‘Krediet bereikt: Club Brugge zet oudgediende op straat’

door
‘Krediet bereikt: Club Brugge zet oudgediende op straat’

Sinds januari 2022 is Denis Odoi een dienende kracht bij Club Brugge, maar dit seizoen heeft hij zijn rol als eerste keuze op de rechtsbackpositie verloren. Hij werd voorbijgestreefd in de hiërarchie door Tajon Buchanan, Kyriani Sabbe en zelfs Maxim De Cuyper, een linkspoot.

Met zijn contract dat afloopt en zijn leeftijd van bijna 36 jaar lijkt een verlenging onwaarschijnlijk. Hoewel hij nog steeds nuttig kan zijn als invaller, lijkt Odoi op weg naar de uitgang bij Club Brugge.

LEES OOK: Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Odoi van nummer 1 naar nummer 3

Dit seizoen heeft Ronny Deila besloten om Denis Odoi, al sinds januari 2022 onder contract bij Club Brugge, niet langer als de eerste keuze voor de rechtsback positie te beschouwen.

In plaats daarvan had de Noorse coach ervoor gekozen om de aanvallende flankaanvaller Tajon Buchanan om te vormen tot een rechtsback. De ervaren Odoi moest de rol op zich nemen om Buchanan te ondersteunen en de Canadees rust te gunnen, terwijl hij ook bereid was om op andere posities in te vallen indien nodig.

Ondanks zijn veelzijdigheid en bereidheid om de ploeg te dienen, zag Deila Odoi niet langer als de eerste keuze op de rechtsbackpositie. Hij werd zelfs voorbijgestreefd door de jonge en talentvolle Kyriani Sabbe, waardoor hij op de derde plaats in de hiërarchie belandde.

Desondanks bleef Odoi een nuttige kracht voor het team, dat hij dit seizoen ook heeft laten zien door te depanneren als centrale verdediger, verdedigende middenvelder en centrale middenvelder.

HNB: “Odoi bringt simpelweg niet voldoende kwaliteit bij Club Brugge”

Hoewel Denis Odoi op de juiste momenten in de ploeg wordt gebruikt, zoals bij blessures van Tajon Buchanan en Kyriani Sabbe, en na de transfer van de Canadees naar Internazionale, slaagde hij er zelden in om zijn ervaring te vertalen naar overtuigende prestaties.

“Odoi haalde in zijn laatste wedstrijden niet het gewenste niveau om basisspeler te zijn”, oordeelde Het Laatste Nieuws eerder dit seizoen. Het Nieuwsblad stelde bijvoorbeeld vast dat Odoi véél te kort kwam in de match tegen Union SG.

“Kwam overal te laat. Is pas derde keuze op de rechtsachter… en dat was eraan te zien”, schreef Het Laatste Nieuws ook na die match. Het Nieuwsblad trok daarom de conclusie dat Denis Odoi simpelweg niet voldoende kwaliteit brengt bij Club Brugge.

Zelfs wanneer alle spelers fit zouden zijn, lijkt er geen plaats meer voor hem te zijn in de wedstrijdselectie, wat resulteerde in 7 niet-selecties gedurende het seizoen.

Odoi wordt zelfs gepasseerd door linkspoot De Cuyper

In de laatste wedstrijden van 2024 ontbrak Tajon Buchanan in de ploeg vanwege zijn aanstaande transfer naar Internazionale, terwijl Kyriani Sabbe geblesseerd was.

Hierdoor kreeg Denis Odoi, die normaal gesproken als derde keuze op de rechtsback fungeerde, meer speeltijd en wist hij beter voor de dag te komen dan voorheen. Odoi voegde wat extra grinta en ‘smeerlapperij’ toe aan de ploeg en hij durfde er ook al eens stevig in te vliegen.

Tijdens zijn wedstrijden leverde hij redelijke prestaties en viel het gebrek aan speelminuten nauwelijks op. 

Maar ondanks zijn verbeterde spel, werd Odoi opnieuw gepasseerd door Ronny Deila. Tot verrassing van velen werd Maxim De Cuyper, van nature een linkspoot, als rechtsback opgesteld, waardoor Odoi opnieuw een stapje terug moest doen in de hiërarchie.

Odoi (weeral) op weg naar de exit bij Club Brugge

Als invaller op verschillende posities zou Denis Odoi nog steeds een rol kunnen spelen bij Club Brugge, maar volgens Het Nieuwsblad is het onzeker of dit ook het geval zal zijn in het komende seizoen.

Met het aflopen van zijn contract aan het einde van dit seizoen en zijn leeftijd van bijna 36 jaar lijkt een contractverlenging voor de ervaren verdediger onwaarschijnlijk.

Tijdens de slotfase van de vorige zomermercato werd Odoi gelinkt aan een mogelijke overstap naar Oud-Heverlee Leuven, en volgens Het Laatste Nieuws mocht hij Club Brugge toen eigenlijk al verlaten, mits een passend bod.

In recente wedstrijden krijgt Odoi echter steeds meer speeltijd onder Nicky Hayen, en staat hij zijn mannetje wanneer nodig. Tijdens de Croky Cup tegen Union SG was hij bijvoorbeeld al een van de betere spelers, en ook tegen KRC Genk liet hij een goede indruk achter.

Aan de andere kant waren zijn prestaties tegen Molde en Oud-Heverlee Leuven wat minder. Tijdens de laatste wedstrijd tegen Cercle Brugge had Odoi het bovendien zwaar en moest hij vanwege een blessure tijdens de rust vervangen worden.

Met Sabbe als vervanger van de geblesseerde Odoi toonde Club Brugge echter opvallend meer daadkracht.

Moet Odoi een nieuw contract krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

23
23
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

42
42
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

5
5
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

71
71
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

23
23
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

123
123
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

147
147
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

172
172
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

61
61
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

250
250
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

140
140
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

274
274
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

248
248
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

206
206
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

321
321
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

266
266
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

76
76
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

346
346
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

287
287
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

209
209
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

268
268
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

150
150
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

532
532
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

162
162
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

100
100

Meer sportnieuws