Club Brugge in transfermodus: nieuwe linksback op komst

594 stemmen
Club Brugge in transfermodus: nieuwe linksback op komst

Joaquin Seys van Club NXT staat op het punt om door te breken in de A-kern. De aanvoerder van Club NXT wordt gezien als een wissel op de toekomst voor het eerste elftal en wordt omschreven als een type Maxim De Cuyper.

Seys traint nu voltijds mee met de A-kern en wordt geprezen om zijn balvaardigheid en slimme spel. Met het mogelijk vertrek van Bjorn Meijer en De Cuyper naar het buitenland in de komende zomer, lijkt Seys te solliciteren om hun plek in te nemen bij Club Brugge.

LEES OOK: Club Brugge houdt hart vast: tóch toptransfer voor Seys?

Joaquin Seys klopt op de deur van de A-kern

Bij Club NXT lopen er heel wat veelbelovende jonge talenten rond, die klaarstaan om door te breken in de eerste ploeg. Denk bijvoorbeeld aan namen zoals Liam en Lenn De Smet, Chemsdine Talbi, Bi Abdoul Kader Yameogo, Laurens Goemaere en Benjamin Faraas.

Een andere speler die momenteel op de voorgrond treedt, is Joaquin Seys (19), de aanvoerder van Club NXT. Het Nieuwsblad vroeg onlangs aan Maxim De Cuyper welk jonkie hij een grote toekomst voorziet. “Joaquin Seys, de linksachter van Club NXT”, antwoordde hij.

De opkomst van Seys kan van belang zijn voor Club Brugge, waar op dit moment een tekort aan vleugelverdedigers heerst.

Met het aflopen van Denis Odoi's contract aan het einde van het seizoen, de groeiende geruchten rond het vertrek van Bjorn Meijer, en zelfs de buitenlandse interesse in De Cuyper, wordt de noodzaak voor talentvolle vervanging steeds dringender.

Seys lijkt precies het antwoord te zijn op deze behoefte en kan een wissel op de toekomst betekenen in de eerste ploeg van blauw-zwart. 

Seys traint definitief mee met de A-kern Club Brugge

Joaquin Seys, afkomstig uit Gistel, legt een opmerkelijke reis af binnen Club Brugge.

Al vanaf zijn zevende maakt hij deel uit van de club, en vorige zomer kreeg hij voor het eerst de kans om zijn kwaliteiten te tonen tijdens de stage in Sint-Michielsgestel, waar hij onder meer indruk maakte in een oefenwedstrijd tegen Feyenoord.

Dit seizoen heeft Seys een belangrijke rol gespeeld als aanvoerder van Club NXT, waarbij hij vrijwel elke wedstrijd op het veld stond. Zijn constante prestaties hebben de aandacht getrokken, waarbij Het Laatste Nieuws zelfs suggereerde dat een selectie voor de A-ploeg binnen handbereik lag.

Tijdens de winterstop versterkte Seys zijn sollicitatie nog verder door opnieuw indruk te maken tijdens de stage in Marbella. Als erkenning voor zijn groeiende talent en prestaties, heeft Club Brugge daarna besloten hem samen met Bi Abdoul Yameogo fulltime mee te laten trainen met de A-kern.

Op speeldag 30 van de reguliere competitie heeft Seys de vruchten kunnen plukken van zijn harde werk, toen hij voor het eerst werd opgenomen in de wedstrijdselectie van het eerste elftal van Club Brugge.

Meijer/De Cuyper out, Seys in?

Joaquin Seys wordt door Het Nieuwsblad geprezen als dé ontbolstering bij Club NXT, waar zijn persoonlijkheid een positieve invloed heeft op het hele team. Ondanks dat de aanvoerdersband een extra verantwoordelijkheid is voor de jonge verdediger, heeft hij altijd een leidende rol gespeeld, zelfs zonder deze band.

Nu hij de kans krijgt om mee te trainen met de A-kern, ziet hij dit als een geweldige kans om te leren van ervaren spelers zoals Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer, in de hoop zijn ontwikkeling te versnellen.

Seys wordt volop geprezen om zijn balvaardigheid, zijn vermogen om situaties snel te herkennen, en zijn vermogen om onder druk te spelen en de tegenstander te slim af te zijn.

Het Laatste Nieuws vergeleek zelfs zijn speelstijl met die van Maxim De Cuyper. Met het vooruitzicht op het volgende seizoen lijken De Cuyper en Meijer er een serieuze concurrent bij te krijgen.

Er wordt echter verwacht dat vooral de Nederlander in de komende zomer een mooie transfer naar het buitenland zal maken. Dit opent de deur voor Seys om straks zijn kans te grijpen in het eerste elftal van Club Brugge.

Moet Seys een kans krijgen in het eerste elftal?

Meest recent

'Club Brugge tast in buidel: 3 toptargets op shortlist'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

69
69
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

291
291
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

358
358
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

259
259
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

86
86
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

655
655
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

100
100
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

100
100
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

43
43
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

200
200
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

509
509
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

167
167
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

160
160
Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

45
45
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

252
252
'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

86
86
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

92
92
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

385
385
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

103
103
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

153
153
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

50
50
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

695
695
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

344
344
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

169
169
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

72
72

Meer sportnieuws