Riemer laat iedereen schrikken met nieuwe sleutelspeler

door
Riemer laat iedereen schrikken met nieuwe sleutelspeler

Brian Riemer verraste met zijn tactische keuzes op het middenveld tijdens de topper tegen Club Brugge, waarbij hij ook Majeed Ashimeru een kans gaf.

De Ghanees, eerder een sleutelspeler bij Anderlecht, had dit seizoen te kampen met blessures en een gebrek aan speeltijd. Riemer heeft Ashimeru als een sleutelfiguur beschouwd en daarom wilde hij hem vorige zomer ook zeker behouden bij de club.

Hoewel Ashimeru dit seizoen vooral pech kende, toonde hij toch veelbelovende momenten op het veld. De vraag blijft of hij zal heropleven in de komende wedstrijden.

LEES OOK: 'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

Waar kwam de invalbeurt van Ashimeru ineens?

Brian Riemer verraste met zijn tactische keuzes op het middenveld tijdens de topwedstrijd met Club Brugge vorig weekend. De Deense coach koos ervoor om Thomas Delaney op de acht te plaatsen, terwijl Théo Leoni als zes fungeerde.

Deze beslissing betekende dat Mats Rits, die het hele seizoen onmisbaar en incontournable was, genoegen moest nemen met een plek op de bank.

Riemer leek te geloven dat zijn team door deze experimentele veldbezetting dominant zou zijn, maar in realiteit bleek Anderlecht machteloos te zijn tegen Club Brugge en leed het een 3-1 nederlaag.

Marc Degryse uitte zijn verbazing over de keuzes van Riemer: “Waarom moest Delaney tegen Club ineens de voorkeur krijgen op Rits? Ik zeg niet dat Anderlecht mét Rits had gewonnen, maar wat was de meerwaarde van Delaney in deze wedstrijd?” aldus de analist in Het Laatste Nieuws.

Een andere vraag die opduikt, is waarom Majeed Ashimeru, die hersteld was van een blessure, plotseling weer een kans kreeg in het team. “Waar kwam de invalbeurt van Ashimeru ineens vandaag?” 

Ashimeru bij Anderlecht dit seizoen: slechts één basisplaats

Majeed Ashimeru viel in voor Thomas Delaney, maar kon zijn gebrek aan wedstrijdritme niet verbergen. Zijn invalbeurt was onrustig, nerveus en rommelig, waardoor hij moeite had om zijn stempel te drukken.

Met slechts 150 minuten speeltijd gedurende het hele seizoen was het duidelijk dat zijn ritme te wensen overliet. Tijdens de winterbreak sloot Ashimeru zich aan bij de nationale ploeg van Ghana voor de Afrika Cup, maar daar raakte hij geblesseerd tijdens de wedstrijd tegen Mozambique.

Hij verliet het veld vroegtijdig op een brancard en moest hinkend naar de bank. Pas vorige week maakte hij zijn rentree in de competitie met een korte invalbeurt tegen Antwerp FC, gevolgd door een verrassende 25 minuten speeltijd in de topwedstrijd tegen Club Brugge afgelopen weekend.

Het is duidelijk dat Ashimeru dit seizoen geen sleutelspeler is geweest voor Anderlecht, gezien hij slechts één keer in de basis startte, en hij worstelt met een chronisch gebrek aan wedstrijdritme.

De vraag rijst dan ook waarom Brian Riemer ervoor koos om hem 25 minuten te laten spelen in zo'n belangrijke wedstrijd tegen Club Brugge.

Ashimeru schitterde eind vorig seizoen bij Anderlecht

Eind vorig seizoen stond Majeed Ashimeru een tijdje constant op een hoog niveau te spelen. Hij liet eindelijk zien waarom de club in de zomer van 2021 anderhalf miljoen euro betaalde om hem over te nemen van RB Salzburg.

Het was ook de bevestiging van waarom Asamoah Gyan hem vorig jaar na Thomas Partey noemde als de beste middenvelder van Ghana. Ashimeru bereikte aan het einde van het vorige seizoen een zekere volwassenheid in zijn spel en hij was niet langer de onstuimige jonge speler van weleer.

Zijn spel ging verder dan enkel agressiviteit en loopvermogen. Ashimeru begon uit te blinken in positionering, zowel met balbezit als bij balverlies. De energieke middenvelder werd een echte sleutelspeler in het elftal van Brian Riemer.

“Beetje bij beetje wordt hij dé meester in het spel van Anderlecht”, schreef La Dernière Heure. Eenzelfde scenario dat de Deense coach in gedachten heeft voor de huidige play-offs?

Riemer ziet een sleutelfiguur in Ashimeru

Dankzij zijn sterke optredens aan het einde van het vorige seizoen trok Majeed Ashimeru de aandacht van meerdere buitenlandse clubs. Verschillende Bundesliga-teams, waaronder Eintracht Frankfurt en Borussia Mönchengladbach, toonden interesse vanwege zijn energieke speelstijl.

Ook Burnley FC en Vincent Kompany probeerden hem aan te trekken.

Brian Riemer was opgelucht dat Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. Volgens La Dernière Heure heeft Riemer hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag.

Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

Ashimeru heeft grote honger: zal hij weer pieken?

Dit seizoen heeft Majeed Ashimeru voornamelijk tegenslag gekend door blessures, maar desondanks wist de Ghanees zich toch te onderscheiden met enkele sterke prestaties.

Tegen KVC Westerlo liet hij een overtuigend optreden zien, en volgens Le Soir zou de middenvelder Sporting nog steeds goed van dienst kunnen zijn. “We mogen niet vergeten dat Ashimeru terug is en een grote honger heeft”, schreef L’Avenir.

Tegen Standard viel hij niet uit de toon en was hij succesvol in de balrecuperatie. Tijdens het duel tegen KRC Genk bracht hij snelheid en frisheid in het spel. “We zien Ashimeru toch liever invallen dan Diawara. Kwam mee voor pit op het middenveld zorgen”, zag Het Nieuwsblad.

Ashimeru was duidelijk op de weg terug en begon opnieuw zijn waarde te tonen bij Anderlecht, net op het moment dat hij geblesseerd raakte tijdens de Africa Cup. Zal hij pieken in de komende wedstrijden?

Ashimeru moet meer speelkansen krijgen bij Anderlecht

Meest recent

'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

30
30
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

10
10
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

9
9
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

71
71
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

18
18
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

124
124
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

247
247
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

68
68
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

113
113
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

81
81
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

88
88
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

287
287
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

120
120
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

111
111
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

72
72
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

503
503
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

247
247
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

27
27
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

608
608
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

386
386
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

414
414
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

90
90
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

364
364
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

456
456
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

111
111

Meer sportnieuws