Leko: "In ideaal scenario zetten we hen uit de ploeg"

139 stemmen
Leko:

Er is werkelijk niet veranderd bij Standard sinds Ivan Leko overnam van Carl Hoefkens. Meer zelfs, de Kroaat haalt zelfs minder goede resultaten dan de ontslagen voorganger. Tegen OH Leuven, zonder publiek, zal Leko wissels doorvoeren.

Standard is nog maar een schim van de topclub die het ooit was. De Europe Play-Offs lijken een lange martelgang te worden voor de fans, want ze zijn na één speeldag al zo goed als uitgeschakeld voor de eindzege. 

LEES OOK: Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Veel wissels?

Tegen AA Gent werd vorige week met 5-1 verloren. Een zoveelste blamage. Een aantal spelers toonden een gebrek aan inzet en Leko gaat tegen OHL een aantal jonge spelers kansen geven. Al kan hij uiteraard niet iedereen uit de ploeg zetten.

"In een ideaal scenario zouden we de spelers moeten verwijderen die niet over de juiste instelling of de nodige motivatie beschikken. Maar je weet net als ik dat we, vooral op bepaalde posities, in een moeilijke situatie zitten en dat we de balans in het team moeten bewaren. Als je als coach absoluut streng wilt zijn, dan heb je niet genoeg spelers…", sprak hij wel heel opvallende woorden.

Met jonge spelers?

Een aantal jonge spelers gaan wellicht speelkansen krijgen. Dat laat Leko ook nog weten, maar hij waarschuwt hen ook.

"Ik hou van jonge spelers, de grinta en de frisheid die ze kunnen brengen. Maar ze moeten op training bewijzen dat ze het verdienen om te spelen. Ik zeg tegen ze: ''de deur staat open, het is aan jou om je moment te grijpen.'' Play-off  2 is een goede kans voor hen. Maar ze moeten weten dat we hier niet zijn om ze iets aan te bieden. Het is aan hen om zichzelf te laten zien, om hun talent ten dienste te stellen van het team. Ik zou willen dat ze mijn keuzes moeilijk zouden maken", zei hij nog.

Moet Leko de jonge talenten kansen geven?

Meest recent

Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

66
66
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

8
8
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

113
113
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

98
98
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

406
406
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

137
137
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

66
66
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

89
89
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

73
73
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

51
51
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

219
219
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

92
92
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

318
318
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

350
350
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

93
93
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

355
355
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

43
43
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

504
504
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

355
355
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

447
447
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

162
162
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

82
82
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

137
137
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

123
123
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

59
59

Meer sportnieuws