Club Brugge in de greep van superdeal: waanzinnig rendement

574
Club Brugge in de greep van superdeal: waanzinnig rendement

Club Brugge heeft de sponsoring van Belfius verloren vanwege strategische verschuivingen van de bank, die nu meer nadruk legt op duurzaamheid en maatschappelijke betrokkenheid.

Hoewel voetbal traditioneel een hoog rendement biedt voor sponsors, zoals aangehaald door Bob Madou, CEO van Belfius, zelfs 600%, zijn er twijfels gerezen over de effectiviteit van traditionele sponsoring om jongere doelgroepen te bereiken.

Dit komt overeen met de beweging van Proximus, die ook afstapt van voetbalsponsoring ten gunste van digitale kanalen en e-sport. Candriam, de vermogensbeheerder van Belfius, blijft echter wel in het voetbal investeren door sponsoring van Forest Green Rovers, een duurzame voetbalclub in Engeland.

LEES OOK: Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge brengt Belfius "niet voldoende" op

Bijna twee jaar prijkt het logo van Belfius niet meer op de shirts van Club Brugge. Hoewel Belfius nog steeds een partner is van de club, ligt de nadruk nu meer op hospitality en business-to-business, met minder zichtbaarheid op het veld.

Zelfs de overeenkomst voor de naamrechten van het trainingscomplex, Belfius Basecamp, loopt af en wordt waarschijnlijk niet verlengd.

De beslissing om het sponsorcontract met Club Brugge niet te vernieuwen werd bijna twee jaar geleden aangekondigd, in augustus 2022. Belfius heeft ervoor gekozen om het contract niet te verlengen vanwege kostenbesparingen en een herziening van de strategie.

Hoewel de exacte redenen en cijfers nog niet zijn vrijgegeven, blijft het wachten wat die financiële impact precies was voor de bank. Het sponsorcontract omvatte jaarlijks 1 miljoen euro voor de merknaam op de achterkant van de shirts en voor de naamrechten van het Basecamp.

“Ik wil alleen nog sporten sponsoren die ons voldoende opbrengen. Hockey, bijvoorbeeld”, gaf Belfius-ceo Marc Raisière de reden om sponsoring in het voetbal stop te zetten. De sponsorovereenkomst met de Koninklijke Belgische Hockeybond, waar Belfius al sinds 2017 hoofdsponsor is, staat niet ter discussie.

Belfius haalde 600% rendement als shirtsponsor Club Brugge

Ondanks de verklaring van Belfius om minder te focussen op voetbal en meer op hockey, heeft Club Brugge de mogelijkheid tot verdere samenwerking met de bank in de toekomst niet uitgesloten.

“Shirtvisibiliteit op een A-merk in het voetbal zorgt voor een minimale return van 300 procent, wat uiteraard heel interessant is”, zei Bob Madou, toen nog Chief Business Officer en nu CEO, aan Het Nieuwsblad.

“Dat betekent dat een bedrijf drie keer meer waarde haalt uit elke euro die het erin stopt. In het geval van Candriam/Belfius gaat het zelfs om een investeringsrendement van meer dan 600 procent.”

Lorin Parys, CEO van de Pro League, benadrukt dat sponsors die op voetbalshirts adverteren gemiddeld zes uur per seizoen in beeld komen. Ondanks deze exposure groeit hockey als sport in België sneller, zowel qua omzet als in het aantal leden.

De zichtbaarheid van voetbal blijft echter hoger dan die van hockey, behalve tijdens grote evenementen zoals de Olympische Spelen. Een voordeel van hockey tijdens dergelijke gelegenheden is dat nationale teams gesponsord kunnen worden, iets wat binnen het voetbal niet mogelijk is.

Belfius gaat Proximus achterna: jongeren anders bereiken

Ondanks verschillende interviewverzoeken van meerdere media heeft Belfius geen aanvullende informatie verstrekt over de redenen achter het niet verlengen van het sponsorcontract met Club Brugge.

De bank lijkt het voorbeeld te volgen van Proximus, die jarenlang sponsor was van de club maar besloot om niet langer op de shirts te prijken. Proximus koos ervoor om meer in te zetten op digitale kanalen als de meest effectieve manier om de nieuwe generatie te bereiken.

“Kijken jongeren tegenwoordig nog echt in groten getale 90 minuten naar een voetbalwedstrijd? Is het vermelden van onze naam op het shirt de beste manier om ze te bereiken?” zei woordvoerder Fabrice Gansbeke.

Als reactie op deze verschuiving heeft Proximus zijn focus verlegd naar e-sport, en is het al jaren actief in het wielrennen als sterke partner van Flanders Classics. Daarnaast blijft Proximus verbonden met de Rode Duivels via het Proximus Basecamp in Tubize.

Belfius wordt duurzamer en heeft geen zin in voetbalschandalen

Volgens De Tijd suggereren sommigen dat banken terughoudender zijn geworden om zich met voetbal te associëren, mogelijk vanwege het schandaalsfeertje dat de laatste jaren rondom de sport hangt, waaronder het onderzoek naar witwassen en fraude, bekend als Operatie Propere Handen.

Vincent Hamelink, CEO van Candriam, de vermogensbeheerder van Belfius, benadrukt dat de bank een grotere nadruk legt op haar maatschappelijke rol.

Hamelink vermeldde in de krant dat Candriam nog steeds sponsor is van een voetbalteam, zij het in een andere context. Het betreft Forest Green Rovers, een team in de Engelse vierde klasse dat wordt geprezen als de meest milieuvriendelijke voetbalclub ter wereld volgens de ranglijst van de FIFA.

“Dit versterkt ons duurzame DNA”, aldus Hamelink in De Tijd.

Slechte beslissing van Belfius?

Meest recent

Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

20
20
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

67
67
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

50
50
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

36
36
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

292
292
Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Royal Antwerp FC was goed begonnen in de Jupiler Pro League, maar de afgelopen weken liep het plots ...

143
143
Crisis KV Mechelen: lot Fred Vanderbiest al beslist?

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag kreeg Malinwa in eigen huis ...

185
185
Verhaeghe slaat hard terug op Club Brugge-twijfels

Club Brugge is in de competitie met een 12 op 15 gestart. Geen slechte start, maar vooral de zure ...

171
171
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht zoekt oplossing, toekomst Club’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

231
231
Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

RSC Anderlecht is met een 7 op 15 aan de Jupiler Pro League begonnen. Tegen KV Kortrijk wonnen de ...

701
701
Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Hendrik Van Crombrugge heeft een opvallende nieuwe uitdaging beet. De voormalige doelman van ...

403
403
KV Mechelen-icoon onthult: “Problemen binnen de ploeg”

Het rommelt bij KV Mechelen. Malinwa was vorig seizoen nog één van de grote revelaties ...

218
218
"Zwaar geraakt": Hevige storm rond Van Gucht en Alderweireld

Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld zijn in een stevige storm terechtgekomen. De twee bekende ...

119
119
Balans Anderlecht bekend: ‘Nog altijd op centen letten’

RSC Anderlecht heeft er een drukke zomermercato opzitten. Antoine Sibierski spendeerde een slordige ...

353
353
OPTA geeft Club Brugge straffe Champions League-hoop

De afgelopen seizoenen maakte Club Brugge telkens indruk in de Champions League. Ook dit seizoen is ...

161
161
Na amper drie matchen: 'Uppercut Tielemans bij United'

In de Champions League neemt Manchester United het aanstaande donderdag op tegen debutant Sabah FC. ...

258
258
Verhaeghe grijpt eerste keer in: kleedkamer krijg keiharde boodschap

Club Brugge is degelijk aan het seizoen begonnen, maar er is zeker nog heel wat ruimte voor ...

465
465
Antwerp-aanwinst zakt door ijs: "Ongelooflijk hoe moeilijk"

Na een hoopgevende competitiestart, staat Antwerp FC weer met beide voeten op de grond. Zo werd in ...

529
529
Plottwist Stroeykens: 'RSCA ontvangt opzienbarend transfervoorstel'

Mario Stroeykens dreigt steeds verder op een zijspoor te belanden bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

369
369
Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

491
491
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in België weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

408
408
Anderlecht stevig op plaats gezet: "Zij zijn van andere grootorde"

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

532
532
'Toekomst Courtois: Real zet opvolgingsplan in werking'

Recordhouder Real Madrid zet vanaf deze week zijn queeste in om opnieuw succes te oogsten in de ...

367
367
‘Sommer bezorgt Club Brugge levensgroot probleem’

Yann Sommer houdt Club Brugge overeind, maar net daarin schuilt een probleem voor Ivan Leko. De ...

606
606
'Verguisde Stroeykens slikt volgende dreun bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk specactulaire mercato achter de rug, maar vond niet voor ...

474
474

Meer sportnieuws