Kuyt naar Club Brugge? “Schiet op alles wat uit Brugge komt”

door
Kuyt naar Club Brugge? “Schiet op alles wat uit Brugge komt”

Ondanks aanvankelijke twijfels over zijn aanstelling als hoofdcoach bij Beerschot, heeft Dirk Kuyt de club naar de promotie geleid. Na deze triomf blijft de toekomst van de Nederlander bij Beerschot onzeker, mede vanwege de afwezigheid en mogelijke verkoop van hoofdaandeelhouder United World.

Nico Dijkshoorn, columnist bij Het Nieuwsblad, raadt Kuyt aan om bij Beerschot te blijven, in plaats voor het grote geld te kiezen. “Schiet op alles wat uit Brugge komt.”

LEES OOK: Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

Vraagtekens bij aanstelling Kuyt als hoofdcoach Beerschot

Eind december verwelkomde Beerschot met veel enthousiasme Dirk Kuyt als hun nieuwe hoofdcoach. Ondanks de interesse in Miroslav Klose en Mo Messoudi, viel de keuze uiteindelijk op de Nederlandse oud-voetballer van onder meer Liverpool, Oranje en Feyenoord.

Kuyt stond voor een uitdagende taak, nadat hij eerder bij ADO Den Haag voortijdig moest vertrekken na een periode van tegenvallende resultaten, slechts 176 dagen na zijn aanstelling.

Bij ADO Den Haag bevond Kuyt zich bij een club in een diepe crisis. De club gaf hem nauwelijks de tijd om een volwaardig elftal op te bouwen.

Het was ook geen geheim dat hij moeite had om zich aan te passen aan het niveau van een tweedeklasser en om zich in te leven in het niveau met de jongens waarmee hij werkte.

Dit was begrijpelijk gezien zijn achtergrond als speler bij de absolute wereldtop. “Uiteindelijk had ik nog vier keer moeten terugschakelen om bij het niveau van ADO uit te komen”, zei hij daar na zijn ontslag zelf over.

Er waren dus verzachtende omstandigheden waarom Kuyte niet slaagde bij ADO en bij Beerschot kreeg hij de kans om te bewijzen dat hij een topcoach in spe is.

“Iedereen trekt zich binnen twee maanden de haren uit het hoofd met Kuyt”

De aanstelling van Dirk Kuyt als hoofdcoach van Beerschot riep verschillende reacties op, waarbij Nico Dijkshoorn zijn bedenkingen niet onder stoelen of banken stak. In zijn column voor Het Nieuwsblad uitte hij zijn twijfels over Kuyt's analyses op televisie, die volgens hem kant noch wal raakten.

“Tien van de tien keer zit hij er op alle fronten naast.” Hij voorspelde zelfs dat binnen twee maanden iedereen bij Beerschot zich binnen twee maanden de haren uit het hoofd zou trekken en dat de club een kat in de zak had gekocht. “Dirk is de zoveelste Nederlander waar je nooit meer van af komt.”

Niet iedereen was het eens met Dijkshoorn's kritiek. Jeroen Kapteijns, een journalist van De Telegraaf, was juist lovend over Kuyt. “Ik hoop een beetje op een Van Bommel-verhaal, die na een valse start (PSV, Wolfsburg, red.) toch zijn doorstart kon ­maken bij Antwerp”, zei hij in Het Laatste Nieuws.

Desondanks was de druk voor Kuyt hoog bij Beerschot, met het duidelijke doel om promotie naar de hoogste divisie te bewerkstelligen. Om die reden tekende Kuyt zelfs een contract tot het einde van het seizoen op het Kiel, een bewuste keuze van zowel de coach als de club.

‘Slimme’ Kuyt leidt Beerschot naar de promotie

De overgang van Andreas Wieland naar Dirk Kuyt als hoofdcoach werd bijzonder goed opgevangen door de spelersgroep van Beerschot. Kuyt bracht een duidelijke focus op omschakeling en belichaamde als coach een mentaliteit van hard werken en winnen, met een voorliefde voor aanvallend voetbal en dominantie in balbezit.

Slim genoeg bouwde hij voort op het solide fundament dat zijn succesvolle voorganger had gelegd. Volgens Thibaud Verlinden bleef het spel onder Kuyt trouw aan de identiteit die onder Wieland was ontwikkeld, maar voegde de Nederlander een extra dimensie toe door de ploeg een grotere vechtlust te geven.

Dit resulteerde afgelopen weekend in het kampioenschap in de Challenger Pro League, waarmee Kuyt de doelstelling van de club wist te realiseren. Zijn succes toonde aan dat hij belangrijke lessen had geleerd uit zijn eerdere uitdaging bij ADO Den Haag.

“Laat hem ver weg van het grote geld: schiet op alles wat uit Brugge komt”

Zelfs Nico Dijkshoorn, die aanvankelijk kritisch was over de aanstelling van Kuyt als coach bij Beerschot, moest zijn woorden nu bijstellen. Hij beschreef het behalen van de titel met Beerschot als de feelgoodmovie van het jaar, maar tegelijkertijd als het slechtste wat kon overkomen.

“Die gaat weer veel te veel in zichzelf geloven. Ik hoop met alles wat ik in mij heb dat Dirk die oude Dirk blijft: dolgelukkig bij een club die voetbal eet en voetbal ademt”, zei Dijkshoorn in Het Nieuwsblad.

“Laat hem ver weg blijven bij het grote geld. Eerlijk gezegd houd ik mijn hart vast. Beerschot, bind hem vast. Schiet op alles wat uit Brugge komt.”

Kuyt heeft de intentie om zijn langer te werken bij Beerschot, maar de voorwaarden en ambities moeten nog worden besproken, zowel van zijn kant als van de club. Voorlopig is het niet zeker of hij mee naar eerste klasse gaat.

Zijn contract loopt eind juni af, waardoor hij de vrijheid heeft om met andere clubs te onderhandelen. “We hopen Dirk nog lang bij ons te hebben”, zei voorzitter Francis Vrancken aan Gazet van Antwerpen.

Beerschot staat al een jaar te koop vanwege de afwezigheid van de hoofdaandeelhouder, United World, die weinig tot geen betrokkenheid toont bij de club, zowel op emotioneel als financieel vlak. De situatie rondom de clubeigenaar voegt een extra laag van onzekerheid toe aan de toekomst van Kuyt bij Beerschot.

Zou Kuyt de ideale coach voor Club Brugge zijn?

Meest recent

Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

4
4
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

22
22
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

10
10
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

162
162
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

188
188
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

82
82
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

186
186
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

22
22
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

499
499
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

116
116
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

354
354
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

210
210
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

44
44
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

509
509
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

344
344
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

200
200
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

143
143
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

567
567
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

65
65
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

103
103
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

74
74
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

622
622
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

141
141
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

364
364
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

209
209

Meer sportnieuws