Club Brugge in transfermodus: nieuwe linksback op komst

594
Club Brugge in transfermodus: nieuwe linksback op komst

Joaquin Seys van Club NXT staat op het punt om door te breken in de A-kern. De aanvoerder van Club NXT wordt gezien als een wissel op de toekomst voor het eerste elftal en wordt omschreven als een type Maxim De Cuyper.

Seys traint nu voltijds mee met de A-kern en wordt geprezen om zijn balvaardigheid en slimme spel. Met het mogelijk vertrek van Bjorn Meijer en De Cuyper naar het buitenland in de komende zomer, lijkt Seys te solliciteren om hun plek in te nemen bij Club Brugge.

LEES OOK: Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys klopt op de deur van de A-kern

Bij Club NXT lopen er heel wat veelbelovende jonge talenten rond, die klaarstaan om door te breken in de eerste ploeg. Denk bijvoorbeeld aan namen zoals Liam en Lenn De Smet, Chemsdine Talbi, Bi Abdoul Kader Yameogo, Laurens Goemaere en Benjamin Faraas.

Een andere speler die momenteel op de voorgrond treedt, is Joaquin Seys (19), de aanvoerder van Club NXT. Het Nieuwsblad vroeg onlangs aan Maxim De Cuyper welk jonkie hij een grote toekomst voorziet. “Joaquin Seys, de linksachter van Club NXT”, antwoordde hij.

De opkomst van Seys kan van belang zijn voor Club Brugge, waar op dit moment een tekort aan vleugelverdedigers heerst.

Met het aflopen van Denis Odoi's contract aan het einde van het seizoen, de groeiende geruchten rond het vertrek van Bjorn Meijer, en zelfs de buitenlandse interesse in De Cuyper, wordt de noodzaak voor talentvolle vervanging steeds dringender.

Seys lijkt precies het antwoord te zijn op deze behoefte en kan een wissel op de toekomst betekenen in de eerste ploeg van blauw-zwart. 

Seys traint definitief mee met de A-kern Club Brugge

Joaquin Seys, afkomstig uit Gistel, legt een opmerkelijke reis af binnen Club Brugge.

Al vanaf zijn zevende maakt hij deel uit van de club, en vorige zomer kreeg hij voor het eerst de kans om zijn kwaliteiten te tonen tijdens de stage in Sint-Michielsgestel, waar hij onder meer indruk maakte in een oefenwedstrijd tegen Feyenoord.

Dit seizoen heeft Seys een belangrijke rol gespeeld als aanvoerder van Club NXT, waarbij hij vrijwel elke wedstrijd op het veld stond. Zijn constante prestaties hebben de aandacht getrokken, waarbij Het Laatste Nieuws zelfs suggereerde dat een selectie voor de A-ploeg binnen handbereik lag.

Tijdens de winterstop versterkte Seys zijn sollicitatie nog verder door opnieuw indruk te maken tijdens de stage in Marbella. Als erkenning voor zijn groeiende talent en prestaties, heeft Club Brugge daarna besloten hem samen met Bi Abdoul Yameogo fulltime mee te laten trainen met de A-kern.

Op speeldag 30 van de reguliere competitie heeft Seys de vruchten kunnen plukken van zijn harde werk, toen hij voor het eerst werd opgenomen in de wedstrijdselectie van het eerste elftal van Club Brugge.

Meijer/De Cuyper out, Seys in?

Joaquin Seys wordt door Het Nieuwsblad geprezen als dé ontbolstering bij Club NXT, waar zijn persoonlijkheid een positieve invloed heeft op het hele team. Ondanks dat de aanvoerdersband een extra verantwoordelijkheid is voor de jonge verdediger, heeft hij altijd een leidende rol gespeeld, zelfs zonder deze band.

Nu hij de kans krijgt om mee te trainen met de A-kern, ziet hij dit als een geweldige kans om te leren van ervaren spelers zoals Maxim De Cuyper en Bjorn Meijer, in de hoop zijn ontwikkeling te versnellen.

Seys wordt volop geprezen om zijn balvaardigheid, zijn vermogen om situaties snel te herkennen, en zijn vermogen om onder druk te spelen en de tegenstander te slim af te zijn.

Het Laatste Nieuws vergeleek zelfs zijn speelstijl met die van Maxim De Cuyper. Met het vooruitzicht op het volgende seizoen lijken De Cuyper en Meijer er een serieuze concurrent bij te krijgen.

Er wordt echter verwacht dat vooral de Nederlander in de komende zomer een mooie transfer naar het buitenland zal maken. Dit opent de deur voor Seys om straks zijn kans te grijpen in het eerste elftal van Club Brugge.

Moet Seys een kans krijgen in het eerste elftal?

Meest recent

Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

5
5
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

48
48
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

121
121
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

18
18
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

151
151
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

156
156
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

91
91
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

139
139
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

19
19
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

64
64
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

37
37
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

105
105
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

86
86
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

31
31
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

464
464
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

18
18
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

106
106
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

69
69
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

176
176
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

317
317
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

16
16

Meer sportnieuws