Riemer laat iedereen schrikken met nieuwe sleutelspeler

664
Riemer laat iedereen schrikken met nieuwe sleutelspeler

Brian Riemer verraste met zijn tactische keuzes op het middenveld tijdens de topper tegen Club Brugge, waarbij hij ook Majeed Ashimeru een kans gaf.

De Ghanees, eerder een sleutelspeler bij Anderlecht, had dit seizoen te kampen met blessures en een gebrek aan speeltijd. Riemer heeft Ashimeru als een sleutelfiguur beschouwd en daarom wilde hij hem vorige zomer ook zeker behouden bij de club.

Hoewel Ashimeru dit seizoen vooral pech kende, toonde hij toch veelbelovende momenten op het veld. De vraag blijft of hij zal heropleven in de komende wedstrijden.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Waar kwam de invalbeurt van Ashimeru ineens?

Brian Riemer verraste met zijn tactische keuzes op het middenveld tijdens de topwedstrijd met Club Brugge vorig weekend. De Deense coach koos ervoor om Thomas Delaney op de acht te plaatsen, terwijl Théo Leoni als zes fungeerde.

Deze beslissing betekende dat Mats Rits, die het hele seizoen onmisbaar en incontournable was, genoegen moest nemen met een plek op de bank.

Riemer leek te geloven dat zijn team door deze experimentele veldbezetting dominant zou zijn, maar in realiteit bleek Anderlecht machteloos te zijn tegen Club Brugge en leed het een 3-1 nederlaag.

Marc Degryse uitte zijn verbazing over de keuzes van Riemer: “Waarom moest Delaney tegen Club ineens de voorkeur krijgen op Rits? Ik zeg niet dat Anderlecht mét Rits had gewonnen, maar wat was de meerwaarde van Delaney in deze wedstrijd?” aldus de analist in Het Laatste Nieuws.

Een andere vraag die opduikt, is waarom Majeed Ashimeru, die hersteld was van een blessure, plotseling weer een kans kreeg in het team. “Waar kwam de invalbeurt van Ashimeru ineens vandaag?” 

Ashimeru bij Anderlecht dit seizoen: slechts één basisplaats

Majeed Ashimeru viel in voor Thomas Delaney, maar kon zijn gebrek aan wedstrijdritme niet verbergen. Zijn invalbeurt was onrustig, nerveus en rommelig, waardoor hij moeite had om zijn stempel te drukken.

Met slechts 150 minuten speeltijd gedurende het hele seizoen was het duidelijk dat zijn ritme te wensen overliet. Tijdens de winterbreak sloot Ashimeru zich aan bij de nationale ploeg van Ghana voor de Afrika Cup, maar daar raakte hij geblesseerd tijdens de wedstrijd tegen Mozambique.

Hij verliet het veld vroegtijdig op een brancard en moest hinkend naar de bank. Pas vorige week maakte hij zijn rentree in de competitie met een korte invalbeurt tegen Antwerp FC, gevolgd door een verrassende 25 minuten speeltijd in de topwedstrijd tegen Club Brugge afgelopen weekend.

Het is duidelijk dat Ashimeru dit seizoen geen sleutelspeler is geweest voor Anderlecht, gezien hij slechts één keer in de basis startte, en hij worstelt met een chronisch gebrek aan wedstrijdritme.

De vraag rijst dan ook waarom Brian Riemer ervoor koos om hem 25 minuten te laten spelen in zo'n belangrijke wedstrijd tegen Club Brugge.

Ashimeru schitterde eind vorig seizoen bij Anderlecht

Eind vorig seizoen stond Majeed Ashimeru een tijdje constant op een hoog niveau te spelen. Hij liet eindelijk zien waarom de club in de zomer van 2021 anderhalf miljoen euro betaalde om hem over te nemen van RB Salzburg.

Het was ook de bevestiging van waarom Asamoah Gyan hem vorig jaar na Thomas Partey noemde als de beste middenvelder van Ghana. Ashimeru bereikte aan het einde van het vorige seizoen een zekere volwassenheid in zijn spel en hij was niet langer de onstuimige jonge speler van weleer.

Zijn spel ging verder dan enkel agressiviteit en loopvermogen. Ashimeru begon uit te blinken in positionering, zowel met balbezit als bij balverlies. De energieke middenvelder werd een echte sleutelspeler in het elftal van Brian Riemer.

“Beetje bij beetje wordt hij dé meester in het spel van Anderlecht”, schreef La Dernière Heure. Eenzelfde scenario dat de Deense coach in gedachten heeft voor de huidige play-offs?

Riemer ziet een sleutelfiguur in Ashimeru

Dankzij zijn sterke optredens aan het einde van het vorige seizoen trok Majeed Ashimeru de aandacht van meerdere buitenlandse clubs. Verschillende Bundesliga-teams, waaronder Eintracht Frankfurt en Borussia Mönchengladbach, toonden interesse vanwege zijn energieke speelstijl.

Ook Burnley FC en Vincent Kompany probeerden hem aan te trekken.

Brian Riemer was opgelucht dat Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. Volgens La Dernière Heure heeft Riemer hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag.

Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

Ashimeru heeft grote honger: zal hij weer pieken?

Dit seizoen heeft Majeed Ashimeru voornamelijk tegenslag gekend door blessures, maar desondanks wist de Ghanees zich toch te onderscheiden met enkele sterke prestaties.

Tegen KVC Westerlo liet hij een overtuigend optreden zien, en volgens Le Soir zou de middenvelder Sporting nog steeds goed van dienst kunnen zijn. “We mogen niet vergeten dat Ashimeru terug is en een grote honger heeft”, schreef L’Avenir.

Tegen Standard viel hij niet uit de toon en was hij succesvol in de balrecuperatie. Tijdens het duel tegen KRC Genk bracht hij snelheid en frisheid in het spel. “We zien Ashimeru toch liever invallen dan Diawara. Kwam mee voor pit op het middenveld zorgen”, zag Het Nieuwsblad.

Ashimeru was duidelijk op de weg terug en begon opnieuw zijn waarde te tonen bij Anderlecht, net op het moment dat hij geblesseerd raakte tijdens de Africa Cup. Zal hij pieken in de komende wedstrijden?

Ashimeru moet meer speelkansen krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

11
11
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

13
13
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

71
71
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

62
62
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

93
93
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

60
60
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

66
66
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

166
166
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

106
106
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

261
261
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

78
78
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

419
419
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

486
486
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

195
195
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

131
131
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

127
127
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

203
203
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

196
196
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1733
1733
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

407
407
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

313
313

Meer sportnieuws