‘AA Gent gaat los: Premier League-topdeal van 17 miljoen’

door
‘AA Gent gaat los: Premier League-topdeal van 17 miljoen’

Archie Brown maakte begin dit seizoen grote indruk met zijn snelheid en diepgang op de flank van AA Gent. Na een periode van wisselvalligheid herpakt hij zich de laatste tijd weer en laat hij zijn ware potentieel weer zien.

Dit heeft de interesse gewekt van verschillende Europese topclubs, met name Chelsea, die serieus geïnteresseerd lijken. Volgens berichten van The Guardian streeft AA Gent naar een transfersom van 17 miljoen euro voor de veelbelovende verdediger.

LEES OOK: 'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Archie Brown: sneltrein zaait vernieling op de flank

In het seizoensbegin werd Archie Brown meteen een grote revelatie bij de Buffalo’s. Hij creëerde dreiging met zijn sprintersbenen, rushes en dribbels aan de linkerkant, kwieke voeten en enorme diepgang.

“Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank”, stelde Het Nieuwsblad vast na de wedstrijd tegen Club Brugge. Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking was op de flank.

“Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO. De Engelsman met Jamaicaanse roots bevestigde de lovende woorden die The Athletic ooit over hem schreef.

“Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid. Met zijn directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet."

Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander en hen in de vernieling loopt. Hij was een sneltrein op de flank met zijn dynamische en atletische speelstijl.

Brown onder vuur: potentieel wordt door veel clubs in vraag gesteld

Na zijn verschroeiende start in het shirt van AA Gent viel de motor van Archie Brown wat stil vanaf november. Hij werd steeds vaker betrapt op defensieve foutjes, liet zich steeds vaker in de rug pakken, zijn passes en voorzetten waren erg matig.

Zijn prestaties werden steeds grilliger, soms zelfs wat nonchalant. “Brown is een wapen maar hij schiet nog vaak met losse flodders”, zo noteerde Het Nieuwsblad de eerste kritiek over de 21-jarige.

Na een blessure die hem enkele maanden aan de zijlijn hield, van eind november tot eind december, worstelde Brown nog steeds om het niveau te bereiken dat hij had tijdens zijn eerste maanden bij AA Gent.

Hij was een schim van de bepalende speler die hij maanden geleden was. “Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Archie Brown is back: Brown Boulevard

Na maanden van teleurstellende prestaties toonde Archie Brown in de voorbije weken eindelijk tekenen van herstel. “Voor het eerst in 2024 de Brown zoals hij zich soms toonde voor Nieuwjaar.”, schreef Het Nieuwsblad na de match tegen Antwerp FC.

“Archie Alley werd weer even Brown Boulevard, geen doodlopende steeg maar een snelweg op links naar doel”, voegde De Standaard eraan toe.

Het Belang van Limburg vroeg onlangs aan Jarne Steuckers (Sint-Truiden) wie tot nog toe zijn moeilijkste tegenstander was tot nog toe. “Archie Brown van AA Gent. Atletisch, fysiek sterk, een goeie wingback. En nog jong”, zei de aanvaller van STVV.

De Engelsman met Jamaicaanse roots pakt terug regelmatig uit met heerlijke rushes en vlijmscherpe centers. Het is dan ook geen verrassing dat buitenlandse clubs hun interesse niet onder stoelen of banken steken.

Everton en Burnley uit de Premier League, Leeds United uit de Championship, en enkele Bundesliga clubs toonden interesse in januari. Bovendien staat Brown op de radar van het Engelse U21-team voor de komende interlandperiode in maart.

The Guardian: AA Gent wil 17 miljoen euro voor Brown

AA Gent hield tijdens de vorige winterstop vastberaden vast aan Archie Brown, met het plan om hem niet eerder dan komende zomer te laten vertrekken. De interesse in de talentvolle flankverdediger is sindsdien aanzienlijk toegenomen.

Onlangs meldde The Guardian dat Brown ondertussen ook op het verlanglijstje staat van een indrukwekkend aantal clubs, waaronder Chelsea, West Ham, Brentford, Fulham, Juventus, AC Milan, OGC Nice en Olympique Lyon.

Vooral Chelsea lijkt een sterke interesse te hebben in Brown. De scouts van de Blues zijn meermaals aanwezig geweest op de tribune om hem te komen bekijken.

Volgens berichten van The Guardian streeft AA Gent naar een bedrag van 17 miljoen euro bij een mogelijke transfer van hun veelbelovende verdediger. Een bedrag dat elke Premier League-club zonder al te veel moeite zou kunnen betalen.

Is Brown Premier League-materiaal?

Meest recent

Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

0
0
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

27
27
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

208
208
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

99
99
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

179
179
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

638
638
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

123
123
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

225
225
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

559
559
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

29
29
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

27
27
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

542
542
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

74
74
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

84
84
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

220
220
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

84
84
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

145
145
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

839
839
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

226
226
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

105
105
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

355
355
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

322
322
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

298
298
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

284
284

Meer sportnieuws