Romelu Lukaku opnieuw slachtoffer van racisme?

door
Romelu Lukaku opnieuw slachtoffer van racisme?

Romelu Lukaku (30) speelt tot eind dit seizoen op huurbasis voor AS Roma. De topschutter aller tijden van de Rode Duivels is nu mogelijk opnieuw het slachtoffer van racisme geworden in de Serie A.

Lukaku en Roma legden het afgelopen weekend stadsgenoot Lazio over de knie. Het werd 1-0 voor de thuisploeg, dankzij een doelpunt van Gianluca Mancini. De Romeinse derby is altijd beladen en werd nu mogelijk opnieuw overschaduwd door racistische spreekkoren. Dat schrijft Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Lukaku opnieuw het mikpunt?

Volgens de krant zal het Italiaanse bondsparket zich op vraag van sportrechter Gerardo Mastrandrea buigen over spreekkoren aan het adres van Lukaku en ploegmaat Tammy Abraham. Het bondsparket zal daarvoor de audiobestanden van de wedstrijd onder de loep nemen.

Daarnaast zouden de veiligheidsverantwoordelijken een extra verslag moeten opmaken, voordat de sportrechter overgaat tot het uitspreken van straffen.

Ook Roma-fans gingen boekje buiten

Niet alleen de Lazio-fans zouden misdragen hebben. Zo werd ook Lazio-speler Mattéo Ghendouzi geviseerd. Er werden daarnaast ook nog enkele andere zaken vastgesteld. Kortom: opnieuw een bewogen Romeinse derby.

Het is niet de eerste keer dat Lukaku het slachtoffer werd van racisme in Italië. Dat overkwam hem onder meer al in het shirt van Internazionale in een beruchte wedstrijd op het veld van Cagliari. Het moge duidelijk zijn: het Italiaanse voetbal zit met een probleem.

Zullen er straffen volgen?

Meest recent

Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

0
0
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

17
17
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

78
78
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

140
140
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

145
145
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

43
43
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

51
51
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

76
76
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

233
233
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

148
148
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

275
275
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

568
568
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

441
441
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

207
207
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

317
317
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

206
206
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

511
511
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

244
244
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

170
170
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

42
42
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

175
175
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

402
402
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

112
112
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

392
392

Meer sportnieuws