Leko: "In ideaal scenario zetten we hen uit de ploeg"

139 stemmen
Leko:

Er is werkelijk niet veranderd bij Standard sinds Ivan Leko overnam van Carl Hoefkens. Meer zelfs, de Kroaat haalt zelfs minder goede resultaten dan de ontslagen voorganger. Tegen OH Leuven, zonder publiek, zal Leko wissels doorvoeren.

Standard is nog maar een schim van de topclub die het ooit was. De Europe Play-Offs lijken een lange martelgang te worden voor de fans, want ze zijn na één speeldag al zo goed als uitgeschakeld voor de eindzege. 

LEES OOK: Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Veel wissels?

Tegen AA Gent werd vorige week met 5-1 verloren. Een zoveelste blamage. Een aantal spelers toonden een gebrek aan inzet en Leko gaat tegen OHL een aantal jonge spelers kansen geven. Al kan hij uiteraard niet iedereen uit de ploeg zetten.

"In een ideaal scenario zouden we de spelers moeten verwijderen die niet over de juiste instelling of de nodige motivatie beschikken. Maar je weet net als ik dat we, vooral op bepaalde posities, in een moeilijke situatie zitten en dat we de balans in het team moeten bewaren. Als je als coach absoluut streng wilt zijn, dan heb je niet genoeg spelers…", sprak hij wel heel opvallende woorden.

Met jonge spelers?

Een aantal jonge spelers gaan wellicht speelkansen krijgen. Dat laat Leko ook nog weten, maar hij waarschuwt hen ook.

"Ik hou van jonge spelers, de grinta en de frisheid die ze kunnen brengen. Maar ze moeten op training bewijzen dat ze het verdienen om te spelen. Ik zeg tegen ze: ''de deur staat open, het is aan jou om je moment te grijpen.'' Play-off  2 is een goede kans voor hen. Maar ze moeten weten dat we hier niet zijn om ze iets aan te bieden. Het is aan hen om zichzelf te laten zien, om hun talent ten dienste te stellen van het team. Ik zou willen dat ze mijn keuzes moeilijk zouden maken", zei hij nog.

Moet Leko de jonge talenten kansen geven?

Meest recent

"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

2
2
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

61
61
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

62
62
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

39
39
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

98
98
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

301
301
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

32
32
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

313
313
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

87
87
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

270
270
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

150
150
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

330
330
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

436
436
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

440
440
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

102
102
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

524
524
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

183
183
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

57
57
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

635
635
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

313
313
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

316
316
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

519
519
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

101
101

Meer sportnieuws