Waarom Anderlecht best nog even wacht met Delaney

door
Waarom Anderlecht best nog even wacht met Delaney

Bij RSC Anderlecht gaven heel wat spelers niet thuis tegen Club Brugge. Blauw-Zwart was op alle vlakken beter dan de Brusselaars. Ondertussen moet Thomas Delaney dringend meer gaan brengen.

LEES OOK: Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Delaney moet meer brengen 

Jesper Fredberg en Brian Riemer lieten al verstaan dat ze Delaney graag definitief willen overnemen van Sevilla. Dat zou 3 miljoen euro kosten, maar als wij Anderlecht waren dan zouden we hier toch nog even mee wachten. Delaney heeft dit seizoen de verwachtingen nog niet kunnen inlossen.

De 32-jarige Deen maakte meteen indruk tijdens zijn eerste match tegen Charleroi. Nadien liep hij een blessure op. Daarna begon hij een steeds hoger niveau te halen. Vooral zijn fysieke impact was dan belangrijk, voetballend is zijn bijdrage eerder beperkt. Maar dan volgde wéér een blessure, waardoor hij twee maanden buiten strijd was. Ondertussen speelde Delaney toch al mee in 4 duels met Anderlecht en 1 met Denemarken. Hij haalde tot op heden een pover niveau.

Wachten met aankopen

Delaney viel zwaar door de mand in de matchen tegen KV Kortrijk en Club Brugge. De Deen, die 33 wordt in september, zijn seizoen was tot op heden nog niet echt overtuigend. Een speler met zijn staat van dienst moet meer brengen. Ook voor zijn blessure. Tot op heden is Delaney de middenvelder die toch het minste heeft getoond van het lijstje met Mats Rits, Théo Leoni, Mario Stroeykens en Yari Verschaeren. Hij is meer de ‘ideale 13de man’ dan die sterkhouder die iedereen had verwacht.

De ex-speler van Borussia Dortmund is een waterdrager, geen spelbepalende speler. Hij heeft dan wel de nodige ervaring, maar Delaney moét meer tonen. Zijn impact op het spel moet groter worden. Op dit moment zou 3 miljoen euro investeren in een bijna 33-jarige speler die vis noch vlees is, toch een vreemde zet zijn. Kan de middenvelder in de resterende 8 duels de criticasters nog overtuigen?

Moet RSCA de optie lichten op Delaney?

Meest recent

Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

24
24
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

33
33
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

92
92
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

226
226
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

109
109
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

198
198
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

535
535
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

356
356
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

336
336
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

161
161
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

73
73
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

221
221
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

422
422
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

332
332
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

152
152
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

60
60
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

125
125
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

256
256
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

348
348
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

635
635
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

433
433
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

499
499
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

153
153
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

83
83

Meer sportnieuws