Topschutter op weg naar Club Brugge: miljoenen rollen

door
Topschutter op weg naar Club Brugge: miljoenen rollen

Adam Bareiro, topschutter, aanvoerder en referentie van San Lorenzo, staat in de belangstelling van Club Brugge. Blauw-zwart heeft een openingsbod overgemaakt aan de Argentijnse club, die enkel wil settelen voor €7 miljoen euro voor hun aanvalsleider.

Bareiro ontvangt lof van voetbalgrootheden zoals Juan Roman Riquelme, Sergio Agüero en Luis Suárez.

LEES OOK: 'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

El Príncipe del Gol: tweevoudig topschutter van San Lorenzo

Club Brugge zoekt met het aanstaande vertrek van Igor Thiago naar Brentford FC naar een nieuw speerpunt voor hun aanvalslinie. In de geruchtenmolen wordt gefluisterd dat hun oog is gevallen op spits Adam Bareiro, een 27-jarige goalgetter van San Lorenzo in Argentinië.

Met zijn indrukwekkende staat van dienst als aanvoerder en tweevoudig topscorer van zijn team, is het geen verrassing dat hij bekend staat als 'El Príncipe del Gol' - de prins van de goal.

De onderhandelingen tussen Club Brugge en San Lorenzo lijken echter niet zonder obstakels te verlopen. Hoewel Club Brugge al een openingsbod van €5 miljoen heeft uitgebracht, vraagt San Lorenzo naar verluidt rond de €7 miljoen voor hun sterspeler.

Het is duidelijk dat Bareiro niet zomaar zal vertrekken, gezien zijn belangrijke rol in het Argentijnse team en zijn reputatie als doelpuntenmachine.

Stakende Bareiro: vaste klant in de geruchtenmolen

Adam Bareiro is een vaste klant in de geruchtenmolen in zowel elke transferperiode bij San Lorenzo. Vorige zomer leek de Paraguayaanse spits op het punt te staan om de overstap te maken naar de Bulgaarse topclub Ludogorets.

In de afgelopen wintermercato toonde Spartak Moskou interesse door maar liefst 6 miljoen dollar - zo'n 5,5 miljoen euro - op tafel te leggen voor de aanvaller.

Eind januari leek een transfer naar Atlético Paranaense in de maak, met San Lorenzo die een overeenkomst had bereikt met de Braziliaanse club voor een transfersom van 6 miljoen dollar. De onderhandelingen waren in de laatste fase beland toen de deal uiteindelijk niet doorging.

Dit leidde tot een staking van Bareiro, aangezien hij al sinds maart van het voorgaande jaar geen salaris meer ontving van San Lorenzo. De Argentijnse club kampt duidelijk met financiële problemen, zowel met de technische staf als met de spelers.

Adam Bareiro: mister 31% van San Lorenzo

Adam Bareiro is niet alleen een belangrijke speler en het speerpunt voor San Lorenzo, hij is ook de grote leider van de ploeg. Als topschutter en aanvoerder is de 27-jarige spits de referentie voor het hele elftal.

Zijn gemiste wintertransfer lijkt hem niet te hebben afgeleid, aangezien hij na dat incident een stevige salarisverhoging en contractverlenging kreeg. Naar verluidt behoort hij nu zelfs tot de best betaalde spelers van San Lorenzo.

De cijfers spreken boekdelen over zijn impact. In de afgelopen twee jaar was Bareiro goed voor maar liefst 33 doelpunten van de 94 doelpunten die San Lorenzo scoorde, wat neerkomt op een indrukwekkende 31% van alle goals van het team.

Dit seizoen heeft hij zijn waarde opnieuw bewezen door 6 doelpunten te scoren in slechts 11 competitiewedstrijden. Hiermee staat hij op de derde plaats in de topscorerslijst, achter Ignacio Ramirez van Newell’s Old Boy (8 doelpunten), Adrian Martinez van Racing Club (11 doelpunten) en Miguel Borja van River Plate (12 doelpunten).

Bareiro krijgt lof van Riquelme, Aguero en Suarez

Adam Bareiro heeft door zijn uitstekende prestaties en vele doelpunten veel lof ontvangen van enkele grootheden in het Argentijnse voetbal. Juan Roman Riquelme, de voorzitter van Boca Juniors, sprak bijvoorbeeld vol lof over de spits.

“De '9' van San Lorenzo lijkt altijd te strijden. Voor mij is voetbal dat ook. Want voor mij wordt degene die slecht speelt goed als hij strijdt, wordt degene die goed is uitstekend als hij strijdt, en wordt degene die uitstekend is als hij strijdt, Messi", legde Riquelme uit bij TyC Sports.

 “Hij strijdt constant tegen wie dan ook. Hij speelt in de Copa Argentina, strijdt en vecht met de verdediger van de tegenstander. De volgende dag speelt hij tegen Huracán en blijft hij strijden. Ik hou van spelers die dat doen”, voegde de legendarische ex-nummer 10 toe in het programma El Líbero.

Ook Sergio Agüero, voormalig spits van clubs als Manchester City, FC Barcelona en het Argentijnse nationale elftal, was onder de indruk van de beweeglijkheid van Bareiro. “Ik hou echt van Bareiro, je ziet de bewegingen vaak niet, we moeten erkennen dat Bareiro drie goede bewegingen maakte om te scoren. Niet alle aanvallers doen dat.”

Zelfs Luis Suarez was positief over Bareiro. “Wat een speler, Adam Bareiro”, schreef hij op X.

Club Brugge moet Bareiro halen

Meest recent

'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

69
69
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

92
92
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

60
60
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

45
45
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

176
176
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

45
45
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

437
437
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

142
142
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

176
176
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

54
54
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

102
102
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

117
117
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

122
122
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

95
95
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

37
37
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

210
210
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

356
356
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

559
559
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

466
466
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

385
385
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

437
437
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

428
428
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

685
685
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

647
647
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

152
152

Meer sportnieuws