Leko: "In ideaal scenario zetten we hen uit de ploeg"

door
Leko:

Er is werkelijk niet veranderd bij Standard sinds Ivan Leko overnam van Carl Hoefkens. Meer zelfs, de Kroaat haalt zelfs minder goede resultaten dan de ontslagen voorganger. Tegen OH Leuven, zonder publiek, zal Leko wissels doorvoeren.

Standard is nog maar een schim van de topclub die het ooit was. De Europe Play-Offs lijken een lange martelgang te worden voor de fans, want ze zijn na één speeldag al zo goed als uitgeschakeld voor de eindzege. 

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Veel wissels?

Tegen AA Gent werd vorige week met 5-1 verloren. Een zoveelste blamage. Een aantal spelers toonden een gebrek aan inzet en Leko gaat tegen OHL een aantal jonge spelers kansen geven. Al kan hij uiteraard niet iedereen uit de ploeg zetten.

"In een ideaal scenario zouden we de spelers moeten verwijderen die niet over de juiste instelling of de nodige motivatie beschikken. Maar je weet net als ik dat we, vooral op bepaalde posities, in een moeilijke situatie zitten en dat we de balans in het team moeten bewaren. Als je als coach absoluut streng wilt zijn, dan heb je niet genoeg spelers…", sprak hij wel heel opvallende woorden.

Met jonge spelers?

Een aantal jonge spelers gaan wellicht speelkansen krijgen. Dat laat Leko ook nog weten, maar hij waarschuwt hen ook.

"Ik hou van jonge spelers, de grinta en de frisheid die ze kunnen brengen. Maar ze moeten op training bewijzen dat ze het verdienen om te spelen. Ik zeg tegen ze: ''de deur staat open, het is aan jou om je moment te grijpen.'' Play-off  2 is een goede kans voor hen. Maar ze moeten weten dat we hier niet zijn om ze iets aan te bieden. Het is aan hen om zichzelf te laten zien, om hun talent ten dienste te stellen van het team. Ik zou willen dat ze mijn keuzes moeilijk zouden maken", zei hij nog.

Moet Leko de jonge talenten kansen geven?

Meest recent

Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

1
1
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

11
11
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

16
16
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

61
61
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

33
33
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

137
137
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

62
62
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

51
51
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

272
272
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

106
106
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

57
57
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

51
51
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

47
47
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

272
272
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

120
120
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

166
166
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

54
54
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

138
138
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

158
158
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

127
127
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

174
174
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

132
132
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

138
138
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

57
57

Meer sportnieuws