AA Gent greep net naast goudhaantje van Anderlecht

door
AA Gent greep net naast goudhaantje van Anderlecht

Brian Riemer lanceerde dit seizoen heel wat producten van eigen kweek bij Anderlecht. Enkelen van hen leken een tijdje nochtans geen toekomst meer te hebben in het Lotto Park.

Hun weg naar het eerste elftal verliep niet altijd van een leien dakje, maar de afgelopen maanden kregen Killian Sardella, Théo Leoni en Mario Stroeykens volop hun kans. Het had echter niet veel gescheeld of dat laatste duo voetbalde vandaag in ... Gent.

LEES OOK: Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

Gent wou Stroeykens

Zo biechtte Hein Vanhaezebrouck eerder al op dat hij Leoni vorige zomer graag had losgeweekt bij zijn voormalige werkgever. "Indien ze zijn contract niet verlengd hadden ging ik hem naar Gent halen", klonk het in december over de 23-jarige middenvelder.

En ook Stroeykens belandde op een gegeven moment ei zo na in Gent, al dateert die interesse wel al van veel langer geleden. Toen hij het als jeugdspelertje in Brussel maar niet tot de elitepoegen wist te schoppen ging hij uiteindelijk testen bij de Buffalo's.

Kindermans zwicht

Daar wou men de jonge Stroeykens wél meteen inlijven, tot zijn toenmalige trainer bij Paars-Wit daar eigenhandig een stokje voor stak. "Ik heb zijn papa toen overtuigd om toch bij Anderlecht te blijven", doet Thierry Bulcke zijn verhaal in Het Nieuwsblad.

De jeugdcoach pleitte naar eigen zeggen ook geregeld bij voormalig directeur van de academie Jean Kindermans om zijn pupil een kans te geven. Met succes, want intussen zit de Jonge Duivel aan 10 goals en zeven assists in 84 matchen voor de A-ploeg.

Welk huidig product van Neerpede in de A-kern gaat nog de grootste carrière tegemoet?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

9
9
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

36
36
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

347
347
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

298
298
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

177
177
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

233
233
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

67
67
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

576
576
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

210
210
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

397
397
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

611
611
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

391
391
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

166
166
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

163
163
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

258
258
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

78
78
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

335
335
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

228
228
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

237
237
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws