Kuyt naar Club Brugge? “Schiet op alles wat uit Brugge komt”

door
Kuyt naar Club Brugge? “Schiet op alles wat uit Brugge komt”

Ondanks aanvankelijke twijfels over zijn aanstelling als hoofdcoach bij Beerschot, heeft Dirk Kuyt de club naar de promotie geleid. Na deze triomf blijft de toekomst van de Nederlander bij Beerschot onzeker, mede vanwege de afwezigheid en mogelijke verkoop van hoofdaandeelhouder United World.

Nico Dijkshoorn, columnist bij Het Nieuwsblad, raadt Kuyt aan om bij Beerschot te blijven, in plaats voor het grote geld te kiezen. “Schiet op alles wat uit Brugge komt.”

LEES OOK: De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

Vraagtekens bij aanstelling Kuyt als hoofdcoach Beerschot

Eind december verwelkomde Beerschot met veel enthousiasme Dirk Kuyt als hun nieuwe hoofdcoach. Ondanks de interesse in Miroslav Klose en Mo Messoudi, viel de keuze uiteindelijk op de Nederlandse oud-voetballer van onder meer Liverpool, Oranje en Feyenoord.

Kuyt stond voor een uitdagende taak, nadat hij eerder bij ADO Den Haag voortijdig moest vertrekken na een periode van tegenvallende resultaten, slechts 176 dagen na zijn aanstelling.

Bij ADO Den Haag bevond Kuyt zich bij een club in een diepe crisis. De club gaf hem nauwelijks de tijd om een volwaardig elftal op te bouwen.

Het was ook geen geheim dat hij moeite had om zich aan te passen aan het niveau van een tweedeklasser en om zich in te leven in het niveau met de jongens waarmee hij werkte.

Dit was begrijpelijk gezien zijn achtergrond als speler bij de absolute wereldtop. “Uiteindelijk had ik nog vier keer moeten terugschakelen om bij het niveau van ADO uit te komen”, zei hij daar na zijn ontslag zelf over.

Er waren dus verzachtende omstandigheden waarom Kuyte niet slaagde bij ADO en bij Beerschot kreeg hij de kans om te bewijzen dat hij een topcoach in spe is.

“Iedereen trekt zich binnen twee maanden de haren uit het hoofd met Kuyt”

De aanstelling van Dirk Kuyt als hoofdcoach van Beerschot riep verschillende reacties op, waarbij Nico Dijkshoorn zijn bedenkingen niet onder stoelen of banken stak. In zijn column voor Het Nieuwsblad uitte hij zijn twijfels over Kuyt's analyses op televisie, die volgens hem kant noch wal raakten.

“Tien van de tien keer zit hij er op alle fronten naast.” Hij voorspelde zelfs dat binnen twee maanden iedereen bij Beerschot zich binnen twee maanden de haren uit het hoofd zou trekken en dat de club een kat in de zak had gekocht. “Dirk is de zoveelste Nederlander waar je nooit meer van af komt.”

Niet iedereen was het eens met Dijkshoorn's kritiek. Jeroen Kapteijns, een journalist van De Telegraaf, was juist lovend over Kuyt. “Ik hoop een beetje op een Van Bommel-verhaal, die na een valse start (PSV, Wolfsburg, red.) toch zijn doorstart kon ­maken bij Antwerp”, zei hij in Het Laatste Nieuws.

Desondanks was de druk voor Kuyt hoog bij Beerschot, met het duidelijke doel om promotie naar de hoogste divisie te bewerkstelligen. Om die reden tekende Kuyt zelfs een contract tot het einde van het seizoen op het Kiel, een bewuste keuze van zowel de coach als de club.

‘Slimme’ Kuyt leidt Beerschot naar de promotie

De overgang van Andreas Wieland naar Dirk Kuyt als hoofdcoach werd bijzonder goed opgevangen door de spelersgroep van Beerschot. Kuyt bracht een duidelijke focus op omschakeling en belichaamde als coach een mentaliteit van hard werken en winnen, met een voorliefde voor aanvallend voetbal en dominantie in balbezit.

Slim genoeg bouwde hij voort op het solide fundament dat zijn succesvolle voorganger had gelegd. Volgens Thibaud Verlinden bleef het spel onder Kuyt trouw aan de identiteit die onder Wieland was ontwikkeld, maar voegde de Nederlander een extra dimensie toe door de ploeg een grotere vechtlust te geven.

Dit resulteerde afgelopen weekend in het kampioenschap in de Challenger Pro League, waarmee Kuyt de doelstelling van de club wist te realiseren. Zijn succes toonde aan dat hij belangrijke lessen had geleerd uit zijn eerdere uitdaging bij ADO Den Haag.

“Laat hem ver weg van het grote geld: schiet op alles wat uit Brugge komt”

Zelfs Nico Dijkshoorn, die aanvankelijk kritisch was over de aanstelling van Kuyt als coach bij Beerschot, moest zijn woorden nu bijstellen. Hij beschreef het behalen van de titel met Beerschot als de feelgoodmovie van het jaar, maar tegelijkertijd als het slechtste wat kon overkomen.

“Die gaat weer veel te veel in zichzelf geloven. Ik hoop met alles wat ik in mij heb dat Dirk die oude Dirk blijft: dolgelukkig bij een club die voetbal eet en voetbal ademt”, zei Dijkshoorn in Het Nieuwsblad.

“Laat hem ver weg blijven bij het grote geld. Eerlijk gezegd houd ik mijn hart vast. Beerschot, bind hem vast. Schiet op alles wat uit Brugge komt.”

Kuyt heeft de intentie om zijn langer te werken bij Beerschot, maar de voorwaarden en ambities moeten nog worden besproken, zowel van zijn kant als van de club. Voorlopig is het niet zeker of hij mee naar eerste klasse gaat.

Zijn contract loopt eind juni af, waardoor hij de vrijheid heeft om met andere clubs te onderhandelen. “We hopen Dirk nog lang bij ons te hebben”, zei voorzitter Francis Vrancken aan Gazet van Antwerpen.

Beerschot staat al een jaar te koop vanwege de afwezigheid van de hoofdaandeelhouder, United World, die weinig tot geen betrokkenheid toont bij de club, zowel op emotioneel als financieel vlak. De situatie rondom de clubeigenaar voegt een extra laag van onzekerheid toe aan de toekomst van Kuyt bij Beerschot.

Zou Kuyt de ideale coach voor Club Brugge zijn?

Meest recent

Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

5
5
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

54
54
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

18
18
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

7
7
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

320
320
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

159
159
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

180
180
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

59
59
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

214
214
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

110
110
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

17
17
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

274
274
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

110
110
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

94
94
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

234
234
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

134
134
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

170
170
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

411
411
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

330
330
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

322
322
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

351
351
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

572
572
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

93
93
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

166
166
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

421
421

Meer sportnieuws