Riemer laat iedereen schrikken met nieuwe sleutelspeler

664 stemmen
Riemer laat iedereen schrikken met nieuwe sleutelspeler

Brian Riemer verraste met zijn tactische keuzes op het middenveld tijdens de topper tegen Club Brugge, waarbij hij ook Majeed Ashimeru een kans gaf.

De Ghanees, eerder een sleutelspeler bij Anderlecht, had dit seizoen te kampen met blessures en een gebrek aan speeltijd. Riemer heeft Ashimeru als een sleutelfiguur beschouwd en daarom wilde hij hem vorige zomer ook zeker behouden bij de club.

Hoewel Ashimeru dit seizoen vooral pech kende, toonde hij toch veelbelovende momenten op het veld. De vraag blijft of hij zal heropleven in de komende wedstrijden.

LEES OOK: 'Sibierski krijgt transferbudget te horen: víér topaanwinsten'

Waar kwam de invalbeurt van Ashimeru ineens?

Brian Riemer verraste met zijn tactische keuzes op het middenveld tijdens de topwedstrijd met Club Brugge vorig weekend. De Deense coach koos ervoor om Thomas Delaney op de acht te plaatsen, terwijl Théo Leoni als zes fungeerde.

Deze beslissing betekende dat Mats Rits, die het hele seizoen onmisbaar en incontournable was, genoegen moest nemen met een plek op de bank.

Riemer leek te geloven dat zijn team door deze experimentele veldbezetting dominant zou zijn, maar in realiteit bleek Anderlecht machteloos te zijn tegen Club Brugge en leed het een 3-1 nederlaag.

Marc Degryse uitte zijn verbazing over de keuzes van Riemer: “Waarom moest Delaney tegen Club ineens de voorkeur krijgen op Rits? Ik zeg niet dat Anderlecht mét Rits had gewonnen, maar wat was de meerwaarde van Delaney in deze wedstrijd?” aldus de analist in Het Laatste Nieuws.

Een andere vraag die opduikt, is waarom Majeed Ashimeru, die hersteld was van een blessure, plotseling weer een kans kreeg in het team. “Waar kwam de invalbeurt van Ashimeru ineens vandaag?” 

Ashimeru bij Anderlecht dit seizoen: slechts één basisplaats

Majeed Ashimeru viel in voor Thomas Delaney, maar kon zijn gebrek aan wedstrijdritme niet verbergen. Zijn invalbeurt was onrustig, nerveus en rommelig, waardoor hij moeite had om zijn stempel te drukken.

Met slechts 150 minuten speeltijd gedurende het hele seizoen was het duidelijk dat zijn ritme te wensen overliet. Tijdens de winterbreak sloot Ashimeru zich aan bij de nationale ploeg van Ghana voor de Afrika Cup, maar daar raakte hij geblesseerd tijdens de wedstrijd tegen Mozambique.

Hij verliet het veld vroegtijdig op een brancard en moest hinkend naar de bank. Pas vorige week maakte hij zijn rentree in de competitie met een korte invalbeurt tegen Antwerp FC, gevolgd door een verrassende 25 minuten speeltijd in de topwedstrijd tegen Club Brugge afgelopen weekend.

Het is duidelijk dat Ashimeru dit seizoen geen sleutelspeler is geweest voor Anderlecht, gezien hij slechts één keer in de basis startte, en hij worstelt met een chronisch gebrek aan wedstrijdritme.

De vraag rijst dan ook waarom Brian Riemer ervoor koos om hem 25 minuten te laten spelen in zo'n belangrijke wedstrijd tegen Club Brugge.

Ashimeru schitterde eind vorig seizoen bij Anderlecht

Eind vorig seizoen stond Majeed Ashimeru een tijdje constant op een hoog niveau te spelen. Hij liet eindelijk zien waarom de club in de zomer van 2021 anderhalf miljoen euro betaalde om hem over te nemen van RB Salzburg.

Het was ook de bevestiging van waarom Asamoah Gyan hem vorig jaar na Thomas Partey noemde als de beste middenvelder van Ghana. Ashimeru bereikte aan het einde van het vorige seizoen een zekere volwassenheid in zijn spel en hij was niet langer de onstuimige jonge speler van weleer.

Zijn spel ging verder dan enkel agressiviteit en loopvermogen. Ashimeru begon uit te blinken in positionering, zowel met balbezit als bij balverlies. De energieke middenvelder werd een echte sleutelspeler in het elftal van Brian Riemer.

“Beetje bij beetje wordt hij dé meester in het spel van Anderlecht”, schreef La Dernière Heure. Eenzelfde scenario dat de Deense coach in gedachten heeft voor de huidige play-offs?

Riemer ziet een sleutelfiguur in Ashimeru

Dankzij zijn sterke optredens aan het einde van het vorige seizoen trok Majeed Ashimeru de aandacht van meerdere buitenlandse clubs. Verschillende Bundesliga-teams, waaronder Eintracht Frankfurt en Borussia Mönchengladbach, toonden interesse vanwege zijn energieke speelstijl.

Ook Burnley FC en Vincent Kompany probeerden hem aan te trekken.

Brian Riemer was opgelucht dat Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. Volgens La Dernière Heure heeft Riemer hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag.

Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

Ashimeru heeft grote honger: zal hij weer pieken?

Dit seizoen heeft Majeed Ashimeru voornamelijk tegenslag gekend door blessures, maar desondanks wist de Ghanees zich toch te onderscheiden met enkele sterke prestaties.

Tegen KVC Westerlo liet hij een overtuigend optreden zien, en volgens Le Soir zou de middenvelder Sporting nog steeds goed van dienst kunnen zijn. “We mogen niet vergeten dat Ashimeru terug is en een grote honger heeft”, schreef L’Avenir.

Tegen Standard viel hij niet uit de toon en was hij succesvol in de balrecuperatie. Tijdens het duel tegen KRC Genk bracht hij snelheid en frisheid in het spel. “We zien Ashimeru toch liever invallen dan Diawara. Kwam mee voor pit op het middenveld zorgen”, zag Het Nieuwsblad.

Ashimeru was duidelijk op de weg terug en begon opnieuw zijn waarde te tonen bij Anderlecht, net op het moment dat hij geblesseerd raakte tijdens de Africa Cup. Zal hij pieken in de komende wedstrijden?

Ashimeru moet meer speelkansen krijgen bij Anderlecht

Meest recent

‘Chelsea verkoopt Mike Penders nieuwe mokerslag’

Mike Penders maakte afgelopen seizoen enorm veel indruk bij Strasbourg. De doelman maakte op jonge ...

0
0
Mac Allister spreekt open over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was dit seizoen ongetwijfeld een van de beste spelers bij Union SG. Op zijn 28 ...

19
19
'Anderlecht denkt aan terugkeer ex-publiekslieveling'

Antoine Sibierski is volop bezig met de mercato. De sportief directeur moet samen met de scouting de ...

134
134
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

91
91
Ex-sterkhouder Anderlecht stopt met voetballen

Zeer groot nieuws uit Denemarken. Daar heeft Kasper Schmeichel vandaag aangekondigd dat hij de ...

55
55
Van der Elst over JPL-topper: "Misschien iets voor Union?"

Bij Union SG kenden ze een goed seizoen. De Brusselaars gaan echter aan de bak moeten, want er ...

43
43
Lommel SK de markt op: sterkhouder moeilijk houdbaar

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers gaan nu volop aan de bak moeten op ...

53
53
'Anderlecht maakt kans: vreemd bod op Duranville'

Borussia Dortmund is bereid om Julien Duranville van de hand te doen. De 20-jarige winger kende een ...

329
329
'Nieuwe Tzolis-wending: Club Brugge richting recordsom'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato tal van sterkhouders verliezen. Ook Christos Tzolis lijkt ...

399
399
'Heropbouw Antwerp: Overmars krijgt loodzware transfertaak'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

143
143
'Sibierski krijgt transferbudget te horen: víér topaanwinsten'

Antoine Sibierski staat in de komende weken en maanden voor een loodzware uitdaging. Hij moet bij ...

326
326
189 Beste Premier League-transfers: straffe notering Lammens

Senne Lammens kan straks met een serieuze portie vertrouwen richting het WK trekken. De doelman ...

77
77
Tzolis-debat breekt los: "City of Liverpool? Heb mijn twijfels"

Christos Tzolis kroonde zich maandag tot 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League. De ...

242
242
Anderlecht-schandaal barst open: ‘Coucke wist van niets’

Het blijft spoken bij Anderlecht. Jaren na de overname duiken opnieuw pijnlijke details op over wat ...

1027
1027
'Transfer Karetsas explodeert: vraagprijs Genk maakt brokken'

Dat Kos Karetsas in de zomermercato zal vertrekken bij KRC Genk lijkt al een tijdje duidelijk. Maar ...

677
677
Kompany opvolger Guardiola? Nieuwe onthulling duikt op

Vincent Kompany was afgelopen maandag één van de eregasten op de afscheidsviering van ...

200
200
Harde actie na malaise Anderlecht: "Coucke moet verkopen"

RSC Anderlecht heeft andermaal een teleurstellend seizoen achter de rug waarin het zonder prijzen ...

500
500
Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

Bij Club Brugge maken ze zich op voor een hete transferzomer. Verschillende goudhaantjes zijn grof ...

633
633
'Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws na brand'

De Rode Duivels zagen hun voorbereiding op het WK dinsdag opgeschrikt worden. Een stevige brand ...

87
87
Werk voor De Condé: Genkse transferprioriteit aangereikt

KRC Genk kan nog een Europees ticket pakken als het in de barrages AA Gent klopt, maar al bij al is ...

434
434
Lukaku neemt laatste twijfels over toekomst weg

Romelu Lukaku doet er alles aan om in topvorm op het WK te verschijnen na een verloren seizoen. Hij ...

114
114
'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

105
105
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

198
198
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

178
178
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

122
122

Meer sportnieuws