Bakayoko verbaasd: "Dat overkwam me nog nooit"

door
Bakayoko verbaasd:

In Nederland lijkt PSV steeds meer op weg naar de titel. De Eindhovenaren legden zaterdag AZ over de knie met 5-1 en staan op twee zeges van vaderlandse glorie. Voor Rode Duivel Johan Bakayoko (20) zou dat zowaar een primeur zijn.

Het was Bakayoko zelf die de weg effende voor PSV en binnen de tien minuten de score opende. De Eindhovenaren stoomden daarna door en stuurden AZ huiswaarts met een duidelijke nederlaag. Bakayoko zit dit seizoen aan 9 goals en 9 assists in de Eredivisie en heeft dus een groot aandeel in het succes van de lampenclub.

LEES OOK: El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV

Bakayoko werd nog nooit kampioen

Opvallend: voor Bakayoko zou het de eerste titel ooit zijn. "Ik ben nog nooit kampioen geworden. Ook niet in de jeugd, nee. Ik weet dus oprecht niet hoe het voelt", vertelde de winger op de persbabbel na de wedstrijd. Bakayoko ontwikkelde zich dit seizoen stormachtig.

"Ik probeer er alles aan te doen om fit te zijn en te blijven. Je moet weten wanneer je rustmomenten zijn en hoe je moet herstellen. Maar ik denk dat ik eraan gewend ben geraakt om negentig minuten te spelen. Je moet elke minuut alles geven. Aan het begin van het seizoen had ik het moeilijker dan nu. Ik heb me het meest ontwikkeld qua intensiteit in het spel", weet hij.

Wat wordt de volgende club van Bakayoko?

Met zijn goede prestaties wekt Bakayoko de interesse op van clubs buiten Nederland. Zo werd Brentford al stevig aan de aanvaller gelinkt, die nog een contract heeft tot midden 2026 en zich naar eigen zeggen momenteel enkel op PSV wil focussen.

Transfermarkt schat de waarde van Bakoyoko momenteel op 40 miljoen euro, al is het zeker niet ondenkbaar dat er meer geld op tafel zal moeten komen. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Is Bakayoko al klaar voor de Europese top?

Meest recent

Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

33
33
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

87
87
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

34
34
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

253
253
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

83
83
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

122
122
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

117
117
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

61
61
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

71
71
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

71
71
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

169
169
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

175
175
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

310
310
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

402
402
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

371
371
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

52
52
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

184
184
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

167
167
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

198
198
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

211
211
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

268
268

Meer sportnieuws