AA Gent greep net naast goudhaantje van Anderlecht

door
AA Gent greep net naast goudhaantje van Anderlecht

Brian Riemer lanceerde dit seizoen heel wat producten van eigen kweek bij Anderlecht. Enkelen van hen leken een tijdje nochtans geen toekomst meer te hebben in het Lotto Park.

Hun weg naar het eerste elftal verliep niet altijd van een leien dakje, maar de afgelopen maanden kregen Killian Sardella, Théo Leoni en Mario Stroeykens volop hun kans. Het had echter niet veel gescheeld of dat laatste duo voetbalde vandaag in ... Gent.

LEES OOK: KAA Gent slaat grote slag: 'Leidersfiguur blijft Buffalo!'

Gent wou Stroeykens

Zo biechtte Hein Vanhaezebrouck eerder al op dat hij Leoni vorige zomer graag had losgeweekt bij zijn voormalige werkgever. "Indien ze zijn contract niet verlengd hadden ging ik hem naar Gent halen", klonk het in december over de 23-jarige middenvelder.

En ook Stroeykens belandde op een gegeven moment ei zo na in Gent, al dateert die interesse wel al van veel langer geleden. Toen hij het als jeugdspelertje in Brussel maar niet tot de elitepoegen wist te schoppen ging hij uiteindelijk testen bij de Buffalo's.

Kindermans zwicht

Daar wou men de jonge Stroeykens wél meteen inlijven, tot zijn toenmalige trainer bij Paars-Wit daar eigenhandig een stokje voor stak. "Ik heb zijn papa toen overtuigd om toch bij Anderlecht te blijven", doet Thierry Bulcke zijn verhaal in Het Nieuwsblad.

De jeugdcoach pleitte naar eigen zeggen ook geregeld bij voormalig directeur van de academie Jean Kindermans om zijn pupil een kans te geven. Met succes, want intussen zit de Jonge Duivel aan 10 goals en zeven assists in 84 matchen voor de A-ploeg.

Welk huidig product van Neerpede in de A-kern gaat nog de grootste carrière tegemoet?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

4
4
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

16
16
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

36
36
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

112
112
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

220
220
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

233
233
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

62
62
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

296
296
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

150
150
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

252
252
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

72
72
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

500
500
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

317
317
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

318
318
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

533
533
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

290
290
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

159
159
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

515
515
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

699
699
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

88
88
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

280
280
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

255
255
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

174
174
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

231
231
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

102
102

Meer sportnieuws