'Tedesco krijgt cruciaal nieuws over EK-selectie'

door
'Tedesco krijgt cruciaal nieuws over EK-selectie'

De Rode Duivels focussen zich momenteel op hun clubs, maar blazen na het seizoen verzamelen voor het EK in Duitsland. Domenico Tedesco krijgt binnenkort cruciaal nieuws over de selectie voor dat toernooi.

De Duivels plaatsten zich probleemloos het EK, waar ze met een nieuwe generatie mikken op een goed resultaat. Domenico Tedesco zal knopen moeten doorhakken over de selectie en spelers moeten teleurstellen. Maar hoeveel spelers?

LEES OOK: De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

EK-selecties met 23 of 26 namen?

Zo zal de UEFA zich binnenkort buigen over de kwestie of landen 23 of 26 spelers zullen mogen meenemen naar het EK. Dat meldt persbureau AP. Er kwam de voorbije tijd van verschillende bondscoaches al een oproep om de selecties uit te breiden naar 26 namen, zoals op het EK in 2021 en het WK in 2022.

Een ruimere selectie zou de bondscoaches meer ademruimte geven om met blessures om te gaan. Het is afwachten of de UEFA ook instemt. Op 22 april komt het dossier voor bij het competitiecomité, waarna het Uitvoerend Comité moet oordelen.

Rode Duivels beginnen eraan tegen Slovakije

Ondertussen is het volop aftellen naar het toernooi. Voor de Duivels start dat op 17 juni tegen Slovakije. De andere twee tegenstanders in de groepsfase zijn Roemenië (22 juni) en Oekraïne (26 juni).

In de aanloop naar het EK zullen de Duivels oefenen tegen Montenegro (5 juni) en Luxemburg (8 juni). In die duels willen ze nog een laatste dosis vertrouwen tanken. 

Wat zal de UEFA beslissen?

Meest recent

'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

111
111
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

263
263
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

403
403
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

228
228
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

270
270
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

204
204
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

512
512
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

195
195
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

77
77
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

233
233
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

75
75
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

420
420
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

186
186
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

65
65
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

43
43
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

69
69
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

177
177
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

114
114
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

60
60
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

254
254
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

117
117
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

81
81
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

269
269
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

166
166
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1148
1148

Meer sportnieuws