AA Gent greep net naast goudhaantje van Anderlecht

449 stemmen
AA Gent greep net naast goudhaantje van Anderlecht

Brian Riemer lanceerde dit seizoen heel wat producten van eigen kweek bij Anderlecht. Enkelen van hen leken een tijdje nochtans geen toekomst meer te hebben in het Lotto Park.

Hun weg naar het eerste elftal verliep niet altijd van een leien dakje, maar de afgelopen maanden kregen Killian Sardella, Théo Leoni en Mario Stroeykens volop hun kans. Het had echter niet veel gescheeld of dat laatste duo voetbalde vandaag in ... Gent.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Gent wou Stroeykens

Zo biechtte Hein Vanhaezebrouck eerder al op dat hij Leoni vorige zomer graag had losgeweekt bij zijn voormalige werkgever. "Indien ze zijn contract niet verlengd hadden ging ik hem naar Gent halen", klonk het in december over de 23-jarige middenvelder.

En ook Stroeykens belandde op een gegeven moment ei zo na in Gent, al dateert die interesse wel al van veel langer geleden. Toen hij het als jeugdspelertje in Brussel maar niet tot de elitepoegen wist te schoppen ging hij uiteindelijk testen bij de Buffalo's.

Kindermans zwicht

Daar wou men de jonge Stroeykens wél meteen inlijven, tot zijn toenmalige trainer bij Paars-Wit daar eigenhandig een stokje voor stak. "Ik heb zijn papa toen overtuigd om toch bij Anderlecht te blijven", doet Thierry Bulcke zijn verhaal in Het Nieuwsblad.

De jeugdcoach pleitte naar eigen zeggen ook geregeld bij voormalig directeur van de academie Jean Kindermans om zijn pupil een kans te geven. Met succes, want intussen zit de Jonge Duivel aan 10 goals en zeven assists in 84 matchen voor de A-ploeg.

🚀

Welk huidig product van Neerpede in de A-kern gaat nog de grootste carrière tegemoet?

Meest recent

Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

11
11
Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

57
57
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

25
25
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

120
120
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

64
64
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

136
136
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

23
23
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

216
216
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

157
157
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

759
759
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

995
995
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

343
343
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

178
178
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

256
256
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

196
196
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

155
155
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

83
83
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

177
177
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

105
105
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

41
41
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

75
75
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

120
120
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

87
87
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

171
171

Meer sportnieuws