Romelu Lukaku opnieuw slachtoffer van racisme?

door
Romelu Lukaku opnieuw slachtoffer van racisme?

Romelu Lukaku (30) speelt tot eind dit seizoen op huurbasis voor AS Roma. De topschutter aller tijden van de Rode Duivels is nu mogelijk opnieuw het slachtoffer van racisme geworden in de Serie A.

Lukaku en Roma legden het afgelopen weekend stadsgenoot Lazio over de knie. Het werd 1-0 voor de thuisploeg, dankzij een doelpunt van Gianluca Mancini. De Romeinse derby is altijd beladen en werd nu mogelijk opnieuw overschaduwd door racistische spreekkoren. Dat schrijft Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Lukaku opnieuw het mikpunt?

Volgens de krant zal het Italiaanse bondsparket zich op vraag van sportrechter Gerardo Mastrandrea buigen over spreekkoren aan het adres van Lukaku en ploegmaat Tammy Abraham. Het bondsparket zal daarvoor de audiobestanden van de wedstrijd onder de loep nemen.

Daarnaast zouden de veiligheidsverantwoordelijken een extra verslag moeten opmaken, voordat de sportrechter overgaat tot het uitspreken van straffen.

Ook Roma-fans gingen boekje buiten

Niet alleen de Lazio-fans zouden misdragen hebben. Zo werd ook Lazio-speler Mattéo Ghendouzi geviseerd. Er werden daarnaast ook nog enkele andere zaken vastgesteld. Kortom: opnieuw een bewogen Romeinse derby.

Het is niet de eerste keer dat Lukaku het slachtoffer werd van racisme in Italië. Dat overkwam hem onder meer al in het shirt van Internazionale in een beruchte wedstrijd op het veld van Cagliari. Het moge duidelijk zijn: het Italiaanse voetbal zit met een probleem.

Zullen er straffen volgen?

Meest recent

Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

10
10
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

134
134
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

21
21
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

75
75
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

198
198
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

360
360
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

325
325
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

49
49
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

897
897
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

237
237
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

427
427
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

75
75
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1069
1069
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

111
111
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

204
204
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

324
324
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

121
121
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

404
404
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

351
351
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

80
80
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

41
41
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

965
965
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

98
98
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

175
175
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

744
744

Meer sportnieuws