‘Krediet bereikt: Club Brugge zet oudgediende op straat’

door
‘Krediet bereikt: Club Brugge zet oudgediende op straat’

Sinds januari 2022 is Denis Odoi een dienende kracht bij Club Brugge, maar dit seizoen heeft hij zijn rol als eerste keuze op de rechtsbackpositie verloren. Hij werd voorbijgestreefd in de hiërarchie door Tajon Buchanan, Kyriani Sabbe en zelfs Maxim De Cuyper, een linkspoot.

Met zijn contract dat afloopt en zijn leeftijd van bijna 36 jaar lijkt een verlenging onwaarschijnlijk. Hoewel hij nog steeds nuttig kan zijn als invaller, lijkt Odoi op weg naar de uitgang bij Club Brugge.

LEES OOK: 'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Odoi van nummer 1 naar nummer 3

Dit seizoen heeft Ronny Deila besloten om Denis Odoi, al sinds januari 2022 onder contract bij Club Brugge, niet langer als de eerste keuze voor de rechtsback positie te beschouwen.

In plaats daarvan had de Noorse coach ervoor gekozen om de aanvallende flankaanvaller Tajon Buchanan om te vormen tot een rechtsback. De ervaren Odoi moest de rol op zich nemen om Buchanan te ondersteunen en de Canadees rust te gunnen, terwijl hij ook bereid was om op andere posities in te vallen indien nodig.

Ondanks zijn veelzijdigheid en bereidheid om de ploeg te dienen, zag Deila Odoi niet langer als de eerste keuze op de rechtsbackpositie. Hij werd zelfs voorbijgestreefd door de jonge en talentvolle Kyriani Sabbe, waardoor hij op de derde plaats in de hiërarchie belandde.

Desondanks bleef Odoi een nuttige kracht voor het team, dat hij dit seizoen ook heeft laten zien door te depanneren als centrale verdediger, verdedigende middenvelder en centrale middenvelder.

HNB: “Odoi bringt simpelweg niet voldoende kwaliteit bij Club Brugge”

Hoewel Denis Odoi op de juiste momenten in de ploeg wordt gebruikt, zoals bij blessures van Tajon Buchanan en Kyriani Sabbe, en na de transfer van de Canadees naar Internazionale, slaagde hij er zelden in om zijn ervaring te vertalen naar overtuigende prestaties.

“Odoi haalde in zijn laatste wedstrijden niet het gewenste niveau om basisspeler te zijn”, oordeelde Het Laatste Nieuws eerder dit seizoen. Het Nieuwsblad stelde bijvoorbeeld vast dat Odoi véél te kort kwam in de match tegen Union SG.

“Kwam overal te laat. Is pas derde keuze op de rechtsachter… en dat was eraan te zien”, schreef Het Laatste Nieuws ook na die match. Het Nieuwsblad trok daarom de conclusie dat Denis Odoi simpelweg niet voldoende kwaliteit brengt bij Club Brugge.

Zelfs wanneer alle spelers fit zouden zijn, lijkt er geen plaats meer voor hem te zijn in de wedstrijdselectie, wat resulteerde in 7 niet-selecties gedurende het seizoen.

Odoi wordt zelfs gepasseerd door linkspoot De Cuyper

In de laatste wedstrijden van 2024 ontbrak Tajon Buchanan in de ploeg vanwege zijn aanstaande transfer naar Internazionale, terwijl Kyriani Sabbe geblesseerd was.

Hierdoor kreeg Denis Odoi, die normaal gesproken als derde keuze op de rechtsback fungeerde, meer speeltijd en wist hij beter voor de dag te komen dan voorheen. Odoi voegde wat extra grinta en ‘smeerlapperij’ toe aan de ploeg en hij durfde er ook al eens stevig in te vliegen.

Tijdens zijn wedstrijden leverde hij redelijke prestaties en viel het gebrek aan speelminuten nauwelijks op. 

Maar ondanks zijn verbeterde spel, werd Odoi opnieuw gepasseerd door Ronny Deila. Tot verrassing van velen werd Maxim De Cuyper, van nature een linkspoot, als rechtsback opgesteld, waardoor Odoi opnieuw een stapje terug moest doen in de hiërarchie.

Odoi (weeral) op weg naar de exit bij Club Brugge

Als invaller op verschillende posities zou Denis Odoi nog steeds een rol kunnen spelen bij Club Brugge, maar volgens Het Nieuwsblad is het onzeker of dit ook het geval zal zijn in het komende seizoen.

Met het aflopen van zijn contract aan het einde van dit seizoen en zijn leeftijd van bijna 36 jaar lijkt een contractverlenging voor de ervaren verdediger onwaarschijnlijk.

Tijdens de slotfase van de vorige zomermercato werd Odoi gelinkt aan een mogelijke overstap naar Oud-Heverlee Leuven, en volgens Het Laatste Nieuws mocht hij Club Brugge toen eigenlijk al verlaten, mits een passend bod.

In recente wedstrijden krijgt Odoi echter steeds meer speeltijd onder Nicky Hayen, en staat hij zijn mannetje wanneer nodig. Tijdens de Croky Cup tegen Union SG was hij bijvoorbeeld al een van de betere spelers, en ook tegen KRC Genk liet hij een goede indruk achter.

Aan de andere kant waren zijn prestaties tegen Molde en Oud-Heverlee Leuven wat minder. Tijdens de laatste wedstrijd tegen Cercle Brugge had Odoi het bovendien zwaar en moest hij vanwege een blessure tijdens de rust vervangen worden.

Met Sabbe als vervanger van de geblesseerde Odoi toonde Club Brugge echter opvallend meer daadkracht.

Moet Odoi een nieuw contract krijgen bij Club Brugge?

Meest recent

Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

0
0
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

7
7
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

55
55
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

275
275
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

148
148
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

58
58
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

97
97
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

94
94
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

63
63
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

149
149
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

124
124
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

111
111
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

377
377
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

688
688
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

167
167
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

163
163
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

379
379
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

25
25
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

120
120
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

138
138
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

287
287
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

131
131
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

80
80
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

106
106
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

220
220

Meer sportnieuws