Bakayoko verbaasd: "Dat overkwam me nog nooit"

71
Bakayoko verbaasd:

In Nederland lijkt PSV steeds meer op weg naar de titel. De Eindhovenaren legden zaterdag AZ over de knie met 5-1 en staan op twee zeges van vaderlandse glorie. Voor Rode Duivel Johan Bakayoko (20) zou dat zowaar een primeur zijn.

Het was Bakayoko zelf die de weg effende voor PSV en binnen de tien minuten de score opende. De Eindhovenaren stoomden daarna door en stuurden AZ huiswaarts met een duidelijke nederlaag. Bakayoko zit dit seizoen aan 9 goals en 9 assists in de Eredivisie en heeft dus een groot aandeel in het succes van de lampenclub.

LEES OOK: City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Bakayoko werd nog nooit kampioen

Opvallend: voor Bakayoko zou het de eerste titel ooit zijn. "Ik ben nog nooit kampioen geworden. Ook niet in de jeugd, nee. Ik weet dus oprecht niet hoe het voelt", vertelde de winger op de persbabbel na de wedstrijd. Bakayoko ontwikkelde zich dit seizoen stormachtig.

"Ik probeer er alles aan te doen om fit te zijn en te blijven. Je moet weten wanneer je rustmomenten zijn en hoe je moet herstellen. Maar ik denk dat ik eraan gewend ben geraakt om negentig minuten te spelen. Je moet elke minuut alles geven. Aan het begin van het seizoen had ik het moeilijker dan nu. Ik heb me het meest ontwikkeld qua intensiteit in het spel", weet hij.

Wat wordt de volgende club van Bakayoko?

Met zijn goede prestaties wekt Bakayoko de interesse op van clubs buiten Nederland. Zo werd Brentford al stevig aan de aanvaller gelinkt, die nog een contract heeft tot midden 2026 en zich naar eigen zeggen momenteel enkel op PSV wil focussen.

Transfermarkt schat de waarde van Bakoyoko momenteel op 40 miljoen euro, al is het zeker niet ondenkbaar dat er meer geld op tafel zal moeten komen. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Is Bakayoko al klaar voor de Europese top?

Meest recent

Opstellingen: twee wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

8
8
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

19
19
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

70
70
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

182
182
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

178
178
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

33
33
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

228
228
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

48
48
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

237
237
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

80
80
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

100
100
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

322
322
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

178
178
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

107
107
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

27
27
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

424
424
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

30
30
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

218
218
Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

247
247
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

219
219
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

618
618
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

93
93
Zulte Waregem verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

658
658
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

66
66

Meer sportnieuws