Club Brugge in de greep van superdeal: waanzinnig rendement

574
Club Brugge in de greep van superdeal: waanzinnig rendement

Club Brugge heeft de sponsoring van Belfius verloren vanwege strategische verschuivingen van de bank, die nu meer nadruk legt op duurzaamheid en maatschappelijke betrokkenheid.

Hoewel voetbal traditioneel een hoog rendement biedt voor sponsors, zoals aangehaald door Bob Madou, CEO van Belfius, zelfs 600%, zijn er twijfels gerezen over de effectiviteit van traditionele sponsoring om jongere doelgroepen te bereiken.

Dit komt overeen met de beweging van Proximus, die ook afstapt van voetbalsponsoring ten gunste van digitale kanalen en e-sport. Candriam, de vermogensbeheerder van Belfius, blijft echter wel in het voetbal investeren door sponsoring van Forest Green Rovers, een duurzame voetbalclub in Engeland.

LEES OOK: Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Club Brugge brengt Belfius "niet voldoende" op

Bijna twee jaar prijkt het logo van Belfius niet meer op de shirts van Club Brugge. Hoewel Belfius nog steeds een partner is van de club, ligt de nadruk nu meer op hospitality en business-to-business, met minder zichtbaarheid op het veld.

Zelfs de overeenkomst voor de naamrechten van het trainingscomplex, Belfius Basecamp, loopt af en wordt waarschijnlijk niet verlengd.

De beslissing om het sponsorcontract met Club Brugge niet te vernieuwen werd bijna twee jaar geleden aangekondigd, in augustus 2022. Belfius heeft ervoor gekozen om het contract niet te verlengen vanwege kostenbesparingen en een herziening van de strategie.

Hoewel de exacte redenen en cijfers nog niet zijn vrijgegeven, blijft het wachten wat die financiële impact precies was voor de bank. Het sponsorcontract omvatte jaarlijks 1 miljoen euro voor de merknaam op de achterkant van de shirts en voor de naamrechten van het Basecamp.

“Ik wil alleen nog sporten sponsoren die ons voldoende opbrengen. Hockey, bijvoorbeeld”, gaf Belfius-ceo Marc Raisière de reden om sponsoring in het voetbal stop te zetten. De sponsorovereenkomst met de Koninklijke Belgische Hockeybond, waar Belfius al sinds 2017 hoofdsponsor is, staat niet ter discussie.

Belfius haalde 600% rendement als shirtsponsor Club Brugge

Ondanks de verklaring van Belfius om minder te focussen op voetbal en meer op hockey, heeft Club Brugge de mogelijkheid tot verdere samenwerking met de bank in de toekomst niet uitgesloten.

“Shirtvisibiliteit op een A-merk in het voetbal zorgt voor een minimale return van 300 procent, wat uiteraard heel interessant is”, zei Bob Madou, toen nog Chief Business Officer en nu CEO, aan Het Nieuwsblad.

“Dat betekent dat een bedrijf drie keer meer waarde haalt uit elke euro die het erin stopt. In het geval van Candriam/Belfius gaat het zelfs om een investeringsrendement van meer dan 600 procent.”

Lorin Parys, CEO van de Pro League, benadrukt dat sponsors die op voetbalshirts adverteren gemiddeld zes uur per seizoen in beeld komen. Ondanks deze exposure groeit hockey als sport in België sneller, zowel qua omzet als in het aantal leden.

De zichtbaarheid van voetbal blijft echter hoger dan die van hockey, behalve tijdens grote evenementen zoals de Olympische Spelen. Een voordeel van hockey tijdens dergelijke gelegenheden is dat nationale teams gesponsord kunnen worden, iets wat binnen het voetbal niet mogelijk is.

Belfius gaat Proximus achterna: jongeren anders bereiken

Ondanks verschillende interviewverzoeken van meerdere media heeft Belfius geen aanvullende informatie verstrekt over de redenen achter het niet verlengen van het sponsorcontract met Club Brugge.

De bank lijkt het voorbeeld te volgen van Proximus, die jarenlang sponsor was van de club maar besloot om niet langer op de shirts te prijken. Proximus koos ervoor om meer in te zetten op digitale kanalen als de meest effectieve manier om de nieuwe generatie te bereiken.

“Kijken jongeren tegenwoordig nog echt in groten getale 90 minuten naar een voetbalwedstrijd? Is het vermelden van onze naam op het shirt de beste manier om ze te bereiken?” zei woordvoerder Fabrice Gansbeke.

Als reactie op deze verschuiving heeft Proximus zijn focus verlegd naar e-sport, en is het al jaren actief in het wielrennen als sterke partner van Flanders Classics. Daarnaast blijft Proximus verbonden met de Rode Duivels via het Proximus Basecamp in Tubize.

Belfius wordt duurzamer en heeft geen zin in voetbalschandalen

Volgens De Tijd suggereren sommigen dat banken terughoudender zijn geworden om zich met voetbal te associëren, mogelijk vanwege het schandaalsfeertje dat de laatste jaren rondom de sport hangt, waaronder het onderzoek naar witwassen en fraude, bekend als Operatie Propere Handen.

Vincent Hamelink, CEO van Candriam, de vermogensbeheerder van Belfius, benadrukt dat de bank een grotere nadruk legt op haar maatschappelijke rol.

Hamelink vermeldde in de krant dat Candriam nog steeds sponsor is van een voetbalteam, zij het in een andere context. Het betreft Forest Green Rovers, een team in de Engelse vierde klasse dat wordt geprezen als de meest milieuvriendelijke voetbalclub ter wereld volgens de ranglijst van de FIFA.

“Dit versterkt ons duurzame DNA”, aldus Hamelink in De Tijd.

Slechte beslissing van Belfius?

Meest recent

Marc Coucke gaat helemaal los: "Stop met die excuses!"

Marc Coucke staat bekend als een man die zelden rond de pot draait. De ondernemer, eigenaar van RSC ...

0
0
Weer verrassende uitblinker bij Jonge Duivels

De Jonge Duivels hebben een nipte overwinning over de streep getrokken tegen een tienkoppig Wales. ...

13
13
De Bruyne vroeg gewisseld: "Moet vechten voor zijn plaats"

Kevin De Bruyne startte twee keer in de basis tegen Italië en Frankrijk. Twee keer werd hij na ...

27
27
Riemer komt met alarmerend nieuws over Dolberg

Een opvallende uitspraak van Brian Riemer doet de alarmbellen rinkelen rond Kasper Dolberg. De ...

23
23
Vorig jaar A-kern Union SG, nu naar Limburgse amateurclub

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Zo is er Jens Teunckens. De Belgische doelman was er vorig ...

34
34
Ronaldo misnoegd: Jesus zorgt voor ophef

Wat er precies is gezegd, blijft binnenskamers. Maar één ding lijkt duidelijk: ...

33
33
Van Bommel met werk: één keuze zorgt voor vragen

De Rode Duivels speelden verdienstelijk tegen Frankrijk, maar merkten ook dat het verschil met de ...

106
106
Van der Vaart raadt Kompany absolute toptransfer aan

Rafael van der Vaart heeft een opvallende naam genoemd voor de toekomst van Bayern München. Als ...

52
52
Definitieve machtswissel bij Duivels? "Een openbaring"

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

107
107
'Bayern pakt uit: Kompany krijgt nieuwe ster voor 60 mil'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar ook bij de ploeg van coach ...

90
90
Van Bommel aangepakt: eerste 'grote fout' als bondscoach

Mark van Bommel heeft een geslaagd eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Het ...

449
449
Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding met succes ...

387
387
'Van Bommel laat Lammens vallen: exit ligt al vast'

Senne Lammens hield België overeind in Rome en daarna ook lang tegen Frankrijk. Toch ligt zijn ...

1255
1255
Puzzelwerk Van Bommel: dubbele wissel in basiself Duivels

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

321
321
'Transferbom Haaland: voorkeursbestemming staat vast'

De Premier League heeft het nu ook officieel bevestigd: Manchester City is schuldig bevonden aan 114 ...

487
487
Lukaku krijgt klappen: vernietigend verdict bij Duivels

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

214
214
Grote ontdekking bij Duivels: ploegmaats gaan helemaal los

De Rode Duivels hebben er een nieuwe smaakmaker bij. Roméo Lavia begon maandagavond tegen ...

175
175
'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

97
97
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

59
59
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

51
51
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

110
110
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

89
89
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

192
192
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

151
151
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

134
134

Meer sportnieuws