‘Krediet bereikt: Club Brugge zet oudgediende op straat’

door
‘Krediet bereikt: Club Brugge zet oudgediende op straat’

Sinds januari 2022 is Denis Odoi een dienende kracht bij Club Brugge, maar dit seizoen heeft hij zijn rol als eerste keuze op de rechtsbackpositie verloren. Hij werd voorbijgestreefd in de hiërarchie door Tajon Buchanan, Kyriani Sabbe en zelfs Maxim De Cuyper, een linkspoot.

Met zijn contract dat afloopt en zijn leeftijd van bijna 36 jaar lijkt een verlenging onwaarschijnlijk. Hoewel hij nog steeds nuttig kan zijn als invaller, lijkt Odoi op weg naar de uitgang bij Club Brugge.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Odoi van nummer 1 naar nummer 3

Dit seizoen heeft Ronny Deila besloten om Denis Odoi, al sinds januari 2022 onder contract bij Club Brugge, niet langer als de eerste keuze voor de rechtsback positie te beschouwen.

In plaats daarvan had de Noorse coach ervoor gekozen om de aanvallende flankaanvaller Tajon Buchanan om te vormen tot een rechtsback. De ervaren Odoi moest de rol op zich nemen om Buchanan te ondersteunen en de Canadees rust te gunnen, terwijl hij ook bereid was om op andere posities in te vallen indien nodig.

Ondanks zijn veelzijdigheid en bereidheid om de ploeg te dienen, zag Deila Odoi niet langer als de eerste keuze op de rechtsbackpositie. Hij werd zelfs voorbijgestreefd door de jonge en talentvolle Kyriani Sabbe, waardoor hij op de derde plaats in de hiërarchie belandde.

Desondanks bleef Odoi een nuttige kracht voor het team, dat hij dit seizoen ook heeft laten zien door te depanneren als centrale verdediger, verdedigende middenvelder en centrale middenvelder.

HNB: “Odoi bringt simpelweg niet voldoende kwaliteit bij Club Brugge”

Hoewel Denis Odoi op de juiste momenten in de ploeg wordt gebruikt, zoals bij blessures van Tajon Buchanan en Kyriani Sabbe, en na de transfer van de Canadees naar Internazionale, slaagde hij er zelden in om zijn ervaring te vertalen naar overtuigende prestaties.

“Odoi haalde in zijn laatste wedstrijden niet het gewenste niveau om basisspeler te zijn”, oordeelde Het Laatste Nieuws eerder dit seizoen. Het Nieuwsblad stelde bijvoorbeeld vast dat Odoi véél te kort kwam in de match tegen Union SG.

“Kwam overal te laat. Is pas derde keuze op de rechtsachter… en dat was eraan te zien”, schreef Het Laatste Nieuws ook na die match. Het Nieuwsblad trok daarom de conclusie dat Denis Odoi simpelweg niet voldoende kwaliteit brengt bij Club Brugge.

Zelfs wanneer alle spelers fit zouden zijn, lijkt er geen plaats meer voor hem te zijn in de wedstrijdselectie, wat resulteerde in 7 niet-selecties gedurende het seizoen.

Odoi wordt zelfs gepasseerd door linkspoot De Cuyper

In de laatste wedstrijden van 2024 ontbrak Tajon Buchanan in de ploeg vanwege zijn aanstaande transfer naar Internazionale, terwijl Kyriani Sabbe geblesseerd was.

Hierdoor kreeg Denis Odoi, die normaal gesproken als derde keuze op de rechtsback fungeerde, meer speeltijd en wist hij beter voor de dag te komen dan voorheen. Odoi voegde wat extra grinta en ‘smeerlapperij’ toe aan de ploeg en hij durfde er ook al eens stevig in te vliegen.

Tijdens zijn wedstrijden leverde hij redelijke prestaties en viel het gebrek aan speelminuten nauwelijks op. 

Maar ondanks zijn verbeterde spel, werd Odoi opnieuw gepasseerd door Ronny Deila. Tot verrassing van velen werd Maxim De Cuyper, van nature een linkspoot, als rechtsback opgesteld, waardoor Odoi opnieuw een stapje terug moest doen in de hiërarchie.

Odoi (weeral) op weg naar de exit bij Club Brugge

Als invaller op verschillende posities zou Denis Odoi nog steeds een rol kunnen spelen bij Club Brugge, maar volgens Het Nieuwsblad is het onzeker of dit ook het geval zal zijn in het komende seizoen.

Met het aflopen van zijn contract aan het einde van dit seizoen en zijn leeftijd van bijna 36 jaar lijkt een contractverlenging voor de ervaren verdediger onwaarschijnlijk.

Tijdens de slotfase van de vorige zomermercato werd Odoi gelinkt aan een mogelijke overstap naar Oud-Heverlee Leuven, en volgens Het Laatste Nieuws mocht hij Club Brugge toen eigenlijk al verlaten, mits een passend bod.

In recente wedstrijden krijgt Odoi echter steeds meer speeltijd onder Nicky Hayen, en staat hij zijn mannetje wanneer nodig. Tijdens de Croky Cup tegen Union SG was hij bijvoorbeeld al een van de betere spelers, en ook tegen KRC Genk liet hij een goede indruk achter.

Aan de andere kant waren zijn prestaties tegen Molde en Oud-Heverlee Leuven wat minder. Tijdens de laatste wedstrijd tegen Cercle Brugge had Odoi het bovendien zwaar en moest hij vanwege een blessure tijdens de rust vervangen worden.

Met Sabbe als vervanger van de geblesseerde Odoi toonde Club Brugge echter opvallend meer daadkracht.

Moet Odoi een nieuw contract krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

31
31
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

53
53
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

108
108
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

34
34
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

43
43
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

436
436
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

82
82
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

81
81
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

256
256
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

210
210
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

382
382
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

178
178
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

43
43
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

145
145
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

201
201
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

44
44
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

160
160
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

250
250
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

232
232
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

212
212
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

52
52
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

306
306
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

376
376
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

56
56
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

202
202

Meer sportnieuws