‘AA Gent gaat los: Premier League-topdeal van 17 miljoen’

955
‘AA Gent gaat los: Premier League-topdeal van 17 miljoen’

Archie Brown maakte begin dit seizoen grote indruk met zijn snelheid en diepgang op de flank van AA Gent. Na een periode van wisselvalligheid herpakt hij zich de laatste tijd weer en laat hij zijn ware potentieel weer zien.

Dit heeft de interesse gewekt van verschillende Europese topclubs, met name Chelsea, die serieus geïnteresseerd lijken. Volgens berichten van The Guardian streeft AA Gent naar een transfersom van 17 miljoen euro voor de veelbelovende verdediger.

LEES OOK: Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

Archie Brown: sneltrein zaait vernieling op de flank

In het seizoensbegin werd Archie Brown meteen een grote revelatie bij de Buffalo’s. Hij creëerde dreiging met zijn sprintersbenen, rushes en dribbels aan de linkerkant, kwieke voeten en enorme diepgang.

“Zaaide met zijn snelheid vernieling op zijn flank”, stelde Het Nieuwsblad vast na de wedstrijd tegen Club Brugge. Peter Vandenbempt bij Sporza merkte op dat Brown een geweldige ontdekking was op de flank.

“Ik heb na één wedstrijd wel gezien dat die Archie Brown van Gent een straffe is”, beaamde ook Gilles De Coster in een interview met HUMO. De Engelsman met Jamaicaanse roots bevestigde de lovende woorden die The Athletic ooit over hem schreef.

“Met zijn ballerina-achtige voeten, een lichaam dat doet denken aan een Amerikaanse dubbelbrede koelkast-vriezer, snelheid. Met zijn directe dribbels en scorend vermogen is Brown een natuurlijke atleet."

Brown is een combinatie van power en speelsheid, die paniek zaait bij de tegenstander en hen in de vernieling loopt. Hij was een sneltrein op de flank met zijn dynamische en atletische speelstijl.

Brown onder vuur: potentieel wordt door veel clubs in vraag gesteld

Na zijn verschroeiende start in het shirt van AA Gent viel de motor van Archie Brown wat stil vanaf november. Hij werd steeds vaker betrapt op defensieve foutjes, liet zich steeds vaker in de rug pakken, zijn passes en voorzetten waren erg matig.

Zijn prestaties werden steeds grilliger, soms zelfs wat nonchalant. “Brown is een wapen maar hij schiet nog vaak met losse flodders”, zo noteerde Het Nieuwsblad de eerste kritiek over de 21-jarige.

Na een blessure die hem enkele maanden aan de zijlijn hield, van eind november tot eind december, worstelde Brown nog steeds om het niveau te bereiken dat hij had tijdens zijn eerste maanden bij AA Gent.

Hij was een schim van de bepalende speler die hij maanden geleden was. “Archie Brown leek het in zich te hebben een sensatie in de Jupiler Pro League te worden, maar intussen wordt duidelijk waarom zijn potentieel door veel clubs in vraag wordt gesteld”, analyseerde De Standaard genadeloos.

Archie Brown is back: Brown Boulevard

Na maanden van teleurstellende prestaties toonde Archie Brown in de voorbije weken eindelijk tekenen van herstel. “Voor het eerst in 2024 de Brown zoals hij zich soms toonde voor Nieuwjaar.”, schreef Het Nieuwsblad na de match tegen Antwerp FC.

“Archie Alley werd weer even Brown Boulevard, geen doodlopende steeg maar een snelweg op links naar doel”, voegde De Standaard eraan toe.

Het Belang van Limburg vroeg onlangs aan Jarne Steuckers (Sint-Truiden) wie tot nog toe zijn moeilijkste tegenstander was tot nog toe. “Archie Brown van AA Gent. Atletisch, fysiek sterk, een goeie wingback. En nog jong”, zei de aanvaller van STVV.

De Engelsman met Jamaicaanse roots pakt terug regelmatig uit met heerlijke rushes en vlijmscherpe centers. Het is dan ook geen verrassing dat buitenlandse clubs hun interesse niet onder stoelen of banken steken.

Everton en Burnley uit de Premier League, Leeds United uit de Championship, en enkele Bundesliga clubs toonden interesse in januari. Bovendien staat Brown op de radar van het Engelse U21-team voor de komende interlandperiode in maart.

The Guardian: AA Gent wil 17 miljoen euro voor Brown

AA Gent hield tijdens de vorige winterstop vastberaden vast aan Archie Brown, met het plan om hem niet eerder dan komende zomer te laten vertrekken. De interesse in de talentvolle flankverdediger is sindsdien aanzienlijk toegenomen.

Onlangs meldde The Guardian dat Brown ondertussen ook op het verlanglijstje staat van een indrukwekkend aantal clubs, waaronder Chelsea, West Ham, Brentford, Fulham, Juventus, AC Milan, OGC Nice en Olympique Lyon.

Vooral Chelsea lijkt een sterke interesse te hebben in Brown. De scouts van de Blues zijn meermaals aanwezig geweest op de tribune om hem te komen bekijken.

Volgens berichten van The Guardian streeft AA Gent naar een bedrag van 17 miljoen euro bij een mogelijke transfer van hun veelbelovende verdediger. Een bedrag dat elke Premier League-club zonder al te veel moeite zou kunnen betalen.

Is Brown Premier League-materiaal?

Meest recent

Italië-België: Van Bommel dropt dubbele hint over basiself

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af onder bondscoach Mark ...

3
3
Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

13
13
'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Arsenal FC. Internazionale. FC Barcelona. AC Milan. Club Brugge verkocht de voorbije seizoenen ...

105
105
'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

15
15
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

308
308
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

253
253
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

16
16
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

66
66
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

37
37
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

41
41
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

218
218
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

42
42
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

141
141
KRC Genk maakt stadionplannen bekend

KRC Genk maakt werk van een ambitieuze toekomst. De Limburgse club wil in totaal 60 miljoen euro ...

585
585
Albert kiest Duivelse elf: grote verrassingen op flanken

Mark van Bommel staat vrijdagavond om 20u45 voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode Duivels. ...

136
136
'Man Utd hakt knoop door: derde Rode Duivel in 2027'

Manchester United gaat dezer dagen weer een beetje de Belgische toer op. Een jaar geleden streek ...

75
75
Club zit op goud: meer dan 200 miljoen voor kwartet?

Geen Belgische club die de voorbije jaren meer centen ophaalde op de transfermarkt dan Club Brugge. ...

158
158
Reedijk heeft na vertrek bij Beveren nieuwe club beet

SK Beveren keerde dit seizoen na vijf jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro League, maar dat ...

29
29
'Club klopt voor vierde keer op rij aan bij Luzern'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een opvallend sterke connectie met Zwitserland. Met Yann ...

168
168
Union houdt hart vast: weer blessure bij sterkhouder?

Union is alweer zeer sterk aan het seizoen begonnen. Het prijkt na zeven speeldagen aan de leiding ...

85
85
'Nations League weer op schop: belangrijk gevolg Duivels'

Vrijdagavond om 20u45 komen de Rode Duivels voor de eerste keer sinds het WK weer in actie. Dat ...

217
217
Anderlecht kijkt straks een oude chouchou in de ogen

We krijgen voor de eerste keer een extra lange interlandbreak, want de gebruikelijke ...

202
202
Club Brugge verrast fans fraai voor eerste CL-uitmatch

Bij Club Brugge zal het de komende weken zeer rustig zijn. Het vaardigt tijdens de extra lange ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Bayern richt vizier op PL, Club aast op Spanjaard'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

160
160
Juventus kruist vingers: toekomst Openda al beslist?

Loïs Openda kende een rampjaar bij Juventus en ging afgelopen zomer op huurbasis naar Olympique ...

43
43

Meer sportnieuws