‘AA Gent gaat los: Premier League-topdeal van 17 miljoen’

door
‘AA Gent gaat los: Premier League-topdeal van 17 miljoen’

Archie Brown maakte begin dit seizoen grote indruk met zijn snelheid en diepgang op de flank van AA Gent. Na een periode van wisselvalligheid herpakt hij zich de laatste tijd weer en laat hij zijn ware potentieel weer zien.

Dit heeft de interesse gewekt van verschillende Europese topclubs, met name Chelsea, die serieus geïnteresseerd lijken. Volgens berichten van The Guardian streeft AA Gent naar een transfersom van 17 miljoen euro voor de veelbelovende verdediger.

LEES OOK: AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

Archie Brown: sneltrein zaait vernieling op de flank

In het seizoensbegin werd Archie Brown meteen een grote revelatie bij de Buffalo’s. Hij creëerde dreiging met zijn sprintersbenen, rushes en dribbels aan de linkerkant, kwieke voeten en enorme diepgang.

“Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank”, stelde Het Nieuwsblad vast na de wedstrijd tegen Club Brugge. Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking was op de flank.

“Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO. De Engelsman met Jamaicaanse roots bevestigde de lovende woorden die The Athletic ooit over hem schreef.

“Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid. Met zijn directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet."

Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander en hen in de vernieling loopt. Hij was een sneltrein op de flank met zijn dynamische en atletische speelstijl.

Brown onder vuur: potentieel wordt door veel clubs in vraag gesteld

Na zijn verschroeiende start in het shirt van AA Gent viel de motor van Archie Brown wat stil vanaf november. Hij werd steeds vaker betrapt op defensieve foutjes, liet zich steeds vaker in de rug pakken, zijn passes en voorzetten waren erg matig.

Zijn prestaties werden steeds grilliger, soms zelfs wat nonchalant. “Brown is een wapen maar hij schiet nog vaak met losse flodders”, zo noteerde Het Nieuwsblad de eerste kritiek over de 21-jarige.

Na een blessure die hem enkele maanden aan de zijlijn hield, van eind november tot eind december, worstelde Brown nog steeds om het niveau te bereiken dat hij had tijdens zijn eerste maanden bij AA Gent.

Hij was een schim van de bepalende speler die hij maanden geleden was. “Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Archie Brown is back: Brown Boulevard

Na maanden van teleurstellende prestaties toonde Archie Brown in de voorbije weken eindelijk tekenen van herstel. “Voor het eerst in 2024 de Brown zoals hij zich soms toonde voor Nieuwjaar.”, schreef Het Nieuwsblad na de match tegen Antwerp FC.

“Archie Alley werd weer even Brown Boulevard, geen doodlopende steeg maar een snelweg op links naar doel”, voegde De Standaard eraan toe.

Het Belang van Limburg vroeg onlangs aan Jarne Steuckers (Sint-Truiden) wie tot nog toe zijn moeilijkste tegenstander was tot nog toe. “Archie Brown van AA Gent. Atletisch, fysiek sterk, een goeie wingback. En nog jong”, zei de aanvaller van STVV.

De Engelsman met Jamaicaanse roots pakt terug regelmatig uit met heerlijke rushes en vlijmscherpe centers. Het is dan ook geen verrassing dat buitenlandse clubs hun interesse niet onder stoelen of banken steken.

Everton en Burnley uit de Premier League, Leeds United uit de Championship, en enkele Bundesliga clubs toonden interesse in januari. Bovendien staat Brown op de radar van het Engelse U21-team voor de komende interlandperiode in maart.

The Guardian: AA Gent wil 17 miljoen euro voor Brown

AA Gent hield tijdens de vorige winterstop vastberaden vast aan Archie Brown, met het plan om hem niet eerder dan komende zomer te laten vertrekken. De interesse in de talentvolle flankverdediger is sindsdien aanzienlijk toegenomen.

Onlangs meldde The Guardian dat Brown ondertussen ook op het verlanglijstje staat van een indrukwekkend aantal clubs, waaronder Chelsea, West Ham, Brentford, Fulham, Juventus, AC Milan, OGC Nice en Olympique Lyon.

Vooral Chelsea lijkt een sterke interesse te hebben in Brown. De scouts van de Blues zijn meermaals aanwezig geweest op de tribune om hem te komen bekijken.

Volgens berichten van The Guardian streeft AA Gent naar een bedrag van 17 miljoen euro bij een mogelijke transfer van hun veelbelovende verdediger. Een bedrag dat elke Premier League-club zonder al te veel moeite zou kunnen betalen.

Is Brown Premier League-materiaal?

Meest recent

'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

9
9
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

73
73
Pijnlijke statistiek onthult groot probleem bij Anderlecht

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

38
38
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

35
35
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

79
79
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

83
83
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

31
31
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

47
47
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

86
86
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

68
68
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

246
246
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

235
235
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

66
66
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

152
152
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

163
163
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

111
111
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

167
167
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

192
192
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

220
220
'Tielemans hakt zelf knoop door over zomertransfer'

Hij mag dan wel geblesseerd zijn, de kans lijkt groot dat Youri Tielemans straks toch in de selectie ...

72
72
Wils geeft dé oorzaak voor zijn 'mislukking' bij Antwerp

Voor Antwerp eindigt het reguliere seizoen zondag met een wedstrijd tegen OH Leuven waarin voor hen ...

151
151
De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

247
247
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

309
309
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

479
479
Taravel moet puzzelen: extra opdoffer voor Anderlecht

De kwalificatie voor de Champions' Play-Offs lijkt louter nog een formaliteit, al kan RSC Anderlecht ...

13
13

Meer sportnieuws