Leko: "In ideaal scenario zetten we hen uit de ploeg"

139 stemmen
Leko:

Er is werkelijk niet veranderd bij Standard sinds Ivan Leko overnam van Carl Hoefkens. Meer zelfs, de Kroaat haalt zelfs minder goede resultaten dan de ontslagen voorganger. Tegen OH Leuven, zonder publiek, zal Leko wissels doorvoeren.

Standard is nog maar een schim van de topclub die het ooit was. De Europe Play-Offs lijken een lange martelgang te worden voor de fans, want ze zijn na één speeldag al zo goed als uitgeschakeld voor de eindzege. 

LEES OOK: Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Veel wissels?

Tegen AA Gent werd vorige week met 5-1 verloren. Een zoveelste blamage. Een aantal spelers toonden een gebrek aan inzet en Leko gaat tegen OHL een aantal jonge spelers kansen geven. Al kan hij uiteraard niet iedereen uit de ploeg zetten.

"In een ideaal scenario zouden we de spelers moeten verwijderen die niet over de juiste instelling of de nodige motivatie beschikken. Maar je weet net als ik dat we, vooral op bepaalde posities, in een moeilijke situatie zitten en dat we de balans in het team moeten bewaren. Als je als coach absoluut streng wilt zijn, dan heb je niet genoeg spelers…", sprak hij wel heel opvallende woorden.

Met jonge spelers?

Een aantal jonge spelers gaan wellicht speelkansen krijgen. Dat laat Leko ook nog weten, maar hij waarschuwt hen ook.

"Ik hou van jonge spelers, de grinta en de frisheid die ze kunnen brengen. Maar ze moeten op training bewijzen dat ze het verdienen om te spelen. Ik zeg tegen ze: ''de deur staat open, het is aan jou om je moment te grijpen.'' Play-off  2 is een goede kans voor hen. Maar ze moeten weten dat we hier niet zijn om ze iets aan te bieden. Het is aan hen om zichzelf te laten zien, om hun talent ten dienste te stellen van het team. Ik zou willen dat ze mijn keuzes moeilijk zouden maken", zei hij nog.

Moet Leko de jonge talenten kansen geven?

Meest recent

Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

0
0
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

123
123
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

76
76
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

59
59
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

61
61
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

31
31
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

65
65
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

56
56
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

34
34
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

157
157
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

181
181
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

113
113
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

67
67
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

625
625
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

452
452
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

220
220
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

288
288
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

89
89
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

72
72
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

74
74
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

332
332
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

781
781
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

176
176
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

530
530
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

252
252

Meer sportnieuws