‘Krediet bereikt: Club Brugge zet oudgediende op straat’

door
‘Krediet bereikt: Club Brugge zet oudgediende op straat’

Sinds januari 2022 is Denis Odoi een dienende kracht bij Club Brugge, maar dit seizoen heeft hij zijn rol als eerste keuze op de rechtsbackpositie verloren. Hij werd voorbijgestreefd in de hiërarchie door Tajon Buchanan, Kyriani Sabbe en zelfs Maxim De Cuyper, een linkspoot.

Met zijn contract dat afloopt en zijn leeftijd van bijna 36 jaar lijkt een verlenging onwaarschijnlijk. Hoewel hij nog steeds nuttig kan zijn als invaller, lijkt Odoi op weg naar de uitgang bij Club Brugge.

LEES OOK: ‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

Odoi van nummer 1 naar nummer 3

Dit seizoen heeft Ronny Deila besloten om Denis Odoi, al sinds januari 2022 onder contract bij Club Brugge, niet langer als de eerste keuze voor de rechtsback positie te beschouwen.

In plaats daarvan had de Noorse coach ervoor gekozen om de aanvallende flankaanvaller Tajon Buchanan om te vormen tot een rechtsback. De ervaren Odoi moest de rol op zich nemen om Buchanan te ondersteunen en de Canadees rust te gunnen, terwijl hij ook bereid was om op andere posities in te vallen indien nodig.

Ondanks zijn veelzijdigheid en bereidheid om de ploeg te dienen, zag Deila Odoi niet langer als de eerste keuze op de rechtsbackpositie. Hij werd zelfs voorbijgestreefd door de jonge en talentvolle Kyriani Sabbe, waardoor hij op de derde plaats in de hiërarchie belandde.

Desondanks bleef Odoi een nuttige kracht voor het team, dat hij dit seizoen ook heeft laten zien door te depanneren als centrale verdediger, verdedigende middenvelder en centrale middenvelder.

HNB: “Odoi bringt simpelweg niet voldoende kwaliteit bij Club Brugge”

Hoewel Denis Odoi op de juiste momenten in de ploeg wordt gebruikt, zoals bij blessures van Tajon Buchanan en Kyriani Sabbe, en na de transfer van de Canadees naar Internazionale, slaagde hij er zelden in om zijn ervaring te vertalen naar overtuigende prestaties.

“Odoi haalde in zijn laatste wedstrijden niet het gewenste niveau om basisspeler te zijn”, oordeelde Het Laatste Nieuws eerder dit seizoen. Het Nieuwsblad stelde bijvoorbeeld vast dat Odoi véél te kort kwam in de match tegen Union SG.

“Kwam overal te laat. Is pas derde keuze op de rechtsachter… en dat was eraan te zien”, schreef Het Laatste Nieuws ook na die match. Het Nieuwsblad trok daarom de conclusie dat Denis Odoi simpelweg niet voldoende kwaliteit brengt bij Club Brugge.

Zelfs wanneer alle spelers fit zouden zijn, lijkt er geen plaats meer voor hem te zijn in de wedstrijdselectie, wat resulteerde in 7 niet-selecties gedurende het seizoen.

Odoi wordt zelfs gepasseerd door linkspoot De Cuyper

In de laatste wedstrijden van 2024 ontbrak Tajon Buchanan in de ploeg vanwege zijn aanstaande transfer naar Internazionale, terwijl Kyriani Sabbe geblesseerd was.

Hierdoor kreeg Denis Odoi, die normaal gesproken als derde keuze op de rechtsback fungeerde, meer speeltijd en wist hij beter voor de dag te komen dan voorheen. Odoi voegde wat extra grinta en ‘smeerlapperij’ toe aan de ploeg en hij durfde er ook al eens stevig in te vliegen.

Tijdens zijn wedstrijden leverde hij redelijke prestaties en viel het gebrek aan speelminuten nauwelijks op. 

Maar ondanks zijn verbeterde spel, werd Odoi opnieuw gepasseerd door Ronny Deila. Tot verrassing van velen werd Maxim De Cuyper, van nature een linkspoot, als rechtsback opgesteld, waardoor Odoi opnieuw een stapje terug moest doen in de hiërarchie.

Odoi (weeral) op weg naar de exit bij Club Brugge

Als invaller op verschillende posities zou Denis Odoi nog steeds een rol kunnen spelen bij Club Brugge, maar volgens Het Nieuwsblad is het onzeker of dit ook het geval zal zijn in het komende seizoen.

Met het aflopen van zijn contract aan het einde van dit seizoen en zijn leeftijd van bijna 36 jaar lijkt een contractverlenging voor de ervaren verdediger onwaarschijnlijk.

Tijdens de slotfase van de vorige zomermercato werd Odoi gelinkt aan een mogelijke overstap naar Oud-Heverlee Leuven, en volgens Het Laatste Nieuws mocht hij Club Brugge toen eigenlijk al verlaten, mits een passend bod.

In recente wedstrijden krijgt Odoi echter steeds meer speeltijd onder Nicky Hayen, en staat hij zijn mannetje wanneer nodig. Tijdens de Croky Cup tegen Union SG was hij bijvoorbeeld al een van de betere spelers, en ook tegen KRC Genk liet hij een goede indruk achter.

Aan de andere kant waren zijn prestaties tegen Molde en Oud-Heverlee Leuven wat minder. Tijdens de laatste wedstrijd tegen Cercle Brugge had Odoi het bovendien zwaar en moest hij vanwege een blessure tijdens de rust vervangen worden.

Met Sabbe als vervanger van de geblesseerde Odoi toonde Club Brugge echter opvallend meer daadkracht.

Moet Odoi een nieuw contract krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

11
11
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

57
57
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

114
114
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

26
26
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

154
154
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

88
88
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

93
93
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

73
73
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

171
171
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

70
70
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

132
132
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1154
1154
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

64
64
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

75
75
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

504
504
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

232
232
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

121
121
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

152
152
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

137
137
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1049
1049
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

130
130
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

61
61
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

386
386
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

882
882

Meer sportnieuws