AA Gent greep net naast goudhaantje van Anderlecht

door
AA Gent greep net naast goudhaantje van Anderlecht

Brian Riemer lanceerde dit seizoen heel wat producten van eigen kweek bij Anderlecht. Enkelen van hen leken een tijdje nochtans geen toekomst meer te hebben in het Lotto Park.

Hun weg naar het eerste elftal verliep niet altijd van een leien dakje, maar de afgelopen maanden kregen Killian Sardella, Théo Leoni en Mario Stroeykens volop hun kans. Het had echter niet veel gescheeld of dat laatste duo voetbalde vandaag in ... Gent.

LEES OOK: Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Gent wou Stroeykens

Zo biechtte Hein Vanhaezebrouck eerder al op dat hij Leoni vorige zomer graag had losgeweekt bij zijn voormalige werkgever. "Indien ze zijn contract niet verlengd hadden ging ik hem naar Gent halen", klonk het in december over de 23-jarige middenvelder.

En ook Stroeykens belandde op een gegeven moment ei zo na in Gent, al dateert die interesse wel al van veel langer geleden. Toen hij het als jeugdspelertje in Brussel maar niet tot de elitepoegen wist te schoppen ging hij uiteindelijk testen bij de Buffalo's.

Kindermans zwicht

Daar wou men de jonge Stroeykens wél meteen inlijven, tot zijn toenmalige trainer bij Paars-Wit daar eigenhandig een stokje voor stak. "Ik heb zijn papa toen overtuigd om toch bij Anderlecht te blijven", doet Thierry Bulcke zijn verhaal in Het Nieuwsblad.

De jeugdcoach pleitte naar eigen zeggen ook geregeld bij voormalig directeur van de academie Jean Kindermans om zijn pupil een kans te geven. Met succes, want intussen zit de Jonge Duivel aan 10 goals en zeven assists in 84 matchen voor de A-ploeg.

Welk huidig product van Neerpede in de A-kern gaat nog de grootste carrière tegemoet?

Meest recent

PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

9
9
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

102
102
‘Anderlecht flikt het: oude bekende komt aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

676
676
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

68
68
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

462
462
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

126
126
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

162
162
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

43
43
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

317
317
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

173
173
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

557
557
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

99
99
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

160
160
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

126
126
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

166
166
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

202
202
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

317
317
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

136
136
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

53
53
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

72
72
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

359
359
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

79
79
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

392
392
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

370
370
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

87
87

Meer sportnieuws