Kuyt naar Club Brugge? “Schiet op alles wat uit Brugge komt”

door
Kuyt naar Club Brugge? “Schiet op alles wat uit Brugge komt”

Ondanks aanvankelijke twijfels over zijn aanstelling als hoofdcoach bij Beerschot, heeft Dirk Kuyt de club naar de promotie geleid. Na deze triomf blijft de toekomst van de Nederlander bij Beerschot onzeker, mede vanwege de afwezigheid en mogelijke verkoop van hoofdaandeelhouder United World.

Nico Dijkshoorn, columnist bij Het Nieuwsblad, raadt Kuyt aan om bij Beerschot te blijven, in plaats voor het grote geld te kiezen. “Schiet op alles wat uit Brugge komt.”

LEES OOK: Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Vraagtekens bij aanstelling Kuyt als hoofdcoach Beerschot

Eind december verwelkomde Beerschot met veel enthousiasme Dirk Kuyt als hun nieuwe hoofdcoach. Ondanks de interesse in Miroslav Klose en Mo Messoudi, viel de keuze uiteindelijk op de Nederlandse oud-voetballer van onder meer Liverpool, Oranje en Feyenoord.

Kuyt stond voor een uitdagende taak, nadat hij eerder bij ADO Den Haag voortijdig moest vertrekken na een periode van tegenvallende resultaten, slechts 176 dagen na zijn aanstelling.

Bij ADO Den Haag bevond Kuyt zich bij een club in een diepe crisis. De club gaf hem nauwelijks de tijd om een volwaardig elftal op te bouwen.

Het was ook geen geheim dat hij moeite had om zich aan te passen aan het niveau van een tweedeklasser en om zich in te leven in het niveau met de jongens waarmee hij werkte.

Dit was begrijpelijk gezien zijn achtergrond als speler bij de absolute wereldtop. “Uiteindelijk had ik nog vier keer moeten terugschakelen om bij het niveau van ADO uit te komen”, zei hij daar na zijn ontslag zelf over.

Er waren dus verzachtende omstandigheden waarom Kuyte niet slaagde bij ADO en bij Beerschot kreeg hij de kans om te bewijzen dat hij een topcoach in spe is.

“Iedereen trekt zich binnen twee maanden de haren uit het hoofd met Kuyt”

De aanstelling van Dirk Kuyt als hoofdcoach van Beerschot riep verschillende reacties op, waarbij Nico Dijkshoorn zijn bedenkingen niet onder stoelen of banken stak. In zijn column voor Het Nieuwsblad uitte hij zijn twijfels over Kuyt's analyses op televisie, die volgens hem kant noch wal raakten.

“Tien van de tien keer zit hij er op alle fronten naast.” Hij voorspelde zelfs dat binnen twee maanden iedereen bij Beerschot zich binnen twee maanden de haren uit het hoofd zou trekken en dat de club een kat in de zak had gekocht. “Dirk is de zoveelste Nederlander waar je nooit meer van af komt.”

Niet iedereen was het eens met Dijkshoorn's kritiek. Jeroen Kapteijns, een journalist van De Telegraaf, was juist lovend over Kuyt. “Ik hoop een beetje op een Van Bommel-verhaal, die na een valse start (PSV, Wolfsburg, red.) toch zijn doorstart kon ­maken bij Antwerp”, zei hij in Het Laatste Nieuws.

Desondanks was de druk voor Kuyt hoog bij Beerschot, met het duidelijke doel om promotie naar de hoogste divisie te bewerkstelligen. Om die reden tekende Kuyt zelfs een contract tot het einde van het seizoen op het Kiel, een bewuste keuze van zowel de coach als de club.

‘Slimme’ Kuyt leidt Beerschot naar de promotie

De overgang van Andreas Wieland naar Dirk Kuyt als hoofdcoach werd bijzonder goed opgevangen door de spelersgroep van Beerschot. Kuyt bracht een duidelijke focus op omschakeling en belichaamde als coach een mentaliteit van hard werken en winnen, met een voorliefde voor aanvallend voetbal en dominantie in balbezit.

Slim genoeg bouwde hij voort op het solide fundament dat zijn succesvolle voorganger had gelegd. Volgens Thibaud Verlinden bleef het spel onder Kuyt trouw aan de identiteit die onder Wieland was ontwikkeld, maar voegde de Nederlander een extra dimensie toe door de ploeg een grotere vechtlust te geven.

Dit resulteerde afgelopen weekend in het kampioenschap in de Challenger Pro League, waarmee Kuyt de doelstelling van de club wist te realiseren. Zijn succes toonde aan dat hij belangrijke lessen had geleerd uit zijn eerdere uitdaging bij ADO Den Haag.

“Laat hem ver weg van het grote geld: schiet op alles wat uit Brugge komt”

Zelfs Nico Dijkshoorn, die aanvankelijk kritisch was over de aanstelling van Kuyt als coach bij Beerschot, moest zijn woorden nu bijstellen. Hij beschreef het behalen van de titel met Beerschot als de feelgoodmovie van het jaar, maar tegelijkertijd als het slechtste wat kon overkomen.

“Die gaat weer veel te veel in zichzelf geloven. Ik hoop met alles wat ik in mij heb dat Dirk die oude Dirk blijft: dolgelukkig bij een club die voetbal eet en voetbal ademt”, zei Dijkshoorn in Het Nieuwsblad.

“Laat hem ver weg blijven bij het grote geld. Eerlijk gezegd houd ik mijn hart vast. Beerschot, bind hem vast. Schiet op alles wat uit Brugge komt.”

Kuyt heeft de intentie om zijn langer te werken bij Beerschot, maar de voorwaarden en ambities moeten nog worden besproken, zowel van zijn kant als van de club. Voorlopig is het niet zeker of hij mee naar eerste klasse gaat.

Zijn contract loopt eind juni af, waardoor hij de vrijheid heeft om met andere clubs te onderhandelen. “We hopen Dirk nog lang bij ons te hebben”, zei voorzitter Francis Vrancken aan Gazet van Antwerpen.

Beerschot staat al een jaar te koop vanwege de afwezigheid van de hoofdaandeelhouder, United World, die weinig tot geen betrokkenheid toont bij de club, zowel op emotioneel als financieel vlak. De situatie rondom de clubeigenaar voegt een extra laag van onzekerheid toe aan de toekomst van Kuyt bij Beerschot.

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi
27

Zou Kuyt de ideale coach voor Club Brugge zijn?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

67
67
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

10
10
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

31
31
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

12
12
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

11
11
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

26
26
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

35
35
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

101
101
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

67
67
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

121
121
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

183
183
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

27
27
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

201
201
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

52
52
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

193
193
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

191
191
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

293
293
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

86
86
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

340
340
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

195
195
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

419
419
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

296
296
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

272
272
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

392
392
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

310
310

Meer sportnieuws