‘Krediet bereikt: Club Brugge zet oudgediende op straat’

door
‘Krediet bereikt: Club Brugge zet oudgediende op straat’

Sinds januari 2022 is Denis Odoi een dienende kracht bij Club Brugge, maar dit seizoen heeft hij zijn rol als eerste keuze op de rechtsbackpositie verloren. Hij werd voorbijgestreefd in de hiërarchie door Tajon Buchanan, Kyriani Sabbe en zelfs Maxim De Cuyper, een linkspoot.

Met zijn contract dat afloopt en zijn leeftijd van bijna 36 jaar lijkt een verlenging onwaarschijnlijk. Hoewel hij nog steeds nuttig kan zijn als invaller, lijkt Odoi op weg naar de uitgang bij Club Brugge.

LEES OOK: 'Vuurwerk bij Club Brugge: steunpilaar weg in januari?'

Odoi van nummer 1 naar nummer 3

Dit seizoen heeft Ronny Deila besloten om Denis Odoi, al sinds januari 2022 onder contract bij Club Brugge, niet langer als de eerste keuze voor de rechtsback positie te beschouwen.

In plaats daarvan had de Noorse coach ervoor gekozen om de aanvallende flankaanvaller Tajon Buchanan om te vormen tot een rechtsback. De ervaren Odoi moest de rol op zich nemen om Buchanan te ondersteunen en de Canadees rust te gunnen, terwijl hij ook bereid was om op andere posities in te vallen indien nodig.

Ondanks zijn veelzijdigheid en bereidheid om de ploeg te dienen, zag Deila Odoi niet langer als de eerste keuze op de rechtsbackpositie. Hij werd zelfs voorbijgestreefd door de jonge en talentvolle Kyriani Sabbe, waardoor hij op de derde plaats in de hiërarchie belandde.

Desondanks bleef Odoi een nuttige kracht voor het team, dat hij dit seizoen ook heeft laten zien door te depanneren als centrale verdediger, verdedigende middenvelder en centrale middenvelder.

HNB: “Odoi bringt simpelweg niet voldoende kwaliteit bij Club Brugge”

Hoewel Denis Odoi op de juiste momenten in de ploeg wordt gebruikt, zoals bij blessures van Tajon Buchanan en Kyriani Sabbe, en na de transfer van de Canadees naar Internazionale, slaagde hij er zelden in om zijn ervaring te vertalen naar overtuigende prestaties.

“Odoi haalde in zijn laatste wedstrijden niet het gewenste niveau om basisspeler te zijn”, oordeelde Het Laatste Nieuws eerder dit seizoen. Het Nieuwsblad stelde bijvoorbeeld vast dat Odoi véél te kort kwam in de match tegen Union SG.

“Kwam overal te laat. Is pas derde keuze op de rechtsachter… en dat was eraan te zien”, schreef Het Laatste Nieuws ook na die match. Het Nieuwsblad trok daarom de conclusie dat Denis Odoi simpelweg niet voldoende kwaliteit brengt bij Club Brugge.

Zelfs wanneer alle spelers fit zouden zijn, lijkt er geen plaats meer voor hem te zijn in de wedstrijdselectie, wat resulteerde in 7 niet-selecties gedurende het seizoen.

Odoi wordt zelfs gepasseerd door linkspoot De Cuyper

In de laatste wedstrijden van 2024 ontbrak Tajon Buchanan in de ploeg vanwege zijn aanstaande transfer naar Internazionale, terwijl Kyriani Sabbe geblesseerd was.

Hierdoor kreeg Denis Odoi, die normaal gesproken als derde keuze op de rechtsback fungeerde, meer speeltijd en wist hij beter voor de dag te komen dan voorheen. Odoi voegde wat extra grinta en ‘smeerlapperij’ toe aan de ploeg en hij durfde er ook al eens stevig in te vliegen.

Tijdens zijn wedstrijden leverde hij redelijke prestaties en viel het gebrek aan speelminuten nauwelijks op. 

Maar ondanks zijn verbeterde spel, werd Odoi opnieuw gepasseerd door Ronny Deila. Tot verrassing van velen werd Maxim De Cuyper, van nature een linkspoot, als rechtsback opgesteld, waardoor Odoi opnieuw een stapje terug moest doen in de hiërarchie.

Odoi (weeral) op weg naar de exit bij Club Brugge

Als invaller op verschillende posities zou Denis Odoi nog steeds een rol kunnen spelen bij Club Brugge, maar volgens Het Nieuwsblad is het onzeker of dit ook het geval zal zijn in het komende seizoen.

Met het aflopen van zijn contract aan het einde van dit seizoen en zijn leeftijd van bijna 36 jaar lijkt een contractverlenging voor de ervaren verdediger onwaarschijnlijk.

Tijdens de slotfase van de vorige zomermercato werd Odoi gelinkt aan een mogelijke overstap naar Oud-Heverlee Leuven, en volgens Het Laatste Nieuws mocht hij Club Brugge toen eigenlijk al verlaten, mits een passend bod.

In recente wedstrijden krijgt Odoi echter steeds meer speeltijd onder Nicky Hayen, en staat hij zijn mannetje wanneer nodig. Tijdens de Croky Cup tegen Union SG was hij bijvoorbeeld al een van de betere spelers, en ook tegen KRC Genk liet hij een goede indruk achter.

Aan de andere kant waren zijn prestaties tegen Molde en Oud-Heverlee Leuven wat minder. Tijdens de laatste wedstrijd tegen Cercle Brugge had Odoi het bovendien zwaar en moest hij vanwege een blessure tijdens de rust vervangen worden.

Met Sabbe als vervanger van de geblesseerde Odoi toonde Club Brugge echter opvallend meer daadkracht.

Moet Odoi een nieuw contract krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

74
74
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

89
89
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

25
25
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

128
128
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

195
195
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

226
226
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

476
476
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

96
96
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

460
460
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

531
531
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

168
168
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

64
64
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

173
173
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

73
73
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

88
88
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

242
242
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

679
679
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

302
302
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

255
255
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

151
151
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

44
44
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws