Riemer laat iedereen schrikken met nieuwe sleutelspeler

664 stemmen
Riemer laat iedereen schrikken met nieuwe sleutelspeler

Brian Riemer verraste met zijn tactische keuzes op het middenveld tijdens de topper tegen Club Brugge, waarbij hij ook Majeed Ashimeru een kans gaf.

De Ghanees, eerder een sleutelspeler bij Anderlecht, had dit seizoen te kampen met blessures en een gebrek aan speeltijd. Riemer heeft Ashimeru als een sleutelfiguur beschouwd en daarom wilde hij hem vorige zomer ook zeker behouden bij de club.

Hoewel Ashimeru dit seizoen vooral pech kende, toonde hij toch veelbelovende momenten op het veld. De vraag blijft of hij zal heropleven in de komende wedstrijden.

LEES OOK: 'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Waar kwam de invalbeurt van Ashimeru ineens?

Brian Riemer verraste met zijn tactische keuzes op het middenveld tijdens de topwedstrijd met Club Brugge vorig weekend. De Deense coach koos ervoor om Thomas Delaney op de acht te plaatsen, terwijl Théo Leoni als zes fungeerde.

Deze beslissing betekende dat Mats Rits, die het hele seizoen onmisbaar en incontournable was, genoegen moest nemen met een plek op de bank.

Riemer leek te geloven dat zijn team door deze experimentele veldbezetting dominant zou zijn, maar in realiteit bleek Anderlecht machteloos te zijn tegen Club Brugge en leed het een 3-1 nederlaag.

Marc Degryse uitte zijn verbazing over de keuzes van Riemer: “Waarom moest Delaney tegen Club ineens de voorkeur krijgen op Rits? Ik zeg niet dat Anderlecht mét Rits had gewonnen, maar wat was de meerwaarde van Delaney in deze wedstrijd?” aldus de analist in Het Laatste Nieuws.

Een andere vraag die opduikt, is waarom Majeed Ashimeru, die hersteld was van een blessure, plotseling weer een kans kreeg in het team. “Waar kwam de invalbeurt van Ashimeru ineens vandaag?” 

Ashimeru bij Anderlecht dit seizoen: slechts één basisplaats

Majeed Ashimeru viel in voor Thomas Delaney, maar kon zijn gebrek aan wedstrijdritme niet verbergen. Zijn invalbeurt was onrustig, nerveus en rommelig, waardoor hij moeite had om zijn stempel te drukken.

Met slechts 150 minuten speeltijd gedurende het hele seizoen was het duidelijk dat zijn ritme te wensen overliet. Tijdens de winterbreak sloot Ashimeru zich aan bij de nationale ploeg van Ghana voor de Afrika Cup, maar daar raakte hij geblesseerd tijdens de wedstrijd tegen Mozambique.

Hij verliet het veld vroegtijdig op een brancard en moest hinkend naar de bank. Pas vorige week maakte hij zijn rentree in de competitie met een korte invalbeurt tegen Antwerp FC, gevolgd door een verrassende 25 minuten speeltijd in de topwedstrijd tegen Club Brugge afgelopen weekend.

Het is duidelijk dat Ashimeru dit seizoen geen sleutelspeler is geweest voor Anderlecht, gezien hij slechts één keer in de basis startte, en hij worstelt met een chronisch gebrek aan wedstrijdritme.

De vraag rijst dan ook waarom Brian Riemer ervoor koos om hem 25 minuten te laten spelen in zo'n belangrijke wedstrijd tegen Club Brugge.

Ashimeru schitterde eind vorig seizoen bij Anderlecht

Eind vorig seizoen stond Majeed Ashimeru een tijdje constant op een hoog niveau te spelen. Hij liet eindelijk zien waarom de club in de zomer van 2021 anderhalf miljoen euro betaalde om hem over te nemen van RB Salzburg.

Het was ook de bevestiging van waarom Asamoah Gyan hem vorig jaar na Thomas Partey noemde als de beste middenvelder van Ghana. Ashimeru bereikte aan het einde van het vorige seizoen een zekere volwassenheid in zijn spel en hij was niet langer de onstuimige jonge speler van weleer.

Zijn spel ging verder dan enkel agressiviteit en loopvermogen. Ashimeru begon uit te blinken in positionering, zowel met balbezit als bij balverlies. De energieke middenvelder werd een echte sleutelspeler in het elftal van Brian Riemer.

“Beetje bij beetje wordt hij dé meester in het spel van Anderlecht”, schreef La Dernière Heure. Eenzelfde scenario dat de Deense coach in gedachten heeft voor de huidige play-offs?

Riemer ziet een sleutelfiguur in Ashimeru

Dankzij zijn sterke optredens aan het einde van het vorige seizoen trok Majeed Ashimeru de aandacht van meerdere buitenlandse clubs. Verschillende Bundesliga-teams, waaronder Eintracht Frankfurt en Borussia Mönchengladbach, toonden interesse vanwege zijn energieke speelstijl.

Ook Burnley FC en Vincent Kompany probeerden hem aan te trekken.

Brian Riemer was opgelucht dat Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. Volgens La Dernière Heure heeft Riemer hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag.

Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

Ashimeru heeft grote honger: zal hij weer pieken?

Dit seizoen heeft Majeed Ashimeru voornamelijk tegenslag gekend door blessures, maar desondanks wist de Ghanees zich toch te onderscheiden met enkele sterke prestaties.

Tegen KVC Westerlo liet hij een overtuigend optreden zien, en volgens Le Soir zou de middenvelder Sporting nog steeds goed van dienst kunnen zijn. “We mogen niet vergeten dat Ashimeru terug is en een grote honger heeft”, schreef L’Avenir.

Tegen Standard viel hij niet uit de toon en was hij succesvol in de balrecuperatie. Tijdens het duel tegen KRC Genk bracht hij snelheid en frisheid in het spel. “We zien Ashimeru toch liever invallen dan Diawara. Kwam mee voor pit op het middenveld zorgen”, zag Het Nieuwsblad.

Ashimeru was duidelijk op de weg terug en begon opnieuw zijn waarde te tonen bij Anderlecht, net op het moment dat hij geblesseerd raakte tijdens de Africa Cup. Zal hij pieken in de komende wedstrijden?

Ashimeru moet meer speelkansen krijgen bij Anderlecht

Meest recent

'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

55
55
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet

Bij Antwerp moesten ze deze zomer veel geduld tonen door de onzekere situatie op bestuursniveau. Met ...

102
102
'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

141
141
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

30
30
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

79
79
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

115
115
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

187
187
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

285
285
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

369
369
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos ...

463
463
De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

404
404
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

155
155
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

126
126
Club Brugge neemt nieuwe start: andere aanpak is nodig

Club Brugge neemt het vrijdagavond in de supercup op tegen Union SG. Blauw-Zwart zal na vijf magere ...

682
682
Eerlijke Bruno speelt open kaart bij Anderlecht

D-day voor RSC Anderlecht. Winnen, op welke manier dan ook, is een must tegen Hammarby. De druk ...

278
278
'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

720
720
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

618
618
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

151
151
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

805
805
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

505
505
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

126
126
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

52
52
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

748
748
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

765
765
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

207
207

Meer sportnieuws