Club Brugge in transfermodus: nieuwe linksback op komst

door
Club Brugge in transfermodus: nieuwe linksback op komst

Joaquin Seys van Club NXT staat op het punt om door te breken in de A-kern. De aanvoerder van Club NXT wordt gezien als een wissel op de toekomst voor het eerste elftal en wordt omschreven als een type Maxim De Cuyper.

Seys traint nu voltijds mee met de A-kern en wordt geprezen om zijn balvaardigheid en slimme spel. Met het mogelijk vertrek van Bjorn Meijer en De Cuyper naar het buitenland in de komende zomer, lijkt Seys te solliciteren om hun plek in te nemen bij Club Brugge.

LEES OOK: 'Beslissing gevallen: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Joaquin Seys klopt op de deur van de A-kern

Bij Club NXT lopen er heel wat veelbelovende jonge talenten rond, die klaarstaan om door te breken in de eerste ploeg. Denk bijvoorbeeld aan namen zoals Liam en Lenn De Smet, Chemsdine Talbi, Bi Abdoul Kader Yameogo, Laurens Goemaere en Benjamin Faraas.

Een andere speler die momenteel op de voorgrond treedt, is Joaquin Seys (19), de aanvoerder van Club NXT. Het Nieuwsblad vroeg onlangs aan Maxim De Cuyper welk jonkie hij een grote toekomst voorziet. “Joaquin Seys, de linksachter van Club NXT”, antwoordde hij.

De opkomst van Seys kan van belang zijn voor Club Brugge, waar op dit moment een tekort aan vleugelverdedigers heerst.

Met het aflopen van Denis Odoi's contract aan het einde van het seizoen, de groeiende geruchten rond het vertrek van Bjorn Meijer, en zelfs de buitenlandse interesse in De Cuyper, wordt de noodzaak voor talentvolle vervanging steeds dringender.

Seys lijkt precies het antwoord te zijn op deze behoefte en kan een wissel op de toekomst betekenen in de eerste ploeg van blauw-zwart. 

Seys traint definitief mee met de A-kern Club Brugge

Joaquin Seys, afkomstig uit Gistel, legt een opmerkelijke reis af binnen Club Brugge.

Al vanaf zijn zevende maakt hij deel uit van de club, en vorige zomer kreeg hij voor het eerst de kans om zijn kwaliteiten te tonen tijdens de stage in Sint-Michielsgestel, waar hij onder meer indruk maakte in een oefenwedstrijd tegen Feyenoord.

Dit seizoen heeft Seys een belangrijke rol gespeeld als aanvoerder van Club NXT, waarbij hij vrijwel elke wedstrijd op het veld stond. Zijn constante prestaties hebben de aandacht getrokken, waarbij Het Laatste Nieuws zelfs suggereerde dat een selectie voor de A-ploeg binnen handbereik lag.

Tijdens de winterstop versterkte Seys zijn sollicitatie nog verder door opnieuw indruk te maken tijdens de stage in Marbella. Als erkenning voor zijn groeiende talent en prestaties, heeft Club Brugge daarna besloten hem samen met Bi Abdoul Yameogo fulltime mee te laten trainen met de A-kern.

Op speeldag 30 van de reguliere competitie heeft Seys de vruchten kunnen plukken van zijn harde werk, toen hij voor het eerst werd opgenomen in de wedstrijdselectie van het eerste elftal van Club Brugge.

Meijer/De Cuyper out, Seys in?

Joaquin Seys wordt door Het Nieuwsblad geprezen als dé ontbolstering bij Club NXT, waar zijn persoonlijkheid een positieve invloed heeft op het hele team. Ondanks dat de aanvoerdersband een extra verantwoordelijkheid is voor de jonge verdediger, heeft hij altijd een leidende rol gespeeld, zelfs zonder deze band.

Nu hij de kans krijgt om mee te trainen met de A-kern, ziet hij dit als een geweldige kans om te leren van ervaren spelers zoals Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer, in de hoop zijn ontwikkeling te versnellen.

Seys wordt volop geprezen om zijn balvaardigheid, zijn vermogen om situaties snel te herkennen, en zijn vermogen om onder druk te spelen en de tegenstander te slim af te zijn.

Het Laatste Nieuws vergeleek zelfs zijn speelstijl met die van Maxim De Cuyper. Met het vooruitzicht op het volgende seizoen lijken De Cuyper en Meijer er een serieuze concurrent bij te krijgen.

Er wordt echter verwacht dat vooral de Nederlander in de komende zomer een mooie transfer naar het buitenland zal maken. Dit opent de deur voor Seys om straks zijn kans te grijpen in het eerste elftal van Club Brugge.

Moet Seys een kans krijgen in het eerste elftal?

Meest recent

'Beslissing gevallen: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

2
2
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

60
60
Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

84
84
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

35
35
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

85
85
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

120
120
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

331
331
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

295
295
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

209
209
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

235
235
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

200
200
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

128
128
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

138
138
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

63
63
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

182
182
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

456
456
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

404
404
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

293
293
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

146
146
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

449
449
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

96
96
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

847
847
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

292
292
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

244
244
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

187
187

Meer sportnieuws