De Mil predikt respect, Ferrera roept spelers tot de orde

72 stemmen
De Mil predikt respect, Ferrera roept spelers tot de orde

De degradatiestrijd barst zaterdag helemaal los. Sporting Charleroi opent de dans met een duel tegen RWDM, ofwel een confrontatie tussen Rik De Mil en Yannick Ferrera. Beide coaches blikken vooruit.

Charleroi start met een mooie bonus van vijf punten aan de Degradatie Play-offs. De Carolo's haalden met Rik De Mil onlangs ook een nieuwe coach aan boord, nadat hij door KVC Westerlo op straat werd gezet na de salonremise tegen KRC Genk. Zorgt De Mil meteen voor een frisse wind in het Zwarte Land?

LEES OOK: De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Respect is groot bij Charleroi

Vooraf predikte De Mil alvast respect voor de tegenstander, waar sinds kort Yannick Ferrera aan het roer staat. "We weten niet hoe Yannick Ferrera en zijn spelers de wedstrijd zullen benaderen. We hebben veel respect, maar we moeten vooral met beide benen op de grond blijven staan, aan onszelf denken en er klaar voor zijn", wordt de Charleroi-coach geciteerd door Sporza.

Charleroi nam afscheid van Felice Mazzu. Die kreeg de motor van de Zebra's maar niet aan de praat dit seizoen en moest het gelag betalen voor de tegenvallende resultaten. De Mil moet Charleroi nu in eerste houden.

Ferrera ziet RWDM als underdog

Yannick Ferrera en RWDM beginnen dan weer op de laatste plaats aan de play-offs. "We beschouwen onszelf als de underdog en zijn bewust van onze rol", is hij nuchter.

"Het is tijd voor actie. We hebben nog zes wedstrijden om ons te handhaven, en we mogen achteraf geen spijt hebben", motiveert hij zijn spelersgroep. Afspraak zaterdag om 16 uur in Stade du Pays de Charleroi.

Wat wordt het?

Meest recent

Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

3
3
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

88
88
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

79
79
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

24
24
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

266
266
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

112
112
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

376
376
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

45
45
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

101
101
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

40
40
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

291
291
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

636
636
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

462
462
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

134
134
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1022
1022
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

173
173
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

73
73
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

632
632
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

235
235
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

491
491
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

243
243
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

271
271
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1225
1225
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

622
622
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

332
332

Meer sportnieuws