‘AA Gent gaat los: Premier League-topdeal van 17 miljoen’

955 stemmen
‘AA Gent gaat los: Premier League-topdeal van 17 miljoen’

Archie Brown maakte begin dit seizoen grote indruk met zijn snelheid en diepgang op de flank van AA Gent. Na een periode van wisselvalligheid herpakt hij zich de laatste tijd weer en laat hij zijn ware potentieel weer zien.

Dit heeft de interesse gewekt van verschillende Europese topclubs, met name Chelsea, die serieus geïnteresseerd lijken. Volgens berichten van The Guardian streeft AA Gent naar een transfersom van 17 miljoen euro voor de veelbelovende verdediger.

LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

Archie Brown: sneltrein zaait vernieling op de flank

In het seizoensbegin werd Archie Brown meteen een grote revelatie bij de Buffalo’s. Hij creëerde dreiging met zijn sprintersbenen, rushes en dribbels aan de linkerkant, kwieke voeten en enorme diepgang.

“Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank”, stelde Het Nieuwsblad vast na de wedstrijd tegen Club Brugge. Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking was op de flank.

“Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO. De Engelsman met Jamaicaanse roots bevestigde de lovende woorden die The Athletic ooit over hem schreef.

“Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid. Met zijn directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet."

Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander en hen in de vernieling loopt. Hij was een sneltrein op de flank met zijn dynamische en atletische speelstijl.

Brown onder vuur: potentieel wordt door veel clubs in vraag gesteld

Na zijn verschroeiende start in het shirt van AA Gent viel de motor van Archie Brown wat stil vanaf november. Hij werd steeds vaker betrapt op defensieve foutjes, liet zich steeds vaker in de rug pakken, zijn passes en voorzetten waren erg matig.

Zijn prestaties werden steeds grilliger, soms zelfs wat nonchalant. “Brown is een wapen maar hij schiet nog vaak met losse flodders”, zo noteerde Het Nieuwsblad de eerste kritiek over de 21-jarige.

Na een blessure die hem enkele maanden aan de zijlijn hield, van eind november tot eind december, worstelde Brown nog steeds om het niveau te bereiken dat hij had tijdens zijn eerste maanden bij AA Gent.

Hij was een schim van de bepalende speler die hij maanden geleden was. “Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Archie Brown is back: Brown Boulevard

Na maanden van teleurstellende prestaties toonde Archie Brown in de voorbije weken eindelijk tekenen van herstel. “Voor het eerst in 2024 de Brown zoals hij zich soms toonde voor Nieuwjaar.”, schreef Het Nieuwsblad na de match tegen Antwerp FC.

“Archie Alley werd weer even Brown Boulevard, geen doodlopende steeg maar een snelweg op links naar doel”, voegde De Standaard eraan toe.

Het Belang van Limburg vroeg onlangs aan Jarne Steuckers (Sint-Truiden) wie tot nog toe zijn moeilijkste tegenstander was tot nog toe. “Archie Brown van AA Gent. Atletisch, fysiek sterk, een goeie wingback. En nog jong”, zei de aanvaller van STVV.

De Engelsman met Jamaicaanse roots pakt terug regelmatig uit met heerlijke rushes en vlijmscherpe centers. Het is dan ook geen verrassing dat buitenlandse clubs hun interesse niet onder stoelen of banken steken.

Everton en Burnley uit de Premier League, Leeds United uit de Championship, en enkele Bundesliga clubs toonden interesse in januari. Bovendien staat Brown op de radar van het Engelse U21-team voor de komende interlandperiode in maart.

The Guardian: AA Gent wil 17 miljoen euro voor Brown

AA Gent hield tijdens de vorige winterstop vastberaden vast aan Archie Brown, met het plan om hem niet eerder dan komende zomer te laten vertrekken. De interesse in de talentvolle flankverdediger is sindsdien aanzienlijk toegenomen.

Onlangs meldde The Guardian dat Brown ondertussen ook op het verlanglijstje staat van een indrukwekkend aantal clubs, waaronder Chelsea, West Ham, Brentford, Fulham, Juventus, AC Milan, OGC Nice en Olympique Lyon.

Vooral Chelsea lijkt een sterke interesse te hebben in Brown. De scouts van de Blues zijn meermaals aanwezig geweest op de tribune om hem te komen bekijken.

Volgens berichten van The Guardian streeft AA Gent naar een bedrag van 17 miljoen euro bij een mogelijke transfer van hun veelbelovende verdediger. Een bedrag dat elke Premier League-club zonder al te veel moeite zou kunnen betalen.

🚀

Is Brown Premier League-materiaal?

Meest recent

Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

15
15
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

7
7
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

39
39
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

13
13
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

30
30
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

254
254
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

106
106
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

89
89
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

66
66
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

172
172
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

531
531
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

726
726
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

612
612
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

102
102
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

455
455
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

631
631
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

264
264
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

78
78
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

263
263
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

489
489
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

270
270
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

755
755
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

238
238
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

253
253
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

608
608

Meer sportnieuws