Kuyt naar Club Brugge? “Schiet op alles wat uit Brugge komt”

1589
Kuyt naar Club Brugge? “Schiet op alles wat uit Brugge komt”

Ondanks aanvankelijke twijfels over zijn aanstelling als hoofdcoach bij Beerschot, heeft Dirk Kuyt de club naar de promotie geleid. Na deze triomf blijft de toekomst van de Nederlander bij Beerschot onzeker, mede vanwege de afwezigheid en mogelijke verkoop van hoofdaandeelhouder United World.

Nico Dijkshoorn, columnist bij Het Nieuwsblad, raadt Kuyt aan om bij Beerschot te blijven, in plaats voor het grote geld te kiezen. “Schiet op alles wat uit Brugge komt.”

LEES OOK: Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

Vraagtekens bij aanstelling Kuyt als hoofdcoach Beerschot

Eind december verwelkomde Beerschot met veel enthousiasme Dirk Kuyt als hun nieuwe hoofdcoach. Ondanks de interesse in Miroslav Klose en Mo Messoudi, viel de keuze uiteindelijk op de Nederlandse oud-voetballer van onder meer Liverpool, Oranje en Feyenoord.

Kuyt stond voor een uitdagende taak, nadat hij eerder bij ADO Den Haag voortijdig moest vertrekken na een periode van tegenvallende resultaten, slechts 176 dagen na zijn aanstelling.

Bij ADO Den Haag bevond Kuyt zich bij een club in een diepe crisis. De club gaf hem nauwelijks de tijd om een volwaardig elftal op te bouwen.

Het was ook geen geheim dat hij moeite had om zich aan te passen aan het niveau van een tweedeklasser en om zich in te leven in het niveau met de jongens waarmee hij werkte.

Dit was begrijpelijk gezien zijn achtergrond als speler bij de absolute wereldtop. “Uiteindelijk had ik nog vier keer moeten terugschakelen om bij het niveau van ADO uit te komen”, zei hij daar na zijn ontslag zelf over.

Er waren dus verzachtende omstandigheden waarom Kuyte niet slaagde bij ADO en bij Beerschot kreeg hij de kans om te bewijzen dat hij een topcoach in spe is.

“Iedereen trekt zich binnen twee maanden de haren uit het hoofd met Kuyt”

De aanstelling van Dirk Kuyt als hoofdcoach van Beerschot riep verschillende reacties op, waarbij Nico Dijkshoorn zijn bedenkingen niet onder stoelen of banken stak. In zijn column voor Het Nieuwsblad uitte hij zijn twijfels over Kuyt's analyses op televisie, die volgens hem kant noch wal raakten.

“Tien van de tien keer zit hij er op alle fronten naast.” Hij voorspelde zelfs dat binnen twee maanden iedereen bij Beerschot zich binnen twee maanden de haren uit het hoofd zou trekken en dat de club een kat in de zak had gekocht. “Dirk is de zoveelste Nederlander waar je nooit meer van af komt.”

Niet iedereen was het eens met Dijkshoorn's kritiek. Jeroen Kapteijns, een journalist van De Telegraaf, was juist lovend over Kuyt. “Ik hoop een beetje op een Van Bommel-verhaal, die na een valse start (PSV, Wolfsburg, red.) toch zijn doorstart kon ­maken bij Antwerp”, zei hij in Het Laatste Nieuws.

Desondanks was de druk voor Kuyt hoog bij Beerschot, met het duidelijke doel om promotie naar de hoogste divisie te bewerkstelligen. Om die reden tekende Kuyt zelfs een contract tot het einde van het seizoen op het Kiel, een bewuste keuze van zowel de coach als de club.

‘Slimme’ Kuyt leidt Beerschot naar de promotie

De overgang van Andreas Wieland naar Dirk Kuyt als hoofdcoach werd bijzonder goed opgevangen door de spelersgroep van Beerschot. Kuyt bracht een duidelijke focus op omschakeling en belichaamde als coach een mentaliteit van hard werken en winnen, met een voorliefde voor aanvallend voetbal en dominantie in balbezit.

Slim genoeg bouwde hij voort op het solide fundament dat zijn succesvolle voorganger had gelegd. Volgens Thibaud Verlinden bleef het spel onder Kuyt trouw aan de identiteit die onder Wieland was ontwikkeld, maar voegde de Nederlander een extra dimensie toe door de ploeg een grotere vechtlust te geven.

Dit resulteerde afgelopen weekend in het kampioenschap in de Challenger Pro League, waarmee Kuyt de doelstelling van de club wist te realiseren. Zijn succes toonde aan dat hij belangrijke lessen had geleerd uit zijn eerdere uitdaging bij ADO Den Haag.

“Laat hem ver weg van het grote geld: schiet op alles wat uit Brugge komt”

Zelfs Nico Dijkshoorn, die aanvankelijk kritisch was over de aanstelling van Kuyt als coach bij Beerschot, moest zijn woorden nu bijstellen. Hij beschreef het behalen van de titel met Beerschot als de feelgoodmovie van het jaar, maar tegelijkertijd als het slechtste wat kon overkomen.

“Die gaat weer veel te veel in zichzelf geloven. Ik hoop met alles wat ik in mij heb dat Dirk die oude Dirk blijft: dolgelukkig bij een club die voetbal eet en voetbal ademt”, zei Dijkshoorn in Het Nieuwsblad.

“Laat hem ver weg blijven bij het grote geld. Eerlijk gezegd houd ik mijn hart vast. Beerschot, bind hem vast. Schiet op alles wat uit Brugge komt.”

Kuyt heeft de intentie om zijn langer te werken bij Beerschot, maar de voorwaarden en ambities moeten nog worden besproken, zowel van zijn kant als van de club. Voorlopig is het niet zeker of hij mee naar eerste klasse gaat.

Zijn contract loopt eind juni af, waardoor hij de vrijheid heeft om met andere clubs te onderhandelen. “We hopen Dirk nog lang bij ons te hebben”, zei voorzitter Francis Vrancken aan Gazet van Antwerpen.

Beerschot staat al een jaar te koop vanwege de afwezigheid van de hoofdaandeelhouder, United World, die weinig tot geen betrokkenheid toont bij de club, zowel op emotioneel als financieel vlak. De situatie rondom de clubeigenaar voegt een extra laag van onzekerheid toe aan de toekomst van Kuyt bij Beerschot.

🚀

Zou Kuyt de ideale coach voor Club Brugge zijn?

Meest recent

Dendoncker is terug: wordt Ajax het slachtoffer?

Ruim dertig jaar na de vorige ontmoeting staat Ajax opnieuw voor een kolkend Poljud. En mogelijk ...

6
6
Ooit sensatie in JPL, nu tegenstander van Union SG

Union SG neemt het donderdagavond op tegen Real Sociedad. De Spanjaarden zijn de grote favoriet en ...

5
5
Bom barst bij Man Utd: Tielemans en Carrick reageren

De 2-0-nederlaag van Manchester United bij Atlético Madrid heeft niet alleen sportief voor ...

16
16
Ooit bijna van Anderlecht, nu dé sensatie van Dinamo Zagreb

RSC Anderlecht speelt donderdagavond om 21u in en tegen Dinamo Zagreb. Dat is toch een ploeg in ...

42
42
'Club Brugge wil deze monstersom voor Tresoldi'

Club Brugge zal komende zomer ongetwijfeld weer een drietal sterkhouders de club zien verlaten. ...

334
334
Bruno pakt uit met nieuw experiment bij Anderlecht

RSC Anderlecht won afgelopen weekend met 1-2 van Cercle Brugge. Onverdiend, maar Vitor Bruno deed ...

130
130
Geen Forbs of Tresoldi: Vanhaezebrouck deelt 10 op 10 uit

Heel voetbalminnend België geniet nog na van de stunt van Club Brugge in de Champions League op ...

392
392
'Pijnlijke vaststelling over miljoenenaanwinst Anderlecht'

Anderlecht won vorig weekend maar met de hakken over de sloot van Cercle Brugge en dus staat er ...

117
117
Club doet geweldige zaak: nieuwe jackpot lonkt

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een geweldige stunt gezorgd door met 3-4 te gaan winnen op Inter ...

98
98
'Na Flames-flop: KBVB hakt knoop door over Gunnarsdottir'

Het Belgische vrouwenvoetbal kreeg dinsdagavond een nieuwe mokerslag te verwerken. De Red Flames ...

80
80
Mokerslag voor Leysen na goede start in Italië

Union nam in de zomer afscheid van een waslijst aan spelers. Verschillende smaakmakers werden te ...

20
20
'Anderlecht pakt plots uit met daverende verrassing'

Anderlecht heeft zijn spelers op een opvallende manier verrast na een bewogen periode op het veld. ...

209
209
Blessuredomper Gent, lichte opsteker voor Union

Club Brugge heeft dinsdagavond al voor een geweldige start gezorgd van de Europese week. Donderdag ...

130
130
Allegri doet boekje open over felle discussie met De Bruyne

Club Brugge boekte dinsdagavond dan wel een stuntzege op het veld van Inter, maar de meeste andere ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Anderlecht, Club moet schrappen'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

109
109
Na stunt met Tresoldi: Club Brugge wordt stinkend rijk

Miljoenen euro's zomaar links laten liggen ... het is niet veel Belgische ploegen gegeven. Club ...

422
422
Naast Tresoldi verbazen deze twee Club-uitblinkers de wereld

Club Brugge won met 3-4 op het veld van Internazionale en zorgde zo voor een stunt van formaat in de ...

332
332
Hans Vanaken deelt na Brugse stuntzege emotioneel statement

Hans Vanaken heeft na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge een opvallend emotioneel ...

412
412
Club Brugge hoort verdict na elleboogstoot Mechele

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door met 3-4 te winnen op het veld van Internazionale, de ...

817
817
De Meyer onder vuur? Bazdar geeft stevig signaal

STVV opent donderdag zijn campagne in de Conference League met een duel tegen Iberia. Een haalbare ...

97
97
Luis Enrique heeft héél duidelijke visie over Man City-schandaal

Manchester City en PSG nemen het vanavond op tegen elkaar. Beide ploegen werden groot dankzij de ...

129
129
Siquet looft ploegmaat: "Club slechts een opstapje voor hem"

Wat een avond voor Club Brugge. Deze zege bij Inter zal nog heel nazinderen en zal heel de club een ...

322
322
'Straf gerucht: Anderlecht aast op terugkeer oude bekende'

Gaat RSC Anderlecht zich in januari roeren op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. Volgens ...

979
979
Club Brugge pakt uit met indrukwekkend lijstje

Club Brugge won met 3-4 van Inter. Een prestatie waar nog héél lang zal worden over ...

397
397
Sommer blijkt geheim wapen achter stuntzege: "Ik ken hem"

Club Brugge won na een héérlijke pot voetbal met 3-4 bij Inter. Het mocht daarbij Yann ...

236
236

Meer sportnieuws