Riemer laat iedereen schrikken met nieuwe sleutelspeler

664
Riemer laat iedereen schrikken met nieuwe sleutelspeler

Brian Riemer verraste met zijn tactische keuzes op het middenveld tijdens de topper tegen Club Brugge, waarbij hij ook Majeed Ashimeru een kans gaf.

De Ghanees, eerder een sleutelspeler bij Anderlecht, had dit seizoen te kampen met blessures en een gebrek aan speeltijd. Riemer heeft Ashimeru als een sleutelfiguur beschouwd en daarom wilde hij hem vorige zomer ook zeker behouden bij de club.

Hoewel Ashimeru dit seizoen vooral pech kende, toonde hij toch veelbelovende momenten op het veld. De vraag blijft of hij zal heropleven in de komende wedstrijden.

LEES OOK: Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Waar kwam de invalbeurt van Ashimeru ineens?

Brian Riemer verraste met zijn tactische keuzes op het middenveld tijdens de topwedstrijd met Club Brugge vorig weekend. De Deense coach koos ervoor om Thomas Delaney op de acht te plaatsen, terwijl Théo Leoni als zes fungeerde.

Deze beslissing betekende dat Mats Rits, die het hele seizoen onmisbaar en incontournable was, genoegen moest nemen met een plek op de bank.

Riemer leek te geloven dat zijn team door deze experimentele veldbezetting dominant zou zijn, maar in realiteit bleek Anderlecht machteloos te zijn tegen Club Brugge en leed het een 3-1 nederlaag.

Marc Degryse uitte zijn verbazing over de keuzes van Riemer: “Waarom moest Delaney tegen Club ineens de voorkeur krijgen op Rits? Ik zeg niet dat Anderlecht mét Rits had gewonnen, maar wat was de meerwaarde van Delaney in deze wedstrijd?” aldus de analist in Het Laatste Nieuws.

Een andere vraag die opduikt, is waarom Majeed Ashimeru, die hersteld was van een blessure, plotseling weer een kans kreeg in het team. “Waar kwam de invalbeurt van Ashimeru ineens vandaag?” 

Ashimeru bij Anderlecht dit seizoen: slechts één basisplaats

Majeed Ashimeru viel in voor Thomas Delaney, maar kon zijn gebrek aan wedstrijdritme niet verbergen. Zijn invalbeurt was onrustig, nerveus en rommelig, waardoor hij moeite had om zijn stempel te drukken.

Met slechts 150 minuten speeltijd gedurende het hele seizoen was het duidelijk dat zijn ritme te wensen overliet. Tijdens de winterbreak sloot Ashimeru zich aan bij de nationale ploeg van Ghana voor de Afrika Cup, maar daar raakte hij geblesseerd tijdens de wedstrijd tegen Mozambique.

Hij verliet het veld vroegtijdig op een brancard en moest hinkend naar de bank. Pas vorige week maakte hij zijn rentree in de competitie met een korte invalbeurt tegen Antwerp FC, gevolgd door een verrassende 25 minuten speeltijd in de topwedstrijd tegen Club Brugge afgelopen weekend.

Het is duidelijk dat Ashimeru dit seizoen geen sleutelspeler is geweest voor Anderlecht, gezien hij slechts één keer in de basis startte, en hij worstelt met een chronisch gebrek aan wedstrijdritme.

De vraag rijst dan ook waarom Brian Riemer ervoor koos om hem 25 minuten te laten spelen in zo'n belangrijke wedstrijd tegen Club Brugge.

Ashimeru schitterde eind vorig seizoen bij Anderlecht

Eind vorig seizoen stond Majeed Ashimeru een tijdje constant op een hoog niveau te spelen. Hij liet eindelijk zien waarom de club in de zomer van 2021 anderhalf miljoen euro betaalde om hem over te nemen van RB Salzburg.

Het was ook de bevestiging van waarom Asamoah Gyan hem vorig jaar na Thomas Partey noemde als de beste middenvelder van Ghana. Ashimeru bereikte aan het einde van het vorige seizoen een zekere volwassenheid in zijn spel en hij was niet langer de onstuimige jonge speler van weleer.

Zijn spel ging verder dan enkel agressiviteit en loopvermogen. Ashimeru begon uit te blinken in positionering, zowel met balbezit als bij balverlies. De energieke middenvelder werd een echte sleutelspeler in het elftal van Brian Riemer.

“Beetje bij beetje wordt hij dé meester in het spel van Anderlecht”, schreef La Dernière Heure. Eenzelfde scenario dat de Deense coach in gedachten heeft voor de huidige play-offs?

Riemer ziet een sleutelfiguur in Ashimeru

Dankzij zijn sterke optredens aan het einde van het vorige seizoen trok Majeed Ashimeru de aandacht van meerdere buitenlandse clubs. Verschillende Bundesliga-teams, waaronder Eintracht Frankfurt en Borussia Mönchengladbach, toonden interesse vanwege zijn energieke speelstijl.

Ook Burnley FC en Vincent Kompany probeerden hem aan te trekken.

Brian Riemer was opgelucht dat Ashimeru in het afgelopen tussenseizoen bij de club bleef, want als het van de coach afhing, dan ging zijn sterkhouder nergens naartoe. Volgens La Dernière Heure heeft Riemer hem zelfs meermaals verzocht om bij Anderlecht te blijven, omdat hij in de Ghanees een sleutelfiguur zag.

Aan de andere kant hinkte het clubbestuur dan weer op twee gedachten. Ze erkenden het belang van de middenvelder, maar waren ook gevoelig voor een eventuele mooie transfersom.

Ashimeru heeft grote honger: zal hij weer pieken?

Dit seizoen heeft Majeed Ashimeru voornamelijk tegenslag gekend door blessures, maar desondanks wist de Ghanees zich toch te onderscheiden met enkele sterke prestaties.

Tegen KVC Westerlo liet hij een overtuigend optreden zien, en volgens Le Soir zou de middenvelder Sporting nog steeds goed van dienst kunnen zijn. “We mogen niet vergeten dat Ashimeru terug is en een grote honger heeft”, schreef L’Avenir.

Tegen Standard viel hij niet uit de toon en was hij succesvol in de balrecuperatie. Tijdens het duel tegen KRC Genk bracht hij snelheid en frisheid in het spel. “We zien Ashimeru toch liever invallen dan Diawara. Kwam mee voor pit op het middenveld zorgen”, zag Het Nieuwsblad.

Ashimeru was duidelijk op de weg terug en begon opnieuw zijn waarde te tonen bij Anderlecht, net op het moment dat hij geblesseerd raakte tijdens de Africa Cup. Zal hij pieken in de komende wedstrijden?

Ashimeru moet meer speelkansen krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

37
37
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

15
15
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

16
16
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

22
22
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

35
35
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

256
256
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

316
316
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

58
58
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

76
76
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

68
68
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

27
27
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

188
188
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

111
111
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

42
42
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

57
57
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

108
108
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

133
133
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

152
152
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

18
18
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

47
47
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

96
96
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

48
48
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

45
45
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

362
362

Meer sportnieuws