Club Brugge in de greep van superdeal: waanzinnig rendement

574
Club Brugge in de greep van superdeal: waanzinnig rendement

Club Brugge heeft de sponsoring van Belfius verloren vanwege strategische verschuivingen van de bank, die nu meer nadruk legt op duurzaamheid en maatschappelijke betrokkenheid.

Hoewel voetbal traditioneel een hoog rendement biedt voor sponsors, zoals aangehaald door Bob Madou, CEO van Belfius, zelfs 600%, zijn er twijfels gerezen over de effectiviteit van traditionele sponsoring om jongere doelgroepen te bereiken.

Dit komt overeen met de beweging van Proximus, die ook afstapt van voetbalsponsoring ten gunste van digitale kanalen en e-sport. Candriam, de vermogensbeheerder van Belfius, blijft echter wel in het voetbal investeren door sponsoring van Forest Green Rovers, een duurzame voetbalclub in Engeland.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

Club Brugge brengt Belfius "niet voldoende" op

Bijna twee jaar prijkt het logo van Belfius niet meer op de shirts van Club Brugge. Hoewel Belfius nog steeds een partner is van de club, ligt de nadruk nu meer op hospitality en business-to-business, met minder zichtbaarheid op het veld.

Zelfs de overeenkomst voor de naamrechten van het trainingscomplex, Belfius Basecamp, loopt af en wordt waarschijnlijk niet verlengd.

De beslissing om het sponsorcontract met Club Brugge niet te vernieuwen werd bijna twee jaar geleden aangekondigd, in augustus 2022. Belfius heeft ervoor gekozen om het contract niet te verlengen vanwege kostenbesparingen en een herziening van de strategie.

Hoewel de exacte redenen en cijfers nog niet zijn vrijgegeven, blijft het wachten wat die financiële impact precies was voor de bank. Het sponsorcontract omvatte jaarlijks 1 miljoen euro voor de merknaam op de achterkant van de shirts en voor de naamrechten van het Basecamp.

“Ik wil alleen nog sporten sponsoren die ons voldoende opbrengen. Hockey, bijvoorbeeld”, gaf Belfius-ceo Marc Raisière de reden om sponsoring in het voetbal stop te zetten. De sponsorovereenkomst met de Koninklijke Belgische Hockeybond, waar Belfius al sinds 2017 hoofdsponsor is, staat niet ter discussie.

Belfius haalde 600% rendement als shirtsponsor Club Brugge

Ondanks de verklaring van Belfius om minder te focussen op voetbal en meer op hockey, heeft Club Brugge de mogelijkheid tot verdere samenwerking met de bank in de toekomst niet uitgesloten.

“Shirtvisibiliteit op een A-merk in het voetbal zorgt voor een minimale return van 300 procent, wat uiteraard heel interessant is”, zei Bob Madou, toen nog Chief Business Officer en nu CEO, aan Het Nieuwsblad.

“Dat betekent dat een bedrijf drie keer meer waarde haalt uit elke euro die het erin stopt. In het geval van Candriam/Belfius gaat het zelfs om een investeringsrendement van meer dan 600 procent.”

Lorin Parys, CEO van de Pro League, benadrukt dat sponsors die op voetbalshirts adverteren gemiddeld zes uur per seizoen in beeld komen. Ondanks deze exposure groeit hockey als sport in België sneller, zowel qua omzet als in het aantal leden.

De zichtbaarheid van voetbal blijft echter hoger dan die van hockey, behalve tijdens grote evenementen zoals de Olympische Spelen. Een voordeel van hockey tijdens dergelijke gelegenheden is dat nationale teams gesponsord kunnen worden, iets wat binnen het voetbal niet mogelijk is.

Belfius gaat Proximus achterna: jongeren anders bereiken

Ondanks verschillende interviewverzoeken van meerdere media heeft Belfius geen aanvullende informatie verstrekt over de redenen achter het niet verlengen van het sponsorcontract met Club Brugge.

De bank lijkt het voorbeeld te volgen van Proximus, die jarenlang sponsor was van de club maar besloot om niet langer op de shirts te prijken. Proximus koos ervoor om meer in te zetten op digitale kanalen als de meest effectieve manier om de nieuwe generatie te bereiken.

“Kijken jongeren tegenwoordig nog echt in groten getale 90 minuten naar een voetbalwedstrijd? Is het vermelden van onze naam op het shirt de beste manier om ze te bereiken?” zei woordvoerder Fabrice Gansbeke.

Als reactie op deze verschuiving heeft Proximus zijn focus verlegd naar e-sport, en is het al jaren actief in het wielrennen als sterke partner van Flanders Classics. Daarnaast blijft Proximus verbonden met de Rode Duivels via het Proximus Basecamp in Tubize.

Belfius wordt duurzamer en heeft geen zin in voetbalschandalen

Volgens De Tijd suggereren sommigen dat banken terughoudender zijn geworden om zich met voetbal te associëren, mogelijk vanwege het schandaalsfeertje dat de laatste jaren rondom de sport hangt, waaronder het onderzoek naar witwassen en fraude, bekend als Operatie Propere Handen.

Vincent Hamelink, CEO van Candriam, de vermogensbeheerder van Belfius, benadrukt dat de bank een grotere nadruk legt op haar maatschappelijke rol.

Hamelink vermeldde in de krant dat Candriam nog steeds sponsor is van een voetbalteam, zij het in een andere context. Het betreft Forest Green Rovers, een team in de Engelse vierde klasse dat wordt geprezen als de meest milieuvriendelijke voetbalclub ter wereld volgens de ranglijst van de FIFA.

“Dit versterkt ons duurzame DNA”, aldus Hamelink in De Tijd.

Slechte beslissing van Belfius?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

45
45
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

19
19
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

50
50
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

16
16
Keuzes Van Bommel bij Rode Duivels ferm in vraag gesteld

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels achter de rug. De bondscoach pakte een zes ...

169
169
Turken maken Montella af: enorme ontslagvergoeding

Turkije staat laatste in Groep 1 van Divisie A van de Nations League. Met nul punten lijkt ...

58
58
Lukebakio zucht en briest na Franse pandoering

De Rode Duivels eindigden het eerste interlandblok onder Mark van Bommel met zes punten uit vier ...

43
43
Gent houdt hart vast: droomdebuut eindigt in blessure

AA Gent heeft een geweldig eerste luik van het seizoen achter de rug. In de komende weken wordt het ...

47
47
Franse pers hard voor Duivels: "Zijn basisplaats was fiasco"

Frankrijk zal nog een tijdje het zwarte beest van de Rode Duivels bleven. Maandag leken ze komaf te ...

281
281
Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Bij RSC Anderlecht kwam de XXL-interlandperiode welgekomen. Coach Vitor Bruno kreeg nog een ...

486
486
'Kompany vloekt: Engelsen brengen droomtransfer in gevaar'

Bayern München maakt zich op voor een stevig tweede luik van het seizoen. Ondertussen is de ...

61
61
Vanaken mee ten onder in Parijs: "Wereldtop te hoog gegrepen"

Lange tijd hielden ze de schijn hoog op en ze hebben er ook flink voor geknokt. Maar uiteindelijk ...

355
355
Vandenbempt benoemt Belgische uitblinkers: "Van wereldklasse"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

191
191
"Amper aan de bal" - Belgische kranten streng voor minste Duivel

De Rode Duivels hebben maandagavond de kans laten liggen om de leidersplaats te grijpen in hun ...

995
995
'Club Brugge slaat toe: 'nieuwe Lewandowski' op komst'

Club Brugge heeft een nieuwe spits op het oog. In Zwitserland valt zijn naam al in één ...

326
326
Mokerslag afwezige Duivel: seizoen grotendeels om zeep

Het zijn zware dagen voor Alexis Saelemaekers. Bondscoach Mark van Bommel liet de winger van AC ...

89
89
Van Bommel trekt heldere conclusie na ondergang in Frankrijk

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

270
270
L'Equipe pakt Duivels aan: drie spelers gebuisd, één 3 op 10

Frankrijk blijft het zwarte beest van de Rode Duivels. Na een weergaloos slotkwartier van Les Bleus, ...

542
542
Belgisch lichtpunt in Parijs: zelfs Zidane zwaait met lof

Lange tijd zag het er goed uit, maar de Rode Duivels zijn er dan toch niet in geslaagd een goed ...

323
323
Uitblinker Lavia uit frustratie na Franse comeback

De Rode Duivels kwamen tegen Frankrijk op voorsprong dankzij Dodi Lukebakio. Vooral de pass van ...

154
154
Ngoy verbaast met reactie na Frankrijk – België

België nam het in het Stade de France op tegen Frankrijk. De Rode Duivels, zonder Youri ...

225
225
Castagne ziet groot probleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels stonden voor tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kwam de klasse van de formatie van ...

139
139
Italië pakt winst tegen Turkije: België plots in gevarenzone

De Rode Duivels stonden lange tijd op een 0-1 voorsprong tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kreeg ...

151
151
Rode Duivels kopje onder na straffe masterclass Frankrijk

De Rode Duivels namen het een tweede keer op korte tijd op tegen Frankrijk. Zinedine Zidane en ...

184
184
Revelatie en tóch domper bij Rode Duivels: “Goud waard”

De Rode Duivels gingen de rust in met een 0-1 voorsprong in het Stade de France. Dodi Lukebakio ...

138
138

Meer sportnieuws