Waarom Anderlecht best nog even wacht met Delaney

door
Waarom Anderlecht best nog even wacht met Delaney

Bij RSC Anderlecht gaven heel wat spelers niet thuis tegen Club Brugge. Blauw-Zwart was op alle vlakken beter dan de Brusselaars. Ondertussen moet Thomas Delaney dringend meer gaan brengen.

LEES OOK: Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Delaney moet meer brengen 

Jesper Fredberg en Brian Riemer lieten al verstaan dat ze Delaney graag definitief willen overnemen van Sevilla. Dat zou 3 miljoen euro kosten, maar als wij Anderlecht waren dan zouden we hier toch nog even mee wachten. Delaney heeft dit seizoen de verwachtingen nog niet kunnen inlossen.

De 32-jarige Deen maakte meteen indruk tijdens zijn eerste match tegen Charleroi. Nadien liep hij een blessure op. Daarna begon hij een steeds hoger niveau te halen. Vooral zijn fysieke impact was dan belangrijk, voetballend is zijn bijdrage eerder beperkt. Maar dan volgde wéér een blessure, waardoor hij twee maanden buiten strijd was. Ondertussen speelde Delaney toch al mee in 4 duels met Anderlecht en 1 met Denemarken. Hij haalde tot op heden een pover niveau.

Wachten met aankopen

Delaney viel zwaar door de mand in de matchen tegen KV Kortrijk en Club Brugge. De Deen, die 33 wordt in september, zijn seizoen was tot op heden nog niet echt overtuigend. Een speler met zijn staat van dienst moet meer brengen. Ook voor zijn blessure. Tot op heden is Delaney de middenvelder die toch het minste heeft getoond van het lijstje met Mats Rits, Théo Leoni, Mario Stroeykens en Yari Verschaeren. Hij is meer de ‘ideale 13de man’ dan die sterkhouder die iedereen had verwacht.

De ex-speler van Borussia Dortmund is een waterdrager, geen spelbepalende speler. Hij heeft dan wel de nodige ervaring, maar Delaney moét meer tonen. Zijn impact op het spel moet groter worden. Op dit moment zou 3 miljoen euro investeren in een bijna 33-jarige speler die vis noch vlees is, toch een vreemde zet zijn. Kan de middenvelder in de resterende 8 duels de criticasters nog overtuigen?

Moet RSCA de optie lichten op Delaney?

Meest recent

Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

3
3
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

87
87
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

27
27
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

251
251
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

17
17
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

305
305
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

107
107
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

225
225
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

386
386
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

253
253
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

265
265
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

466
466
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

491
491
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

277
277
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

241
241
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

295
295
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

155
155
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

335
335
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

82
82
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

249
249
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

393
393
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

315
315
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

323
323
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

312
312
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

408
408

Meer sportnieuws