‘Anderlecht verwent Riemer: ‘sterspeler’ op komst’

door
‘Anderlecht verwent Riemer: ‘sterspeler’ op komst’

Anderlecht bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Anders Dreyer en richt zijn aandacht op Mehdi Ghayedi als mogelijke vervanger. Ghayedi, bekend als het 'Iraanse wonderkind', heeft indruk gemaakt in de UAE Pro League met zijn creativiteit en doelgerichtheid.

Hij is een begeerde speler op de transfermarkt met interesse van topclubs zoals FC Porto en Sporting Braga. Met zijn unieke speelstijl en ervaring in competities zoals de Asian Champions League, kan Ghayedi een waardevolle aanwinst zijn voor Anderlecht.

LEES OOK: Rampscenario Taravel: twee wissels bij Anderlecht?

Dreyer vertrekt: “Het ideale profiel voor een grote zomerverkoop”

Als de eerste aankoop van Jesper Fredberg werd Anders Dreyer vorig jaar voor meer dan 4 miljoen euro overgenomen van FC Midtjylland. Sindsdien is zijn marktwaarde maal drie gegaan tot 12 miljoen euro, en het is nu al duidelijk dat hij een felbegeerde speler zal zijn op de transfermarkt komende zomer.

Het is het perfecte moment voor Anderlecht om te profiteren van Dreyer's stijgende waarde, en de club lijkt open te staan om te cashen. Verschillende clubs houden de situatie van Dreyer nauwlettend in de gaten, wetende dat zijn contract loopt tot 2027 en dat hij in mei 26 jaar wordt.

Bovendien maakt hij grote kans om geselecteerd te worden voor het EK 2024 met de Deense nationale ploeg, wat zijn marktwaarde nog verder zou kunnen verhogen. “Hij presenteert het ideale profiel voor een grote zomerverkoop”, voorspelt L’Avenir.

De Franstalige krant voegt eraan toe dat het voor Anderlecht niet gemakkelijk zal zijn om de toenemende belangstelling komende zomer af te wenden.

Mehdi Ghayedi: Beslissende sterspeler van Ittihad Kalba

Anderlecht staat dus voor een mogelijke verandering deze zomer met het vertrek van Anders Dreyer in het vooruitzicht. De club is daarom actief bezig met het speuren naar potentiële vervangers.

In deze zoektocht heeft Jesper Fredberg zijn oog laten vallen op Medhi Ghayedi, de sterspeler van de Iraanse topploeg Ittihad Kalba, waar hij tevens het rugnummer 10 draagt.

Met indrukwekkende cijfers van 8 doelpunten en 3 assists is de 25-jarige Ghayedi momenteel de zevende meest beslissende speler in de UAE Pro League. Niet alleen Anderlecht, maar ook grootmachten als FC Porto, Sporting Braga en diverse Japanse clubs tonen interesse in zijn diensten.

Hoewel Ghayedi niet exact dezelfde speelstijl en profiel heeft als Dreyer, biedt hij wel een groot potentieel en specifieke kwaliteiten. De Iraanse international, met 18 interlands en 7 doelpunten op zijn naam, heeft dit seizoen bij Ittihad Kalba voornamelijk als centrale aanvaller en linkerspits gespeeld, maar kan ook op rechts uit de voeten.

Bovendien lijkt hij op het eerste gezicht sneller en dribbelvaardiger dan Dreyer, met een speelstijl die attractiever is in vergelijking met de Deen.

Recordtransfer in de UAE Pro League

Mehdi Ghayedi heeft tot nu toe zijn stempel gedrukt in Iran en de Verenigde Arabische Emiraten, waar hij wordt beschouwd als een van de absolute toppers en een uitstekende reputatie geniet. In 2020 werd hij bekroond als de beste jonge speler van het jaar, toen hij zijn kunsten vertoonde bij de Iraanse topclub Esteghlal.

Zijn opvallende optredens in Iran, inclusief zijn titel als assistkoning van de competitie, leidden tot een lucratieve transfer naar Shabab Al-Ahli. Deze overgang, waarvan werd gefluisterd dat deze een indrukwekkende som van 2 miljoen dollar omvatte, was in de UAE Pro League de duurste transfer tot dan toe.

Vervolgens verhuisde Ghayedi naar Ittihad Kalba, waar hij zijn status bevestigde als een van de meest getalenteerde spelers in de Verenigde Arabische Emiraten. Zijn sterke optredens strekten zich uit tot de Asian Champions League en het nationale team van Iran.

In de afgelopen jaren heeft Ghayedi de aandacht getrokken van verschillende topclubs, waaronder AEK Athene en enkele clubs uit Qatar. Zijn indrukwekkende staat van dienst en zijn constante prestaties hebben hem tot een felbegeerde speler gemaakt op het internationale voetbaltoneel.

Mehdi Ghayedi: het Iraanse wonderkind

Mehdi Ghayedi trok ook de aandacht van Celtic Glasgow, toen Ange Postecoglou nog aan het roer stond bij de Schotse topclub. The Scotsman noemde hem treffend 'het Iraanse wonderkind' en een assistenkoning.

Ghayedi staat bekend om zijn spel vanaf de linkerflank, waar hij met zijn rechtervoet naar binnen snijdt en gevaar voor het doel creëert - het is zijn handelsmerk geworden.

Met zijn lengte van slechts 1 meter 67 behoort Ghayedi niet tot de grootste spelers, maar dankzij zijn creativiteit, voortdurende beweging, doelgerichtheid, snelheid en techniek, weet hij vaak een lastige tegenstander te zijn voor zijn rivalen.

Postecoglou had Ghayedi al langere tijd op zijn radar, omdat hij een voorliefde heeft voor het ontdekken van toptalenten in competities die minder hoog aangeschreven staan. Eerder haalde hij al spelers uit Japan, Australië en Japan naar Celtic.

“Er zijn daar aan die kant van de wereld enkele zeer goede voetballers. Maar als mensen daar niet willen kijken, ben ik graag de enige.” Maar uiteindelijk slaagde Postecoglou, die momenteel coach is bij Tottenham, er niet in om Ghayedi naar Celtic te halen.

Zal het Anderlecht wel lukken?

Anderlecht moet Ghayedi halen

Meest recent

De Mil moet puzzelen: blessuregolf teistert AA Gent

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

8
8
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

173
173
Rampscenario Taravel: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

185
185
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

227
227
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

207
207
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

107
107
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

67
67
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

70
70
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

85
85
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

55
55
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

32
32
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

243
243
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

256
256
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

87
87
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

385
385
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

201
201
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

265
265
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

169
169
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

80
80
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

47
47
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

182
182
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

86
86
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

259
259
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

220
220

Meer sportnieuws