Kuyt naar Club Brugge? “Schiet op alles wat uit Brugge komt”

door
Kuyt naar Club Brugge? “Schiet op alles wat uit Brugge komt”

Ondanks aanvankelijke twijfels over zijn aanstelling als hoofdcoach bij Beerschot, heeft Dirk Kuyt de club naar de promotie geleid. Na deze triomf blijft de toekomst van de Nederlander bij Beerschot onzeker, mede vanwege de afwezigheid en mogelijke verkoop van hoofdaandeelhouder United World.

Nico Dijkshoorn, columnist bij Het Nieuwsblad, raadt Kuyt aan om bij Beerschot te blijven, in plaats voor het grote geld te kiezen. “Schiet op alles wat uit Brugge komt.”

LEES OOK: Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Vraagtekens bij aanstelling Kuyt als hoofdcoach Beerschot

Eind december verwelkomde Beerschot met veel enthousiasme Dirk Kuyt als hun nieuwe hoofdcoach. Ondanks de interesse in Miroslav Klose en Mo Messoudi, viel de keuze uiteindelijk op de Nederlandse oud-voetballer van onder meer Liverpool, Oranje en Feyenoord.

Kuyt stond voor een uitdagende taak, nadat hij eerder bij ADO Den Haag voortijdig moest vertrekken na een periode van tegenvallende resultaten, slechts 176 dagen na zijn aanstelling.

Bij ADO Den Haag bevond Kuyt zich bij een club in een diepe crisis. De club gaf hem nauwelijks de tijd om een volwaardig elftal op te bouwen.

Het was ook geen geheim dat hij moeite had om zich aan te passen aan het niveau van een tweedeklasser en om zich in te leven in het niveau met de jongens waarmee hij werkte.

Dit was begrijpelijk gezien zijn achtergrond als speler bij de absolute wereldtop. “Uiteindelijk had ik nog vier keer moeten terugschakelen om bij het niveau van ADO uit te komen”, zei hij daar na zijn ontslag zelf over.

Er waren dus verzachtende omstandigheden waarom Kuyte niet slaagde bij ADO en bij Beerschot kreeg hij de kans om te bewijzen dat hij een topcoach in spe is.

“Iedereen trekt zich binnen twee maanden de haren uit het hoofd met Kuyt”

De aanstelling van Dirk Kuyt als hoofdcoach van Beerschot riep verschillende reacties op, waarbij Nico Dijkshoorn zijn bedenkingen niet onder stoelen of banken stak. In zijn column voor Het Nieuwsblad uitte hij zijn twijfels over Kuyt's analyses op televisie, die volgens hem kant noch wal raakten.

“Tien van de tien keer zit hij er op alle fronten naast.” Hij voorspelde zelfs dat binnen twee maanden iedereen bij Beerschot zich binnen twee maanden de haren uit het hoofd zou trekken en dat de club een kat in de zak had gekocht. “Dirk is de zoveelste Nederlander waar je nooit meer van af komt.”

Niet iedereen was het eens met Dijkshoorn's kritiek. Jeroen Kapteijns, een journalist van De Telegraaf, was juist lovend over Kuyt. “Ik hoop een beetje op een Van Bommel-verhaal, die na een valse start (PSV, Wolfsburg, red.) toch zijn doorstart kon ­maken bij Antwerp”, zei hij in Het Laatste Nieuws.

Desondanks was de druk voor Kuyt hoog bij Beerschot, met het duidelijke doel om promotie naar de hoogste divisie te bewerkstelligen. Om die reden tekende Kuyt zelfs een contract tot het einde van het seizoen op het Kiel, een bewuste keuze van zowel de coach als de club.

‘Slimme’ Kuyt leidt Beerschot naar de promotie

De overgang van Andreas Wieland naar Dirk Kuyt als hoofdcoach werd bijzonder goed opgevangen door de spelersgroep van Beerschot. Kuyt bracht een duidelijke focus op omschakeling en belichaamde als coach een mentaliteit van hard werken en winnen, met een voorliefde voor aanvallend voetbal en dominantie in balbezit.

Slim genoeg bouwde hij voort op het solide fundament dat zijn succesvolle voorganger had gelegd. Volgens Thibaud Verlinden bleef het spel onder Kuyt trouw aan de identiteit die onder Wieland was ontwikkeld, maar voegde de Nederlander een extra dimensie toe door de ploeg een grotere vechtlust te geven.

Dit resulteerde afgelopen weekend in het kampioenschap in de Challenger Pro League, waarmee Kuyt de doelstelling van de club wist te realiseren. Zijn succes toonde aan dat hij belangrijke lessen had geleerd uit zijn eerdere uitdaging bij ADO Den Haag.

“Laat hem ver weg van het grote geld: schiet op alles wat uit Brugge komt”

Zelfs Nico Dijkshoorn, die aanvankelijk kritisch was over de aanstelling van Kuyt als coach bij Beerschot, moest zijn woorden nu bijstellen. Hij beschreef het behalen van de titel met Beerschot als de feelgoodmovie van het jaar, maar tegelijkertijd als het slechtste wat kon overkomen.

“Die gaat weer veel te veel in zichzelf geloven. Ik hoop met alles wat ik in mij heb dat Dirk die oude Dirk blijft: dolgelukkig bij een club die voetbal eet en voetbal ademt”, zei Dijkshoorn in Het Nieuwsblad.

“Laat hem ver weg blijven bij het grote geld. Eerlijk gezegd houd ik mijn hart vast. Beerschot, bind hem vast. Schiet op alles wat uit Brugge komt.”

Kuyt heeft de intentie om zijn langer te werken bij Beerschot, maar de voorwaarden en ambities moeten nog worden besproken, zowel van zijn kant als van de club. Voorlopig is het niet zeker of hij mee naar eerste klasse gaat.

Zijn contract loopt eind juni af, waardoor hij de vrijheid heeft om met andere clubs te onderhandelen. “We hopen Dirk nog lang bij ons te hebben”, zei voorzitter Francis Vrancken aan Gazet van Antwerpen.

Beerschot staat al een jaar te koop vanwege de afwezigheid van de hoofdaandeelhouder, United World, die weinig tot geen betrokkenheid toont bij de club, zowel op emotioneel als financieel vlak. De situatie rondom de clubeigenaar voegt een extra laag van onzekerheid toe aan de toekomst van Kuyt bij Beerschot.

🚀

Zou Kuyt de ideale coach voor Club Brugge zijn?

Meest recent

Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

2
2
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

28
28
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

35
35
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

52
52
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

99
99
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

73
73
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

97
97
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

38
38
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

365
365
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

158
158
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

103
103
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

238
238
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

331
331
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

286
286
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

99
99
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

482
482
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

99
99
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

297
297
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

257
257
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

99
99
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

239
239
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

524
524
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

131
131
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

68
68
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

612
612

Meer sportnieuws