geen ticket, en die behoorden deels tot die groep”, weet Lien Depoorter, woordvoerder van de Brugse politie, te vertellen aan Het Nieuwsblad. 

LEES OOK: Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Grimmige sfeer

“De druk werd groot. De ticketcontroles waren nog niet open op dat moment. De sfeer werd daarom grimmig. Om ruimte te creëren en de menigte terug te dringen, waren we dus genoodzaakt om even het waterkanon in te zetten. Een aantal fans zijn er toen wel in geslaagd om binnen te dringen."

In de Griekse pers zou meegegeven zijn dat de fans op de dag zelf nog een ticket konden kopen. Foute informatie, wat dat gebeurd zo goed als nooit tijdens een Europese thuiswedstrijd van blauw-zwart. 

Chaos na affluiten

Tijdens het verlaten van het stadion ging het opnieuw fout. “Het ging om supporters die zich tegen ons keerden. Maar dat hebben we vrij snel de kop ingedrukt."

"Toen een deel van de supporters onze pelotons aanvielen, werd de sproeiwagen opnieuw ingezet. Vandaag meten we ook de eventuele schade op ter hoogte van de Zuidtribune en de omgeving.” Zo'n vijf à zes politiemensen zouden gewond zijn geraakt bij het incident. 

Stoot Club Brugge door naar de halve finales van de Conference Leauge?

Meest recent

Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

15
15
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

39
39
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

77
77
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

45
45
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

42
42
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

57
57
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

49
49
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

132
132
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

227
227
'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Manchester United heeft zich de laatste maanden herpakt en lijkt zich als derde in het klassement in ...

72
72
'Vanderhaeghe volgend seizoen coach bij deze club'

Yves Vanderhaeghe kende vorig seizoen een ultrakorte passage bij KV Kortrijk, waar hij na amper twee ...

85
85
Garcia wrijft zich in handen met De Bruyne-nieuws

Om 13u maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels bekend voor de stage in de Verenigde ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat op gang, dilemma De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

213
213
‘Diakhon hakt knoop door: sociale media verklappen’

Mamadou Diakhon is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Na een twijfelachtig begin greep ...

152
152
Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag om 13u de selectie van de Rode Duivels bekend voor de ...

129
129
Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

KRC Genk ligt uit Europa. Ondanks de goede uitgangspositie na de heenwedstrijd in de Cegeka Arena ...

282
282
Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

79
79
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

211
211
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

40
40
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

230
230
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

359
359
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

78
78
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

266
266
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

243
243
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

192
192

Meer sportnieuws