Romelu Lukaku opnieuw slachtoffer van racisme?

door
Romelu Lukaku opnieuw slachtoffer van racisme?

Romelu Lukaku (30) speelt tot eind dit seizoen op huurbasis voor AS Roma. De topschutter aller tijden van de Rode Duivels is nu mogelijk opnieuw het slachtoffer van racisme geworden in de Serie A.

Lukaku en Roma legden het afgelopen weekend stadsgenoot Lazio over de knie. Het werd 1-0 voor de thuisploeg, dankzij een doelpunt van Gianluca Mancini. De Romeinse derby is altijd beladen en werd nu mogelijk opnieuw overschaduwd door racistische spreekkoren. Dat schrijft Het Nieuwsblad.

LEES OOK: 'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Lukaku opnieuw het mikpunt?

Volgens de krant zal het Italiaanse bondsparket zich op vraag van sportrechter Gerardo Mastrandrea buigen over spreekkoren aan het adres van Lukaku en ploegmaat Tammy Abraham. Het bondsparket zal daarvoor de audiobestanden van de wedstrijd onder de loep nemen.

Daarnaast zouden de veiligheidsverantwoordelijken een extra verslag moeten opmaken, voordat de sportrechter overgaat tot het uitspreken van straffen.

Ook Roma-fans gingen boekje buiten

Niet alleen de Lazio-fans zouden misdragen hebben. Zo werd ook Lazio-speler Mattéo Ghendouzi geviseerd. Er werden daarnaast ook nog enkele andere zaken vastgesteld. Kortom: opnieuw een bewogen Romeinse derby.

Het is niet de eerste keer dat Lukaku het slachtoffer werd van racisme in Italië. Dat overkwam hem onder meer al in het shirt van Internazionale in een beruchte wedstrijd op het veld van Cagliari. Het moge duidelijk zijn: het Italiaanse voetbal zit met een probleem.

Zullen er straffen volgen?

Meest recent

Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

3
3
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

47
47
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

3
3
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

280
280
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

47
47
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

94
94
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

9
9
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

424
424
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

229
229
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

156
156
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

86
86
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

31
31
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

316
316
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

242
242
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

146
146
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

176
176
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

108
108
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

36
36
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

99
99
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

536
536
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

68
68
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

75
75
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

146
146
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

69
69
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

229
229

Meer sportnieuws