‘AA Gent gaat los: Premier League-topdeal van 17 miljoen’

955
‘AA Gent gaat los: Premier League-topdeal van 17 miljoen’

Archie Brown maakte begin dit seizoen grote indruk met zijn snelheid en diepgang op de flank van AA Gent. Na een periode van wisselvalligheid herpakt hij zich de laatste tijd weer en laat hij zijn ware potentieel weer zien.

Dit heeft de interesse gewekt van verschillende Europese topclubs, met name Chelsea, die serieus geïnteresseerd lijken. Volgens berichten van The Guardian streeft AA Gent naar een transfersom van 17 miljoen euro voor de veelbelovende verdediger.

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

Archie Brown: sneltrein zaait vernieling op de flank

In het seizoensbegin werd Archie Brown meteen een grote revelatie bij de Buffalo’s. Hij creëerde dreiging met zijn sprintersbenen, rushes en dribbels aan de linkerkant, kwieke voeten en enorme diepgang.

“Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank”, stelde Het Nieuwsblad vast na de wedstrijd tegen Club Brugge. Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking was op de flank.

“Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO. De Engelsman met Jamaicaanse roots bevestigde de lovende woorden die The Athletic ooit over hem schreef.

“Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid. Met zijn directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet."

Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander en hen in de vernieling loopt. Hij was een sneltrein op de flank met zijn dynamische en atletische speelstijl.

Brown onder vuur: potentieel wordt door veel clubs in vraag gesteld

Na zijn verschroeiende start in het shirt van AA Gent viel de motor van Archie Brown wat stil vanaf november. Hij werd steeds vaker betrapt op defensieve foutjes, liet zich steeds vaker in de rug pakken, zijn passes en voorzetten waren erg matig.

Zijn prestaties werden steeds grilliger, soms zelfs wat nonchalant. “Brown is een wapen maar hij schiet nog vaak met losse flodders”, zo noteerde Het Nieuwsblad de eerste kritiek over de 21-jarige.

Na een blessure die hem enkele maanden aan de zijlijn hield, van eind november tot eind december, worstelde Brown nog steeds om het niveau te bereiken dat hij had tijdens zijn eerste maanden bij AA Gent.

Hij was een schim van de bepalende speler die hij maanden geleden was. “Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Archie Brown is back: Brown Boulevard

Na maanden van teleurstellende prestaties toonde Archie Brown in de voorbije weken eindelijk tekenen van herstel. “Voor het eerst in 2024 de Brown zoals hij zich soms toonde voor Nieuwjaar.”, schreef Het Nieuwsblad na de match tegen Antwerp FC.

“Archie Alley werd weer even Brown Boulevard, geen doodlopende steeg maar een snelweg op links naar doel”, voegde De Standaard eraan toe.

Het Belang van Limburg vroeg onlangs aan Jarne Steuckers (Sint-Truiden) wie tot nog toe zijn moeilijkste tegenstander was tot nog toe. “Archie Brown van AA Gent. Atletisch, fysiek sterk, een goeie wingback. En nog jong”, zei de aanvaller van STVV.

De Engelsman met Jamaicaanse roots pakt terug regelmatig uit met heerlijke rushes en vlijmscherpe centers. Het is dan ook geen verrassing dat buitenlandse clubs hun interesse niet onder stoelen of banken steken.

Everton en Burnley uit de Premier League, Leeds United uit de Championship, en enkele Bundesliga clubs toonden interesse in januari. Bovendien staat Brown op de radar van het Engelse U21-team voor de komende interlandperiode in maart.

The Guardian: AA Gent wil 17 miljoen euro voor Brown

AA Gent hield tijdens de vorige winterstop vastberaden vast aan Archie Brown, met het plan om hem niet eerder dan komende zomer te laten vertrekken. De interesse in de talentvolle flankverdediger is sindsdien aanzienlijk toegenomen.

Onlangs meldde The Guardian dat Brown ondertussen ook op het verlanglijstje staat van een indrukwekkend aantal clubs, waaronder Chelsea, West Ham, Brentford, Fulham, Juventus, AC Milan, OGC Nice en Olympique Lyon.

Vooral Chelsea lijkt een sterke interesse te hebben in Brown. De scouts van de Blues zijn meermaals aanwezig geweest op de tribune om hem te komen bekijken.

Volgens berichten van The Guardian streeft AA Gent naar een bedrag van 17 miljoen euro bij een mogelijke transfer van hun veelbelovende verdediger. Een bedrag dat elke Premier League-club zonder al te veel moeite zou kunnen betalen.

Is Brown Premier League-materiaal?

Meest recent

Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

58
58
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

44
44
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

127
127
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

150
150
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

95
95
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

34
34
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

212
212
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

117
117
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

269
269
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

70
70
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

225
225
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

248
248
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

277
277
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

123
123
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

310
310
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

455
455
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

520
520
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

187
187
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

128
128
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

355
355
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

105
105
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1234
1234
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

340
340
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

405
405
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

430
430

Meer sportnieuws