'Tedesco krijgt cruciaal nieuws over EK-selectie'

door
'Tedesco krijgt cruciaal nieuws over EK-selectie'

De Rode Duivels focussen zich momenteel op hun clubs, maar blazen na het seizoen verzamelen voor het EK in Duitsland. Domenico Tedesco krijgt binnenkort cruciaal nieuws over de selectie voor dat toernooi.

De Duivels plaatsten zich probleemloos het EK, waar ze met een nieuwe generatie mikken op een goed resultaat. Domenico Tedesco zal knopen moeten doorhakken over de selectie en spelers moeten teleurstellen. Maar hoeveel spelers?

LEES OOK: Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

EK-selecties met 23 of 26 namen?

Zo zal de UEFA zich binnenkort buigen over de kwestie of landen 23 of 26 spelers zullen mogen meenemen naar het EK. Dat meldt persbureau AP. Er kwam de voorbije tijd van verschillende bondscoaches al een oproep om de selecties uit te breiden naar 26 namen, zoals op het EK in 2021 en het WK in 2022.

Een ruimere selectie zou de bondscoaches meer ademruimte geven om met blessures om te gaan. Het is afwachten of de UEFA ook instemt. Op 22 april komt het dossier voor bij het competitiecomité, waarna het Uitvoerend Comité moet oordelen.

Rode Duivels beginnen eraan tegen Slovakije

Ondertussen is het volop aftellen naar het toernooi. Voor de Duivels start dat op 17 juni tegen Slovakije. De andere twee tegenstanders in de groepsfase zijn Roemenië (22 juni) en Oekraïne (26 juni).

In de aanloop naar het EK zullen de Duivels oefenen tegen Montenegro (5 juni) en Luxemburg (8 juni). In die duels willen ze nog een laatste dosis vertrouwen tanken. 

Wat zal de UEFA beslissen?

Meest recent

‘Club Brugge op ontploffen: LaLiga-flop als stuntdeal?’

Twijfel hangt in de lucht bij Club Brugge. Een naam uit LaLiga duikt op, maar roept meteen vragen op ...

10
10
'Barça slaat toe: spectaculaire comeback helemaal rond'

De selectie van FC Barcelona vertoeft momenteel in Saudi-Arabië. Daar wordt deze week namelijk ...

6
6
'Wintervertrek Tzolis: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge aanstaande zondag voor de 17de keer in de geschiedenis met de ...

80
80
'Uitverkoop Anderlecht ingezet: minstens één grote naam weg'

Ook de selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel op Spaanse bodem voor een winterstage. Maar de ...

171
171
'Overmars bezwijkt: Antwerp casht al op goudhaantje'

Antwerp leek een drukke wintermercato tegemoet te gaan, maar dat zou wel eens kunnen tegenvallen nu ...

424
424
'Witte rook: AA Gent doet zaken met Cercle Brugge'

AA Gent hoopt na nieuwjaar de top zes nog te bestormen, en dus lijkt een kwaliteitsinjectie geen ...

199
199
'Grote kuis in Anderlecht: volgend duo pakt koffers'

RSC Anderlecht hoopt in januari verlost te geraken van heel wat overtollige ballast. Intussen werd ...

402
402
'Hrosovsky out: KRC Genk kiest verrassende vervanger'

Om na nieuwjaar een remonte in te zetten wilde KRC Genk de huidige selectie intact houden, maar dat ...

791
791
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

361
361
AFCON: Nigeria imponeert, Salah en co moeten zwoegen

Op de Africa Cup worden momenteel de tickets voor de kwartfinales verdeeld. Egypte wist zich maandag ...

94
94
'Club onverbiddelijk: miljoenenaanwinst weg aan soldenprijs'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat inkomende toptransfers af te ronden. Maar niet alle ...

422
422
'Anderlecht bikkelt met PSG voor nieuwe diamant'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht speurt momenteel naar directe versterking voor de selectie ...

198
198
'Vini zorgt voor aardschok: supertransfer van 150 miljoen'

Real Madrid zette het nieuwe kalenderjaar in met een ruime 5-1-zege tegen Real Betis. Maar zelfs in ...

261
261
Gouden Schoen al bekend? Topfavoriet schat kansen in

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Er lopen verschillende kanshebbers rond, maar ...

554
554
Anderlecht in paniek: Duranville-stunt dreigt te ontploffen

Het voelt plots nerveus aan in het Lotto Park. Wat op papier klinkt als een droomcomeback, dreigt ...

520
520
Leko glundert: trio viert comeback bij Club Brugge

Op oefenkamp in Marbella zag Club Brugge maandag Gustaf Nilsson nog maar eens geblesseerd uitvallen. ...

416
416
'Bom barst in Genk: De Condé met rug tegen de muur'

Ondank de tegenvallende resultaten gelooft KRC Genk naar eigen zeggen in de aanwezige kwaliteit in ...

653
653
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

323
323
'Renard heeft beet: Anderlecht op zucht van stunt'

Michael Verschueren liet er recent geen misverstand over bestaan: een ontslag van Olivier Renard is ...

1128
1128
Club Brugge incasseert uppercut: transferplan in duigen

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het tweede deel van het seizoen in Marbella. Daar viel ...

482
482
Brusselmans verbluft en richt pijlen op... Véronique De Kock

Herman Brusselmans blijft genadeloos de grens opzoeken tussen satire en provocatie. De ...

195
195
"Terug naar Standard? Voorlopig is dat geen optie"

Standard haalde in het verleden vaak ex-spelers terug naar de club wanneer het moeilijk ging. In de ...

124
124
Recorddeal voor Club? Vanhaezebrouck gelooft er niéts van

Tijdens een transferperiode worden er héél veel geruchten gelanceerd, zeker door ...

555
555
'STVV laat Vrancken lachen: eerste aanwinst een feit'

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen, maar Wouter Vrancken wil niet dat de club op zijn ...

328
328
'Blunder van AA Gent? Standard profiteert ten volle'

In tijden van crisis grijpen Belgische ploegen vaak terug naar talenten van eigen bodem. Jammer ...

352
352

Meer sportnieuws